Manchester terier

Eki · 708534

bariton

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1740 : 22 Marec 2008, 15:34:00
 Vzrejam, zato poznam pravila. Jaz svojih mladičev nikoli ne oddajam pred 9.ali 10.tednom. Če kdo ne pozna pravil oz. se jih ne drži, potem si to ti. Kaj pa oddaja (oz.posoja) mladička pri 5,5 tednih? Kje si pa to prebrala, da se to lahko dela?

Lanabela, to ni osebna zamera. Jaz Mantere osebno sploh ne poznam. Rad bi samo, da se prepreči zavajanje neukih ljudi!!!! Teh je vse preveč v kinologiji! Vsak ki ima 5 minut časa, se ukvarja z njo in je "strokovnjak"!!! To me moti! Halooo, mladiča oddati (ali posoditi) pri 5,5 tedni???



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1742 : 22 Marec 2008, 15:47:04
Bariton in katero pasmo vzrejaš, če upaš vsaj to povedati?

Če bi imela ljudi za loleke, jim ne bi povedala vsega, kar se sama naučim, drži? in verjemi, da sem jih že veliko naučila. Vprašaj lastnike mojih mladičkov, kaj vse piše v priročniku, ki ga sama napišem in vsako leto še izpopolnjujem o tem, kakšna je pravilna skrb za mladička, psa vse od hrane, cepljenj, pravilne izbire veterinarja, socializacije, šolanja, učenja trikcov itd. In če bi imela dovolj časa, bi to jeseni izdala v knjigi, ker želim, da čim več ljudi za take informacije izve. In knjigo bi dala strokovno lektorirati vsaj petim priznanim vzrediteljem, kinologom, ker sem prepričana, da ne vem vsega in ne delam vsega prav. Najprej se torej prepričaj, preden kaj trdiš.

In še enkrat, nauči se računati, kdaj je 5,5 tednov in vprašaj obe, ki sta kužka dobili, koliko trpijo, ko so ločeni od legla. Moj malinko je na svoje bratce in sestrice pozabil takoj, ko je od njih odšel, ker je takoj dobil 100 % pozornost. In lasnik od Spika si je vzel dopust, da je lahko ves čas z njim. Ne vem, koliko drugih lastnikov mladičkov se le-tem toliko posveti...

Si že kaj slišal o tem, da se otroci največ naučijo med 1 in 3. letom - če si starš in se kar najbolj posvečaš blagru otrok, to veš. In če le moremo takrat otroka čim več stvari naučimo. Saj res, kaj če bi ga pustili pri miru in se bo začel učiti šele v šoli s šestim letom? To je podobna relacija... Če je sposoben prej in ima interes, zakaj ne...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1743 : 22 Marec 2008, 15:54:37
Bariton, takoj ti napišem nekaj vprašanj, po katerih hitro ločiš prave kinologe, ljubeitelje in s srcem predane ljudi od tistih, ki se to delajo. Mi pomagaš in sam napišeš kakšno vprašanje? Lej, sam o sebi ne upaš nič napisati. Sem prepričana, da kar nekaj stvari ne delaš prav. Imaš pogum vse, kar v resnici s psi in pri vzreji počneš takole javno napisati na net, da ti bomo takoj po glavi skočili, kje vse se motiš in zavajaš ljudi? A ni čudno, da so me še pri pesjanarskih revijah začeli vabiti, da bi pisala članke, da me hvalijo kar vidni SLO kinologi, veterinarji itd. Verjetno zato, ker oni nimajo pojma ali pa njim kaj zatajim, a ne?

