Manchester terier

Eki · 710960

mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2550 : 23 Maj 2008, 14:48:44
Kaj, da je kdo hitrejši od Casperja... No, saj ne vem, kateri od naših terierčkov je najhitrejši? A ste kdaj gledali? Mislim, da je Panaja precej hitra...

Casper, če uspe kdaj Didi priti na naša pasja divjanja, bo prav luštno...

Tisto o klopih, me pa prav skrbi. Kako se vam je kaj obnesel česen? Moji dve ga dobita 1-2 krat tedensko po en strok in do sedaj še nista imeli, smo pa vsak danv v skoraj metrski travi. So tudi že po meni lezli, skratka, so tu klopi, a so potem dol padli. Očitno sem strupena...

Če česen ne bo prijel, gremo seveda na Advantix. Upam, da je to manjše zlo, kot da fašemo kakšno borelijo, erlihijo in kaj podobnega.

Za ljudi baje tudi česen pomaga, tako, ad fino zamižite, si predstavljajte, da boste pogoltnili eno tabletko in hitro vodo popit. Vidite, z mene kar dol frčijo, pa sem jih kot otrok imela na vikendu gotovo po dva na teden... To je trajalo nekako dokler nisem fasala klopnega meningitisa, oziroma se leto kasneje nisem šla cepit proti temu. In od takrat naprej me klopi ne marajo...

NO, gre jutri kdo konjičke gledat v Avstrijo? Če le ne bo preveč padalo, gremo mi pofirbcat, če me pa še kaj piči... Neeeee, me ne sme... Evo vam link, če mi ga bo hotelo dati... http://www.mhceurope.com/word-doc/MHCE%20AUSTRIA%20INTERNATIONAL%20OPEN%202008.doc



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2551 : 23 Maj 2008, 21:53:20
Mantera, če se prav spomnim, si pred časom spraševala kako urediti sobivanje MTjev in malih pernatih frfotajočih bitjec.
Mislim da bi šlo. Pri nas se je pojavilo vprašanje sobivanja Delije in parčka degujev. Glede na zgodovino MTjev bi bilo to praviloma precej težavno. Deguji so le glodalci iz družine nepravih podgan, MTji pa lovci na podgane. ??? ???

Z nekaj vztrajnosti pa smo le dosegli prve rezultate. Zaenkrat jih še ne upamo povsem spustiti, v naši neposredni bližini pa kar gre. :o

Najprej je na vrsti pozdrav.




dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2552 : 23 Maj 2008, 21:58:51
Temu seveda sledi objem.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2553 : 23 Maj 2008, 22:01:03
In na koncu....no ja. Ne vem kako si naj razlagam tole oblizovanje. Vem pa, da zadaj piše AKCIJA  :'( :'(




casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2554 : 26 Maj 2008, 08:25:57
Dule, res ste optimisti  :o A je živalca še živa?  8)

Mislim, da sta bili Didi v dirkah najbližja konkurenca, a še vedno krepko zadaj, Beti in Panaja. Casper ni tekmoval, ker je bila Bindi tik pred gonitvijo in je bil vseskozi naliman na njeno rit  :-[  :'(

Didi pa ne vem, če se nam bo kdaj pridružila, morda v bolj oddaljeni prihodnosti, ker je ful plaha, če je okrog nje več psov. Bog ve, kakšno zgodbo iz preteklosti ta psička nosi v sebi...

Kar se pa klopov tiče, moram pa povedat, da jih pri nas preverjeno ni. Sem bila sedaj namerno 2 dni po več kot eno uro v gozdu in na travniku, pa ni Casper dobil niti enega. Nasprotno sem bila v soboto z njim 15 minut v gozdu na Polici pri Naklem in jih je imel 5. Očitno obstajajo neka območja, kjer jih je ogromno in neka, kjer jih praktično ni. V okolici Kranja je znano, da jih mrgoli od Jošta proti Škofjeloškemu hribovju... Advantix vabi  :-\ 

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2555 : 26 Maj 2008, 08:29:54
A je mogoče kateri izmed Mt-jčkov kje v Zasavju? :-[

lp

...sledi svojim sanjam


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2556 : 26 Maj 2008, 08:38:55
Dina ja, moja Beti in lepotec Spike v Trbovljah...

