Manchester terier

Eki · 708628

casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #360 : 26 September 2007, 10:06:20
Ker ste tako navdušeni  8), pošiljam še eno dirkaško.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #361 : 26 September 2007, 11:10:53
Waw res hude fotke delaš casper!!! :o



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #362 : 26 September 2007, 11:49:32
Mah to je, ker imam psa manenkena  8)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #363 : 26 September 2007, 12:07:54
Ja, blagor tebi! Jaz svojo že skoraj 2 meseca nisem fotkala. Ni ravno lepotička zadnje čase. :-[ Ima ene težave. Sem vsake toliko časa pri vetijih. Vsakič nova zdravila. Danes so se odločili, da naj bi bil demodex. :-\ Sreča, le enega zajedavca naj bi našli v ostružku! Tako, naj ne bi bilo hudo. Ne vem. :( Sem že tudi v temi o demodeksu pojamrala in upam, da se mi oglasi kdo, ki se spozna na te zadeve. Sem pa tudi članek prebrala. Nisem več tako panična, kot ko sem prišla od vet. :-[ Mah, preveč sem se hvalila, kako, razen za cepljenje, manchester ne rabi veterinarjev. :-[ ::)




CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #364 : 26 September 2007, 12:25:23

Casper

Ja, na žalost mi najlepše dneve vzame služba v celoti. Od pon do pet delam po 6 ur dopoldan, vikend pa kot vidiš ....



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #365 : 26 September 2007, 13:55:11
Carisma, upam, da ti v nedeljo uspe. Lep pozdrav iz skoraj deževne Ljubljane.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #366 : 26 September 2007, 14:09:56
Casper, katero drugo nedeljo. To nedeljo sem v službi od 8 do 20. Ko se boste igrali, v mislih vključite še mene in Sano.

Vračam že malček deževne pozdrave iz obale.



CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #367 : 27 September 2007, 09:48:54
CASPER glihkar sem videla, da v nedeljo delam samo do 13, tak da če srečanje bo, se vidimo. Sem si takoj polepšala dan. lp



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #368 : 27 September 2007, 10:09:21
Bravo Carisma! To bo še veselo  ;)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #369 : 27 September 2007, 21:49:04
Pozdravljene spet malo od mene. Zadnje čase nisem skoraj nič za računalnikom, razen na maile kar najhitreje odgovarjam, ker smo skoraj sredi selitve, pa še malo bolni otroci. No, še ena moja strast mi sedaj jemlje čas - nabiranje kostanja in gob. Sem sklenila mojima dvema narediti nek ščit, ker imata vedno v gozdu to nesrečo, da jima pade tista bodičasta kostanjeva stvar na glavo ali celo na smrček. Loti pa hodi po takem gozdu, kot po jajcih. Vsaj korak pregleda, da ne stopi gor. Prav zanimivo je videti to malo nepremišljeno bitje, kako zna biti celo previdna.

Danes smo spet imele eno peripetijo, na katero smo zelo ponosne: potem ko smo nabrale skoraj 10 kg kostanja,  srečamo nesrečno starejšo gospo, ki sem jo že ves čas, ko smo nabirale kostanj slišala, da je nekoga klicala. Svojo 12 letno jazbečarko, ki ji je nekam odtavala, tisti hrib je pa ogromen, veliko je visoke podrasti, tako, da jo je nemogoče videti vznožje, pa iz dveh strani teče kar prometna cesta. OK, smo bile takoj za izziv, da pomagamo najti kužo. Roko na srce, da nisem bila čisto prepričana, če jima bo uspelo, ker tega še nismo počele. Sem pa zaupala pasjemu nagonu.  Dala sem kužama povohati dekco od kužka in že sta leteli, midve pa za njima. Loti ima smrček ves čas pri tleh, Boni pa samo vsake toliko metrov preveri, če je še na sledi, oziroma, kadar prehitra Loti pade s sledi, ji jo Boni spet pokaže . Vsake toliko sta zarili obe smrček v zemljo, fino prevohali in se polulali. Vedela sem, da se je tam nedavno polulala neka psička. Upala sem, da njena Megi. In smo prehodile, ne vprašajte koliko hriba, toliko, da sem že sama začela dvomiti, če sta moji dve res na pravi sledi. Vmes sem kar po potki pobirala še turkce in brezovčke, kakšnih 40 gotovo in jih puščala ob poti, ker seveda na lov za kužo nisem šla s košaro. In po skoraj uri iskanja sta moji dve poredno kužo našli skoraj pol metra pod zemljo – zarila se je v neko lisičjo luknjo, od koder verjamem, da res ni slišala klicev lastnice. Veš kako je potem napadla moji dve. Boni je skoraj kap, je mislila, da bo Megi vriskala od veselja, da vidi spet lastnico, se je pa tako zakadila vanjo, da me je Boni samo pogledala, kaj ji je. Loti se je pa itak hotela igrati in se ji ni dalo dopovedati, naj se ji ne približuje, ker se tej starki ne da več igrati z otročaji. Skratka, lastnica je bila čisto paf, ko je videla, da sta moji psički našli njeno kužo. Sploh ni k sebi prišla do avta, me spraševala, kako sem ju to naučila. Ja, tega se pač ne rabi pes učiti. Gotovo zavoha sled in še bolj urin psa, to je nezmotljiv vonj. Skratka, bile smo zelo ponosne, da smo naredile dobro delo in  se zelo vesele in čisto premočene odpravile domov.

