Manchester terier

Eki · 708632

mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1950 : 27 Marec 2008, 08:11:50
Italjanček, a ne obstaja mali angleški in mali italjanski hrt. In oba sta sivkaste barve, strašno drobna. Meni so oba kazali na razstavi v Umagu, ampak meni sta bila skoraj ista. Ni šlo za Whipeta, tega poznam.

Hm, a iz MB si. Hja, potem ti organiziram srečanje z eno MTjevko tam gori, Beti, saj je tudi na forumu BETTINA OGLASI SE!!

Ne, na razstavi v Celju mislim, da ne bo nobenega MTja. Jaz sem itak Loti nehala razstavljati, dosegla je mednarodni šampionat, šampion treh držav je, dovolj ima, sedaj je imela prve mladičke in je ne bom več razstavljala. Sedaj bova šli v športno kinologijo, če bo vse po sreči. A ne vem, če tekmovalno. Nameravam si tule v bližini kupiti eno parcelo, kupiti ovire za agiliti in sama malo uživati, kadar bomo imeli čas. Pa seveda bodo vsi MTji povabljeni...

Razlika med pritlikavim pinčem in MTjem je pa kar velika. Podobnost je barva, če je pinč black and tan barve, to je pa skoraj vse. Sicer je pinč več kot 10 cm nižji od MTjev, tudi konstitucija je temu primerno šibkejša, oboji imajo rep in uhlje, prej so jim pinčem kupirali. Oboji so precej živahni, oboji zelo čuječi, oboji zelo hitri in poslušni, je pa tudi kar nekaj značajskih razlik. Ti dam še eno meni zelo ljubo pinčevko gor, če mi Ivana ne bo zamerila in še enega MTja, da si ogledaš.

Tole je Mala od Ivane, slikana na razstavi v MB


Tole sta moji dve


Tole je lepotična Carisma



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #1951 : 27 Marec 2008, 08:23:14
Italjanček, a ne obstaja mali angleški in mali italjanski hrt. In oba sta sivkaste barve, strašno drobna. Meni so oba kazali na razstavi v Umagu, ampak meni sta bila skoraj ista. Ni šlo za Whipeta, tega poznam.

ja, obstaja mali italijanski hrt in mali angleški hrt. ampak mali angleški hrt je whippet. gre za isto pasmo, drugo ime  ;)
morda je šlo za mladička, ki je bil bolj droben? tudi whippeti so lahko enobarvni. siva barva je zelo redka. sama sivega (mordega) še nisem videla. osebno mi je to najlepša barva za majčkene hrte ;)

Hm, a iz MB si. Hja, potem ti organiziram srečanje z eno MTjevko tam gori, Beti, saj je tudi na forumu BETTINA OGLASI SE!!
ja, super! mi smo vedno za psaja srečanja!  :o


Razlika med pritlikavim pinčem in MTjem je pa kar velika. Podobnost je barva, če je pinč black and tan barve, to je pa skoraj vse. Sicer je pinč več kot 10 cm nižji od MTjev, tudi konstitucija je temu primerno šibkejša, oboji imajo rep in uhlje, prej so jim pinčem kupirali. Oboji so precej živahni, oboji zelo čuječi, oboji zelo hitri in poslušni, je pa tudi kar nekaj značajskih razlik. Ti dam še eno meni zelo ljubo pinčevko gor, če mi Ivana ne bo zamerila in še enega MTja, da si ogledaš.
hvala za obrazložitev. zdaj mi je malo bolj jasno ;)




casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1952 : 27 Marec 2008, 09:03:09
Mantera,  kako fletna slikca o Donu, ki šiba. Ga bo že Casper naučil, kako in kaj se dela z ženskami  :-[  :-[   ;)

Mene tvoje v hišo uprto sonce res ne bi skrbelo. Loti in Boni bosta navdušeni, poletje bo kot celodnevno ležanje na kaminu. :o

Pa še nekaj o svetleči dlaki. Zadnjič mi je kolegica v mejlu napisala, da Casper vedno zgleda tako "super shine", če morda pridejo mančestri v paketu z loščilnim sredstvom.  ;D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #1953 : 27 Marec 2008, 09:30:50
Mi smo tudi srečali malega italijanskega hrta v starem delu Ljubljane, sta se z Beti zelo dobro ujela, je pa res tako drobkčan in suhcan pa že MT-ji so vitki ampak je  Betka  bila zraven njega kar konkretna punca  :o. Je bil tudi siv pa tak cuker.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1954 : 27 Marec 2008, 14:20:27
Ja, potem pa jaz nič ne vem. Gledala sem whipeta in ta je kar višji od mojih kuž. In gledala sem angleškega in italjanskega hrta v Umagu in sta bila nižja. OK, predam se.

