Manchester terier

Eki · 712703

mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #750 : 29 November 2007, 17:47:28
Bettina, evo, tole so mene naučili. Daš vse slikice (sama jih pomanjšam preko Photoshopa) na http://moj-album.com - skratka, tam si ustvariš svoj album slik. In ko jih naložiš tja gor, klikneš na sliko, ki jo hočeš rpenesti, da se ti poveča, potem klikneš na desni miškin gumb, izbereš lastnosti, tam skopiraš pot, to je tista klobasa, ki ima na koncu .jpg ali podobno končnico za slike, celo pot označiš, daš copy, greš v pesjanarja na našo stran, pišeš odgovor in klikneš v drugi vrstici prvo ikono in se ti prikažeta dve stvari in med tisti dve se postaviš z miško in notri vstaviš s paste pot do slike in to je to. Pismu, če se iz tega ne boš znašla, vprašaj očija, on to gotovo obvlada ali pa ti bo znal vsaj bolj enostavno povedati, kar sem napisala.

No, sama sem bila med tem na obisku pri Casperju. Nanoreli smo se z mojima dvema po tamkajšnjih travnikih. Res živi v sončni pravljici tik pod gorami, prav zavidam mu, ko komaj režem tole ljubljansko meglo. Potem smo si privoščili okusno kosilo. Medtem je Casper spoznal, da psičkam ni najbolj všeč njegovo vsiljivo vedenje. Mu je Boni zobe pokazala, pa še ni skapiral, da ji je dovolj njegove vsiljivosti. Je morala uporabiti materinsko metodo discipliniranja, se pravi opozorilni ugriz... Loti ga je imela tudi kmalu na vrhu glave. Ko pa se je Casper končno umiril, ga je šla Loti provocirati in ko ga je sprovocirala v igro, ji spet ni bilo jasno, čemu je toliko tečen okoli nje. Joj, joj, moja blondinka. Skratka, čudovito popoldne smo preživeli skupaj, prenesla sem ji vse vaše pozdrave.

Evo, dogovorjena sem v nedeljo ob 14h za srečanje s fotografom, tako, da pridite vsi z MTji na slikanje. ZAgotovo že vem, da pridejo Chapi, Casper, Panaja, Beti in moji dve. Drugi mi še niso potrdili...



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #751 : 29 November 2007, 19:18:29
Mantera na žalost moramo z Beti odpovedati slikanje.....nikakor ne moremo priti :( Tudi sporočamo, da smo danes prejeli potrjeni prijavnici za razstavo v Ljubljani. Betka je malce bolna  :( ima kašelj, reva zvečer smo bolj pokonci kot pa spimo. Smo danes dobile pikico in tabletke, potem se mormo spet it malo pokazati. Je bila pa tale naša punca zelo zelo pridna pri veterinarju :), jo je čisto pregledal, še učke mu je pustila pogledati :) pa sej je bila potem zelo nagrajena. Sedaj počiva doma na toplem in vam pošilja enega  :-*



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #752 : 29 November 2007, 20:32:20
Uboga Betka! :-\ Drži se!

Šefica kuhaj župico! :) Pa še kakšni vitaminčki bi mogoče prav prišli.

lp :-*



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #753 : 30 November 2007, 09:07:09
mttara, brez skrbi  ;D je deležna posebnega crkljanja, je pa bistveno bolje in ne kašlja več toliko, juhica se seveda kuha in še marsikaj  ;D kako je pa kaj tvoja tara?



