Manchester terier

Eki · 710787

Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #240 : 08 Avgust 2007, 18:18:00
tukajle je moja obljuba  :)


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #241 : 08 Avgust 2007, 20:03:18
mttara včasih pa tudi kakšna rata ;) :)

Jana* super si Taro narisala :o

lp


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #242 : 08 Avgust 2007, 20:38:05
hvala aska  :P  še mam neki dela z manchesterji    ;)  :P



lp

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #243 : 08 Avgust 2007, 20:44:32
Jana* vem ;) :P


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #244 : 08 Avgust 2007, 23:19:35
Waaaaaaaau Jana* :o Že! Krasno! Hvala za čudovito risbo! Si pa dobra res!!!  ;D :-*

lp



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #245 : 08 Avgust 2007, 23:37:12
hvala mttara  :D      iz lepih kužanov nastanejo lepe risbe  ;)  :P




lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #246 : 08 Avgust 2007, 23:39:37
He he, hvala tudi tebi ;) :P



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #247 : 09 Avgust 2007, 00:04:32
Danes smo sicer v KD Krimu že spet začeli z agility-jem. ;D Imamo veliko novih sošolcev, vsi zelo prijazni, simpatični in, kar je najpomembnejše, vsi super igrivi. :o
Tara je od nestrpnosti začela peti arije že ko je začutila, da vozim po luknjah (taka "trnovita" je pot do našega vadbišča hihi), končno parkiram, prileti Link in norenje, tekanje, vohanje ... vau še novi prijateljčki ... ujemite me, če lahko ... noro. :o
Postavimo ovire, kaka nesreča, da ona ni prva na vrsti. ::) Potem prideva na vrsto in joooooooooj groza, hop na eno stran, na drugo ... Tara sedi, čakaj ... nič, dela sama ... hop, hop, hop, cak cak, tunel ... vmes išče miške, kar sram me je bilo. :-[ Smo jo na dolgi štrik dali in je pol super delala. ;D A hitro! :o Sem še gledala, če je iz tunela prišla, ona pa je že na palisadi čakala in gledala kaj je narobe z mano. ::) :D. Slalom pa za jack pot, jo je treba pohvaliti! :o
V glavnem super nam je bilo! Nove prijateljčke spoznali, majčken trenirali, majčken kopali luknje, da bo inštruktorico kap :P ... Veselo, veselo zares! ;D

lp



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #248 : 09 Avgust 2007, 12:16:20
Mttara, vse najboljše v novem šolsem letu. Nič ne zameri Tari razigranost. Vsaj en skrbi za dobro voljo, smeh, ti pa se boš ob tem ogromno naučila. Če ne verjameš, da je še kdo tako začel, vprašaj Katjo, kako so lovili njenega Linka na treningih po parkurju. Pogum, veliko vztrajnosti, ter seveda več energije in trdne volje kot jo ima Tara, ti želim.

Kmalu vam nalimam nekaj zadnjih slikic, preden moj Naj spet gre k svojim...

Mojo Bony je pa nimam pojma kaj pičilo in si je ponoči toliko zgrizla in zlizala kožo, da sem jo pravkar celo ogulila, razkužila in sedaj upam, da si ne bo preveč lizala. Kaj neki je to bilo, pa ne vem... Komar, čebela, ose itd je izključeno, nekaj bolj smotanega je moralo biti...

Opažam pa nekaj: mislim, da morajo biti MTji kar nagnjeni k rasti bradavic, ker jih ima tako Bony, kot kar nekaj njenih potomcev, pa zadnjič sem na obeh samcih v Avstriji to videla, pa v Zagrebu na razstavi tudi na več kot polovici MTjev. Sicer ne gre ponavadi za nič nevarnega, samo kadar postane moteče, si praskajo, krvavijo, se pač izreže. Moji dve sta že obe imeli tako izkušnjo. Kaj je razlog, veterinarji ne znajo povedati. Ponavadi pa se to pojavlja, ko so stari več kot 1,5 let.



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #249 : 09 Avgust 2007, 12:49:43
O, groza! Boga Bony! Tole poletje je res ustvarjeno za te čudne kožne bolezni! :-\

Če pa je res, da so MT-ji nagnjeni k rasti bradavic ipd., bom morala že zdaj začeti z iskanjem kar najboljše sensitive skin hrane in šampona!

