Manchester terier

Eki · 709861

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2250 : 18 April 2008, 09:20:28
nedelja napovedujejo oblačno brez dežja do 20 stopinj malo informativno če se boste kaj menili  ;D.
O to je pa super, da v nedeljo ne bo dežja :D
Glede vremenske napovedi si lahko ogledate tudi tukaj:
http://www.pro-vreme.net/index.php?ID=4
http://novice.najdi.si/index_news.jsp?tab=news&action=Vreme#


lp


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2251 : 18 April 2008, 12:23:31
Ja, no krasno, a bo kdaj konec tega aprila???  >:(
Pravkar sem bila na našem travniku. Saj ne rabim napisati, kako je, drži? Avto lahko operem do oken, ven seveda nisem šla, me je že videno prepričalo, da če je takoj sonce in 30 stopinj, bomo jutri v škornjih in vsaj do gležnjev v vodi. Sem pa razmišljala, da bi se dobili nekje na streliški, šli najprej en krog po ulicah, kot je Teycha naredila pred tednom, potem pa gor na grad, kjer bi se jih dalo spustiti, da bi se do konca naigrali. To je ena ideja, ki sem jo dobila. Je pa res, jutri dopoldne bodo verjetno kakšne poroke in ves cirkus s tem v zvezi po tisti cesti na grad, pa baje kot je sončno ali vsaj suho, je na tistem travniku, kjer sem mislila kužke spustiti eno morje psov. Tako, da ne vem, če je to najboljša ideja. Se mi pomagate odločiti? No, to bi prišlo v poštev seveda, če bi bilo suho vreme. Če pa misli deževat, pa nimamo šanse. Bom pa vsem vsaj napisala, kaj naj počno, potem drugega ne morem. Rodovnikov tudi še nisem dobila...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2252 : 18 April 2008, 12:47:13
Evo, sedaj je spet sonce.  ;D Samo napoved je bolj slaba, ne vem, kaj je za narest. Najbolje, da se jutri slišimo. Če ne se pa dobimo drug teden, saj nam drugega ne preostane. Lep vikend

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2253 : 18 April 2008, 13:01:36
Pa iz katerega kraja si, da imaš sonce?? Tule sicer ne dežuje, oblaki postajajo svetlejši, ampak o soncu pa ne duha, ne sluha.

Loti pravi, da je to nič ne moti, nori po mokri travi s svojim frizbijem in še Boni kmalu sheca, da se nadirkata...

Ja, če se ne vidimo, pa sami preživite kar najlepši vikend, navodila za prihodnji teden pa dobite po mailu.



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #2254 : 18 April 2008, 14:22:05
Kje je pa težava z rodovniki? :)Rok sprašuje



bariton

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #2255 : 18 April 2008, 15:13:20
Saj so mladiči komaj stari 9 tednov (ali pa še ne, ne vem točno), tako da se KZS nikamor ne mudi za izdajo rodovnikov. Mladiči morajo biti tako ali tako pri svojem vzreditelju do 9.tedna! >:D



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2256 : 18 April 2008, 15:42:50
Če bi natančno brali, bi vse vedeli: letos so dali tiskati nove rodovnike, nova oblika in za razliko od prejšnjih bodo zaobjeti in prikazani štirje rodovi nazaj, ne več samo trije, kot do sedaj. Skratka, nekaj takega, kot imajo skandinavci. V tem je problem, ker so imeli zamudo že pri dobavi,m pri tiskanju, potem je zamudno še za vsakega psa en rod več napisati itd. Pred dvemi tedni mi je rekla, da so šele takrat prešli na mladičke skotene februarja, prejšnji teden mi je rekla, da so v izdelavi in če bo vse po sreči, jih danes dobim. Danes sem klicala in so rekli, da včeraj ta, ki mora podpisovati vse rodovnike ni prišel in vseh podpisal, prihaja pa samo enkrat tedensko in to v četrtek, tako, da bo verjetno prihodnji četrtek podpisal.

