Manchester terier

Eki · 703699

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #90 : 25 Junij 2007, 17:22:02
Mantera lepe slikice (še posebej zadnja ;))... Vidim, da imajo že praktično vsi mladički nove lastnike. Super 8).
Ko ravno omenjaš MT v zvezi z glodalci naj povem, da je tudi Eki popolnoma nora nanje. Sedaj ko je čas češenj je Eki veliko časa zraven v sadovnjakih in neumorno (tudi več ur skupaj) lovi miši in voluharje, ko ostali obirajo češnje ::). Ne moreš verjeti kako spretni so Manchestri pri tem. No pol moraš bit pa tud ti spreten in hiter, da jo uloviš pri dejanju (ko ujame voluharčka) in ji ga čim prej vzameš, ker drugače ga požre >:D. Bljak :o.

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #91 : 25 Junij 2007, 21:41:51
Ne, ne požro jih, samo podavijo jih. Vsaj pri mojih dveh je tako, da Loti razbrska in je sposobna vztrajati tudi pol ure, da pride do gnezda, ko vse razkoplje, pa nekako pokliče Bony, ki zadavi vse živo in potem oddideta dvignjenih repov vse ponosni, ker sta 'ubili sovražnika'. Pa saj je to koristno, a ne? Namesto, da bi bili veseli... Jaz sem rekla, da jo bom kar na svoj vrt privezala, ki je prepreden z rovi od teh glodalcev - saj niti ne vem, kaj je moš, kaj voluhar in kaj rovka...
Ampak po naši lepi travici v novi hišici mi pa tudi približno ne bo kopala...
En mladiček - ta najbolj luštkan in najmanjši samček, ki bo Mantera Champion in še čaka na kakšnega agilitaša, da mu da možnost dokazati svoj talent, je že dvignil prvi ušesek... In kar lepi se name...
Sedaj treniramo tek čez drn in strn, malo skokov čez luže, pa v nepokošeno travo, kakšen tunel iz vej, pa kakšen nižji jarek... Eni neustrašno skačejo in še pogledajo ne, kam, manjša samička, Charlotte pa cvili na drugi strani in čaka, da ji pomagam...
Slikic pa, no, slikam že veliko, a kaj, ko mi ne rata... Sicer pa, še nekaj dni si jih lahko v živo ogledati, prvi gredo že v četrtek zvečer...



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #92 : 26 Junij 2007, 10:13:21
Mantera, upam, da boš našla primerne lastnike za samčka, pri nas je padla odločitev, da počakamo na primernega russelčka. Saj veš kako je, ko te potegne ena pasma, se težko odločiš za drugo. :-[


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #93 : 26 Junij 2007, 10:35:16
OK, hvala za sporočilo, bo počakalo dete pri meni do svojih lastnikov... Itak me jutri pokličejo trije, ki so čakali na tvoj odgovor, ampak noben se mi zanj ne zdi primeren, ker mi je čisto preveč simpatičen in naspidiran le za družinskega psa...
Včeraj sem poslala bodočim lastnikom še zadnja navodila glede prihoda mladička, jutri jim pošljem dopolnjen izvod svojega priročnika za delo s kužkom. Pravkar smo se vrnili iz cepljenja, sedaj sem skompletirala vse dokumente, pripravila vso opremo in hrano. Sedaj ko mi mlajše dete spi, grem pa hitro začeti šivati ležišča... Potem gremo pa spet noreti po travnikih - tule se jim res dobro godi, ni kaj... A drugo leto bo še bolje, ker bodo lahko ves čas spuščeni...



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #94 : 27 Junij 2007, 11:37:09
Mantera ste bili včeraj mogoče s katero od svojih psičk pri Mr. petu tam okoli 18 ure. Sma psičko s kolegico Tecko občudovali skozi okno ;)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #95 : 27 Junij 2007, 17:26:05
Še mojih par slikc iz sobotnega obiska pri MT-jčkih:





lp

p.s.: slike so slikane z mobilcem in temu primerne zelo slabe :-[


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #96 : 27 Junij 2007, 21:53:36
Ne, nisva bili midve, ampak verjetno Panaja (Mantera Bevery) iz lasnskega legla.