Hvala za lepe želje! :) Katja mi je že pravila o Linkovih začetkih. :D Zato pa tako rada treniram pri njej, ker me razume in pozna ogromno fint za prevarati hudičke! ;)


lp



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #250 : 09 Avgust 2007, 13:35:46
Mttara, hrana nima nič zveze z bradavicami. Večinoma gre za hormonske stvari, pa še to ne vedno, ker se to pojavlja tako pri steriliziranih/kastriranih, kot ne psicah in psih, pogosteje trenutno vidim, da je pri psicah. Ko sem malo se pogovarjala z veterinarjem, je en iz tujine rekel, da gre dostikrat pri tem za kakšne viruse, tako, kot pri ljudeh, ko nam rastejo bradavice in znamenja. Tudi sama sem namreč spraševala, če naj menjam hrano, a so mi vsi veterinarji do sedaj rekli, da hrana nima zveze.

Ka uživaj s Taro, prav zavidam vama... Začetki so vedno nekaj najlepšega in najbolj prisrčnega, ja, no, tudi največ živcev gre, pa največkrat si v zadregi. Če pa želiš, da Tara neha kopati, bosta imeli med vsakodnevnimi sprehodi še malo šole več... Moja Loti se je že dosti spremenila, odkar sem se mesec nazaj odločila, da ji tega ne dovolim več. Seveda, skušnjave ji ostanejo, a kot jo opomnim, pusti in gre naprej... Ni pa kaj, njihove narave se jim ne da zamenjati...

Tole, kar ima Bony, me precej spominja na to, kar je letos že imela Loti: izgleda še najbolj kot hudo zamašena lojnica, ker se iz nje malo cedi. Sem že poklicala dva veterinarja, ki sta mi mojo teorijo v veliki verjetnosti potrdila. Ja, nič, malo bomo razkuževali, pa bo. Loti je rabila en teden, pa je bila dobra, Bony pa bo malo več, ker ji je šlo okoli 3 cm dlake... Ja, če imamo kuže, vemo, da imamo občasno tudi kakšne cirkuse, a ne...



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #251 : 09 Avgust 2007, 14:10:11
Mttara, hrana nima nič zveze z bradavicami.
Hm ...  :-[



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #252 : 17 Avgust 2007, 16:11:52
mttara super, da uživata na agilityju in da je Tara že tako lepo napredovala :o

mantera kako je z Bony, upam, da je že vse v redu :)

lp


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #253 : 17 Avgust 2007, 21:53:16
Hvala za skrb, Aska. Bony je OK, samo še nekaj tednov bo trajalo, da se tam dlaka spet zaraste. To mi ni ravno všeč pri tej pasmi, da je tako kratkodlaka, da se vsaka praska takoj pozna. Pri mojemu Rexu se nič ni poznalo pa če je imel še takšno rano... No, bistveno manj...

Mi smo imeli kar malo zabave. Moja Loti je bila spet navidezno breja, na srečo je imela pol manj mleka, kot ponavadi, ker sem takoj reagirala in jo hladila z ledom, tuširala z mrzlo vodo, ji vzela njen brlog, vse igračke, predvsem pa je kar naprej hodila z menoj, da ni mogla guncati afne z njenimi mladiči. Pa sem mislila, da me bo kap. Enkrat, ko smo bili dol, je nekam izgila, prišla k meni vsake toliko preveriti, če sem še zunaj, priti pa kar ni hotela. Sem šla seveda pogledati, kaj je ta blondinka mala spet ušpičila. In me je res skoraj kap. Ne vem kje je našla tri mačje mladičke, še izjemno majhne, ker niti gledali še niso, so pa že skoraj začenjali, se stisnila k njim in jih grela. Oni pa so - mene je skoraj kap - pri njej sesali. Nisem si mislila, da so mačke tako čudne, da ne pogruntajo, da tisto mleko ni od njihove mame... No, vsaj mislim si, da ima gotovo drugačen okus. No, pa je šlo po zlu vso moje prizadevanje, da ji ja vzamem njene plišaste mladičke, željo po kopanju gnezda itd. Seveda je šla na vrvico in bila meni malo bližje. Hja, potem me je bilo pa strah, ker sem se bala, da mama tistih mačjih kepic ne bo več prišla, če bo zavohala psa v njenem gnezdu. En dan sem opazovala, a nisem videla nobene mačke tam, tako, da sem hitro šla kupiti umetno mleko in tako sem se en teden zabavala s tem, da sem dajala flaško enkrat mojima dvema hčerama, potem trem mačjim mladičkom... In kaj je pri vsem tem najbolj čudno - ja to, da Loti preganja vse mačke, potem jo vidiš pa kot najbolj požrtvovalno mačjo mamico. No, preganja premikajoče se mačke. Če v miru sedijo ali ležijo, je ne zanimajo. Škoda, ker takrat nisem imela fotoaparata pri roki, ker bi to bila slika desetletja. Mož in drugi mi seveda verjeli niso, da jih je Loti hranila in bila z njimi nežna, ker poznajo to vztrajno mačkolovko. No, to, da je naenkrat hotela delala gnezda na vseh kavčih, posteljah itd. še niti ni bilo najbolj grozno. Hujše je njeno nenehbo cviljenje in zavijanje, kot je bila sama. Seveda je bilo to najhuje poslušati ponoči. Zavija kot ta pravi volk. Seveda smo se hitro zmenili, naj ne dela alarma, ker ne rabi ne gnezda, tudi mladičkov nima... Huh, bo prav zabavno čez pol leta, ko bo prvič začela okušati radost materinstva...