In Bariton, ne filozofiraj, če se ti ne da pozanimati: rodovnike izpišejo, ko jim časovno znese. Za Rexa, ki sem ga dobila pri 5 tednih, je imela vzrediteljica že en teden rodovnike doma, sama sem jih do sedaj dobila med 6-7 tednom, v Italiji jih dobiš v roku 8-11 mesecev, ker so Italjani itak poglavje zase kar se hitrosti tiče. In da ti še to povem: dosegli smo, da se bo zakon le spremenil in bo jasno napisano, da se mladiči oddajajo skladno z njihovo zrelostjo in aktivnostjo vzreditelja. Tisti, ki se jim bo bolj posvečal, bo lahko oddajal prej, tiste pasme, ki hitreje dozorijo, se bodo lahko oddajale prej, in kolikor vem bodo zelo razmaknili čas oddaje na 6-12. tednov. Toliko sem izvedela od tistih, ki dajemo predloge in nekaj, ki tam delajo in morajo to sedaj zakonsko speljati, samo, da mi predlagamo, da vendar stvar bolje specificirajo in da pride nekdo, ki je dolgoletni vzreditelj (ne samo funkcionar na KZS) ali pa pasji psiholog ali kaj takega, pregledat vsako leglo in mladiče pred oddajo in na licu mesta vidi ali so za to zreli ali ne. Sama se zavzemam za to pot, sicer se bojim, da bodo vsi hoteli čim prej oddajati mladiče, kar pa zna biti tudi vedensko usodno v več primerih. A očitno se jim zdi zelo komplicirano, kako naj bi se to kontroliralo. Zelo enostavno, kako pa pride nekdo pregledat leglo? No, na podoben način. Takoj se vidi, kako mladički reagirajo na kup stvari, koliko so socializirani in s tem v zvezi sposobni zapustiti leglo, koliko so negovani, kako se prehranjujejo itd. Kar nekaj nas sedaj piše predloge, čim bolj praktične, kaj in kako bodo s tem naredili na KZS, je pa na njih. Pravijo, da ni usposobljenih ljudi. To po mojem ne bi smel biti izgovor, se naredi nekaj izobraževan, tako kot za tetovirne referente, ki bodo itak čez nekaj let izgubili svojo vlogo, ko ne bo več tetoviranj in se jih da izobraziti za te stvari. Skratka, če bo volja, je vse izvedljivo in vzreditelji nanje kar pošteno pritiskamo.



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #2257 : 18 April 2008, 22:44:24
se opravičujem, da ne berem tako natančno ob taki količini napisanega mi pa res kaj tudi uide, sej to je človeško ane?!! ???



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2258 : 19 April 2008, 20:21:06
za rodovnike je res še čas. Bolj se mudi za srečanje. Danes nas je obiskal Don in vidi se, da se kužki že nekaj časa niso videli.
Bratec in sestrica sta se najprej lepo pozdravila.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2259 : 19 April 2008, 20:23:39
Ker smo delio ravnokar zbudili se je šele čez 20 sekund  ::)začelo divjanje.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2260 : 19 April 2008, 20:26:05
In še malo divjanja  :o



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2261 : 19 April 2008, 20:29:07
Potem je sledilo malo raziskovanja okolice



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2262 : 19 April 2008, 20:30:34
In za slovo še malo ležanja na travi.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2263 : 19 April 2008, 20:36:16
Potem je šel Don domov, mi pa smo se morali še malo poigrati.

In na koncu je Delia Pred vrati čakala, da bo šla lahko počivati.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2264 : 19 April 2008, 20:37:42
Za pravi počitek je seveda potrebna ustrezna oprema >:D. Takole se že da nekako potrpeti. :P



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2265 : 20 April 2008, 07:08:23
Ja, Dule, tudi sama se ob takem vremenu sprašujem, kako se lahko srečamo. Zato sem razmišljala o kakšnem večjem prostoru z asfaltom, makedamom, kjer ne bi bilo vse razmočeno. Če drugega ne in če bo prihodnji vikend spet takle, se dobimo kar pri meni. Kužki bodo imeli dovolj prostora se naletati, lahko se gremo še sprehoditi po ne preveč obljudeni cesti, tam lahko naredimo nekaj vaj in se pogovorimo.

Včeraj sem obiskala Živo (Divino). Ta mala je postala tako zapeljiva manekenka, tako nagajiva in zeloooooo izkorišča, da je tak cuker. Našla si je svoj brlog pod akvarijem, kjer je zelo rada. Bolj malo je, tako, da se bo šla k DOnu ali Daltonu naučiti kaj hitreje in več pojesti. SIcer dela krasne sprehode na Domžalski konec in upam, da se z Bev kaj hitro spoznajo. Prihodnje leto pa bodo dobili v Domžale še eno psičko k tudi njim sorodni družini. Ti nas bodo tudi obiskovali na naših sobotnih srečanjih.



