Manchester terier

Eki · 710600

petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #2160 : 10 April 2008, 13:49:12
Bev mogoče bi pa lahko probala tak akvarij ki ga ima Rok :) za začetek, da virtualno vidiš če se bodo ribe obnesle  :P :o ;D



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #2161 : 10 April 2008, 14:00:32
Dan. Spet imam eno vprašanje. Daltonu dajem zdaj še štirikrat na dan jest. In ko ima zjutraj mlečni obrok mleko ali jogurt s kruhom ali ovsenimi kosmiči poje ven samo mleko. Potem ima brikete, ki jih poje ravno ene tri. Popoldne mu skuham mesni obrok in tisto poje ogromno porcijo. Zvečer mu spet dam mlečno in spet samo pohlasta mleko oz. jogurt. Rada pa bi ga navadila, da bo pač ko bo velik jedel 90% samo brikete. In glede na to da jih sedaj ne mara: obstaja kakšen trik, da se bo navadil nanje. Naj mu jih dam za oba dnevna obroka ali kako. Pa še to koliko jajc na teden za mladička: je eno dovolj?

Danes sva bila spet na kakšne pol urnem sprehodu po okolici in nama je šlo super. Enkrat je malo porital ko je mimo pripeljal bolj glasen avto drugače strahu nobenega. Mi je pa zanimivo to - kadarkoli on opazi v bližini ljudi se kar ustavi in čaka da ga bo kdo začel božati, če pa vidi otoke pa rine kot zmešan in jm kar skače v naročje in take. Res je en veseli kuža. Kakor sem v soboto videla najbolj živahen, kljub svoji začetni :"Ha, jaz grem pa prvi spat". Pa bomo še enkrat videli v soboto.

Mantera ali je že kaj domenjeno če kakšen dodaten kuža pride? Kaj pa če je dež?



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2162 : 10 April 2008, 14:06:07
Petra, take stvari kot je to v zvezi z anestezijo sama in moj vet veva, zato tudi druge opozarjam, da naj, če gredo k drugemu vetu, jih opozorijo, da pri njih ne uporabljajo ta poceni anestetikov pri npr. sterilizacijah/kastracijah. Je pa res, da smo to raziskali in so primere težav zaenkrat odkrili samo v ZDA, tudi ko sem spraševala vzreditelje iz Skandinavije, Anglije in Nemčije so rekli, da njihovi veti niso imeli še z nobenim MTjem težav. In spet so normalni anestetiki kritični za stare in bolne predstavnike te pasme, se pravi, da naši itak še niso ogroženi. In še to vsakega opozorim, da vetu reče, naj ga iz narkoze ne prebuja, prvič ker se sam že itak prehitro zbudi in drugič, ker sem raje za manj zdravil, če niso nujno potrebna.

Moji dve sta bili že kar nekajkrat v anesteziji, pa je bilo vedno vse OK, edino zbudijo se dosti hitreje kot druge pasme, na to tudi vedno opozorim lastnike in kadar kdo želi, se njegov MT najprej zbudi pri meni, po kakšnem posegu in šele potem, ko je že čisto priseben, ga lastnik odpelje domov - to gre, če ima še sopotnika, če je od blizu doma, sicer je bolje psa dobiti čimhitreje po posegu in ga še v narkozi pripeljati varno do doma, saj je še nekaj ur potem čisto matast.

Se pa spomnim, da sem morala svojega Rexa zelo nadzirati po narkozah, ker si je sicer zgrizel ves jezik, kar dol je padal, se udarjal, skratka, ves čas sem ga morala čuvati. Tile pa za kratek čas odspijo, potem so dve uri matasti, potem so pa že OK.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2163 : 10 April 2008, 14:11:02
Teycha, če ga hočeš navaditi, da je samo brikete, potem mu daš samo brikete... Enostavno. Sama mladičkom do konca rasti, to je nekje do 7 meseca pol kuham, pol dajem brikete, po tem pa komot samo brikete. Je pa res, da imaš res kvalitetne brikete, tako, da greš lahko tudi samo na brikete, mpak kakšno juhico in mesuček mu pa tudi kdaj privošči in ko bo sezona, navali na sadje in zelenjavo, ki je dovoljena.

Ja, eni so radi pojedli namočen kruh, drugi zdrob, tretji so samo mleko popili. Ne sili ga, če mu paše samo mleko, mu daj samo mleko. Kot sem ti že včeraj napisala, mu komot daj enkrat na dan mleko - takrat, ko ga boš potem lahko dol peljala, sicer mu daš tri obroke ali briketov ali kuhane hrane. Razporedi pa si tako, da bo tebi najbolj ustrezalo.