Mene so naučili, da preden kaj drugemu očitam napake, najprej svoje popravim. In tega se skušam držati. In zelo navajam ljudi na odgovorno delo s psi in zato tudi marsikoga odvrnem od nakupa psa, saj to zame ni igračka, ki jo nekaj časa imaš, potem se jo pa navadiš in je samo še kip v tvoji sobi. Preberi si na moji internetni strani, kako vzgajam bodoče lastnike, preberi si kakšen moj članek, pridi k meni na obisk, ko bomo imeli malo šolo ali kaj podobnega, preberi si moj priričnik z naslovom Manchestrski terier za telebane, potem pa sodi o moji strokovnosti. Lahko pa se enkrat pred kakšnim večjim kinološkim stručkotom srečava in preveriva, kdo več ve in zna bolje s psi...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1744 : 22 Marec 2008, 15:56:15
Še slikca za Roka, Spike gleda travco, kako raste.... Saj gotovo ga miške še ne zanimajo...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1745 : 22 Marec 2008, 15:57:59
Ja, no, tale Delia pa odstopa od pasemskega standarda. Ni prebrala, da ni ptičar ampak jamar...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1746 : 22 Marec 2008, 15:58:58
Se popolnoma strinkam z vsem kar je napisala Lanabela.

Bom povedala še svojo izkušnjo z mojo pesjanjko. Dobila sem jo pri starosti 8 tednov in en dan, bila je razglistana, 2 X že cepljena, dobila potni list. Na tretjo cepljenje jo peljala jaz. Do takrat je bila zdrava kot dren, a po njem je dobila kmalu čez dober teden dni kužni kašelj (v kaj se je to razpletlo ne bom pisala, ker sem že prevečkrat). Hotela sem samo povedat, da tudi kasneje lahko pride do kakšne okužbe. Ne dolgo časa nazaj sem šla gledat leglo ene pasme (rodovniške z super starši in predniki) in kaj me je zmotilo najbolj, da ne bi dobila zraven niti potnega lista (ok ni to tak problem, da se ga da naknadno delat, samo vseeno). Ravno kakšne posebne socializacije ti niso bili deležni, me niso niti vprašali v kakšnih pogojih bi živela ipd).

Kar se tiče socializacije manterinih mladičkov, pa vem, da jih, jih navaja tudi na večje pse npr. vsaj lani je bilo tako, ker Aska jim je bila tudi za socializacijo (slikc žal ni nobene).  Tudi letos bilo in mogoče še bo (če le prevoz dobim, ker trenutno sama ne morem vozit :( )

bariton praviš, da ni to osebna zamera ??? Me pa zanima to, zakaj si se prijavil/a samo zaradi mantere ??? Sam/a se pa skrivaš pod nickom :-\ Mene tudi zanima katero pasmo vzrejaš?

lp


bariton

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1747 : 22 Marec 2008, 16:00:22
Ko boš ti povedala z imeni in priimki, kdo so ti priznani kinologi in strokovnjaki, ki tvoje znanje kujejo v nebo, bom tudi jaz povedal, kdo sem (jasno, potem, ko bom javno od njih dobil potrditev, da imaš prav)!!!

Še enkrat ponavljam: NA TAK NAČIN SE ROJEVAJO REJCI!!! (da ne rečem prevaranti)!

Zakaj ves čas še vedno zavajaš ljudi s tvojim dobrodelstvom?



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1748 : 22 Marec 2008, 16:01:31
Mali parček zaljubljencev in grozeča sablja nad Romeom in Julio... Ja, žal na veliko slikcah je samo kakšen del mladička ali pa ga kaj manjka, jih je res težko lepo dobiti pri slikanju.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1749 : 22 Marec 2008, 16:08:20
NI problem, prvi, ki mi je dal pohvalo za mojo vzrejo in način dela s psi je bil Jože Vidic, ki me je tudi povabil k pisanju za ervijo Moj Pes, a žal mi ne znese. Drugi je bil precej znan veterinar Janoš Butinar in njegova žena, ki sta tudi želela letos imeti mojega mladička. Potem je priznana Finska sodnica te pasme, jao, njenega priimka še zdaj ne znam prav napisati, ti napišem priimek, ko najdem fascikel. Četrti je tudi kar znan kinolog Tone Hočevar, pa ne tisti, ki vzreja zlatkote...

