Manchester terier

Eki · 712659

CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #450 : 09 Oktober 2007, 12:03:44
Še ena zadeva v zvezi z koledarjem. Z Andrejo smo si zamislile neko formo oz. vsebino koledarja, tako da bo en mesec namenujen tudi MT-jem v družbi psov drugih pasem. Od takih slik imam samo dve. Glede na to, da bodo na vsakem listu po 4 slikice, bi vas prosila, da mi posredujete slike na tako temo, da izberem 2. Poskusite danes, jutri, da čimprej spravimo skupaj ta koledar, saj ga že vsi komaj čakamo.

Sprva smo mislile, da bi na koledar zapisale tudi imena kužkov, vendar pa bi celotna podoba izgubila na pomenu, tako da poleg slikic kužkov na koledarskem listu ne bo nobenih imen, avtorjev, itd.



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #451 : 09 Oktober 2007, 12:28:58
Na prejšnjo stran (15) je aska prilepila par fletnih slikic, sicer starih, od Panaje v družbi mladega španjelčka in labradorke.

Ne vem pa, ali bi imeli lastniki teh kužkov kaj proti, če se pojavijo na našem koledarju. Jaz osebno teh lastnikov ne poznam, so pa slike res simpatične in bi bilo škoda, če ne bi eno uvrstili v ožji izbor.

Lp



CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #452 : 09 Oktober 2007, 12:49:48
Ja res je, slikice so lepe. Se je pa treba pozanimat ali lastnik kužkov in avtor slik dovoli objavo slike na koledarju brez kakršnih koli imen. Saj si lahko nekako predstavljaš kako bi zgledale 4 slike na listu in vsaka bi imela v spodnjem desnem kotu še neka besedila. Ne glih lepo, je res? Zdaj če bi dali samo eno, bi še nekako šlo, glede na to, da smo se pa odločili drugače ... Sicer pa lahko skočimo do prvih sosedov, ki imajo kužke in delamo slikice



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #453 : 09 Oktober 2007, 12:57:39
Meni je ok, če so samo slikce, brez besedila. Bom pa malo pobrskala, če kje kakšna fotka, kjer je Casper s kakšnim drugim psom.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #454 : 09 Oktober 2007, 21:48:44
Joj, ko bi kdo slikal mojo Loti, ko v svoji odtrganosti začne preskakovati srednje velike ali večje pse - to bi bila fotka in pol. Ampak midve s Carismo nisva nadarjeni za take fotke delat. Ali pa zanimiva bi bila slika, kako Loti naganja krave na kup (aja, no, ni ravno z drugimi psi, pač pa živalmi). A ima kdo sliko MTja v igri s kakšno muco? Alja, pripelji kakšno muco k meni, pa še Casperja povabim, pa gremo slikat. No, jih bomo zaprli v majhno sobo, da bo sploh kakšna možnost za dobro fotko, sicer bo dobila samo mačkiko nasršeno grivo ali Lotkin rep...

No, letos bomo imeli lepo izkušnjo, drugo leto pa fotoaparate s seboj nosit in gremo slikat....



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #455 : 09 Oktober 2007, 22:00:29
mantera mene pa zanima, kdaj bodo končno videti fotke narejene iz tvoje predstavitve pred Mr. Petom s tvojim fotičem mi ??? ??? Res me zanima, kako so mi uspele fotke :-[

lp


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #456 : 10 Oktober 2007, 14:20:24
Bom jaz probala slikat Loti na razstavi v nedeljo, ko skače čez kakšno dogo.  :o

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #457 : 10 Oktober 2007, 22:15:05
Aska, če bi kakšna slika zelo dobro uspela, bi jo gotovo dala v moj album. A bili smo v senci, pa še pod streho, kar temne slike so in nič posebnega. Imaš ti tisoč boljših. Ko pa jih najdem, ti jih lahko dam na CD in pošljem, če želiš.

Casper, te bom držala za besedo. Kaj če bi midve tam sunile kakšne ovire in jo poslikaš še na agiju? A veš da so jo v Portorožu slikali za ne vem kateri katalog, ko je pozirala v enem lepem ležišču. Ful je ratala lepa fotka, čeprav je sama nimam. Malo podobne tisti tvoji, ko je Casper na neki rdeči dekci, verjetno na tvoji postelji.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #458 : 11 Oktober 2007, 04:54:27
Ko pa jih najdem, ti jih lahko dam na CD
Bi prosila res za ta CD :)


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #459 : 11 Oktober 2007, 08:47:01
Seveda lahko slikam, bomo imeli foto seanso  ;D

Si mislila tole slikco? Kako se rad pocrklja na najini postelji, kar zabaše se med kovtre in ven ponavadi gledata le dva ušeska...

