Manchester terier

Eki · 708619

casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3090 : 04 November 2008, 08:54:48
Prejšnji vikend smo se srečali s Casperjevo veliko ljubeznijo Frido. Kakšne dirke so to bile :) in koliko jeznega cviljenja, ko mu je vedno ušla  ;D

Fotke je posredovala Nika. Hvala.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3091 : 05 November 2008, 20:26:02
Takole trpeče pa se je Casper ta vikend pazil. UUUUU mu je bilo hudo.  :P

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3092 : 05 November 2008, 20:27:15
Skušal se je vklopit med punci, a sta bili na začetku ne preveč navdušeni.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3093 : 05 November 2008, 20:28:50
Ok, se bom pa spravil na cufkota  ;)  :o in si našel svoj kotiček.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #3094 : 07 November 2008, 20:45:43
Casper gleda romantično dramo - zanj značilno  :o



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3095 : 11 November 2008, 21:01:16
Hja, prav trpel je pri nas tale Casi, moram rečt... Vedno skušam kužke, ki jih dobim v varstvo malo razvajati, da jim ni pretežko zaradi ločitve od lastnika in Casiju sem kuhala vse mogoče, pa se je zmrdoval, da je bilo kaj in še najraje jedel brikete - narobe svet...

Sicer so se pa kužki zelo lepo igrali, sploh zunaj pred hišo, kjer imajo dovolj prostora. Dirkali so, da jih je bilo veselje gledat. Notri pa so se bolj podili za različnimi igračami. IN čeprav sem prvi dan hodila za Casijem in bila pripravljena, da mu ob svoji postelji dam njegovo posteljico in mehko odejco, me je šokiral, ker se je zakadil v Bonino kletko in hotel tam biti in pika. Ni hotel ven in gor k meni za nič na svetu. TUdi prav, sem mu pustila tako kletko kot vrata odprta, da pride ponoči k meni, če mu bo težko se zbuditi v neznanem prostoru, pa je prespal vse tri noči kot top... Pa užitek jih je bilo gledati zvečer, ko sta se moji dve hčeri spravili se z njim igrati, mu metali igračke, Petra je bila tudi kar uspešna pa vajah sedi in prostor, sem jo kar občudovala, da jo Casi sploh resno jemlje. Predvsem pa smo izkoristili odsotnost ljubosumne lastnice in se cartali in cartali...



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #3096 : 13 November 2008, 14:32:06
Tako da, ko vas ne bo doma, greste na morje, v hribe, nekam kjer bi vam bil kuža v napoto, veste, da je mantera prava odločitev. Mantera - raj za vašega psa.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3097 : 13 November 2008, 15:59:06
Ej, Bettina, nehaj, reklamo naj kužki delajo zame, ne ljudje, meni čisto zadostuje, ko so navdušeni, ko me vidijo...

Jah, nobega našega zvestega navijača spet ni bilo v Vrtojbo, na mednarodno razstavo, mi smo bili pa spet na stopničkah... Najlepši Mančester je tokrat bil Anin Byron in to v konkurenci 9 psov te pasme. Med 9. vzrejnimi skupinami smo bili pa na tretjem mestu in to Casper, Naj, Byron in Loti. Slikco pa upam, da jo dobimo od Ane čimprej...



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #3098 : 13 November 2008, 20:39:49
BRAVO NAŠI!

Vsem najlepšim iskrene čestitke  :)



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3099 : 14 November 2008, 10:29:35
Ja no, jaz iskreno povedano, nad Vrtojbo nisem bila preveč navdušena. Morda je vredno le pripomniti, da so dobili Naj, Casper in Jol vsi prav dobre ocene, ker naj bi bili ekstremno plašni. 

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #3100 : 14 November 2008, 14:04:31
SUPER!!!  :o   ČESTITKE VSEM!  Nestrpno čakam na slikice!
Ej, Bettina, nehaj, reklamo naj kužki delajo zame, ne ljudje, meni čisto zadostuje, ko so navdušeni, ko me vidijo...



Seveda, malo reklame iz moje strani pa tudi ne škodi.  :D 



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3101 : 14 November 2008, 16:07:15
ANA, SLIKCE ZELOOOOOO NESTRPNO ČAKAMO!!!!



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #3102 : 14 November 2008, 16:34:05
iskrene čestitke lepotcem tudi z naše strani!!!!!!!  :-*



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3103 : 18 November 2008, 08:11:38
Če se bo tole sončno in suho vreme nadaljevalo, se v mali šoli in na naših pasjih dirkanjih ponovno srečamo tole soboto, takoj po kosilu. Z lastniki letošnjih mladičkov bomo vzeli nekaj vzgojnih nasvetov za vzgojo pubertetnika, nadaljevali z vajo poleg ter začetkom poslušnosti brez vrvice.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3104 : 18 November 2008, 13:50:39
Mi imamo pa novo tablo  :o

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3105 : 18 November 2008, 13:56:46
V nedeljo smo se udeležili Vrtovčeve poti in vsi skupaj neizmerno uživali na toplem jesenskem sončku. Brez težav smo pešačili 5 ur in se sem pa tja spozabili v kakšni kleti na degustaciji vinčka  :-[

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3106 : 18 November 2008, 13:59:00
Še malo utrinkov

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3107 : 18 November 2008, 13:59:49
In še naš top model - pa ne mislm sebe :)  :P  ;)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3108 : 18 November 2008, 14:39:24
Ja tabla je res huda. Kje pa skrivate killerja?
Podobnost je,                   ampak               Casper je spodaj postavljen v pozi najprijazejšega kuža kar jih moraš misliti.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3109 : 18 November 2008, 15:28:14
Joj, joj, Casper, pasjo mladino zavajaš z žlahtno kapljico. A zato je tako pridno hodil celo pot...