No, malčki so končno pogruntali, da tudi na travci ni slabo lulat, prej so hodili raje na tlakovce ob hiši. Sedaj se pa vsak dan, tudi sedaj po dežju malo podimo po travi, dokelr se ne začno tresti. In se vsi najprej polulajo, potem pa dirkajo najprej sami, potem še malo skupaj in potem hitro v hišo se posušit in dirkat naprej.

Sem slikala, ko so se vsi vlekli za majhno krpo, no, ne vem, če je slika uspela. Danes so bili na manikuri vsi. Bila sem presenečena. Prejšnji teden so imeli še strašno špicaste kremplje. Sedaj, ko smo dosti zunaj na tlakovcih, pa dva skoraj nič nista imela za postriči. Super.

Dobila sem še hrano za mladičke in še po dva varnostna pasova sem šla, ker jih takrat niso imeli. Pa obiskala sem ponosnega očka mladičkov in mu čestitala ter ga povabila čimprej na obisk.

A mi lahko en pojasni, kako povečate slikice...



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #1955 : 27 Marec 2008, 14:29:06
Mantera,... v Umagu? Dva whippeta in en italijanski hrt? V ograjenem šotorčku?  ;)


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1956 : 27 Marec 2008, 14:46:23
Ja, mislim, da je bilo to to, bravo. Potem mi je pa še nasproti kazal, kjer je bilo ene ne vem koliko, vsaj 6 boksov samih mislim, da italjanskih ta malih hrtov. Pa še pogovarjala sem se s tem, ki je imel v ogradi dva angleška in enega italjanskega hrta.



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #1957 : 27 Marec 2008, 14:59:27
Mantera, midva sva se pogovarjala ;) Še spomnim se, da te je zanimalo, a je whippet kratko- ali dolgoprogaš,... in ja, nasproti nas so bili kot skladovnica naloženi boksi bevsakojočih italijanskih hrtov italijanskih razstavljalcev.

Dremež v Umagu...  ;D


petra1

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #1958 : 27 Marec 2008, 15:09:49
joj  :o krasna sta  ;D



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1959 : 27 Marec 2008, 15:32:45
Ja, joj, tale desni, pojedla ga bom, to je tako luštno. A midva sva se pogovarjala. Lepo te je spet slišati. Krasno, a se lahko kaj vidimo z našimi kužki. Tule je raj za dirkanje... Iz kje si? A hočeš povedati, da tako majhna različica, kot so bili tisti vreščeči italjanski hrti, angleška varianta ne obstaja? Da je najnižji angleški hrt whipet?



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1960 : 27 Marec 2008, 15:36:02
Jooj tale desni je res za pojest! :-* :-* :-|~



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1961 : 27 Marec 2008, 15:42:36
Jah, kot vidiš, je bolje, da se ne srečamo, sicer si ga z Alyo razdeliva za kosilo  ;D



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #1962 : 27 Marec 2008, 15:46:56
Whippeti so srčkani kužki. Sama sem imela priložnost eno fejst "punco" kar dobro spoznat.

Samo punce, ne spet pretiravat, na priloženi slikci se oba kužka precej slabo vidita. Tako, da počakajte malo s kosilom  ???

Na njihovi strani je precej lepših slikc in linkov... Jaz jo odprem vedno, ko je kaj novega.

Pa lp vsem



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1963 : 27 Marec 2008, 15:50:08
Jah, kot vidiš, je bolje, da se ne srečamo, sicer si ga z Alyo razdeliva za kosilo  ;D
Hehe  :D



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #1964 : 27 Marec 2008, 16:37:30
A hočeš povedati, da tako majhna različica, kot so bili tisti vreščeči italjanski hrti, angleška varianta ne obstaja? Da je najnižji angleški hrt whipet?

ja, tako je!  ;D
najmanjši hrt je italijanski hrt. sledi mu torej mali angleški hrt oz whippet ;) (whippet je le angleško ime za to pasmo, ki jo pri nas imenujemo mali angleški hrt)
as you like it, če sem kaj zamešala me prosim popravi  :)
večji bratranec whippeta pa je veliki angleški hrt ali greyhound  :)

a v umagu ste spoznali malo italijanko seto?  :o



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1965 : 27 Marec 2008, 17:03:42
Kolk sta luštkana. Res bi se lahko enkrat dobili za mančester - hrtovsko dirkanje.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1966 : 27 Marec 2008, 17:34:27
Kolk sta luštkana. Res bi se lahko enkrat dobili za mančester - hrtovsko dirkanje.
A Asko sprejmete zraven na to divjanje?...Drugače sta pa ful luštna :)

lp


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1967 : 27 Marec 2008, 17:40:33
To bo kar dobra kombinacija, najprej zdirkamo hrte, ko oni omagajo, se pa mančestri spravijo an Asko, ki naj bi bila dolgoprogaš...