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #460 : 12 Oktober 2007, 12:28:19
Punce, bo katera jutri v Naklem na agi tekmi? Vas prideva pozdravit.

Lep vikend in mislite kaj na naju v nedeljo, ko se bova predstavila na CAC MB. 

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #461 : 12 Oktober 2007, 12:46:45
casper, navijaj za Asko, če že jaz ne morem (spet veliko dela čez vikend)! Sigurno te bo zelo vesela! :o
V nedeljo pa seveda držimo pesti in tačke, kot obljubljeno! ;D Poročaj kaj vse ste osvojili!

lp in lep vikend



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #462 : 12 Oktober 2007, 12:56:46
Seveda bomo navijali. Bom prinesla transparente  ;)

Za nedeljo bi pa samo rada, da bi se Casper dobro počutil med vsemi kužki in galamo, skratka, da mu razstava ostane v lepem spominu. Najlepši samček pa itak bo, ker je edini  ;D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #463 : 12 Oktober 2007, 12:59:25
Najlepši samček pa itak bo, ker je edini  ;D

Hihihi :D o tem se ne govori! ;)
Uživajte!



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #464 : 12 Oktober 2007, 19:22:47
casper, navijaj za Asko
He he sedaj lahko potrdim, da res greva na tekmo ;D Pa hvala za držane pesti :)

Bom prinesla transparente   ;)
Teh pa ne rabiš ;)

V nedeljo pa veliko uspeha na razstavi :)

lp


Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #465 : 13 Oktober 2007, 18:28:17
Živjo!!!!

Sem stara 11 let in sem velika oboževalka manchesterjev. :) :D



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #466 : 13 Oktober 2007, 18:34:21
To je moja Beti



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #467 : 13 Oktober 2007, 18:39:00
Dobrodošla Bettina! :)

Torej nisi le velika oboževalka, ampak tudi ponosna lastnica. :o 8)

lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #468 : 13 Oktober 2007, 18:40:31
Bettina dobrodošla na forumu :) Še kaj več napiši o svoji lepotički in kakšne slikce so tudi zelo zaželjene :o

casper lepo, da si se oglasila danes na tekmi. Da nisi videla prvega najinega teka (agility), nisi nič zamudila ;) :P :-[. Jumping, pa je bil začetek obetaven, potem malce ga je biksala, a nadaljevala potem dobro :D Slikce pa kasneje priložim, enih par je prav super :D

lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #469 : 14 Oktober 2007, 07:33:52
Slikce so končno le naložene v moj-albumu in nekaj utrinkov je tukajle:





in skupaj z Asko
Več pa tukaj: http://aska2005.moj-album.com/album/9751406/

lp


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #470 : 14 Oktober 2007, 08:56:32
Pozerčki! :-* :-*



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #471 : 14 Oktober 2007, 20:38:49
Punce, krasne ste bile. Dobro ste držale pesti in tačke. Sporočam vam zelo lepo novico: ... ne, to mora narediti Casper...