Teycha, kaj si mislila z dodatnim kužkom? Nisem razumela? Ja, čez nekaj tednov pride samček iz Avstralije, sem ga videla samo na slikah, več povem, ko ga vidim iz zelo dobre psarne, da prinese malo nove krvi v mojo vzrejo. Ga bom razstavljala, tako, da si ga boste lahko ogledali.

Za soboto pa ne vem... Tale dež... Na travnike vas ne peljem, ker je vse premočeno. Če se spomnim kakšne boljše variante se seveda dobimo, na kakšnem makedamu ali magari asfaltu, dajmo vsi pomislit...



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #2164 : 10 April 2008, 14:21:52
sej tukaj se ne gre za kvaliteto anestetikov, mene zelo zanima ker opozarjajo, da bi morali uspavati samo s plinom (kar je za živahnega psa malo bolj dolgotrajen in ne tko enostaven proces) in ne z injekcijo, ker ta vsebuje preveč določene snovi (lahko pogledam kaj točno), ki pride v kri kužka, da pa če ga uspavamo, z masko to drastično zmanjšamo. Sem pa to že kar parkrat zasledila po straneh zato mi je zanimivo dati tale link gor.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2165 : 10 April 2008, 14:24:27
Saj več ali manj skoraj povsod sedaj uspavajo z masko, v žilo dobijo pomirjevalo, potem pa gredo na plin, vsaj pri tistih, ki jih jaz poznam je tako... Še enkrat, rizik je za stare in bolne pse. Sama sem npr. dala pred vsako brejosto pregledati kri psic ravno zato, da se prepričam, da dam zdravo parit in sedaj, ko gre Boni na sterilizacijo, sem mirna, da bo vse OK.



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #2166 : 10 April 2008, 14:40:13
Ker je tvoj vet uspaval z injekcijo in to celo dvema naenkrat, zato sem tudi vprašala koliko se o tem ve in koliko je to res, ker verjamem da večina veterinarjev uporablja enostavno metodo uspavanja in to ni na masko. Sem pa to kar nekajkrat zasledila.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2167 : 10 April 2008, 14:52:22
Ej, ne upam govoriti za druge, ampak večina v LJ uporablja plin. zato se je tudi treba, ko daš psa na kastracijo/sterilizacijo pozanimat, katere metode anestezije uporabljajo in zato hočem sama biti zraven, da vem, da je vse OK. Ne vem, kako so drugi veti po SLO, treba se je pozanimati. Vem, da so Loti, ko jo je avto povozil, dali anestezijo direktno v žilo, ker sem bila zraven in ko sem vprašala zakaj, so mi rekli, da samo za slikanje, ki traja eno minuto, se plina ne daje. Mislim, da je tudi od posega odvisno, kaj se naredi. Če gre za večji poseg, definitivno plin, pri majhnih, npr. ko je Loti dal stran bradavico, kar je bilo stvar nekaj minut, vem, da ji je dal samo eno ornk pomirjevalo, ker bi maska ravno ovirala, ker je ravno tam imela brazgotino. Kot rečeno, dokler so evropski MTji še zdravi, smo lahko mirn. Bom pa tegale Avstralskega samčka dala stestirati na vse tele stvari, ki jih imajo MTji v Ameriki, čeprav ima prednike iz Avstralije in delno iz Anglije. Ne poznam namreč razmer v Avstraliji. Sami pravijo, da so zdravi, da se jih ne testira, a glede na to, da gre za plemenjaka, ga bom definitivno testirala.



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #2168 : 10 April 2008, 15:39:26
Mantera zanimalo me je če se nam bo v soboto pridružil še kakšen kuža drugačne pasme. Za spoznavanje in to.

No bomo probali tole z briketi. Samo skrbi me da ne bo potem nič jedel in preveč shujšal. Je to kaj narobe?



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #2169 : 10 April 2008, 15:43:14
Teycha, brez skrbi, malce bo probaval in čakal na mogoče kako drugo hrano, ko bo dojel, da ne bo dobil druge hrane bo jedel tudi brikete, ne bo omagal. Ko bo fejst lačen bo že pojedel. Betki če dam briketke včasih tudi cel dan pa še pol naslednjega ne je, ker samo čaka na drugo porcijo, ko te ni, vse britkete zmaže. Isto tudi Spike, je pa res da hitreje zmanjka kaj drugega iz skodelice kot pa če je napolnjena z briketi.



