Manchester terier

Eki · 708552

teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #2070 : 05 April 2008, 15:52:05
Spoznavamo nove predmete. Čisto vsi smo brez strahu.



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #2071 : 05 April 2008, 15:53:45
Dalton bo vsestranski. Obvlada.



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #2072 : 05 April 2008, 15:54:20
Za konec smo dobili še darila.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2073 : 05 April 2008, 18:50:16
O teycha super slikce :o 





petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #2074 : 05 April 2008, 21:26:50
Enkratne slike :)Mmi smo ravnokar prispeli domov.  Pred cepljenjem se je Spike malce spoznal še z Taiem - bernski od staršev (pod budnim očesom in v mojem naročju :)) Iz cepljenja in čipiranja smo si šli oddahniti na Bled. Bilo je krasno vreme Spike in Betka sta si ogledovala račke. Čeprav je Spike po dveh pikicah kar bolj počival se je pa kasneje razigral ko smo se na poti ustavili še v Kamniku pri Betkini sestrici Panaji.  :o kolk je bilo luštno, Panaja in Beti pa sta se nadivjali, Spike ju je hotel dohajat ampak mu ni ratalo (še ne) smo se pa zato mi igrali z njim in malce vadili priklic. Kolk ta pamžek priteče ko ga pokličemo :) Sem pa mislila, da ko smo prišli domov, da bosta popadala dol ne smo se še igrali, jedli in potem spet malo igre...... Smo pa nadušili enega od družinskih  članov od Bev s Spikom in nas je povabil, da bi vsi kar ostali pri Panaji in sploh nebi šli domov  :o. No danes je bil res lušten dan poln dogodivščin.

V življenju še nisem slišala toliko ljudi vzdihovati ko gremo kam, sploh ko smo šli po stari Ljubljani, so vse ženske globoko vzdihovale ko so videle Roka s Spikom v naročju. To bi mogla posnet  :P

Casper, hvala za darilo, ga je samo še pol :) Želim vam čim več užitkov z vašimi malimi pesjanarji, pa čim več zabave, novih stvari, izletov in trikcev :) Spike in Beti vama pošiljata  :-* :-*



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2075 : 06 April 2008, 22:07:17
Kaj naj ob vseh slikcah sploh še napišem? Vesela sem bila, da so se končno na kupu srečali vsi letošnji lastniki mladičkov, da si lahko skupaj delijo izkušnje, prednost igralnih uric se mi zdi, da vsem naenkrat odgovarjam na začetna vprašanja. Trenutno je zelo aktualno grizenje, neumorna radovednost, užitek poskusiti vse, kar pride pod gobček, navajanje na čistočo itd. V veselje mi je bilo videti veselje mladičkov, ko so se spet srečali. In kaj so skupaj počeli .- ja igrali so se ravbarje in žandarje. Mah, sama rokoborba. Še najbolj besna je bila na koncu Živa (moja preimenovana Kali), ki jo je mislim, da Dalton ves čas dražil. In ko se živa razjezi... Pravi užitek mi je videti najmanjše pasje dete, ki se zna pošteno postaviti zase in če zlepa ne, pa zgrda dopovedati bratcem, da ima dovolj. Eni so to skapirati takoj, drugi pa...

Ker so psički v osmem tednu, ki je obdobje strahu, sem dala navodila, kako naj reagirajo lastniki, če se v tem času česa zelo ustrašijo, kako, če se začno bati stvari, zvokov, oseb, ki se jih prej niso ter predlagala, da se sedaj dva tedna psička ne izpostavlja večjim spremembam, ki bi lahko bile za psička strašljive. Potem sem prinesla nekaj 'strašljivi' novih predmetov ter počakala lastnikom, kako se pravilno mladička na karkoli socializira in kako ugotovimo, kako se na novost odzove. Vesela sem bila, da kažejo mladički zelo stabilen in kar močan karakter, edina previdna je vsake toliko Delia. Potem so imeli mladički malo pojedine - lažem, tudi odrasli sorodniki so je bili deležni. In za najbolj neutrudne mladičke sem pokazala osnovno vajo navajanja na sledenje lastniku, poznejši priklic. Mladički so tudi vsi dobili za poskus ovratnico in vrvico in na moje presenečenje se je sploh niso branili, nič niso kazali, da bi jih kaj motila, nič niso skakali, kot sem bila vajena. Novost se mi je s preteklimi leti zdela tudi to, da so dosti manj vezani name, kar se mi tudi zdi pozitivno. Pretekla leta, ko sem prišla, so bili vsi mladički na meni in so se hoteli samo z menoj crkljati, potem šele med seboj. Letošnji pa so bolj neodvisni od mene, še zelo navezani drug na drugega, a se je videlo, da tudi na lastnike. Prve vezi so se spletle in pri večini so že kar trdne.