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #1968 : 27 Marec 2008, 18:34:17
Kolk sta luštkana. Res bi se lahko enkrat dobili za mančester - hrtovsko dirkanje.

smo takoj za!  :o



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1969 : 27 Marec 2008, 21:46:46
OK, se zmenimo za prihodnjo soboto? Casper nam naročit suho in toplo vreme, pa se dobimo najprej z mladički, potem pa še z ostalimi kužki. To bo veselo. Komaj čakam.

Aja, malo premislite, kdaj bomo letos organizirali naš piknik MTjev? Razmišljala sem ali o zadnjem vikendu junija, če se že ne raztepemo ali pa prvem vikendu septembra. In kateri dan? Sobota? Kje?



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1970 : 28 Marec 2008, 07:41:46
Loti se je odločila, da noče več spati pri mladičkih, ampak v dnevni sobi. Pa sta lepo zaspali obe na tejle plastični postelji, ko pa se danes zjutraj zbudim, ugotovim, da se je tudi Boni odločila, da noče več spati s svojo hčero. Omislila si je drugo posteljo.

In kdo neki se skriva pod odejo?

Evo pasje mamice, se je kar razkomotila.




casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1971 : 28 Marec 2008, 08:08:10
Loti zgleda zelo trpeče  ;)

Meni naslednja sobota ustreza. A na Brdu, tako kot vedno?

Aska, Casper komaj čaka, da te vidi. Ko mu zmanjka domačih punc, bo nadlegoval tebe  :-[

Za piknik pa jaz predlagam, da bi ga imeli najkasneje junija, ker potem so dopusti in se bomo težko uskladili. Pri nas na Gorenjskem je veliko prostorov, ki jih rentajo v ta namen in če želite, se lahko zmenim. Imam enega luštnega v mislih, je na sredi gmajne na jasi, tako da kužki lahko mirno letajo. Edino kakšna srna zna priti mimo, a jo bomo že ukrotili  ::)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1972 : 28 Marec 2008, 08:22:01
Aska, Casper komaj čaka, da te vidi. Ko mu zmanjka domačih punc, bo nadlegoval tebe  :-[
Za piknik pa jaz predlagam, da bi ga imeli najkasneje junija, ker potem so dopusti in se bomo težko uskladili. Pri nas na Gorenjskem je veliko prostorov, ki jih rentajo v ta namen in če želite, se lahko zmenim. Imam enega luštnega v mislih, je na sredi gmajne na jasi, tako da kužki lahko mirno letajo. Edino kakšna srna zna priti mimo, a jo bomo že ukrotili  ::)
No Casper bo itak navdušen nad Asko ;) :P...Se pravi, da bo MT piknik na gorenjskem :o :o Še za Dalijo me veseli, da gre v te konce, če že pri meni ni mogla pristati :o..lp


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1973 : 28 Marec 2008, 08:28:06
Casper, Loti sem ravno zbudila in se preteguje, ta trpeči pogled pa pomeni: daj, pokrij me nazaj in ne teži, a ne vidiš, da spim...

OK, ena ideja za piknik je že. Zbiramo še druge... Jaz imam ogromno zastonjskih prostorčkov v mislih. Od tule v okolici, do Rakitne... A bi imeli roštilja ali bi vsak s seboj prinesel ali kako si predstavljate? Jaz sem bolj za to, da vsak kaj speče, pa si porazdelimo, eni meso, eni slano, eni sladko, eni za kužke spečejo, eni kupijo sadje, drugi kupijo pijačo. Jaz bi tako porazdelila. Ne bi imela roštilja. Bo treba samo na otroke in pse kar naprej paziti...

Pa sedaj bo pravi čas, da ustanovimo Društvo ljubiteljev Manchestrskih terierjev. Grem takoj prihodnji teden v akcijo. Pa registrirala bom domeno in bomo imeli internetno stran in forum, kot ste predlagali.

Sedaj pa se pripravljamo na obisk Aske. Včeraj sem imela na obisku bodoče lastnike od Delie. Joj, ko bi bilo več tako luštnih družin. Ful so simpatični, gospod bo delal agiliti. No, saj jih boste spoznali.