NO, povej mi v čem je moje zavajajnje z dobrodelstvom. Če želiš, ti pa res napišem, s čim vse sem se v življenju ukvarjala in potem se boš gotovo strinjal, da sem dobrodelnež. Če si ti toliko dobrega in zastonjskega naredil v svojem življenju, si gotovo osrečil in pomagal do boljšega življenja veliko ljudem, tako kot jaz.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1750 : 22 Marec 2008, 16:10:19
No, Bariton, sprovociral si me, sedaj si ti na potezi. Povej kdo si, kaj vzrejaš, kdaj si lahko ogledamo tvoje kužke, vzrejo, preverimo tvoje kinološko znanje in seveda zdravo pamet, sicer bi vedel, da zakoni niso vse. Sedaj se pa ne skrivaj več, razen, če nimaš kaj povedati...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1751 : 22 Marec 2008, 16:11:17
še dva luštna



bariton

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1752 : 22 Marec 2008, 16:14:58
Zopet zavajanje! Ni res, da ti ne znese za pisanje za revijo Moj Pes, g.Jože Vidic te NOČE v svojem kolektivu. Vprašaj ga in njegove sodelavce! G.Butinar....to je samo veterinar. Sodnica....me prav zanima, katera - čudno, da ne veš!


Sploh pa: Mantera, ali se sploh zavedaš, da si v prekršku? Kaj če ti pride veterinarska inšpekcija? Kaj če te prijavijo na KZS? Še priznani kinolog g.Janez Plestenjak se ni mogel ubraniti pred PREPOVEDJO VZREJE za dve leti!!! Pa pomeni v kinologiji nekaj več kot ti.

Iz vsega bi lahko razbrala, da je moja kritika tebi dobronamerna!!! Ne delaj takih usodnih napak! Žal so zakoni in pravila za to, da se spoštujejo.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1753 : 22 Marec 2008, 16:16:07
Ja, no poskusila sem nareidti eno tako slikco, kot Casper tisto, ko ji moj lepotec teče in ga slika tik preden se zaleti v fotoaparat. Vdiim, da bom morala še veliko vaditi..



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1754 : 22 Marec 2008, 16:17:50
Bariton, rekel, si, da boš preveril, torej preveri. Pokliči Vidica ali pa pusti mail, da ti prepošljem njegove maile meni. Pokliči Butinarja, če kaj veš, je to kar cenjen SLO veterinar, ki je sedaj ustanovil svojo kliniko za živali v Postojni... Sodnica je Lehonen ali nekaj takega, nikoli ne vem, koliko n-jev je kje, zato ne znam napisati. Pa nehaj se že ustiti, ker vidim, da nimaš pojma...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1755 : 22 Marec 2008, 16:19:39
Bariton in očitno tudi Mojega Psa ne bereš, sicer bi vedel, da sem notri že pisala krajše stvari, za članke na 10 straneh, kot jih želi imeti g.Vidic, pa res nimam časa. Žal nisem moj oče, ki je tudi znan novinar, ki samo v zrak pogleda in napiše dober članek ne vem koliko dolg...



bariton

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1756 : 22 Marec 2008, 16:20:08
In kaj pomeni oddaja pri 5,5 tednih?



bariton

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1757 : 22 Marec 2008, 16:20:56
Ja, sem prebral vse tvoje prispevke v reviji Moj pes. Žal to niso strokovni članki ampak zgolj ljubiteljski. V tem je ta pomembna razlika1



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1758 : 22 Marec 2008, 16:21:19

Sploh pa: Mantera, ali se sploh zavedaš, da si v prekršku? Kaj če ti pride veterinarska inšpekcija? Kaj če te prijavijo na KZS? Še priznani kinolog g.Janez Plestenjak se ni mogel ubraniti pred PREPOVEDJO VZREJE za dve leti!!! Pa pomeni v kinologiji nekaj več kot ti.

Iz vsega bi lahko razbrala, da je moja kritika tebi dobronamerna!!! Ne delaj takih usodnih napak! Žal so zakoni in pravila za to, da se spoštujejo.

Joj, da bi se ti te besede uresničile. Kdo pa bo preprečil Matoši in podobnim prodajati bolne pse, ki živijo v nemogočih razmerah, potem pa jih veliko pri novem skrbniku pogine?