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #2170 : 10 April 2008, 15:58:52
pri nas pa tudi briketov zmanjka v pol minute  :-[

kadarkoli

pa vedno bi še in še in še

jao, včasih se sprašujem, če imam jaz sploh MTja

tukaj v tej temi vsi živite v pravljici, jaz pa v grozljivki  ???  ???  ???



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2171 : 10 April 2008, 16:16:04
Bev, če te kaj tolaži, je Boni precej hitrejša od pol minute ta hip. Loti pa pol pusti. Vsake toliko pa se Boni ne je in Loti postane požrešna. Pri mojih dveh bi rekla, da ju malo hormoni dajejo. Pri tvoji, ki je sterilizirana pa... ne vem, pač rada je. Kaj je to takega. A ni pri ljudeh tudi tako, eni radi jejo, drugi so zbirčne Metke... Že moji dve hčeri sta kot noč in dan. Petra zelo malo je in še to samo njene izbrane jedi, Tina vse poskusi in tudi še enkrat več poje kot Petra. Se jima vidi... Bomo jeseni za dvojčici kupovali...

Teycha, kot je Petra lepo napisala, vedno je, kar je kuhano boljše od briketov, zato nekateri psi tudi po nekaj dni stradajo, ker upajo, na kaj boljšega. In če ne dobijo, naj te ne skrbi, da bo poginil od lakote. Še noben ni pri polni mizi umrl, mi je rekla moja mami. Tako, da vztrajaj in kmalu bo pogruntal, da so briketi zeloooo dobri, če ni drugega...

Ne, to soboto še nisem mislila koga povabit, pač pa prihodnjo. Če bo imela čas, bom flegmatično Asko povabila, ki je že vajena mladičkov in oni nje. Potem pa vsakič kakšen drug pes, odrasel, po možnosti višji od naše pasme, ki ga seveda dobro poznam. Mogoče pa Jakoba dobim, srečo na vrvici... In še ene 5 jih imam v rezervi, tako, da bo še pestro. To soboto sem vam mislila razdelit za preštudirat pasjo govorico, da boste vedeli, kako boste takoj prepoznali, kakšne volje je pes, ki se vam bliža in seveda vaš kuža. Potem gremo pa teorijo preizkusit v praksi...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2172 : 10 April 2008, 17:12:32
Evo odgovora Petri: sem še enkrat preklicala nekaj vetov in so mi povedali, da se da pred posegi psu kombinacijo dveh pomirjeval, torej dve injekciji, ker se mu sicer na živo ne more dati maske s plinom gor, ker na živo mu tiste cevke notri preprosto ne moreš dat (intubacija) - pri ljudeh je postopek isti. Vso anestezijo pa vseh pet opravlja s plinom. Pomirjeni?
So mi pa povedali, da imajo lahko hude potencialne težave z anestezijami vsi starejši in bolni psi na srcu, jetrih itd., ne le ta pasma.



Ana_Byron

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #2173 : 10 April 2008, 18:01:48
a ga je res treba kastrirat da ne bo uhajal? je kakšna druga možnost?

Ann. & Byron. United. ;D


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2174 : 10 April 2008, 22:05:11
Če uhaja zaradi vonjev gonečih se psičk, potem druge variante ni. Potepanja samcev so ponavadi posledica pohajanj za dišečimi vonji psičk. In kljub vaši ograji, če mu bo katera zelo zadišala, jo bo zlahka preskočil.

Sicer pa čim več delajta na priklicu, uči ga trike, kakšna nova povelja, kot sem opazila, imate tudi v NG neko pasjo šolo, pa se tja prijavita na osnovno šolanje ali pa kakšen pasji šport. Gotovo bo obema koristil. A kljub še tako dobri polsušnosti - ko se bo kakšna psička gonila, odpovedo vsi priklici...

Če je Byron vaš hišni kuža, ga ne nameravate razstavljati in vzrejati, potem bi se sama zagotovo odločila za kastracijo. Povej mi vaše zadržke...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2175 : 10 April 2008, 22:10:54
Mantera zanimalo me je če se nam bo v soboto pridružil še kakšen kuža drugačne pasme. Za spoznavanje in to.
Če bo vse po sreči, se vam drugo soboto ena druga pasma pridruži ;)


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2176 : 11 April 2008, 08:21:23
Pri nas Casper še sedaj je mešano hrano - kuhano in brikete. Poje tudi same brikete, ampak jaz vztrajam, da ima vsak dan nekaj kuhanega. Najraje od vsega ima govejo juho z mesom in korenčkom, poje pa praktično čisto vse, kar dobi v skledico. V pol minute.