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #754 : 30 November 2007, 10:21:02
No, če je juhica, pol pa me res nima kaj skrbeti! Hihihi, hec! Lepo, da je Beti že boljše! ;D

Tarica pa še vedno s kožnimi težavami. :-\ Se kar vleče. Pije ta dectomax, a res ne vidim, da bi ji kaj pomagalo. Njo to sicer prav nič ne moti. Le meni že gre na jetra!

lp in  :-* mali bolnici



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #755 : 30 November 2007, 10:33:08
Pravkar sem dobila naš koledar. Joj, res je tako strašno lep, A3 formata prav lepo izpadejo slikice, ne izgledajo tako stisnjeno, kot sems e bala. Meni je res strašno všeč. Ful lepo je zapakiran in kdor pride v nedeljo, ga dobi, ostali pa povejte, kako vam jih dostavim... Preračunala sem, da bo stal 17 EUR. Joj, ko bi mogla, bi vam kar sem na net dala pokazati, kakšen je, ker me je res navdušil. Carisma, hvala za vso pomoč, res je odlično izpadlo. Hm, mene je strah, da jih bom morala še enkrat tiskati, ker si naenkrat toliko ljubiteljev želi koledar... No, saj sem vesela.

Evo, v nedeljo prinesem majice in koledarje, da si jih razdelimo, v soboto gredo na Štajerski konec, v ponedeljek na Goriški konec, hm, kaj pa Gorenjci?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #756 : 30 November 2007, 16:30:32
petra1, bev, mttara in Bettina hvala glede pohval slikc :) Res nekatere so uspele, druge pač ne ;)

petra1 me veseli, da je z Beti že bolje :)

lp


petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #757 : 30 November 2007, 17:40:13
 ;D hvala aska  z vsakim  :-* je bolje  ;), včasih je res slikice težko naredit če so pa tako hitri ane ? :)




mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #758 : 30 November 2007, 18:17:50
Aska, a se prideš v nedeljo od profija učit slikati dirkajoče pse?



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #759 : 30 November 2007, 22:10:39
Mantera, res hvala za sporočilo! :)
Drugače pa imaš prav - tudi ati mi bo pokazal nekaj "računalniških fint". :o


In za Beti- jaz in moja Beti ti tudi želiva hitro okrevanje!!! En lekadol, pa bo bolje!! :P



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #760 : 30 November 2007, 22:38:24
včasih je res slikice težko naredit če so pa tako hitri ane ? :)
Ja res jih je težko ujeti, ko so pa tako hitri tako vaši MT-jčki/ke kot moja mrcina ::) Poleg tega igra veliko vlogo še dober fotič, tak navaden (čeprav digi), se še daleč skrije proti onimi boljšimi fotiči z objektivi 8)

Aska, a se prideš v nedeljo od profija učit slikati dirkajoče pse?
Hvala za povabilo, a v nedeljo mi verjetno ne bo uspelo priti na vaše srečanje, ker imam polno enih drugih opravkov. Čeprav bi prav rada prišla pogledat vse te male mlade pesjančke/iče :)

Bettina kar se tiče fotk kako jih dajati na net, ti je že mantera odgovorila delno, kakor sem ji preko ZS napisala že dolgo časa nazaj ;). Da ne smetim s tem te teme, ti o tem napišem na ZS kako jih potem sem na forum dati :)
lp



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #761 : 04 December 2007, 09:51:53
slabe smo punce, že štiri dni nismo nič osvežile naše teme  :P

Panaja ima od ponedeljka nov "kong" - saj je kong,a ne, tista hecna stožčasta stvar z bodičkami, vanj nafilam sirček, pa malo briketov in mislim, da se kar nekaj časa zabava. Včeraj, ko sem prišla domov, je bila zadeva čisto pogrižena - od besa, če mene vprašate, ker kak košček morda ni šel takoj ven.

lp



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #762 : 04 December 2007, 20:44:35
živjo   :P
Aska hvala za ponudbo, toda sedaj imam že neko novo stvar za slikice. Mantera, hvala za ovratnice, v Hobby programu pa res nimajo pojma....  ???

Lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #763 : 04 December 2007, 22:06:10
bev kako pa ji kaj všeč tale novi "kong"?

