Manchester terier

Eki · 708600

mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1620 : 15 Marec 2008, 14:44:09
Nagradno vprašanje... Kaj za vraga je to?



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1621 : 15 Marec 2008, 14:45:43
Ko pa smo prišli domov, so mladički pospali kot za stavo po tem, ko so nahranili svoje želodčke, Kali pa se je želela še malo razgledati. In tako so nastale naslednje simpatične fotke...

PS:slikal je moj dragi...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1622 : 15 Marec 2008, 14:46:46
Očitno bo mala Kali v pomoč pri pospravljanju. Samo ne vem, če ima čisto moj okus za red...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1623 : 15 Marec 2008, 14:47:52
A mam lepo postavco?



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1624 : 15 Marec 2008, 14:48:55
Sem luštna, kaj pravite? Fotogenična?



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1625 : 15 Marec 2008, 14:51:05
Tole je še eden izmed poiskusov in Kali je bila prvi poskusni zajček. Na tla dam zelo šumečo vrečko, mladička na njo in opazujem reakcijo. No, kaj pravite, kako je reagirala? Panično zbežala dol? Začela trgati? To sta dve skrajnosti, ne najboljši, sploh ne prva. Ne, nekaj tretjega je bilo...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1626 : 15 Marec 2008, 14:52:31
Kot vidite na prejšnji sliki, mi ni treba čuvati Kali, da mi ne pade po stopnicah. Ima skrbno babico, ki bolj skrbi zanjo, kot njena mama. Mimogrede mi je mož povedal, da je včera, ko je prišel domov našel Boni pri mladičih, Loti pa spečo v svoji kletki. Jao, narobe svet...



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1627 : 15 Marec 2008, 19:57:32
a bom zlobna, če prehitim Tarino lastnico ?  >:D

...in povem, da sta stali na stopničkah :o :D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1628 : 15 Marec 2008, 20:02:46
Čestitke mttara :o Bravo Tara :)


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1629 : 15 Marec 2008, 21:00:37
O, hudiča, Tara, ti jutri torto spečem. TOOOOOOOOOOOOOOOO!

ČESTITKE!

BRAVO!

SUPER STA!

ODLIČNO!!!!

JEEEEEEEEEEEEEE!!!



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1630 : 15 Marec 2008, 21:45:09
Aaaaa :o  ČESTITKEEEEEEE! :o :o



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #1631 : 15 Marec 2008, 22:26:54
Ne, ne boš zlobna ALG! 8)

Hvala vsem za čestitke! :-*
Drugi sva bili, dobili prav luštno medaljčko! ... zdriskani in utrujeni, a happy. ;D



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1632 : 16 Marec 2008, 06:59:36
Ala, hitro me pokliči in sporoči, kje stanujeta. Pečem torto in okoli 9.30 gremo v LJ, ti jo dostavim. Pa če boš še spala, mi kar Taro dol pošlji, se bova že sami zmenili. Veš, da ji moram osebno čestitati. Pa nič ji ni treba zjutraj dati za jest... Pa da boš slikala, ko bo jedla..



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #1633 : 16 Marec 2008, 07:12:38
Tarica je žal na dijeti zaradi včerajšnje driske! :(
Verjamem pa, da bosta tvoji dve zelo radi proslavili njene prve stopničke s tortico! :D :P Tari povem, da se veselite za njo. 8)



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #1634 : 16 Marec 2008, 07:15:42
Aja, čestitaš ji vseeno lahko, tudi brez tortice ... bova na Repkovem teku, na predstavitvi KD Krima! ;)



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1635 : 16 Marec 2008, 07:26:25
To ni fer, sem že vse naredila. Jo pa daj v skrinjo in potem enkrat odtajaš in ji daš? Ej, tako sem se potrudila... daj, no...

Saj če ima drisko, raje ne bom šla do nje, da doma mladičkom česa ne prinesem. Na Repkovem teku me ne bo. Boni se goni, z Loti ša dokler doji še ne hodim med pse.

Mttara, te pokličem in se srečamo, ti dam, pa se slikamo (če moreš še medaljo prinesi, da bo slika popolna), potem pa ji spravi in bosta kasneje proslavili. Je tortica tako narejena, da mirno počaka v skrinji do uporabe...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1636 : 16 Marec 2008, 07:53:37
Evo ti dokaz... Se ti javimo, ko bomo v LJ, pridemo k živalskemu vrtu, ti jo vsaj dam in šibamo naprej, ker bomo leteči... Vse najboljše Tara že vnaprej...