Don tudi ni izbirčen, rad je prav vse, tudi same brikete. Imamo srečo.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2177 : 11 April 2008, 09:28:24
Kot kaže glede na vreme, naše jutrišnje igralne urice odpadejo. Nimamo po blatu kaj početi. Kdor ima kakšna vprašanje, me pa itak poiščete po mobiju ali mailu. Prihodno soboto bomo pa imeli eno veliko kosmato gostjo in če bomo imeli veliko sreče, tudi rodovnike končno dobimo. Če bodo seveda za spremembo pravilno napisani - do sedaj je še v vsakem leglu bila vsaj ena napaka, lani pa so vse morali še enkrat narediti. Tako, da še nič ne obljubim glede rodovnikov...

Čimveč okoli hodit s kužki, spoznavat vse mogoče situacije, pa prevozna sredstvar, predmete, različne ljudi, od vreščanja otrok na otroškem igrišču, do ostarelih z vozički, palicami, pa različnih živali, a še na daleč. Hja, no, ne vem, kako je z vašimi mladički, Loti je kot mladiček oboževala deževnike po pločnikih jesti, če je nisem pravočasno zalotila. Jao imamo mi različne okuse... Pa še kakšne slikce pošljite...

In navajajte mladička na čim bolj raznoliko hrano. Dajte mu krhelj jabolka, hruške, če ga ne bo napenjala, moji dve obožujeta mandarine, karkoli, a za sedaj v majhnih količinah, isto za zelenjavo, že sama sem jim dala celo korenje in so ga DOn in Delia takoj začeli glodati.



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #2178 : 12 April 2008, 20:15:42
mantera,
nekaj postov nazaj si omenjala, da imaš za svojo psičko, kadar ji ovratnica oguli vrat, posebno 'kuro' s kvasom. tudi moj kuža ima vrat oguljen zaradi ovratnice, pa me zanima kaj daješ svojim psom, da se jim dlaka hitreje in lepše zgosti. samo kvas ali še kaj drugega?
hvala za nasvet!
uživajte!



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2179 : 12 April 2008, 21:43:41
Italjanček govorim za moji dve, se pravi za kilažo me 8,5 in 1,5 kg: dvakrat na teden dobi po četrt svežega kvasa v kocki. Ne raztapljaj, samo direktno v gobček, tudi če ne mara, poje, preden se raztopi, ker meni je potem tudi grozno zanič. To kombiniraj s tem, da ji daš dvakrat tedensko ribje olje v hrano, npr. eno žlico med hrano. In vrat, oziroma, kjer je dlaka ogluljena ji najprej speri z vodo, da se pore odpro, potem pa tanko namaži z mandljevim oljem (kupi v lekarni, samo pazi, mora biti brez vseh dišav in dodatkov). In tisti predel kože naj bo nekaj tednov čim manj obremenjen z ovratnico, drgnjenjem. Pogruntaj, če je brez dlake, ker ga ovratnica toliko draži, oziroma drgne, mogoče pa preveč vleče in ko zateguješ, se še bolj drgne - potem malo poslušnosti in odvajanja od vlečenja. Pa dlaka, če želiš, da jo ima bolj gosto, naj bo izpostavljena mrazu, ker to avtomatično spodbudi rast, kadar je vročina, pa avtomatično izpada. To je to. Poskusi, sama sem v dveh mesecih videla precejšnjo razliko pri Boni na prsih in na vratu in pri Loti na vratu od ovratnice. Zato so meni všeč ovratnice na zateg, ker četudi jo ima pes gor, kadar je odpet, mu praktično nič ne pritiskajo na dlako. Če pa imaš katerekoli druge ovratnice ali oprsnice, pa mu še vedno tiščijo dlako. Preizkusi in poročaj, prav?

Jaz sem bila pa pravkar na obisku pri Daltonu. Pravo rezidenco ima, ogromen prostor kot del dnevne sobe. Danes je bil na potepu na Gorenskem. Sama sem mu prišla malo skrajšati kremplje ter seveda pogledati, kako so se navadili drug na drugega. Teycha ga je že naučila SEDI, odlično jima gre. Pri meni v naročju je kajpak hitro zaspal in me potem kar ni hotel spustiti. Precej je zrasel, je kar strasten jedec in lepo se je navadil na hišna pravila. Spoznava že okolico in v kratkem bo spoznal Gučija in še eno pasjo damo, hčerkico od Eki, se pravi, hm, kaj že od Loti - sorodstvena razmerja mi ne gredo najbolje. Ko sem prišla domov, sem si morala sleči hlače in jih položiti na tla, da sta se moji kuži kolikor sta želeli navohali Daltonovega vonja...