Bettina super, potem lahko prav kmalu pričakujemo tukaj tvoje slikce :D

lp


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #764 : 05 December 2007, 08:21:58
No, danes se je Loti začela goniti. Čisto nervozno hodi po stanovanju s hlačkami in ji spet ni nič jasno. Čez dve uri se gremo fino zdirkati, potem naredimo še nekaj stvari na hiši... Ugotavljam, da kurilnica ne bo najboljša soba zanju, ker je najbolj topla. Bo idealna za prvi teden mladičev, potem pa bodo tudi ti morali na normalno sobno tempetaruro. Če mene vprašate, glede na terierski značaj, si bosta hoteli izboriti svoj prostor pod stopnicami, kjer je prava mala rezidenca. Ni problema, komot, samo naj se že enkrat odločita, da jima kupim za tisto velikost tepih...

Tudi moji dve se radi igrata s tistimi kongi. No, Boni obvlada finto, Loti pa čaka, če slučajno ven pade več briketov naenkrat, da še zanjo kaj ostane. Danes sta tako pojedli vsaka svoj zajtrk. Ampak vsaka v svoji sobi. Ni kaj, tudi blondinka se mora naučiti kaj narediti za svoje priboljške. Ja no ,imam izkušnje, da prve dni gonitve nič ne je... Če pa dam notri koščke hrenovke, jo seveda nič ne more ustaviti. Gleda, s taco brca, da bi z gobčkom poskusila, ji ne pade na pamet. Se bo že naučila..



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #765 : 05 December 2007, 12:43:14
No, sedaj pa nekaj ne deluje! Slike pretvarjam v manjšo datotekodam jih pod pripni pa jih ne pokaže!!!   :-\



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #766 : 05 December 2007, 12:47:33
Jeee...Končno deluje!!! Dokaz: SLIKICA



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #767 : 05 December 2007, 17:01:18
Bettina luštne so te zadnje tri slikce :)



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #768 : 05 December 2007, 18:37:45
Ja, Aska hvala.  :o
Moj ati rad eksperimentira s svetlobo  :o
No, tukaj ekskluzivno za pesjanarja- miss fotogeničnosti na zadnji modni reviji, ter nova kolekcija plaščkov snoopy.  :P



petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #769 : 06 December 2007, 09:47:33
Joj kolk je pa lepa tale tvoja Beti  ;D:o krasne slikice so, koliko je stara?



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #770 : 06 December 2007, 19:19:11
Hvala za pohvale  :P
Betka je bila maja stara 3 leta. Je zelo razvajena, vsako jutro jo ati pelje na dooooooolg sprehod, po sprehodu pa gre najraje v naročje... Najljubša pa ji je žogica. Za žogico pa tako nori, da je joj. Kar nima dovolj teka za njo.  :o 



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #771 : 13 December 2007, 13:54:55
No, te dni parim Loti, tako, da pričakujem mladičke okoli 10. februarja... Boste pomagali zbrati lepa imena na D? Jih imam že cel seznam, a če predlagate kakšno lepo, ga gotovo uvrstim notri.

In sporočam, da bo v januarski številki revije Moj pes predstavitev pasme, mene pa so prosili za redne članke v reviji. Pa še Casper se bo izkazal s svojimi krasnimi fotkami...

Sama začenjam nabavljati opremo za mladičke, saj potem ne bo časa, pa počasi se selimo, tako, da pošto že lahko deobivam na nov naslov. V soboto sta na obisk prišla Casper in Beti od Petre in smo se imeli prav fino, še preslikali so nas in še Naja za revijo... Sicer pa boste slike kmalu videli.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #772 : 17 December 2007, 10:05:29
Živjo punce, sem nazaj  :o me je pa ogromno dela v službi počakalo, tako da se javim kasneje s kakšno slikco. lep dan vsem skupaj

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #773 : 17 December 2007, 14:48:17
3 slikce našega praznično razpoloženega fanta  8)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #774 : 17 December 2007, 15:00:52
Pozdravček casper! Lepo, da si spet z nami! :)

Kako čudovito dlako ima tvoj mišek!!! Fovš sem vama! :-[

lp



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #775 : 17 December 2007, 15:02:30
Oooo kok je luškan. :-*



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #776 : 17 December 2007, 16:28:13
Casper: dobrodošla nazaj!