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2266 : 20 April 2008, 08:28:20
No, eni smo bili zelo pridni in smo si prislužili sonček ter se tako prav lepo zabavali na Panajinem pikniku. :o

Le nekaj fotk od mene, kaj več bo verjetno dodala Petra.



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2267 : 20 April 2008, 08:30:12
... idila. :)



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2268 : 20 April 2008, 08:32:45
Srček. ;D Tara se je zaljubila. 8)
Pa kako je pogumen!



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2269 : 20 April 2008, 08:33:13
Ja, Dule, tudi sama se ob takem vremenu sprašujem, kako se lahko srečamo. Zato sem razmišljala o kakšnem večjem prostoru z asfaltom, makedamom, kjer ne bi bilo vse razmočeno. Če drugega ne in če bo prihodnji vikend spet takle, se dobimo kar pri meni. Kužki bodo imeli dovolj prostora se naletati, lahko se gremo še sprehoditi po ne preveč obljudeni cesti, tam lahko naredimo nekaj vaj in se pogovorimo.
Čemu je pa vzrok, da se ne vadi s psi na blatnem oz. premočenim terenom ;) ??? Ali pa v primeru dežja ???. Sej se morajo psi na vse navadit menda :P Prej se, bolje je :P

lp


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2270 : 20 April 2008, 08:35:39
Na pasjem pikniku morajo tudi kužki malo posedeti za mizo. ;) Eni se morajo tudi posladkati. :P ::)



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2271 : 20 April 2008, 08:37:37
Še malo idile ...



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2272 : 20 April 2008, 08:40:45
In za konec Panaja in njena šefica, seveda. ;D
Slaba fotka sicer :-[ a vseeno ena mora biti samo za gostiteljici.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2273 : 20 April 2008, 08:44:13
mttara sej bi lahko dala po več fotk na enkrat ;) :P


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2274 : 20 April 2008, 08:48:31
Te velikosti na ta način že ne. Za kaj drugega pa jaz žal nimam časa. ::)



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2275 : 20 April 2008, 08:54:04
Joj kako sta srčkana Don in Delia ... na fotki 4 sta mi pa še posebej všeč! :o



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2276 : 20 April 2008, 08:54:05
Te velikosti na ta način že ne. Za kaj drugega pa jaz žal nimam časa. ::)
Se jih da tudi tako jih več na enkrat ;) :P


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2277 : 20 April 2008, 08:58:46
Joj aska, omejitev 256 KB na sporočilo. Za manjšanje nimam trenutno ne časa ne volje.
Saj sploh ne vem v čem je problem, kaj te muči na tako lep dan, sorry!



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2278 : 20 April 2008, 19:53:28
mttara nič me ne muči :P :P


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2279 : 20 April 2008, 20:36:23
Aska, ob deževnem vremenu se ne dobivamo, ker vsi prihajamo z vso svojo družino in smo potem mi vsi svinjski, pa avti, da o kužkih ne govorimo. Mladički, koliko se pogovarjam z lastniki, so se kar lepo navadili tudi na ta smotani dež, nisem pa rekla, da jim je zelo všeč. Za treninge pa se nam, lastnikom zdi, da se ne rabimo še dodatno mazati sploh ne v tako velikem obsegu, ker če pozaš 'naše' travnike, je tam ob deževju ne samo do gležnjev voda, ampak predvsem blato. Že ko sem šla pogledati, pa tudi iz avta nisem stopila, sem se vrnila z ne vprašaj kakšnim avtom...

O, krasno, prav uživali ste, pa še na sonček ste prišli. Upam, da ste se ga danes dodobra najedli, ker bo sedaj spet do četrtka dež. Mi smo tudi izkoristili oba dneva s tremi krajšimi izleti, dvema rojstnima dnevoma, dvema obiskoma in srečanji s petimi pesjankoti. Danes je Loti tako zmatrala enega rotija, ki jo je imel za svoj plen in enega whipeta, da jih je bilo veselje gledat. Potem sem pa za las preprečila, da se mi ni šla utapljati v izvir Ljubljanice. Nisem vedela, da je na mestih tako deroča in globoka voda, tako da nisem dovolila nobenega plavanja...

Kar se slik tiče, smo verjetno vsi veseli, če nam jih čim več pokažete, da skupaj z vami podoživimo vaše prijetne trenutke. Nekaj zadnjih slikic bom pa jutri dala gor, ko bom imela kaj časa.