Pravkar sem iz pasjega divjanja po naših travnikih. So še sorazmerno blatni, tako, da upam, da se do vikenda kaj posušijo. Baje bo v soboto sončno in okoli 2 stopinji, sporoča naš vremenko Casper, tako, da se toplo oblecite, kužke pa ne bo dosti zeblo, bomo raje bolj intenzivno delali in manj časa. In na koncu vas želim vse naučiti pravilno striči kužkom kremlje, tako, da se naučite tudi te strašne umetnosti. Hkrati vam bo to tudi korak naprej v pridobivanju avtoritete in obvladovanju kužka, ki verjetno nekaj časa ne bo najbolj navdušen nad pedikuro. A z veliko ptrpežljivosti in nagrajevanjem sem prepričana, da boste do konca tega leta že pravi strokovnjaki. Tisti, ki imate škarice za kremplje, jih prinesite s seboj!



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3110 : 19 November 2008, 08:18:31
Dule: ne morem pomagat.  :D Se ga ne da prepričat, da bi poziral s hudobnim pogledom. A bog ne daj, da gre po cesti maček. Potem bi bila druga pesem.  :-[

Mantera: vreme v soboto baje bo, a žal zelo mrzlo. Sem pa danes po radiu slišala, da se obetajo snežne plohe?! Torej se lahko kepamo!  ;D  :P

Včeraj je bil Casper pohvaljen v pasji šoli; izreden priklic - teče kot puščica. Zelo dobro tudi dela sedi in prostor, kjer si še pomagava s spuščeno roko. Samo lačen more bit, pa dela vse.  8) Sem kruta, a? :)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3111 : 19 November 2008, 09:49:48
Mi smo se tudi potepali med vikendom.

Seveda smo imeli pred odhodom malo priprav. Deli se kar ni mogla odločiti da bi zapustila parkirišče. Bilo je tooooooliko novih vonjav.


Po poti pa se je našlo kar nekaj novih vrst grmičkov. Je bilo nujno potrebno pregledati in preučiti in oh in sploh  >:(. Če bi tudi hiteli ne bi šlo hitro  :-[.


Na cilju (sankaška koča) je Deli kar precej zeblo. Zavili smo jo v "dekco" in iz nje je gledala kot miš iz moke. :P :P


V soboto zna biti zanimivo. :-[



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3112 : 19 November 2008, 10:03:00
Razgled je bil krasen.
Od daleč


In od blizu


Seveda je bila Deli doma močno utrujena ;D - kakšnih 10 minut je igrala božčka.


Potem se je še dve minutki grela. In potem je bila pripravljena na novo razgrajanje. ;D ;D



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3113 : 19 November 2008, 13:19:11
Vau Dule, kakšna Triglav in Rjavina, bravo.  8)
Kje pa je ta sankaška koča?

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3114 : 19 November 2008, 13:52:52
Nad Begunjami.
Že od daleč vidiš tole cerkev Svetega Petra, potem pa še kakih 15 min....
KLIK



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3115 : 20 November 2008, 07:17:47
Dule, kako je lahko pesjanarko zeblo ob toliko hoje? Sprašujem, ker se njena mami in babi uživata nekaj ur vsak dan poditi pred hišo in ju prav občudujem, da ju nič ne zebe, hočeta ven na mraz in pika. In če se le da, tudi sedaj lovita zadnje letošnje sončne žarke za martičnkanje, ponavadi na balkonu ali pa kar pred hišo...

Mi smo pa včeraj položili izpit iz poslušnosti... Sem zagledala mačko ene tri metre od poti, po kateri gremo, poklicala obe pesjanarki, ki sta prosto letali po travnikih, ker ne maram, da mi preganjata mačke, v tem se mačka dvigne in začne najprej počasi hoditi, tako, da sta jo videli in že skoraj zbezljali za njo, sem ju še enkrat poklicala, da sem pritegnila pozornost in ju dala na poleg. V tistem mačka steče čisto pred njima, ne vem če pol metra razlike, sta sicer trznili za nekaj korakov, a se takoj spet vrnili poleg mene. Seveda sta doma takoj dobili kostko za glodat...

Hja, če misli res bit sneg v soboto, se bomo pa kepali... Mimogrede, kdor ima, naj prinese 5m vrvico, škarice za kremplje in seveda priboljške...



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #3116 : 24 November 2008, 10:38:47
Včeraj smo se potepali po Pohorju - Arehu. Beti se je umaknila iz snega na klopco.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3117 : 24 November 2008, 10:42:38
Včeraj smo očitno izkoristili zadnji nezasneženi dan  ;D Casperja so obiskale tri bejbe in revež se je težko v enaki meri posvečal vsem. Še dobro, da Panaja ščasoma ni več kazala zanimanja zanj in se je raje povaljala v sveže potroseni gnojnici  :-[ Ko ga je totalno znorela še Frida in je res ni mogel ujet, se je nalepil na Bindi in celo že malo povadil, kako bo, ko bo  8)  :P

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3118 : 24 November 2008, 10:44:52
Casper in punce

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3119 : 24 November 2008, 10:46:10
Na koncu je sledila še modra revija  ::) Panajin plašček smo poimenovali "patria".

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943