Potem smo bili pa malo bolni - hči nekaj dni čisto otečena od pika čebela, moža je zvil slepič in je končal pod skalpelom v bolnici, pa še enega ježka smo reševali, ker ga je malo povozil avto in je imel eno nogico fuč. A na srečo sem bila dovolj hitra, da je veterinar uspel tisto nogico odrezati in danes smo ga izpustili ter ga kontroliram, kako se bo znašel Ko sem poklicala v zavetišče, so mi rekli, da se ježki zelo dobro znajdejo, ker ne tečejo za hrano in ne potrebujejo tako nujno nogic. Bom vesela, če mu res uspe. Seveda je bilo zabavno, ko je hotela Loti še njega imeti za svojega mladiča in ga je hotela nekako zvleči v svojo kletko... Skratka, precej zanimivo smo.

Ta teden je malo črn v pasjih časopisih v naši vasi. Najprej so se trije vaški pasji freelanderji v ponedeljek stepli in to na smrt, tako, da je en takoj bil mrtev, dva pa potem tudi toliko ranjena, da ko sem poklicala veterinarja, da pride, ju je lahko samo še uspaval. Seveda sem šla do dveh lastnikov (za tretjega ne vem, kateri je) in jim to povedala, pa so samo zamahnili z roko, češ, OK, ena lačna usta manj. Res ne morem razumeti ljudi in njihovega odnosa do psov. Sem jim pa seveda pustila račun za plačilo evtanazije in oba sta ga pred menoj strgala in me nahrulila, da nikoli nista za psa dala prebite pare, pa tudi sedaj ne mislita...

Prihodnjo soboto se že veselim, da se znova srečamo z mladički. Organiziram drugo cepljenje in pridružilo se nam bo še nekaj mladičkov prejšnjih legel iz Ljubljane in bližnje okolice. Če koga zanima, lahko pride pogledati in malo poklepetati...

Sama pa trenutno raziskujem, kako bi vzpostavila stik z lastnikoma MTjev, ki sta bila letos na evropskem prvenstvu v agilitiju, da malo izmenjamo izkušnje o treningu te pasme v agilitiju. Verjetno se zapeljem na kakšno tekmo v tujini, kjer bosta nastopala in se spoznam z njima.

Dobila pa sem že vse podatke za majice, kape in koledar, tako, da če se kdo zanima, naj pove, ker grem kmalu v konkretno akcijo...






aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #254 : 17 Avgust 2007, 22:13:57
Me veseli, da je z Bony vse ok že :) Dlaka ji bo že zrastla. Lahko ji pa Aska kaj dlake posodi ;)

Potem imate kar pestro pri vas sedaj. No te namišljene brejosti niso nič kaj prijetne :-\.

Kako rado se zgodi, da kdaj bi kaj pofotkail in ravno takrat nimamo fotiča z sabo :-\

Kdaj pa bo drug teden in kje to srečanje?