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #2180 : 12 April 2008, 22:40:38
Italjanček govorim za moji dve, se pravi za kilažo me 8,5 in 1,5 kg: dvakrat na teden dobi po četrt svežega kvasa v kocki. Ne raztapljaj, samo direktno v gobček, tudi če ne mara, poje, preden se raztopi, ker meni je potem tudi grozno zanič. To kombiniraj s tem, da ji daš dvakrat tedensko ribje olje v hrano, npr. eno žlico med hrano. In vrat, oziroma, kjer je dlaka ogluljena ji najprej speri z vodo, da se pore odpro, potem pa tanko namaži z mandljevim oljem (kupi v lekarni, samo pazi, mora biti brez vseh dišav in dodatkov). In tisti predel kože naj bo nekaj tednov čim manj obremenjen z ovratnico, drgnjenjem. Pogruntaj, če je brez dlake, ker ga ovratnica toliko draži, oziroma drgne, mogoče pa preveč vleče in ko zateguješ, se še bolj drgne - potem malo poslušnosti in odvajanja od vlečenja. Pa dlaka, če želiš, da jo ima bolj gosto, naj bo izpostavljena mrazu, ker to avtomatično spodbudi rast, kadar je vročina, pa avtomatično izpada. To je to. Poskusi, sama sem v dveh mesecih videla precejšnjo razliko pri Boni na prsih in na vratu in pri Loti na vratu od ovratnice. Zato so meni všeč ovratnice na zateg, ker četudi jo ima pes gor, kadar je odpet, mu praktično nič ne pritiskajo na dlako. Če pa imaš katerekoli druge ovratnice ali oprsnice, pa mu še vedno tiščijo dlako. Preizkusi in poročaj, prav?


mantera, hvala za nasvete. oguljen vrat je pri nas posledica ovratnice, ki ni bila zatezna in očitno pretrda, zato so se dlake potrgale. smo vmes zamenjali z zatezno, a je preteklo še premalo časa, da bi bila opazna sprememba. ima pa gyasi od včeraj novo hurtta oprsnico  8) mislim, da bi moralo biti s to mnogo manj težav z dlako :)
bev, še enkrat hvala za vso pomoč in hitro akcijo! ;)




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2181 : 13 April 2008, 11:17:23
ima pa gyasi od včeraj novo hurtta oprsnico  8) mislim, da bi moralo biti s to mnogo manj težav z dlako :)
S to oprsnico boš zelo zadovoljna - izredno mehka in skratka super je :o


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2182 : 13 April 2008, 13:07:39
Italjanček: poznam kar nekaj psov z golimi vratovi, pa so preizkusili vse možne ovratnice inin oprsnice in na koncu pristali na zatezni, najlonski ovratnici, tako, kot jo ima kar precej od nas, kupljena v Mr.Petu, malo pisane barve so, črne, rdeče in modre. Nekateri, ki so po nasvete in pomoč šli k vetom, so jim rekli, da je oguljenost posledica česarkoli, kar ne na dlaki, zato naj bo na dlaki čim manj. So si tudi že kupili razne oprsnice, da koža na vratu ne bi bila obremenjena, pa so pogruntali, da tudi, če je oprsnica zaradi njih iz nojevih peres, še vedno očitno preveč drgne dlako in je odpadala. Zato so jim veti predlagali čim ožjo ovratnico, čim bolj ohlapno in seveda čim manj nošenja le-te. No, poročaj kako se ti obnese. Držim pesti, da se zaraste dlaka. Vse dobro.