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #1637 : 16 Marec 2008, 08:40:32
Ojojoj mantera wau!!! To si se res zelo potrudila! Hvala ti!!! ;D
Se vidimo potem pri živalcu. :o

Drugače, ni nič nalezljivega pri Tari, driskačka plačuje gurmanske užitke na Slivnici. :-\



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1638 : 16 Marec 2008, 13:25:54
In takole je torta uspešno prispela do lačnein vesele Tare in njene ponosne lastnice. Mttara je danes vzela eno lekcijo - da se Mantera ne šali, da kadar kaj rečem, mislim resno. Jah, hecati me morate drugi naučiti.

In po poti domov sem razmišljala, pa kaj se je tako branila tele tortice za Taro. Ja, seveda, jah še njej bi jo morala narediti. OK, ko bosta na naslednjih stopničkah (kdaj je že naslednja tekma), jo dobi Mttara. Hm, samo tvoja bo kar ta prava, upam, da nas zraven povabiš na praznovanje...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1639 : 16 Marec 2008, 13:31:31
Sicer pa se ne čudim več, da sta bili s Taro tako uspešni, ko pa sta imeli našo profesionalno navijačico Bev ob sebi. Verjetno je vreščala tako, da je Tara raje ubogala... In kako je izgledal njen transparent tokrat? Ne veste, da zna Bev narediti prav zanimive transparente - bo jutri Casper dokumentirala. Samo, da ga pri nas na razstavi ni uporabila, mogoče ga je tokrat. Kaj, a slikala pa Bev ni? Dobro, da imamo Asko, ta bo gotovo nam dala celo fotoreportažo s filmčkom vred. Potem naj nas pa še nekdo nauči dati filmčke na net in jo bomo občudovali...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1640 : 16 Marec 2008, 13:42:30
Dobro, da imamo Asko, ta bo gotovo nam dala celo fotoreportažo s filmčkom vred. Potem naj nas pa še nekdo nauči dati filmčke na net in jo bomo občudovali...
He he..Točno tako :D..Mogoče, pa se spet naučim dati še filmčke na net ;D..Grem kar na delo in kakšen star filmček dati na net ::)

lp


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #1641 : 16 Marec 2008, 13:53:13
Oooo slikca že! Sva pozabili ... bi morala še ti pozirati s Tarico in tortico. 8)

Tortice pa ni več!!! :o Jo je Tarči podelila z Ivaninimi pinči (kaj češ, je bilo treba, če je že tak lušten parkur postavila, da sva prišli na stopničke :P). Glede na to kako hitro jo je zmanjkalo, je bila očitno zares slastna!!! ;D
Z drisko pa smo že boljše, oz. že ok, le paziti morava vseeno še mal.

Ma daj no, ne me hecat! Joj si pa res blesava, jooooj te bom tepla ... samo še to mi manjka, da meni spečeš torto! :D


Drugače, bev ni bila v Prestranku. ??? aska žal tudi ne.
Ampak navijačev ni manjkalo. ;) Tudi filmčka bosta, samo res se moram naučiti jih dati na net! Ko se vrneva s Hrvaškega in dobim posnetke, začnem eksperimentirati!


Ej, še enkrat hvala za torto, ampak res si me presenetila!!! :)



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #1642 : 16 Marec 2008, 13:56:12
Ampak sva pa res obe grozni na slikci!!! :D :-[



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1643 : 16 Marec 2008, 14:05:43
aska žal tudi ne.
Ja žal naju tokrat ni bilo in tudi danes ne na Repkovem teku :'( :'( Nekateri razloge že veste in ne samo zaradi gibsa na roki ;)

lp


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #1644 : 16 Marec 2008, 14:21:24
Evo medaljčka pofotkana ... :)



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #1645 : 16 Marec 2008, 20:08:54
No, evo vidim, da sta kar oba najina teka v videoteki agility portala! Že! :o



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1646 : 16 Marec 2008, 20:17:36
O postavitev parkurja  je bila v obeh tekih enostavna, tekoča in luštna :)


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1647 : 16 Marec 2008, 20:45:44
Veš kaj ti.....

Sem vesela, da si tortico podelila s pinči, če je Ivana postavila parkur. Hm, pravzaprav bi jo morala še z Linkom od Katje, ampak za vse je bila pa tortica čisto premajhna... Dobite drugič tako, da bo še za Linka kaj ostalo...

Sicer pa, spečem torto zate in tudi drugi tvoji navijači, trenerji sodniki itd. verjemi, da ne bomo imeli nič proti, da jo pojemo s teboj...