V glavnem, ta vikend smo bili na klubski razstavi v MB in v nedeljo na CAC. V soboto je bila poleg Loti še Bindi, psička Finke, ki trenira mislim, da na Krimu. Izjemno lepa psička, zelo goste dlake, majhno glavico, visoka je kakšen cm manj kot Loti (se pravi 37 cm), strašno igriva in mislim, da bo krasna za agiliti. Lepo se je odrezala in bila zelo perspektivna v svojem razredu (manj kot 9 mesecev ima). Loti je postala klubska prvakinja in sodnica je bila vidno navdušena. Potem me je gostila simpatična družina iz MB, ki sem jim pred leti, ko so iskali psičko in niso mogli dočakati mojih mladičkov, predlagala Bonino psarno. In čez nekaj mesecev se jim je predružila simpatična Bettina - kot vidim, se je že oglasila. Strašno simpatična razvajenka, ki najbolj uživa v naročju. Precej je po zgradbi in izgledu podobna Boni (čudno, a ne?), močnih barv, lepe konstitucije, malo nižja od Boni. Nič ji ni bilo jasno, ko sta v njen dom prišli še dve predstavnici njene pasme. Najprej sta se lepo igrali z Loti, Boni je bila samo sodnik, preden sta obrnili pol sobe na glavo med igro. In ko je imela Boni zadosti, je zlezla pod odejo in zaspala, Loti se ji je pridružila, Beti pa je skoraj kap, da sta njen kavč zasedli dve drugi psički. In potem jo je raje pobrisala dol k babici, kjer je lahko sama na kavču v miru gledala TV. Pred spanjem pa je prišla še enkrat preveriti, če je njen kavč že prost. Zjutraj pa smo jo mahnili na sprehod po okolici. Tako čudovito je bilo videti tri MTje, ko vsaka po svoje vohljajo, se podijo, raziskujejo. Kar nekaj slik je bilo narejenih in upam, da bo Bettina dala kakšno sem gor. Res uživa v svojem pasjem življenju. Imajo ogromen ograjen vrt, živijo bolj na robu naselja in je možnosti za sprehode v izobilju. V nedeljo pa je bil CAC. Prišel je Casper, tako naspidiran, da je bilo kaj in me je kar skrbelo, kako mi ga bo uspelo hendlati. No, več od Casperju prepuščam njegovi lastnici, da pove. Loti je pobrala vse naslove in tudi v BIS programu je kar navdušila. Je bilo pa v nasprotju z napovedmi zelo mrzlo, včeraj je celo grozilo slabo vreme, tako, da upam, da jutri ne bom zbolela.

Skratka, čudovit vikend, Casper je naredil nekaj čudovitih fotk, za katere si želim, da bi bile tudi v koledarju, saj smo MTji slikani z dobermanom, srednjim pinčem in... Casper a še s kom? Casper je dobil za nagrado čudovito posteljico, Boni svoj dog bag (ful dober, podoben, kot sem ga kupila v Umagu za Loti samo nekaj cm večji od druge firme za 53 EUR).

In še ena novica, zamenjala sem svoj mail (če ga bom znala tule spremeniti, ga boste itak imele, sicer ga napišem) ter registrirala bom domeno mantera.si

Zvečer sem obiskala še Naja, joj, kako je norel, ko me je zagledal. Tak lepotec je in v nedeljo se nam pridruži v mali šoli. Sedaj grem pa res spat.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #472 : 14 Oktober 2007, 20:50:01
V glavnem, ta vikend smo bili na klubski razstavi v MB in v nedeljo na CAC. V soboto je bila poleg Loti še Bindi, psička Finke, ki trenira mislim, da na Krimu. Izjemno lepa psička, zelo goste dlake, majhno glavico, visoka je kakšen cm manj kot Loti (se pravi 37 cm), strašno igriva in mislim, da bo krasna za agiliti.
No tale finska lepotička kot že napisala sem kar nekaj postov nazaj kar lepo v mojem klubu( KD Ljubljana pri Neji) lepo v malo šolo hodi :P :P

Drugače pa čestitke Casperju :o

lp


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #473 : 14 Oktober 2007, 21:07:03
Čestitke vsem!

casper čakamo še tvoje poročilo in, seveda, fotke! ;D

lp



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #474 : 14 Oktober 2007, 21:20:11
No, hvala za dobrodošlico!!
Casper, danes si bil super!!! ČESTITAM!!!
Beti je prijazna in živahna tu pa je še slikica.

Lp, Anuša in beti



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #475 : 14 Oktober 2007, 21:21:08
casper ja res čakamo še na tvoje fotke :o


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #476 : 14 Oktober 2007, 21:22:49
Bettina res luštno pesjanko imaš  doma :o


Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #477 : 14 Oktober 2007, 21:23:46
Ja, pa še ena VELIIKAAA zahvala Andreji za nepozaben vikend!!! Pa seveda čestitke Loti in Boni (da preživi ob tem malem vragecu :)
Pa še spominček na ta dogodek, lepa slikica!



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #478 : 14 Oktober 2007, 21:24:27
Ja, hvala Aska!!!
Sedaj pa res grem, je že pozno. :)
Si še kaj pišemo!!



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #479 : 14 Oktober 2007, 21:27:09
Ja, res je super luštna pesjanka ta tvoja Beti!

lp