Aska, pri tvoji pasmi bi bilo vseeno, če bi bila oprsnica ali ovratnica iz sirkovih ščetin, ker ima itak tako gosto in tako dolgo dlako, da je vseeno. Hrti in posledično tudi MTji, pa imajo čisto drugačno dlako, sem opazila, da tudi drugačno od pinčev, dobermanov, bokserjev. Bolj mehka, bolj občutljiva, precej redka, tako, da tisti, ki imajo še bolj občutljivo dlako, iščejo čim bolj primerno rešitev. In super je, da je takle forum, da si lahko povemo svoje izkušnje. Da ne bo pomote, sem videla tudi kar nekaj MTjev s čisto navadnimi ali polzateznimi usnjenimi ali kovinskimi ovratnicami in so imeli čisto OK dlako pri vratu. Tako, da očitno imajo nekateri bolj občutljivo dlako. Je pa res, eni so oguljeni le tam, kjer nosijo ovratnico, drugim manjka kar precej dlake tudi na prsih. To sem uspela pri moji Bony skoraj že v celoti popraviti, lani avgusta sem začela malo drugače s hrano, kot so mi predlagali veti, to, kar sem Italjančku napisala, pa sedaj pozimi sva bili še bolj zunaj na mrazu, veliko na sprehodih. Do jeseni mislim, da bo že čisto poraščena, ker ji tam spodaj zelo počasi raste dlaka.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2183 : 13 April 2008, 13:51:23
Aska, pri tvoji pasmi bi bilo vseeno, če bi bila oprsnica ali ovratnica iz sirkovih ščetin, ker ima itak tako gosto in tako dolgo dlako, da je vseeno.
S tem se ravno ne strinjam ;) Ni čisto vseeno kaj ima :P. Od ovratnic posledica potlačena dlaka. Od zateznih populjena. Pri oprsnicah enako potlačena dlaka. Če eno od naštetih reči uporabljam predolgo in čeprav ji dajem po sprehodih dol. Razen ta zadnji mesec in en teden je imela stalno na sebi tole Hurttovo in res prav nič ni bila dlaka potlačena. Zato ji menjam enkrat je na ovratnicim drugič na oprsnici ali pa vsake toliko časa to naredim, ko opazim, da je prej napisan problem nastal ;). Moje izkušnje so pač takšne ;) :P


petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #2184 : 13 April 2008, 16:38:40
tudi Beti ima od zatezne ovratnice populjeno dlako in to kar veliko, do sedaj se hurrtina oprsnica čudovito obnese  ;D



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2185 : 13 April 2008, 21:58:36
O, jaz sem pa mislila, da so AMji čisto neobčutljivi, glede na to, da imajo dlake za prodajat veliko...  Moj malinko je ves čas imel kovinsko zatezno ovratnico in ni bilo težav, razen v časih, ko je vlekel kot....

Super, da se vam oprsnica obnese, šele po dobrem mesecu se bo dlaka začela zaraščati, tako, da pred tem časom se ne da govoriti o rezultatih... Če pa te moti še golota na prsih, pa seveda nobena ovratnica ali prsnica nimata zveze. Moja Boni je bila še pred dvemi leti taka in napisala sem vam, kaj je njej zelo pomagalo, s tem, da mi vet komaj verjame, ker mi je še pred enim letom rekel, da tam preprosto nima dlake in se ne rabim truditi. Tako, da je Boni dokaz, da se da pomagati v primeru golote po prsih, le kakšno leto traja, da se vse poraste. Seveda ste svobodni za odločitev za to...

Smo pa na večernem sprehodu srečale ob kolesu in na fleksiju dirkajočega AMja, čisto črnega po hrbtu, takega še nisem videla. Jasno, da je lasnik letel s kolesa, ko je šel mimo nas in nas potem še nahrulil, da smo bile tam, čeprav sem se še sama umaknila na travnik in sta bili kuži čisto ob meni. Ah, ja, dobro, da obstajamo dežurni krivci...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2186 : 14 April 2008, 10:01:20
Včeraj nam je v igri na travniku Don čmoknil v lužo in je bil moker do vrha glave. Pri tem mu je Casper čisto malo pomagal, saj se je med dirkanjem zaletel vanj. Sledilo je tuširanje in gretje v dekci, potem pa sta fanta uživala v kosilu (goveja juha z mesom in korenjem), za posladek pa dobila žvečilne palčke in bikovko, ki sta si jo izmenjavala. Don je občasno precej predrzen in malo izziva, Casperju je recimo bikovko vlekel kar iz gobčka, ker pa Casi ni hotel popustit, se je mali nalimal gor in ga je potem veliki vlekel po parketu za seboj...  ;D

Na fotkah je grejoči se Don in casper, ki ga je hotel imeti ob sebi za igranje


"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2187 : 14 April 2008, 10:02:33
Fantka sta najprej pojedla, sledila je igra

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2188 : 14 April 2008, 10:03:27
grizalne igračke delajo čudeže  ;)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2189 : 14 April 2008, 10:04:41
za konec pa dvojni paket našega crkljivega cukra 

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943