Manchester terier

Eki · 712682

mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #1650 : 17 Marec 2008, 08:28:35
mantera, žal, nismo mogli še z Linkecom podeliti tortice ... je majčken prevelik. :-\
Ampak daj zdaj nehaj govoriti še o novih torticah, ker me je kar strah, da boš res spet spekla, joj! OK, prve stopničke, tortica, res zelo zelo prijazno od tebe, a ne bomo menda ja za vsake šov delali, mi bo nerodno. :-[
Kaj boš, ko bodo še tvoji mt-jčki začeli tekmovati - boš morala odpreti pekarno! :o
Mimogrede, včeraj sem srečala najini finki in Bindi je menda tudi kar všeč agility, le mal previdna je včasih, a saj tudi Tara je še danes. ;) :)

bev vedno navija za naju, drži pestke, a za zdaj še vedno od doma ... ko bo lepše vreme bo sigurno prišla tudi na kakšno tekmo.

Slikca: Ej, malo heca, a vsi veste, da je meni moj gremlinček najlepši na svetu pa tudi sebe imam kar rada. :P

Zdaj pa tek: res moram hitreje laufat in menjat ... vse res in jasno, a v praksi še ne gre. :-\ Nakazovati kaj z držo telesa še ne znam, ej tolk je vsega, ne zmorem, res, daj mi malo časa. Saj se že vidi napredek in tudi to, da sva pred to tekmo hodili na treninge.
V prvem teku so bile kazenske za cono na mostu - sem prezgodaj dvignila roko, v drugem, ja, izogibanje - morala bi menjati, a nisem utegnila.

Pasma: dve punci sta v Železnikih omenili, da bo to njun naslednji pes, ampak nič spraševali, ker očitno že dobro poznata pasmo ... tudi ostali se mi zdi, da kar poznajo, mah vse pasme.
Drugače je moje mnenje, da je vsak kuža, ki ima določene fizične predispozicije, lahko dober agilitaš, če ima pravega vodnika (pravega ne le na parkurju, ampak tudi sicer dobrega vodjo). ;) Sama npr. delam veliko napak že pri vzgoji in naju, poleg moje nerodnosti, tudi to ovira na parkurju. :-\ Tarico bo treba še malo podrediti, a jo ne narediti presrano ter jo prepričati, da mi zaupa in sva zmagali tudi brez stopničk! ;) 8)


lubčka mladičkom, največjega Delii, bodoči agilitašici :-*



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1651 : 17 Marec 2008, 09:01:59
Najprej čestitke Tari, potem pa hvala Manteri za zgodbico o žabici.

Sedaj pa grem slikce uredit, da vam jih čim prej pokažem.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1652 : 17 Marec 2008, 10:39:24
Da še jaz malo strnem sobotne vtise.

Mojim sem že v avtu razložila, kako se obnašati ob mladičkih. Ker smo imeli s seboj malo Lauro in je bil obisk tudi darilo za njen rojstni dan, smo bili še posebej previdni.

Ob prihodu v hišo smo se posedli na tla in Andreja je prinesla mladičke v plastični kletki. Prav zvedavo so gledali skozi rešetke in se potem počasi in radovedno zbasali iz nje. Kakšnega posebnega strahu ni bilo, mogoče na začetku malo zadržanosti. Ko so se vsi po vrsti polulali, so začeli na veliko plezati po nas in se crkljati. Ne boste verjeli, ampak mulčki znajo že dat lupčka in pocukat za lase  :P

Sicer res drži, da se jih da zelo lahko ločiti med seboj. Punčki sploh. Kali je manjša in bolj zadržana, a je vseeno zaspala pri mojem očetu v naročju. Spikec je majčken v primerjavi z Donom in Daltonom, a ima najlepšo glavico in je zelo firbčen. Don se je ves čas valjal po naših rokah, kot da bi vedel, da bo kmalu del naše družine. Največji Dalton je prvi omagal in odpeketal v kletko. Potem se nam je pridružila Alja in ga zbezala ven. Sledilo je hranjenje s sirčkom, potem pa so pospali po naših naročjih. Ker jih je takrat najlažje slikat, je temu primerno največ fotk na to temo.  :-[ Sicer so že precej živahni, ko so budni, in res ni bojazni, da ne bi bili zelo kmalu taki tekači kot sta Casper in Panaja.
 
Skratka, vsi smo bili zelo navdušeni in vse je že pripravljeno na prihod Dončka v novi dom.  :o

Andreja, še enkrat hvala. 