Kakšna mikica bi prav prišla ali pa koledarček :D Sem za to dvoje :)

lp


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #255 : 18 Avgust 2007, 05:17:09
Uf, na hitrco prebrala ... mantera, pri vas je res kar pestro. :o

aska, saj Tara ni še ne vem kako napredovala, se pa lepo zabavamo. ;)

lp



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #256 : 18 Avgust 2007, 08:28:35
Hja Aska, hvala za pomoč, ampak Askina barva dlake Bony ravno ne ustreza, razen če nima kje kakšnega črnega odtenka...

Ja, kadar se nič ne javim pomeni ali da imam toliko dela ali pa da me ni v bližini računalnika...

Aska, ti še javim. Če bodo želeli, se dobimo že uro prej, še malo ponovimo, se nanorimo, pogovorimo, če imajo kakšne težave, če ne bodo mogli, se dobimo direktno v Dravljah pri veterinarju, ob 9h.

Ja, sama tudi mislim, da bom čepice skenslala in se javila za majice in koledarje, samo počakaj, da si vzamem čas, da preračunam. Danes mi pride mož iz bolnice, a ga moramo 3 mesece paziti, da nič ne dviguje. To bo prav zabavno ob dveh majhnih otrokih in selitvi...

Včeraj sem male mucke odpeljala h kolegici, ki je bolj mačkonarka, da ne začnejo pri meni slučajno lajati...



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #257 : 18 Avgust 2007, 12:23:40
hehehe mantera a nebi ble fajn lajajoče mačke  8)  sj če bi še mleko pile pr vaši kužiki bi čist lahk začele mislit da so psi  ;D   hec hec.   Mate pa res kr pestro ja  :)   pa nagužvano..  želim vam čim manj stresa  ;)


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #258 : 18 Avgust 2007, 12:59:04
Jana, to sploh ni smešno - moja Loti je bila pred 10 dnevi kot volk, ko je zavijala. Ko bi mačke si dobro ogledale Loti in bi ona kdaj zalajala, no, ne vem. O mačkah res ne vem skoraj nič, tako, da ne upam nič reči. Zato sem jih želela čim hitreje dati stran, da ne bi bilo te nevarnosti.

Je pa moja hči prav uboga. Komaj se dobro navadi na Naja, se z njim igra, ga uči raznih stvari, pa mora iti. Potem mi je pomagala skrbeti za ježka, pa smo ga spustili (še sedaj mu hodi nastavljat hrano, kjer smo ga izpustili, ker je posoda vedno nekaj ur kasneje prazna), da ne rečem, da je bila pri tistih mačjih mladičkih kuhana in pečena večino dneva in mi potem pove, da noče za rojstni dan posteljice s topoganom, ampak tiste tri majhne mucke... Kolikor jo opazujem, bomo res čez nekaj časa imeli še kakšno mačkonko pri hiši, a najprej moram sama naštudirati, kaj vse potrebujejo, kako se zanje skrbi, kaj jedo poleg briketov, kako se jih cepi, razglisti, skratka, najprej se moram malo naučiti o tem, potem pa gremo k Poloni po kakšno muco.

No, krasno, sosed iz vikenda me je pravkar klical, da je zbil mladega jelenčka in če ga pridem rešit. Potem pa recite, če nisem deklica za vse...



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #259 : 18 Avgust 2007, 13:56:34
Jana, to sploh ni smešno - moja Loti je bila pred 10 dnevi kot volk, ko je zavijala. Ko bi mačke si dobro ogledale Loti in bi ona kdaj zalajala, no, ne vem. O mačkah res ne vem skoraj nič, tako, da ne upam nič reči. Zato sem jih želela čim hitreje dati stran, da ne bi bilo te nevarnosti.

no no, saj sem se samo naprej pohecala tako kot si se ti  ;)   ->
Včeraj sem male mucke odpeljala h kolegici, ki je bolj mačkonarka, da ne začnejo pri meni slučajno lajati...





je pa ja fajn stvari včasih malo na smeh obrniti no...   sploh če imaš toliko stvari za naredit pa družina pa tk naprej.. sj se ne moreš non stop samo jezit in bit pod stresom  ;)


If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #260 : 18 Avgust 2007, 15:15:16
Jana, sorry, dajte me malo naučiti hecati se - tega nikoli nisem znala in bi se prav rada naučila. Nisem pa nič jezno mislila, veš. Samo hotela sem povedati, da če Loti zavija, zakaj ne bi še mačke lajale - no ne vem, če ne njihov ustni aparat tega sposoben...