Še en dokaz, da pes vse zmore, če mu le zaupaš.

Sredi oktobra damo tiskati koledarje. Povabila sem vse lastnike MTjev v SLO, da mi pošljejo svoje slikice, Mttara, tebe prosim sedaj, ker tvojega naslova nimam. Potrebujem originale in to na CDju, čas imaš do 5.10,. da potem čez vikend pripravim in dam Carismi, ki bo to naredila. Sama sem razmišljala, da bi dala za vsak mesec 4 slike, če bo oblikovalec znal tako narediti, da ne bo videti natlačeno. Mttara, po možnosti mi pošlji kaj zimskih, ker mi te najbolj manjkajo... Pa če imaš katero iz kakšnega pasjega športa. Kako narediš res fenomenalne fotke, pa je stručko Casper. Ne velja, ona ima pomočnike, mi pa po večini ne...

Naš začetek male šole bo pa v nedeljo ob 16h, Casper je rezerviral suho in toplo vreme, tako, da nas lahko z veseljem obiščete, predvsem ob koncu, se pravi 17.30 na Brdu, tam, kjer vedno...

Hja, oprostite mlade dame, očitno gre najnovejša tehnologija res počasi mimo mene, ker se ji nimam več časa toliko posvečati. Kako daste tisto slikico na levo stran pod vaše uporabniško ime?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #370 : 27 September 2007, 22:05:03
Naš začetek male šole bo pa v nedeljo ob 16h, Casper je rezerviral suho in toplo vreme, tako, da nas lahko z veseljem obiščete, predvsem ob koncu, se pravi 17.30 na Brdu, tam, kjer vedno...
Kateri poleg casperja pa še pridejo? No mogoče prideva vam delat z Asko malce zgage, ker bova ravno na vašem koncu :P


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #371 : 27 September 2007, 22:12:41
Hehe pridni punci Bony pa Loti! :o Moja ni šans, da bi jo našla! Nisva tolk brihtni, hehe. ::) :D

A za te slikce za koledar tudi velja, kot pri tistih za majčke, da morajo biti v Corel-u? :-\ Upam, da ne! Nimam časa se zdajle s tem ubadati (s Corel-om mislim)! Kriza! :D Od zimskih slik pa te moram razočarati nimam nič, kar bi bilo ok za koledar ... taka zima je bila pač. :( Od športnih pa nobene!
Mogoče bo kmalu kakšna športna, ampak do 5.10. pa sigurno ne. No, da priznam ... sem dala Tarici delati delovno za agi! ;D Kmalu bova začeli šove delati na tekmah. :o :P

Avatarček dodaš tako: klikneš na gump Profil (oranžen), potem Nastavitve profila (levo) in Sam bom naložil svojo sliko, Browse in lepo prebrskaš po računalniku ;) Paziš na to, da je slikca ustrezne velikosti!

lp



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #372 : 28 September 2007, 09:12:05
Bravo Mantera za najdeno psičko! Se vidimo v nedeljo, prinesem slikce.