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1653 : 17 Marec 2008, 10:44:00
Takole nekako je zgledal naš obisk. Tudi Andrejini punčki sta bili navdušeni.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1654 : 17 Marec 2008, 10:45:24
A je še kaj lepšega kot majhna deklica in pasji mladiček?

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1655 : 17 Marec 2008, 10:46:46
Pa še zelo razneženi odrasli...

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1656 : 17 Marec 2008, 10:47:49
Deca so zaspala

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1657 : 17 Marec 2008, 10:48:42
Kako prijetno je v toplem naročju pri prijaznih ljudeh.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1658 : 17 Marec 2008, 10:55:33
Kot se spodobi, smo se šli po obisku zdivjat na travnik in Casper je spet osvajal Panajo. Kako je vztrajen tale naš fant  8) Žal se punca ni pustial motit in je ves čas iskala miške.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1659 : 17 Marec 2008, 10:56:13
Neumorna kopačica Pani.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1660 : 17 Marec 2008, 13:03:44
Luštne slikce :)


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1661 : 17 Marec 2008, 13:16:05
Danes smo s pesjanarji seveda izkorističi čudovito sonce in malo raziskali naše dvorišče na hiši, novo travco, tlakovce... In malo mi jih je uspelo poslikati..

Tole je Dalton, ki je opazil, da ima na koncu glave zanimiv organ, smrček in se je učil spoznavati različne vonje.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1662 : 17 Marec 2008, 13:16:57
Tale dva sta prava raziskovalca, okoli cele hiše sta šla prevohati...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1663 : 17 Marec 2008, 13:17:48
No, pa smo tam. Temu se reče sodelovalno učenje...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1664 : 17 Marec 2008, 13:18:58
Tela dva ne vem, kako bomo ločili. Spike oddide že ta petek... Mojo Kali bo kap... Hm, Petra, a ti še Kali posodim za en teden...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1665 : 17 Marec 2008, 13:19:54
Še en dokaz o ljubezni obeh malčkov



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1666 : 17 Marec 2008, 13:21:07
Tele slikce bo pa Petra vesela. Njen Spike ne le, da ima najlepšo glavco, ampak tudi najlepše hodi. Priznajte, da je res. Ne, nismo bili v Lipici, zakaj sprašujete...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1667 : 17 Marec 2008, 13:21:36
Ooooo, a že ta teden. potem bo imel praznike že pri novi družini. Bravo Spikec. Pa srečno!

Mi pridemo po Dončka naslednjo soboto. Komaj čakam.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1668 : 17 Marec 2008, 13:27:18
Bogi Spike, ko mu živahna Kali zbriše, gleda in se kar ne more načuditi, da je sam... Kako bosta tale dva preživala ločitev...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1669 : 17 Marec 2008, 13:36:25
Oho, moja Kali zna pa zarenčat, ko ji hoče Dalton izpred nosa pobirati slastne makarončke s kuhano ribico.
Spike je pa zanimiv. Si vzame v gobček in gre na svoje ležišče prežvečit. Jao Petra, če bo to tudi doma počel, bo pa zeloooooo umazano...



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #1670 : 17 Marec 2008, 14:01:50
Joj komaj čakam :) bomo videli v petek kolk zmedena bo beti :). Na žalost se nismo srečali v nedeljo, da bi ga videli :(. Pa saj petek bo kmalu tu :) jupiiiiiiiii



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1671 : 17 Marec 2008, 14:02:00
O kako so fletni :o :o :o


petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #1672 : 17 Marec 2008, 14:05:08
ja mantera..... :ojst nebi imela popolnoma nič proti če bi kali za en teden odšla na počitnice  :o to bi bilo šele pestro  ;D



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #1673 : 17 Marec 2008, 14:06:44
Joooj so za popapcat. ;D Hvala casper in mantera za vse te slikce!

Petra noro, že v petek, kako čas leti!!! :o



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1674 : 18 Marec 2008, 10:25:42
Kaj pa je danes novega pri vas, Mantera? So pridni?

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1675 : 18 Marec 2008, 10:38:13
Ne, tvoj DOn ni, če mu ne dam kaj v gobček, da bi grizel, mirno grize prvo taco, uhelj ali rep, ki ga zagrabi pri ponavadi spečemu bratcu ali sestrici. Sedaj sem ga ven vzela, da sem mu malo masirala zobke, dlesni, ker jih srbijo, da je kaj no in sedaj se je umiril. Saj vem, težko je odraščati...