Ko so že skoraj popadali od utrujenosti, smo se odpeljali cepiti in čipirati. Sem hote naredila ta vrstni red, saj sem želela, da pridejo mladički na cepljenje utrujeni, so tam umirjeni in potem samo še zaspijo. Tam smo se razveseljili Spika. Upam, da je kdo slikal Živo in Spika, kako lepo sta se crkljala drug ob drugem... Sploh Spike izgleda zelo Don Juanovski, zelo nežen, očitno se je tega od Roka nalezel...

S slikicami nas bo pa jutri dodatno založila Casper. Komaj čakam. Že Teycha je odlična v slikanju, tako, da se bojim da bo letošnji izbor slikic za koledar zelo težak... Odlično ti gre Teycha, kar tako naprej.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2076 : 07 April 2008, 08:37:41
Bravo Teycha, imam nekaj zelo podobnih slik  ;D

Tukaj so Casperjeva darilca, vseh 5 skupaj.


"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2077 : 07 April 2008, 08:42:21
Dajmo Casper slikce gor. Predvsem tisto, ko delata ne vem kdo že salto mortale drug čez drugega.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2078 : 07 April 2008, 09:50:18
Potrpljenje ljudje. Tega je mnoooogo  ;)

Salto mortale ni najbolj uspel, ker ga seveda nisem pričakovala. zato letečemu mladičku manjka glava  :-[

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2079 : 07 April 2008, 09:51:37
Ekipa igralnih uric (žal brez Petre in Roka)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2080 : 07 April 2008, 09:53:32
Mladički šibajo

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2081 : 07 April 2008, 09:54:25
hop na sestrico

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2082 : 07 April 2008, 09:55:42
Ko se zravsamo, Casper naredi red.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2083 : 07 April 2008, 09:56:26
Zato na koncu dobi lupčka!  8)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2084 : 07 April 2008, 09:57:01
Casi je seveda zelo primeren za nagajanje...

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2085 : 07 April 2008, 09:57:39
...ali pa se da skriti v njegovo zavetje.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2086 : 07 April 2008, 10:00:02
Da pa gre v šoli včasih tudi zares, je najprej pokazal Casper...

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2087 : 07 April 2008, 10:00:54
...deca pa so se navajala na vrvico...

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2088 : 07 April 2008, 10:01:50
...posamezniki so vadili razstavno stojo. Po slučaju, jasno  :P

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2089 : 07 April 2008, 10:02:42
Prijetno utrujen Don

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2090 : 07 April 2008, 10:03:21
na koncu pa še  :-* za Andrejo

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2091 : 07 April 2008, 11:09:42
naša pesjana sta že velika prijatelja

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2092 : 07 April 2008, 11:10:17
skrita v listju, Dona smo komaj našli  :-[

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2093 : 07 April 2008, 11:11:38
Don šiba, kot ga nožice nesejo

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2094 : 07 April 2008, 11:12:20
In še dvojni paketek Dona

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #2095 : 07 April 2008, 17:31:25
No slike kot veste niso moje ampak od mojega brata. Meni namreč nič ne rata.

Imam eno vprašanje. Dalton se ponoči še zmeraj vedno polula v kletko. Ja tako tudi pri vas ali že vsi samo zunaj lulajo.