Smo že prav pogrešali čudovite slikice.

Ali prav vidim, da ima Casper ranico tam pred začetkom desne tačke??
Panaja je imela grde bradavice, pa smo jih dali požgat - je imela podobne rane potem na prsnem košu.

Pozdravčke vsem!!



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #777 : 17 December 2007, 16:41:56
casper dobrodošla spet nazaj :) Luštne slikce.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #778 : 18 December 2007, 08:00:46
Ooo spet nove pa spet lepe slikce  :D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #779 : 18 December 2007, 08:25:52
No, jaz sem si pa vzela čez vikend pol noči čas in temeljito preštudirala vse evropske psarne MTjev, ki imajo seveda svojo internetno stran. Potem pa sva imeli debato še s sodnico, ki je zelo dobra poznavalka pasme. Ugotovili sva, da se je vzreja teh terierjev zelo izrodila in se praktično nihče več ne trudi iskati pasemsko najbolj skladne pse za legla. Velika večina jih je previsokih, druga večja napaka je strma okotenost predvsem spredaj, tretja predvsem italjanska napaka so ogromna ušesa, precej skandinavcev in angležev, ki so meni po standardu najbližji pa ima tan odtenke praktično bež. To so bile samo grobe napake, imam pa doma veliko skic s popravki, ki sem jih dobila. Tako sem tej sodnici prepustila, da mi v prihodnjih dveh letih poskusi dobiti najbolj pasemsko skladne predstavnike, s katerimi bom nadaljevala vzrejo. Za mojo Loti je rekla, da je izredno lepa predstavnica pasme, zelo skladne, da ima lepo glavo in je izjemno simpatična, predvsem pa ravno prav visoka. To, kar lahko še popravim je malo temnejši odtenki, še manjša in bolje nošena ušesa ter malo manj strma okotenost zadaj. Od kombinacije z Ajkom enako kot jaz pričakuje izboljšano držo in velikost ušes ter nižje mladičke, barvo pa bom morala popraviti s temnejšim samčkom. No, vesela sem tako strokovnega mnenja in njene pomoči, saj sem ji rekla, da si želim v roku 10 let vzrediti zopet kar najlepše pasemsko idealne MTje. Rekla je tudi, da se vzreditelji premalo posvečajo socializaciji mladičkov, zaradi česar je dosti predstavnikov te pasme resnično plašnih, kaj šele, če odraščajo, kot pri množilnih vzrediteljih izven kroga družine, v ločenih prostorih in večino časa celo v majhnih kletkah. Mi je bilo po tem, kar smo s Petro in Casperjem videli v Vrtojbi jasno, o čem govori, saj je tam ena italjanska psička pobegnila iz kletke in prestrašeno cvilila in divjala po dvorani polni psov, kot se ji je kdo približal, se je vrgla na hrbet. Joj, prav težko smo jo gledali...
Torej, vesela sem, da iščem kar najboljšo pot, tudi sama še spoznavam, kaj je ideal za to pasmo. Tako imam za prihodnje 5 let v planu uvoziti dve psički in dva psa iz tujine, najverjetneje Velike Britanije in Skandinavije. Seveda pa bom potrpežljivo čakala na pravega mladička. Ko kaj najdem, seveda sporočim veselo novico.
Povedala je tudi, da se je pozanimala tudi po Ameriki in to pasmo uporabljajo tudi za terapevtskega psa, predvsem v šolah, vrtcih, skratka med terapevskim delom z otroki, tako, da si bom prizavedala to vpeljati tudi v svoj svetovalno-terapevtski poklic.

Mimogrede smo se čez vikend smet videli, v soboto smo naredili ogromen krog čez barjanske travnike s Panajo, v nedeljo s Charlote in Casperjem. Res sem vesela, da vsak vikend vidim vsaj enega svojega kužka, ter da so tudi lastniki željni, da se srečujemo.