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1759 : 22 Marec 2008, 16:26:38
a samo to ti gre v glavo? Da sem bodočima, zelo odgovornima lastnikoma dala mladička za nekaj dni že preden ga dobita. No, bi si ti vzel dopust, ko bi dobil mladička? Daj no odgovori? Nič ne upaš povedati, na nič ne odgovoriš, torej lahko zaključim, da v resnici nič ne veš, zapičil pa si se v stvar, zaradi katere bi lahko težil precej vzrediteljem, tudi zelo vestnim in poznanim v SLO in tujini. Daj, skoči na Nuško, takrat med najboljšimi SLO kinologi, pa še njej zateži. Te bo tako hitro nekam poslala, da boš drugič trikrat premislil, komu boš kar težil, preden sam nimaš pojma. In očitno ne vzrejaš. Sicer bi sam vedel, kdaj se tetovira, kdaj se cepi, na kakšen način se ve, kdaj je mladiček zrel za prve samomstojne korake, kakšni so plusi in minusi puščanja mladička dlje časa v leglu. Glej, sama te vabim, da me spoznaš, da ti pokažem, kje sem dobila ideje za svojo odločitev, pa mi še ti prinesi, kar imaš doma o psih... Zakaj ne upaš nič o sebi povedati? Če bi res kaj vedel, se gotovo ne bi takole skrival in kar nekaj govoril, nič ne upal preveriti itd. Hotel si konkretno, povedala sem konkretno, hotel si imena, povedala sem imena, si rekel, da boš preveril, pa si to spregledal, nobeno ime ti itak ni sveto, mogoče tistih oseb niti ne poznaš... Saj res, samo nekaj trapastih kinologov, ki ne pihajo na tvoj mlin...



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1760 : 22 Marec 2008, 16:29:54
Svojega črnuha sem izbrala pri 6. tednu, dobila pa sem ga pred osmim tednom. In že pri 6. tednih so se mladiči prav opazno rangirali med sabo, vodja legla pa je bil nasploh gajstno bitje in če bi ga izbrala, bi ga želela imeti doma še bolj zgodaj kot Paxa. Na srečo je Pax kupljen v tujini, pa nikomur ni potrebno zato skakati po živcih kakšnega slovenskega vzreditelja.

Mantera, kapo dol za tvoje delo z mladički. Pasme se razvijajo različno hitro, prav tako se različno hitro razvijajo posamezni mladički v istem leglu. Nekateri potrebujejo dlje, drugi pa s svojim razvojem in gajstnostjo zatirajo svoje sokrdelnike in za te je najbolje, da odidejo v novi dom čim prej. Poznam primere delovnih pasem (sploh tistih, pri katerih je vzreja usmerjena v delo in gre za močno nagonske pse), ki so odšli v nove domove pri 5,5-6 tednih (malinoisi so kar pogosti, pa kakšen nemec delovne vzreje se znajde med njimi). Kot odrasli so super psi, boljši od tistih (v smislu bivanja v družini, socializiranosti, vedenja do drugih psov), ki so v leglu ostali dlje. Med terrierji lahko vidiš pri 7. tednu že tako "igro", da si takega mladiča sploh ne želiš več v svojem domu.

Zakaj bi moral novi lastnik zaradi neumne zakonodaje dobiti psa z vedenjsko težavo? Psa, ki se je že naučil podrejati druge pse?

Psa, ki je za domačo okolico vzel vzrediteljev dom? Zakaj se ne bi navadil na dom novega lastnika že malo prej? Mu ne bo tako prehod v nov dom lažji? Da tega, da bo že navajen vožnje sploh ne omenjam. S takim "začasnim bivanjem", sicer dvakrat po pol dneva, sem se srečala pri prejšnjem kosmatincu. Ko je za vedno prišel k nam ni bil prav nič pod stresom. Mirno je odkorakal do svojih skled, se skobacal v svoje ležišče in se nasploh zelo sproščeno vedel v stanovanju.