Joj, ko bi vedeli, kaj počno tile divjaki pred spanjem... Trenirajo za pasje boje - ups, no, vsaj tako izgledajo tile pretepi med njimi. Smola je, ker se naenkrat večina umiri, en ali dva pa potem uživata grizti vse ostale...

No, ja, jutri začno odhajati... A kdo ve, kako je to mučno... No, malo manj mi je, ker ima 5 mladičkov dobre lastnike in to je najbolj pomembno... Sicer pa jih bom še pogosto videla. In obljubili so mi, da mi bodo polnili album z njihovimi fotografijami, samo rada bi naredila posebej podalbum, sicer bo preveč. Hm, Aska, kako se to naredi...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #97 : 27 Junij 2007, 22:20:53
In obljubili so mi, da mi bodo polnili album z njihovimi fotografijami, samo rada bi naredila posebej podalbum, sicer bo preveč. Hm, Aska, kako se to naredi...
Odpreš več moj-albumov, pa je to to ;). Če kdo ima še kak boljši predlog kako to narediti, naj sporoči, bi tudi meni prav prišlo :)


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #98 : 27 Junij 2007, 23:42:50
Meni so Manchesterji prav 'v oči padli'  :o Po zunanjosti mi sicer niso full všeč (pa nisem rekla da niso lepi)  :-[ (pa brez zamere) samo karakter pa... vauu  :o  :-* Mi je pa pri njih všeč kratka dlaka ter velikost (poleg karakterja) :)


Od terierjev je to edina pasma- poleg foxijev, da so mi zelo všeč :)
Lp 

p.s. čestitke za mladičke :)


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #99 : 28 Junij 2007, 09:38:36
Pozdravljena Sunshine! Hja, počasi si jih bom morala nagledati, ker odhajajo. Kar se karakterja tiče, so mi všeč, ker so živahni, poslušni, zelo hitri, inteligentni in vedno pripravljeni za akcijo. Kar se zunanjosti tiče, pa veš kako je to, meni tudi veliko pasem po zunanjosti ni všeč, pa to ni nič hudega. Enemu so všeč eni, drugim drugi.
Hvala za čestitke. Pravzaprav je treba Bony čestitati, da ima tako čudovita legla in mladičke. Je pa res, da sama vedno več delam z mladički, predvsem glede socializacije in pomoči bodočim lastnikom.

Jutri,ko gredo, dobite še kakšno slikico, danes in jutri do odhoda imam toliko dela, da upam,da bosta moji hčeri spali 24 ur dnevno...



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #100 : 30 Junij 2007, 14:21:39
sladka slikica pač  ;D



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #101 : 30 Junij 2007, 16:31:32
Nikoli mi ne bo jasno, kako uspejo narediti tako sliko. A jih zlepijo skupaj ali pa omamijo ali pa so samo moji taki spidiji, ali pa sem jih jaz nesposobna obdržati za dve sekundi pri miru...

No, moji so šli, odtal mi je le moja sladka tolažba Mantera Champion. Danes sva se že igrala in ugotovila sem, da izredno rad prinaša žogice in podobno, tkao, da sem tole izkoristila in začela s prvimi vajami. Zelo hitro kapira, začela sem ga navajati na roko, obrate, teče pa že skoraj hitreje od mene. Ušeska začenja dvigovati zato je še bolj simpatičen. Pa lepo zna počakati in šele dol na travniku lulati. Nima težav biti sam, edino zahteva, da ima kletko ob sebi in pika. Jih prav razvajam s temi kletkami. So mi poročali včerajšnji srečni lastniki mojih mladičkov, da so šli spat direktno v klietko, na njihovo veliko presenečenje in lepo prespali noč - razen na Primorskem, kjer so bile strele preglasne...

Proti večeru gremo na daljši sprehod in skozi gozd, kjer je temule mladičku še posebno všeč, toliko, da ga malo potolažim sedaj, ko je izgubil partnerje za igro...