Casper tudi tvoje slikice so super. Ma pa zanima če slučajno kdo vidi. Je na tisti razstavni slikici, ki sem jo jaz prilimala res Dalton? Ker si bi jo rada dala kot sliko v profil pa nisem prepričana, da je tapravi. Da ne bom delala krivice in z Donom okoli strašila =)



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2096 : 07 April 2008, 22:16:45
Teycha, glede na sliko res težko rečem ali je tisto Don ali Dalton. Če bi bil slikan od spredaj, bi takoj ločila. Mislim, da je Dalton, tako, da si ga mirno daj na namizje. Četudi bi bil Don verjemi, da ti njegova lastnica ne bi zamerila.

Kar se čistoče tiče, je pri mladičkih zelo različno. Eni postanejo čisto prej, eni kasneje. Sem spremljala tudi na nekaj tujih forumih in je prevladovalo mnenje, da je podobno kot pri otrocih, da so samičke hitreje čiste kot samčki. Sama mislim, da je zelo različno od primera do primera. Tudi eni zdržijo več, drugi manj. Tile mladički še ne zdržijo veliko, še kakšen teden vsaj bo ponoči zagotovo lužica. Fino bo počasi pogruntati, kdaj mu dati zadnji obrok, da se bo po njem še polulal, preden bo šel spat. Predlagam ti, da mu ga poskušaš dati ob 18h in ga okoli 22h še zadnjič pelješ ven. Tako bo večja verjetnost, da mu bo počasi uspelo počakati do jutra. Ko je bila Živa še pri meni, se zadnje noči ni več polulala ponoči, pač pa takoj zjutraj, če je nisem pravočasno 'ujela'. Skratka, bodi potrpežljiva, poskusi predlagano. Verjemi, da še nobenemu mladičku ne uspe samo zunaj lulati. Je pa res, da mi je bilo pri Daltonu všeč to, da se je znal ogromno naenkrat polulati, Živa, pa je kar naprej po malem spuščala...

Sicer pa vse čestitke bratu, očitno je naravni talent za slikanje, krasno, da bomo imeli čim večjo izbiro slikic. Casper me nauči še v PP dati slikce in bomo delali albume...

Sem pa danes srečala psičko, ki sem jo lani imela v igralnih uricah in mali šoli, simpatično majhno mešanko Kiri in je bila lastnica navdušena, ker je psička postala zelo vodljiva, smo jo pa od začetka kar najbolj navajali na igro s predmeti, tako, da sedaj se za igro z žogico tudi na glavo postavi, če to želijo. Ogromno trikov so jo naučili, sedaj jih hecam, da bi šli na kakšni pasji šport. Videli smo, da je psička naravni talent za agiliti, junija gredo na izpit B-Bh, za katerega se začnemo ta vikend pripravljati. Prav v užitek mi je videti tako zadovoljnega psa in njegove lastnike.

Jutri pa obiščem Gučija iz prvega legla, mu pripeljem papico in seveda ne moreva brez nekaj trenutnok igre in norenja po vrtu... Upam, da se Guči in Dalton kmalu seznanita in oddideta na kakšen skupen sprehod.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2097 : 07 April 2008, 22:32:07
Šele sedaj sem opazila, da na večini slik Casper kleči. Ne vem ali ga lastnica uči 'puzanja' ali klanjanja damam in otrokom ali kaj tretjega?

S Casperjem sva ponovila nekaj vaj, ki jih že zna, dve sva malo obnovila, prihodnjič pa začneva z vajo KORAK. Je pa tako lepo videti tako nežnega samčka kot je Casper, res ti zna dati najlepši objem in tako sladkega, mokrega lupčka. Me par preseneča, kako lepo mi vedno skoči v naročje in prijazno pozdravi... In moram ga pohvaliti, lastnica ga je naučila krasnega skakanja v naročje. Čestitam.



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #2098 : 08 April 2008, 11:04:37
Kako pa zgleda vaja KORAK Mantera?


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2099 : 08 April 2008, 11:11:27
Ivana, slalom med nogami, ko hodimo naprej, tako jaz poimenujem to vajo, da jo ločim od slaloma na mestu. Ena bolj enostavnih vaj z majhnimi psi. Sem jo pa naučila prejšnji teden tudi Žaka, debelega labija, ki sem ga čuvala, pa sem nekajkrat skoraj po tleh letela...