Mimogrede: držite pesti za Loti, da se zliže. Včeraj smo imeli obiske, moževi starši so prišli na hišo in kosilo. In sem psici umaknila, prvič, ker ju ne marajo, drugič, da jima slučajno ne bi kaj dali za jest, česar ne smeta. In ko smo nehali jesti in sem že vse pospravila, sem psici spustila k obiskom. Potem smo šli popoldne na socializacijo h konjičkom in je bilo prav luštno, Loti se je hotela igrati s konjički...

Danes zjutraj pa vstanem in vidim vso pasjo sobo same driske in bruhanja od Loti. Vse pospravim, jo izoliram, ker sem si mislila, da bi lahko včeraj tam na barju pri konjih spili kaj tiste stoječe mlakuže in morda fasali leptospirozo, čeprav je cepljena, čeprav tako hitro se mi je zdelo čudno, da bi se pokazalo. Pokličem moževe starše in jih zaslišim, če so psici kaj dali. In ko sem jih postavila pred dejstvo izvem, da so iz vrečke s kostmi, ki sem jim jo dala za njihove mačke in psico, vzeli ta dolgo bedrno kost in jo dali Loti, ki jo se samo pogoltnila (ne zgrize kosti, zato jih pač ne dobiva). In seveda se ji je v najboljšem primeru samo zataknila, v najslabšem pa še kaj hujšega. Sem že vse prečistila in oprala, sedaj moram počakati še pol ure, ker dobimo na hišo dva, ki bosta peč popravila, pa ne mož ne moja mami nimata čas počakati tu in biti z njima, tako, da ju počakam in potem odfrčim hitro k vetu. Loti ima vročino, a zaenkrat se ji je driska ustavila v zadnji uri in pol. Preslikali jo bomo, da vidimo, kje je sedaj kost. Je pa precej boga, tako, da držite pesti, da se zliže.

In povejte mi, kako za vraga se da ljudem dopovedati, da če rečem NE SMETE, to tudi od njih pričakujem, da upoštevajo? Nimam idej...



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2557 : 26 Maj 2008, 08:44:05
Dina ja, moja Beti in lepotec Spike v Trbovljah...



Potem je pa možno, da smo jih v petek videle :D Na daleč se mi je zdelo, da bi lahko bila MT-jčka, nisem pa bila sigurna :)

Držimo pesti, da bo z Loti vse ok ;)

...sledi svojim sanjam


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2558 : 26 Maj 2008, 12:11:33
Dule, res ste optimisti  :o A je živalca še živa?  8)

Živalca je živa in zdrava :). Celo rep je še kar cel  :o. Redno in počasi jih zbližujemo. Saj bo. Vonj je Deliji znan od prvega dneva pri nas. Če bo kdaj popolnoma uspelo bom pa posnel filmček  :o :o.

Mantera: DRŽIMO PESTI.
Upajmo da bo vse OK. Saj poznaš ljudi "ti boš men govorila, jaz že vem kaj je prav". >:( >:( >:( >:(
Oh ti slovenceljni.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2559 : 26 Maj 2008, 12:22:15
Loti smo preslikali. En del kosti (po širini prelomljen, po moji oceni kakšne polovica kosti) je zdriskala tik pred obiskom veta.  Dguri del smo našli še v prebavilih, približno 30 stopinj obrnjenega na črevo. Zaenkrat smo ugotovili, da črevo ni poškodovano, da je zadnje nekaj skoraj krvave driske bilo zaradi naprezanja v prebavilih. Upamo, da bodo hrana in gibanje pripomogli, da gre še preostanek kosti varno ven, kakšen teden bomo počakali. Če v tem času ne bo nobene krvavitve v blatu, si oddahnemo, če bo, gre takoj pod nož. Zaenkrat je samo zavrnila jutranji zajtrk, sedaj ji bom pripravila še kaj boljšega, če mi bo uspelo, da bo kaj pojedla, tudi pije mi nič. Vročine nima (več). Je normalno živahna, tako, da upam, da bo vse OK.