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #102 : 30 Junij 2007, 16:42:22
Mogoče jih pa za repke držijo, a se ne vidi :P in še fotograf s kakšno dobro dišečo klobaso maha, da ga gledajo ... pa jih imajo ;)
Ma profiji, kaj češ  ::)



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #103 : 03 Julij 2007, 11:35:27
Joj, ko bi videli slike, ki mi jih pošiljajo novi lastniki mladičkov... Jaz bi kar natečaj naredila...



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #104 : 03 Julij 2007, 11:50:44
Hay,
no jaz sem pa najdla to: http://www.mrpet.si/  Nekaj zanimivega za oboževalce te pasme.
lp,
Anja


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #105 : 03 Julij 2007, 17:07:34
Zorek hvala za link :).

Še par slikc od lepotičke Tare iz nedeljskega potepa po ZOO-ju :):

dve radovednici
Tara še malo pozira :)
in še skupaj z Asko pa pri slonu

lp


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #106 : 04 Julij 2007, 14:26:57
Tako majhen pes s haltijem  ::)  ::)  ::)

Ivana


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #107 : 04 Julij 2007, 14:33:39
Tako majhen pes s haltijem  ::)  ::)  ::)

Ivana

dobijo se še manjši haltiji  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #108 : 04 Julij 2007, 14:34:54
Ja, žal  :-\ Je izredno živahna, veliko vleče in ima cel vrat pobrit ::)



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #109 : 04 Julij 2007, 14:46:07
Očitno bosta s Taro morali malo v mojo šolo - moji dve psici sem čisto odvadila vleči in imata lepo kosmat vrat... Pa brez haltija, ki je bil samo za začetno šolo...



malena3

  • Gost
Odgovori #110 : 04 Julij 2007, 14:48:49
Mantera in kako si to izvedla?



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #111 : 04 Julij 2007, 14:58:19
Mantera, kot veš sva tudi s Taro šele začeli s haltijem ... po tvojih nasvetih ;) Brihtna punca je, bo pokapirala, kaj je red  :)
Boni in Loti pa sta res lepo vzgojeni, a bomo tudi Tarico še pošlihtali.
Sem pa vedno hvaležna za nasvete!
lp



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #112 : 04 Julij 2007, 15:37:58
Poslušaj, Tara je še mlada in veselo izkorišča tvojo neizkušenost, svojo šarmantnost in tvojo premajhno doslednost... Halti je prva stopnja, da skapira,da njena svoboda ni neomejena, potem pa se začne s poslušnostjo. Moja Loti je potrebovala dva dni, da je skapirala, da če se vrvica precej napne, se ustavim ali grem celo nazaj in se ji ne splača vleči, sploh, če se ji kam zelo mudi... Potem pa je najboljša vaja dobra pozornost psa in po možnosti nek predmet na kateraga je nor ali pa kak priboljšek ali pa kliker, saj je vseeno. Seveda mora pes najprej priznavati tvojo avtoriteto, to pa pri vama s Taro še nisem zasledila - počakaj, da pride ven iz svoje pubertete, potem bo lažje - sedaj pa si obsojena na svojo vztrajnost, doslednost in vsakodnevno vajo ter čimveč pridobivanja pozornosti. Veliko delaj na različnih tonih glasu, predvsem pri odpoklicu in poveljih - pes takoj ve, kdaj misliš resno in boš tudi vztrajala pri svojem in kdaj si bolj tako kaj rekla.

No, tule pa še nekaj novih slikic tegale mojega mladička. Res je pravi angelček, lepo prespi noč, ves čas je spuščen, ko se utrudi gre v svojo kletko in zaspi. Najraje se igra s predmeti, posebno žogico, kar fino izkoriščam za prve vaje, pri meni je že čist, tudi ponoči. Nič ne izgleda, da bi kaj dosti lajal. Je zelo prilagodljiv našemu urniku in aktivnostim. Od mene se oddaljuje največ 5 m če sem na miru, tako, da je ves čas ob meni in spuščen, enkrat dnevno gremo edino na daljši sprehod ob cesti, da se navaja na povodec in kadar gremo z vsemi psi ni problem, ker gre za njima, ko sva sama, se pa še učiva. Nič ne kaže tudi strašnega nagona po kopanju miši in kaj podobnega. Uživa dirkati čez tunel in preskakovati kar pač dobi, predvsem v gozdu. Zelo dobro se razumeta z mojo mlado kinologinjo, kar se vidi na slikicah. Včeraj mi je pa po sprehodu ko sem obirala ribez zaspal na glavi, oz. na hrbtu, ko sem čepela in mi potem ni bilo jasno, kako naj ga zbudim. Skratka, blagor tistemu, ki ga bo imel... Še malo slikic









mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #113 : 04 Julij 2007, 16:23:49
Ja, vem, da je Tara še mlada in, da se mi bo trud poplačal šele čez nekaj časa. Še bova vadili in vadili in vadili pa bo Tara super pridna miška. Čeprav, zdi se mi, da se začenja "srečnejše" obdobje! Zdaj se ji že vsak dan pozna ... izboljšuje se (posebej pozornost!), odrašča!
Kar se vlečenja tiče, je halti že pomagal in bo še. Sicer sem se tudi sama ustavljala, obračala ... a je moja punca zeloooo vztrajna. Če jo boš boljše spoznala, boš videla ... trd oreh. So mi pa zanimive te najine "borbe"! Zato sem tudi hotela terijerja in še povrh iskala največjo nagajivko v leglu ::)
Sem, priznam res v svoji ljubezni do nje včasih tudi šibka. Se pa učim!

A fedrček še ni našel ustrezen dom?  ??? S Taro mu želiva veliko sreče in, da ga če se le da najde v Ljubljani, da nama bo blizu!  ;D

lp



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #114 : 04 Julij 2007, 21:17:05
Boš videla, da bo čez pol leta s Taro dosti lažje, ko bo prešla svoje obdobje pubertete in se malo umirila, postala bolj zanesljiva, manj jo bo karkoli zmotilo - no, za ptiče ne dam roke v ogenj, glede na to, kar sem videla.
Čim več delaj na Tarini pozornosti do tebe, potem ti bo katerikoli vaja dosti lažja.
Tale Naj se mi pa tako prirašča k srcu, tako prijeten značaj ima, lahko se uči, kar išče mojo pozornost, lepo se zna sam igrati, ni tečen, ne laja, ne uničuje, pa kaj si želiš lepšega.
Ja, letos bo bolj kriza, ker so novi lastniki zelo razmetani. Dva ob obali, dva na gorenjskem, le ena psička je v LJ. A saj sem obljubila, prihodnje leto skličemo piknik za vse lastnike MTjev in seveda ljubitelje te pasme. Jaz pa se bom potrudila do takrat še dosti izboljšati internetno stran in dati gor čimveč dobrih informacij za lastnike...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #115 : 04 Julij 2007, 21:31:38
Pravkar sem dobila še stran od brata od očeta (OK, strica) mojih letošnjih in lasnkih mladičkov in njegove uspehe v agilitiju. TOliko za neverneže... Tam so tudi filmčki, da vidite MTje v parkurju...
http://web.mac.com/don.antonio/iWeb/Edgar%20%26%20Merckx/Edgar.html



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #116 : 07 Julij 2007, 19:56:36
Par slikic iz včerajšnje predstavitve pred Mr. Petom:



lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #117 : 08 Julij 2007, 08:16:39
Včeraj je kar lepo št. MT-jčkov prišlo na agility tekmo. Nekaj slikc od njih pa tukajle:



Več pa tukaj: http://aska2005.moj-album.com/album/8440789/

lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #118 : 09 Julij 2007, 05:29:00
Včeraj pa smo šli skupaj s Taro na Rožnik. Jo moram izredno pohvalit, ker res je bila izredno pridna :D Res jo je bilo lepo gledati, kako je vedno na odpoklic prišla, kako lepo je poleg vedno šla,... :o. Skratka pridna psička :D Nekaj slikc pa tukajle:

Več pa tukaj: http://aska2005.moj-album.com/album/8463444/

Lp
 


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #119 : 09 Julij 2007, 19:38:29
O Aska čudovite slikce od Naja!!!

Tara se ti zahvaljuje za pohvale ::) Saj je res prav demonstrirala poslušnost včeraj :D

LP