Še Kali ne vem, komu bi dala. Zaenkrat bom še počakala. Bi tudi rada, da gre v agilitaške roke, ker je ta prava za to. Sicer bi jo pa najraje obdržala, seveda...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1974 : 28 Marec 2008, 08:32:35
Včeraj sem imela na obisku bodoče lastnike od Delie. Joj, ko bi bilo več tako luštnih družin. Ful so simpatični, gospod bo delal agiliti. No, saj jih ..
Super in se že veselim, da Delio na tekmah vidim :o :o..Ok tudi ostale :D...lp


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1975 : 28 Marec 2008, 08:56:52
Aska, čakaj, da ti jeseni Carismo vidiš na tekmi... Pa Beti, pa Panajo, pa Bindi, pa mogoče še Naja, Casperja, drugi leto Spike, Delio, Kali...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1976 : 28 Marec 2008, 10:17:24
Ideja o tem, da vsak kaj prinese in potem porazdelimo, se mi zdi dobra. Tako res ne bo treba paziti na pse in otroke. Če so pri vas prostori, kjer se da imeti piknik brez tega, da razjarjeni kmet z vilami teče za tabo, super. Pri nas je žal treba vse plačat  :'(

Super za Delio, iz kje pa so - res iz Kranja?

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1977 : 28 Marec 2008, 15:46:08
Aska, čakaj, da ti jeseni Carismo vidiš na tekmi... Pa Beti, pa Panajo, pa Bindi, pa mogoče še Naja, Casperja, drugi leto Spike, Delio, Kali...
Carismo mogože že, Bindi pa mogoče tudi že jeseni :o Na ostale bo pa potraba še malo počakat ;) ;D Komi čakam, da Delija začne tekmovat :o :o (ok bo še malo trajalo do tega ;)).

Drugače pa mantera hvala ti za prevoz in Aska se tudi zahvaljuje :o Malčki so še bolj luštni kot na slikcah. Delia je sicer sprva malce zadržana bila, a potem jo je lepo sprejela in mislim, da če bi jo jaz le lahko vzela, bi se z Asko lepo razumeli :D Mene so tako in tako takoj okupirali brez zadržkov ;D.Slikce pa sledijo kasneje ;) Je pa peljati na sprehod Boni čisto nekaj drugega, sploh ne veš, da imaš kaj v rokah, kot pa Asko ;) :P

lp


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #1978 : 29 Marec 2008, 07:26:21
Ja, Aska, sem hotela, da si predstavljaš, kako izgleda MTja peljati na sprehod. Mej dun, me je pri tebi strah, da se sredi sprehoda spomniš, da si psa doma pozabila, ko ga še čutiš ne, tako kot svojo vlečno kosmatinko...
Pa čisto drugače je Asko skopati ali pa terierčka, kajne?

Danes se mladički poslavljajo, dopoldne Don in Delia, popoldne Dalton, Kali pa ostane zaenkrat še pri meni... Trenutno pakiram vso hrano, opremo in dokumente. Upam, da se slikamo z novimi lastniki.

Carisma mislim, da bo kar začela jeseni tekmovati, pa Bindi tudi, ker že trenirata. Beti in Panaja gresta najprej narediti osnovno poslušnost B-Bh, pa upam, da še koga od lanskih mladičkov navdušim, potem je pa agiliti ali RO na vrsti. Kdor si bo želel ogledati mladičke, bo ob sobotah povaljen na naša pasja dirkanja in šolanje.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1979 : 29 Marec 2008, 09:07:36
Ja, Aska, sem hotela, da si predstavljaš, kako izgleda MTja peljati na sprehod. Mej dun, me je pri tebi strah, da se sredi sprehoda spomniš, da si psa doma pozabila, ko ga še čutiš ne, tako kot svojo vlečno kosmatinko...
Pa čisto drugače je Asko skopati ali pa terierčka, kajne?
Ja res ja :)

Da Bindi pridno trerira agility vem ;) Kako jima gre pa ne vem, ker me že cel mesec nič ni bilo v klubu :-\ ..Ja za Carismo pa super, da jeseni začne že tekmovati :D

Da ne bo samo pisarija, pa še nekaj slikarije ;) :P

prvo smo jo mahnili na sprehod z Loti in Boni ter seveda z mojo pesjanko
 

"važna" Aska, ko pa ima skopane tačke :P


sledilo je spoznavanje mladičkov :o
 

raziskujemo
,

hop v banjo


in na tuširanje tačk


o kakšna lakota ;)


raziskovalka Aska ;)


a bo kaj slastnega padlo na tla :D
 

lp