Hm, potem pa nisem dobro razumela danes zjutraj Bev. Je rekla, da ve, da si bila druga, da je navijala zate... Pa sem sklepala...

In še kar se slikice tiče: sta takšni, kot se samo doživljaš da sta. Meni sta prav simpatičen par... Bo treba narediti nekaj na samozavesti, a ne Mttara...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1648 : 16 Marec 2008, 21:25:32
Evo, Mttara, sem si ogledala posnetek. Agility je bil ena A, res fantastičen tek, super sta bili obe. Pri jumpingu sem pa opazila, da je tale žverca zeloooooo hitra in ker si prepočasna, skače po tebi. Jah, začni malo trenirati šprint čez ovire... Saj veš, hitra ustavljanja in hitri obrati. Ti je sodila izogibanje prvič v tunelu? To ni nič takšnega. Vidi se, da je pesjankica tako zaljubljena vate, da si kar ne želi iti nekam, kjer te ne vidi. Fantastičen slalom in cone imata. Čisto samostojno že dela, super. Sem pa prišla na idejo, da ji ne kaži z roko tako nizko, ker mogoče tudi zato tako skače po tebi. Poskusi enkrat ji nakazovati smer samo z držo telesa, predvsem ramen ali pa vsaj višje kaži z rokami. Poskusi, če bo bolje, ne vem. Sicer pa res krasni teki, sem res vesela za vaju. Krasna talenta sta, tudi ti se krasno znajdeš v parkurju glede na obire, zaporedje itd. Super sta. Upam, da sta dokazali, da so MTji res talenti za agi. Te kaj sprašujejo po pasmi?

Ej, mojo Delio moram dati agilitašem. Kaj ta vse ne počne? Skače, briga jo, če ji postavim kakšno oviro, nič je ne frustrira, če pade, pobere se in šiba dalje, precej živahna, srednje močan karakter, fantastična bodoča agilitašica...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1649 : 17 Marec 2008, 08:00:47
Mladički so dobili za divjat še enkrat večji prostor, naredila sem še en test s šumečo vrečko. Hja, no po pričakovanjih. Delia bolj kot šumi, bolj skače po vrečki. Kali bi jo kar raztrgala. Don in Spike hodijo gor najprej bolj previdno, potem ko pridejo na tla, gresta nazaj na vrečko, ker tako zanimivo šumi. Dalton najprej hodi gor, malo poskače, potem poskusi, če se da it malo spat gor. Skratka, nobenega ekstrema, niti najmanj pa ne v smislu strahu. Tega sem vesela.

Kar se navajenosti na vodo tiče lahko rečem, da se vsi dobro počutijo v nekaj cm tople vode, čofotajo eni bolj, drugi manj, no, kakšni pogruntajo, da se notri ravno ne da zaspati...

Vesela sem, da se sedaj vsak dan vozimo v avtu in so se lepo navadili. Danes začnem po enega voziti na sovoznikovem sedežu, da se navadijo v avtu mirovati.

Še nekaj igračk, grizal in ovir sem jim postavila v kletko, da se lahko zamotijo in se ne grizejo samo med seboj.

Če jim postavim kletko k njim, gredo vsi notri - toliko o tem, da psi doživljajo kletko kot zapor. Sicer pa tisti, ki ste bili na obisku ste videli, da ko se naigrajo in postanejo zaspani, gredo prostovoljno notri.

Sedaj pa čakam, da neha deževati in se posuši trava, da jim predstavim to zanimivo, mehko, zeleno stvar. Včeraj sem jim zvečer prinesla pokazat žabo, ki sem jo vzela s ceste. Srčkana rjava žabica, zelo luštna. Nam je kar nekaj časa skakala po stanovanju, potem je bila malo pri mladičkih. Delia je prva prišla zraven in ko je odskočila, je kar zdirkala za njo. Tale bo malo na plen, na žogice, vse kar se premika, skratka idealna lastnost za agilitaša. Kali in Spike sta bila naslednja, ki sta šla na raziskovanje malega skakajočega bitja. Don je najprej omahoval, potem pa je spoznal, da zna to biti zanimiva igarčka. Don je šel pa povohati, a ker mu ni nič dišala, je raje samo opazoval. Še enkrat je prišel nanjo položit tačko in ko je odskočila, je gledal, naredil nekaj korakov za njo, potem pa se vrnil na ležišče. Potem sem žabico še hčeri pokazala in je preskakala celo stanovanje, nazadnje je skočila direktno v Lotin gobec, a sem jo rešila gotove smrti in jo odnesla na poplavljenjo njivo daleč od ceste in tam spustila. Srečno pot mali žabec...