Sicer pa brezveze sploh pisati, če se je nekdo prijavil na forum zato, da dela zdrahe, ga razumni argumenti itak ne bodo prepričali.

Bariton, si že govoril z omenjenimi kinologi? Kaj pravijo?



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1761 : 22 Marec 2008, 16:33:17
Ja, komot Bariton, naroči veterinarsko inšpekcijo pri meni. Naj si z veseljem ogledajo moje mladičke. No, boš poklical? Pa hitro, preden bodo šli...

Ja, moji dosedanji članki so ljubiteljski, ker si je treba za strokovne članke vzeti dosti več časa, ki ga trenutno nimam, lahko ti pa pošlje naslove, ki mi jih je g.Vidic dal, naj napišem članke in kar nekaj se jih nanaša na vzrejo, šolanje psov itd. No, a ga boš že enkrat poklical...

Kar se Matoše tiče pa žal, tudi sama sem precej sodelovala in se prizadevala kaj narediti, a kot sem videla, je brez veze. Pa kaj, za njega se vsaj ve, da je preprodajalec, ki pač nekaj na vzhodu pokupi, in potem dosti dražje proda naprej, psi nikoli videli veterinarja, na ne vem katerem forumu so pa celo do tega prišli, da polovica njegovih psov ne dočaka prvega leta. No, daj vso svojo energijo preusmeri v to, da preprečiš temu, ki zame je kriminalec, da res ne bo zavajal ljudi. Pa če ti vsaj deloma uspe, dam kaop dol pred tabo.

Sem pa začela sumiti kdo si....



bariton

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1762 : 22 Marec 2008, 16:36:40
Ja, vsi ti od Mantere priznani kinologi pravijo to, kar sem že napisal. Da je s to žensko nekaj narobe!

Ko boste čez nekaj časa imeli še enega REJCA več (in s te povezane težave), se pa spomnite na to temo. Lep pozdrav!



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1763 : 22 Marec 2008, 16:38:14
O, Urška, a je tvoj pesjanko kaj skuliran na mladičke? Rotija pa res še nisem imela za socializacijo. Pridi, pa še malo mladičke pocartaš.

Žal mi je, slikice mladičkov na snegu ne bo. Mi je spet crknil aparat. Nič, pa jutri dobite, samo držite pesti, da bo še sneg...

In še ena slikica mladičkov pri dirkanju. Takole 5 mladičkov skupaj je res že prava umetnost slikati. Preden stečem dovolj daleč, jih že pol prileti do mene....

Sedaj gremo pa s starejšima kužama uživati v sneg... Žal brez slikic...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1764 : 22 Marec 2008, 16:38:34
Ja, sem prebral vse tvoje prispevke v reviji Moj pes. Žal to niso strokovni članki ampak zgolj ljubiteljski. V tem je ta pomembna razlika1
Glede na to, da se imaš, za takega strokovnjaka, pa odgovori na že zastavljena vprašanja ::)

Urška se tudi s tabo strinjam :).

lp


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1765 : 22 Marec 2008, 16:39:12
Kaj Bariton, a si jih že poklical. Ti ne verjamem, ker vsaj za dva vem, da sta v tujini...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1766 : 22 Marec 2008, 16:43:23
Bariton, še vedno dolguješ odgovor katero pasmo vzrejaš.


bariton

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1767 : 22 Marec 2008, 16:44:30
Ljudje, kako ste zaslepljeni!! Koliko časa potrebujete, da si priznate, da nekdo izmed vas dela narobe? Zato pa vsem tem rejcem in preprodajalcem tako hitro uspe! Po toči zvoniti pa je prepozno!



bariton

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1768 : 22 Marec 2008, 16:45:38
napadete nekoga, ki opozori na napako in podpirate tistega, ki dela narobe. To je žal Slovenija! Lep pozdrav!



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1769 : 22 Marec 2008, 16:47:45
Samo opozoriti in na nobeno uprašanje odgovoriti  ::)  ::)...naj si vsak svoje misli..

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...