Mi bi pa sedaj prav prišlo malo sprostitve, da se ne jezim zaradi dveh klicev - ubogi srnjaček je poginil od stresa, ne zaradi poškodbe in zaradi 200 EUR, kot bi morala ena dečva dati več, da bi dobila rodovniškega labradorca, a ji je to preveč za list papirja, ki naj bi bil namenjen samo razstavam in vzreji. No, sem rekla, da se ne bom jezila. Dajte me spravit malo v dobro voljo....

Ej, kako naredite tak povzetek teksta in ga oddebeljite? Sorry, sploh še poskusila nisem. Še vem ne, kaj pomenijo vse tistele ikonice v drugi vrsti...



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #261 : 18 Avgust 2007, 15:29:23
ko daš citat - se ti v okenčku napiše besedilo.. samo zbrišeš tisto kar ne rabiš  in označiš kar bi rada odebelila ter nato klikneš gumbek B v vrstici z oblikovanjem pisave (B, I, U, S,...)

a je blo kolkrtolk razumljivo napisano  ???


lp

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #262 : 18 Avgust 2007, 17:36:49
Danes je bil pa tako za Taro kot Asko spet en vesel dan - bolj jutro ;) :P. Smo jo spet navsezgodaj zjutraj mahnili na Rožnik. Bilo je prav luštno. Pesjanki sta se nanoreli, vmes par vajic povadili in včasih tudi pripeti bile :) Med norenjem bi se enkrat še skoraj pasji karambol zgodil :-\. Sta obe bile v naletu in Aska se spotakne ob korenino in na srečo se je znašla in skočila čez Taro :o (mogoče si jo je predtavljala kot agility oviro ;) :P), drugače bi padla na Taro :-\ Nekaj utrinkov pa tukajle:






lp


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #263 : 18 Avgust 2007, 17:51:03
Hi hi hi, ja res je sreča, da je Aska agilitašica, drugače bi bila Tara palačinka! :o Joj, ni smešno to. :-\ So pa smešne slikce ... meni so enkrat rekli, da sem fotodegenerična (hehe), ampak niso še videli Tare! :D ::) :P

 



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #264 : 18 Avgust 2007, 18:39:35
hehehe joj spet ste se fajn meli  :D      ka pa tej a sta ble tk zgodnje da je še tema bla  :o   al se samo tk vidi ko je fleš biu   :)



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #265 : 18 Avgust 2007, 18:42:05
Ni bilo več take teme, samo saj veš kakšen je moj fotkič >:(. Bilo je v hosti, no na potki obdani z drevesi in slikce res niso najboljše :-\. Luštno je pa res bilo ;D

lp


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #266 : 18 Avgust 2007, 19:23:10
Mttara, ne boj se, na mojo Loti je s polnim zaletom padla nimam pojma koliko težka odrasla nemška doga, pa je ni bilo hudega.Malo cviljenja, predvsem, ker se ustraši, potem rabi nekaj minut, da ugotovi, da je cela in vsa in minuto kasneje jo že spet izziva za igro. No, ne vem, koliko tehta Aska, ampak glede na to, koliko je šlank... Pa še tak gentelman je... Niso MTji toliko občutljivi, sta bili moji dve med igro e velikokrat pod drugimi psi in se edino ustrašijo in zacvilijo, če se ne uspejo prav spretno izmakniti...








Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #267 : 18 Avgust 2007, 21:43:56
Če rabite kaj socializacije za mladičke, se naslednjo soboto (25.8.)lahko pripeljete na KD Barje, kjer organiziramo Agility4Fun. Mogoče se kateri od bodočih lastnikov tudi navduši nad to prekrasno kinološko disciplino.


Lp, Ivana



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #268 : 19 Avgust 2007, 05:56:32
Hvala Ivana, jim bom predlagala. Sicer se štirje od šestih letošnjih mladičkov za to navdušujejo, peti se še odloča, tako, da sem zelo vesela...

Ej, ti bi mi lahko povedala, kako sta dirkala tista dva MTja na evropskem...




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #269 : 19 Avgust 2007, 07:38:32
Eden je bil zelo hitr in dobr. Pa ne me vprašat za ime, ker nimam pojma

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!