Danes smo spoznavali sesalec. Za prvič je bilo OK. Ne navdušeni, ampak prestrašeni pa tudi ne. Varno v skupinci so dvignili glavce in gledali. Sedaj bo nastopil tisti zanimiv trenutek, ko ne bodo več spali skupaj, ampak vsak na svoji strani. To se zgodi v 5,5 tednu, vsaj do sedaj se je. Loti jih praktično ne hrani več, samo pojest jim pride, če jim kaj ostane. Sicer so pa pridni, lepo papajo. Včeraj sem jim naredila makarončke in kuhano ribico in so pomljackali, da je bilo kaj. Danes pa rižek in piščančka in nekaj na ribjem olju popražene zelenjave. A sedaj še niso lačni. Dopoldne zelo malo pojedo, popoldne in proti večeru pa več.

Sicer pa sedaj odhajamo na dirkanje na hišo. Tams e lahko zdivjajo po mili volji, bo Casper povedal, koliko je prostora.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1676 : 18 Marec 2008, 10:51:29
Sicer pa sedaj odhajamo na dirkanje na hišo. Tams e lahko zdivjajo po mili volji, bo Casper povedal, koliko je prostora.
Bo kaj slikc s tega divjanja? :D


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1677 : 18 Marec 2008, 11:19:32
Kako izgleda dirkanje po hišici, imaš slikce že kakšno stran nazaj in nisem pristaš tega,da delam veliko slikic v istem okolju. Ko bomo šli spet kaj ven ali pa sedaj, ko jih začenjam po enega voziti zraven sebe v avtu, da jih učim mirovanje, drugi pa medtem v kletki. Pa dala sem balon danes k mladičkom in Delia je rekla, da bi se žogala, samo v gobček ga ne zna dati...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1678 : 18 Marec 2008, 12:14:49
He, he. Prostora imajo dovolj. In jih kar vidim, kako jim ritke zanaša, ko šibajo  ;)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1679 : 20 Marec 2008, 08:35:00
Včeraj smo imeli z maldički športni dan. Izkoristili smo sonček in se dvakrat po eno uro nadirkali po travci. Nekateri razmišljajo o tem, da bi postali vegetarjanci, ker tako radi žvečijo travo. Don in Dalton šibata za mano kot navita. Kali in Spike sta itak družba zase in mene še vidita ne, razen, če ju ločim, potem tudi onadva veselo pridirkata k meni. Delia pa je raziskovalka. In postaja kar poslušna raziskovalka. Če plosknem, da pridobim pozornost in jo potem pokličem, je po moji oceni najhitrejša. Šiba kot navita, prav lepo jo je gledati. Prav nič jih ni motilo, ko so malo gazili tudi po blatu, padli v mlakužo... Face so.

Potem smo šli na hišo in imeli nov test - spoznavanje sesalca. So me zelo presenetili - najprej je začela Delia plezati po njem, optem Don in Dalton, ta mala dva sta se seveda igrala po svoje. Sem bila že malo huda, ju ločila, no potem sta pa ona dva plezala po njem. Po prižgane, hrumečem sesalcu seveda. Strašen strah... Deliji je šel očitno zvok že pošteno na živce in je razmišljala, da bi kar cev pojedla... Po tako utrudljivem dirkanju sem jim dala v njihovo novo toplo sobico na hiši in zavila ograjco v spiralo. Sem si milila, da itak še niso tako brihtni,d a bodo prišli ven. In sesala hišo naprej. Ne vem, če je minilo nekaj minut, ko so bili že vsi pri meni v kopalnici. Torej, so očitno rpecej brihtni...

Potem sem jih spravila nazaj notri in jih dala spat. V roku nekaj minut so pospali. Medtem sem do konca posesala in pomila vso hišo, šla še moji kuži zdirkati in pospravila nekaj vreč oblek. Kadarkoli sem pogledala, so še kar spali.

Da skrajšam, okoli 15.30 sem imela dovolj njihovega lenarjenja in sem jih lepo zbudila, znesla ven, kjer so se hitro polulali, potem smo še zunaj noreli, dokler niso postali lačni. Šli so notri, kjer sem imela samo brikete za odrasle pse, sem jim dala in so jih s takšnim užitkom glodali... Potem smo spoznavali še različna njihova bodoča ležišča. No, boste po slikah precenili, katerega hoče imeti kateri mladiček.

Slikcepa pridejo šele danes, ker sem fotoaparat pozabila na hiši.