Tole pa je ena lebdeča z včerajšnjega norenja po mokrem travniku  8)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #373 : 28 September 2007, 09:19:48
casper spet super slikca :o :o Sicer bi bilo bolje, da bi bil bolj na sredini, a vseeno :)


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #374 : 28 September 2007, 09:46:04
Ja, jaz to dobro vem. Pa tudi malo bolj izostren bi moral biti. Ampak je živ in hiter, tako da ga je težko ujeti.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #375 : 28 September 2007, 09:49:11
Ja to pa verjamem, da ga je težko ujeti v objektiv in res vsa čast ti, da ga tako dobro ujameš :o Tudi tale slikca je super :o
Kateri fotič pa imaš?


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #376 : 28 September 2007, 10:13:11
Joooj koliko prekrašnih fotk imamo že tukaj! :o Prav vesela sem! ;D

casper, a ti si tudi, kot aska, kakšen tečaj fotografije obiskovala, ali kaj takega? :)



CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #377 : 28 September 2007, 10:53:30
MTTARA - če hočeš  majčko, ki je tiskana kot Andrejina, ni nujno, da je slika v corelu, le da je original fotografija. Če boš potrebovala kaj samo zate, mi pač pošlješ sliko na mail in napišeš zahteve. OK?

CASPER - zgleda, da se je tudi Casper privadil na dež. Našo Sano zdaj neki dosti ne moti, da malo rosi, če pa so kaplje malo večje, pa se skrije med moje noge in je pol tud una pod dežnikom.




mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #378 : 28 September 2007, 10:57:59
Mttara, veš kaj, tako hitro se pa ne predam. Pojdi enkrat trenirat agiliti, vzami Asko s seboj in bo slikala. Simpl kot pasulj...

Glede mojih dveh reševalk pa ti povem, da ne rabiš biti prav nič brihten (moja Loti to zagotovo ni), le zaupati moraš pasjim nagonom. Gotovo se strinjaš, da psičke vedno zelo vohajo in vedno polulajo tam, kjer se je njihova konkurenca, se pravi psička. In ker takrat ni bilo nobene druge tam, sem vedela, da bo sled lahko le od tiste kuže. To bi gotovo zmogla tudi tvoja navihanka. Aja, edino, kar mora res pri tem pes znati, je povelje IŠČI, se pravi, da kapira, da to pomeni, da se mu da nekaj povohati in potem mora tisti vonj poiskati. Sama sem hotela še pridobiti na hitrosti   (ker je lilo kot iz škafa) in sem jima rekla IŠČI KUŽO. Loti je letela kot črta, Boni pa dosti bolj preudarno.

Sem pa razmišljala, da organiziram za vse približno delovne ali lovske pasme tečaj iskanja gob - priznajte, da sem izvirna, pa še koristno je to. Izredno hitro to skapirajo. Edini problem je, da imajo vsi gobani, vse golobice itd. isti vonj, kar pomeni, da ti jo kuža najde, ti pa moraš potem videti, ali je stvar užitna ali ne. Pa po možnosti moraš imeti kaj bolj mirne in previdne zverine, kot jih imam jaz, da mi najprej najdeta gobe, potem pa jih iz silnega navdušenja med svojim skakanjem, takoj potacata. To moram še odpraviti. Loti je sploh nadarjena za to, da se na tisto, kar najde usede, uleže ali vsaj nekajkrat fino gor poskače....

No, pridno nabirajte slikice, danes pokličem še tisto Finko, da dobim kakšno njeno fotko. Če pa jih nima, se bova z Asko zmenili za fotke, prav.

Ja, manjka mi zimskih, športnih, skratka, portretov imam več kot dovolj...


Še odgovor glede majčk in koledarjev. Monikin oblikovalec se me je usmilil, tako da rabim samo originalne fotke, vse ostalo naredi on. Jupi, eno delo manj...

Še glede dežja, v tujini sem videla, da obstaja en zabaven dežnik, ki ga fiksiraš psu tako kot tisti obroč za na lase in potem je suh. Si ne predstavljam mojih dveh s tem, a če kdo želi, se potrudim in najdem link...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #379 : 28 September 2007, 11:15:53
Lepo, da se je debata okrepila. Na tale deževen dan malo zabave pride prav.

Najprej o slikicah. Sem samouk, fotoaparat pa je canon powershot "nevemkaterimodel", ni ravno najbolj navaden, ni pa tudi nič posebnega. Predvsem se mi zdi bolj pomemben filing za slikanje, tega imaš, ali pa nimaš. Se pa z voljo tudi da marsikaj naučit in predvsem - z veliko vaje. Zdaj ko so digitalci, je to veliko lažje.