HVALA VSEM ZA DOBRE ŽELJE.

Dule, jaz vas ne bi obiskala z mojima dvema kužama... Ker ne garantiram, da bi ostala kakšna dlaka cela... Čeprav imam sama tudi sanje, da bom imela čez kakšno leto kaj pernatega (kakšno malo manj veliko aro) in kaj puhastega od glodalcev... Težko bo...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2560 : 26 Maj 2008, 12:51:58
Ojoj, boga Loti. Upam, da bo vse ok in držim pesti. Poročaj.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2561 : 26 Maj 2008, 14:23:33
SANDRA IN TARA STA V SOBOTO ZMAGALI V SLOV. BISTRICI, NATANČNEJE ZMAGALI V AGILITIJU IN BILI DRUGI V JUMPINGU. Ž

ČESTITAMO!!!!

Jao, naj me kdo nauči, kako se s temi velikostmi in barvami črk dela...



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #2562 : 26 Maj 2008, 15:42:26
Tara je domov prinesla zlato medaljo; v soboto je stala na najvišji stopnički, vmesni čas pa tudi pri smučarjih ni pomemben. Al' pa pri formuli, ki je zdaj IN.

V glavnem, Tarica, iskrene čestitke in le tako naprej.




mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2563 : 26 Maj 2008, 16:00:21
Bev, malo te bom dopolnila, po mojem je prinesla domov eno zlato in eno srebrno kolajno, kolikor vem, se to sedaj posebej točkuje, če ni res, me popravite...



bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #2564 : 26 Maj 2008, 16:06:14
ja pol je pa Tarica "ta srebrno" nekje na poti izgubila, ker jaz sem jo samo z zlato videla  :P



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2565 : 26 Maj 2008, 16:09:04
Kolikor se spomnim, je bila takrat v Prestranku v agilitiju diskana, v jumpingu pa druga in je imela srebrno medanjo ali pokal ali kaj že. Po tej logiki, bi morala biti dvakrat okitena. Sicer pa upam, da se kmalu kaj oglasi in ji še direktno čestitamo...



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2566 : 26 Maj 2008, 18:40:53
Ohooooj družba,

Najprej hvala hvala hvala za čestitke! ;D

Zdaj pa pojasnilo ...

... kolikor vem, se to sedaj posebej točkuje, če ni res, me popravite...
mantera, po moje se v Slo ni nič spremenilo od tistih časov, ko sta bila vidva z Rexom v reprezentanci. ;) ;D

Se pravi: medaljčka iz Slov. Bistrice le ena, zlata 8), za skupno prvo mesto A1medium.

Sva pa bili drugi prejšnjo soboto v Ložnici pri Žalcu in dobili zares krasen pokalček. :o

Pozdravčki vsem!
In ne zamerit, ker se tako redko javim. :-\ Saj, ko se so lepe novičke, a ne?! :)


P.S. Držimo pesti za Lotko!!!



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2567 : 26 Maj 2008, 23:13:04
Loti je žal slasbša, ne vem, kako bomo ponoči, ker mi ne pije, je dobila prejle 10 brizg vode v grlo. Jutri pa nazaj k vetu... Je sicer zelo živahna, trenutno protestira, ker je v kletki in nima svoje posteljice, ker se še ni posušila, tako, da sem ji iz rjuh naredila gnezdo. Spet ima vročino... Upam, da bo ponoči šlo...