Mantera, v tečaj za nabiranje gob me kar prijavi. Res dobra ideja!

Carisma, veselim se že majčk in komaj čakam, da vidim, kako izgledajo.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #380 : 28 September 2007, 11:40:14
Casper, če si pogledaš slikico VROČE, ki sem jo pripela 12.9., boš dobila malček predstave, kakšno majčko ima Andreja oz. kaj bo naročila.



CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #381 : 28 September 2007, 11:44:31
Andreja, kaj je s tvojim mailom? Ti hočem poslat eno zanimivo zadevo, pa mi ga nonstop zavrača.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #382 : 28 September 2007, 15:13:18
Če jaz kaj vem, smo na Markovcu slikani s tisto majčko, kajne Carisma? Torej je v mojem albumu tista slika, ko smo skupaj tri kuže, moji dve in Carisma in obe ponosni lastniki. Če imate dobro povečevalno steklo, si boste lahko zelo dobro ogledali majčko.

Carisma, preverjeno, z mojim mailom je vse OK



CARISMA

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #383 : 28 September 2007, 15:54:15
Točno tako!

Iz treh mailov sem ti skušala poslat in vse dobim nazaj. Zdaj mi je dovolj  >:( Sem sprintala in ti prinesem v nedeljo, če ne bo slučajno kakšnih sprememb v moji službi.

lp



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #384 : 28 September 2007, 16:12:34
MTTARA - če hočeš  majčko, ki je tiskana kot Andrejina, ni nujno, da je slika v corelu, le da je original fotografija. Če boš potrebovala kaj samo zate, mi pač pošlješ sliko na mail in napišeš zahteve. OK?
Aha, ste znižali kriterije za nas "blondine" :D sem namreč blond tako kot Loti, hihihi ... v srcu, hihihi. :o
Hvala za informacijo!!! :) Sem zdaj sicer že naročila pesjanarski majčki. :-\ Imam pa še vedno željo, da bi imela prav Tarico na maji, tako, da ti bom enkrat verjetno res zatečnarila! :P
Mttara, veš kaj, tako hitro se pa ne predam. Pojdi enkrat trenirat agiliti, vzami Asko s seboj in bo slikala. Simpl kot pasulj...
Hmmm, verjetno nisi prebrala ... boga Tara je trenutno pravi mali grdobec. :( Ni tako simple tokrat narediti lepo slikco. :-\ :'(

lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #385 : 28 September 2007, 16:15:25
Pojdi enkrat trenirat agiliti, vzami Asko s seboj in bo slikala.
Z veseljem :D

No, pridno nabirajte slikice, danes pokličem še tisto Finko, da dobim kakšno njeno fotko. Če pa jih nima, se bova z Asko zmenili za fotke, prav.
Ni problema ;) Samo tvoj digi fotič mi boš morala posoditi, ker moj od tiste tekme 4 fun iz KD Barja, še ni popravljen :-[ :-\ Z navadnimi fotiči pa to kar precej dlje traja, predno se jih poskenira,...

Najprej o slikicah. Sem samouk, fotoaparat pa je canon powershot "nevemkaterimodel", ni ravno najbolj navaden, ni pa tudi nič posebnega. Predvsem se mi zdi bolj pomemben filing za slikanje, tega imaš, ali pa nimaš. Se pa z voljo tudi da marsikaj naučit in predvsem - z veliko vaje. Zdaj ko so digitalci, je to veliko lažje.
Se strinjam, da ni vse v fotičih ;) Veliko je tudi filing in ti ga tudi vsekakor imaš :o

Mogoče pa se v nedeljo tudi z Asko prikaževa, ker bom ravno na tistem koncu :P

lp


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #386 : 28 September 2007, 16:19:42
Aska kdaj dobiš mančestra? :-[

Lp Alja



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #387 : 28 September 2007, 16:22:22
Aha, CARISMA, malo gledam spletno stran in vidim, da imate tudi majčke dolgih rokav, pa še kaj zanimivega - super!!!

lp



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #388 : 28 September 2007, 16:42:18
Še to ... če se naju ne boste ustrašili (Demodex ni nalezljiv!) mogoče tudi s Taro prideva na dozo norenja. :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #389 : 28 September 2007, 17:13:46
Še ena izredno slaba fotka (skenirana) od Panaje :-[ :-[


Aska kdaj dobiš mančestra? :-[
Ne vem.

lp