Mttara, sori, nisem vedela, sem mislila, da je vse posebej. A nisi bila ti v Prestranku ali kje v agiju diskana in bila v jumpingu druga, pa si dobila medaljo? Če si bil v 'mojih časih' kjerkoli diskan, četudi si bil v drugo prvi, se ni štelo. Avtomatično je zmagal prvi, ki je imel oba teka čim boljša...

Hm, koliko tortic že dobi Tara? Kmalu ji še briketov ne boš rabila kupovati... Vsekakor čestitke, še kakšno leto, pa se bosta čisto ujeli. Vseeno ti predlagam, da do konca leta tečeta v M1, četudi izpolnita pogoje za M2. Je bolje, da dobi čim več izkušenj na lažjih parkurjih, kot, da jo prehitro zamoriš s težjimi... Jeseni pa upam, da se ti že Sana pridruži.

Aja, preko vikenda sem izvedela, da se nam na sobotni razstavi pridruži še Casperjev lovski bratec, ki je pravi velikan. Je bil to soboto na neki lovksi razstavi in dobil pravdobro zaradi višine - 47cm... In držite pesti, mislim, da imata ta teden izpit poslušnosti, samo gospod ni vedel kateri. Sedaj pa ne vem ali naj za soboto prijavim še vzrejno skupino... Itak zame že ni več gotovo, da pridem... Nič, bom počakala.



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2568 : 27 Maj 2008, 07:46:54
Boga Lotka. :(


Ne, ne, ni posebej. Enkrat disk si disk. Na Hrvaškem npr. je malce drugače.
Tudi medaljčko iz Prestranka sva si zaslužili z dvema tekoma. Verjetno si zamešala kaj, ker sta bili dve tekmi v Prestranku. ;) Na prvi sva bili v jumpingu disk. Medalja pa je bila na drugi.

Hm, nobene tortice ni bilo. :P Joj še vedno imam tist tvoj krožnik! Je dobila Tari tokrat poleg briketkov tudi eno trpežno žvečilko in jo od sobote vleče po stanovanju in bo sigurno še kakšen dan. ::)

Itak, da ne greva v A2! Imava le en pogoj do zdaj in še skače vame, ko upočasnim ... za to bi dobila kazenske v dvojki. Sva pa boljši na težjih parkurjih se mi zdi. Ker jaz vzamem bolj resno. :D

Sem na Ptuju govorila s Sanino inštruktorico! :o Je rekla, da Sana ko dela dela, kot zmešana (pozitivno seveda :))!
Zelo simpatično inštruktorico imata naši primorki. 8)

Midve imava ta vikend dve tekmi. V soboto Maribor, v nedeljo Zagreb.
Med teki pa bova držali pesti in tačke za vas na razstavi. Poročajte o uspehih!



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2569 : 27 Maj 2008, 07:55:12
Loti zjutraj ni nič kakala, ker itak nima več kaj. Je pa na smrt lačna, a sva se včeraj z vetom zvečer, ko je bilo slabše slišala in je rekel, da naj danes nič ne dobi in še enkrat jo peljem pokazat... Trenutno sem jo dala počivat, ker ji ni jasno, da sedaj še ne sme noreti naokoli, naj varčuje z energijo. Kako bo, sporočim.

Sori Tara, sem prehitro videla... U, vidve sta pa kar dejavni. Zapomni si ključni podatek pri pasjih tekmah: vse je odvisno od tvojega razpoloženja. Če si ti samozavestna, zbrana, prepričana v to, da bosta dobro delali (rezultat ni toliko pomemben), potem tudi kuža odlično dela. Če tebe postane strah in začneš dvomiti, potem ga tudi kuža lomi...

Seveda bomo držali pesti za vaju, hm, pa malo upočasni, če ne ti bom kar slaščičarno pripeljala na dom, ker ti ne bom zmogla toliko tortic speči naenkrat... Pardon, ne tebi, Tari seveda, ona se jih gotovo ne brani.




mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2570 : 28 Maj 2008, 08:28:43
No, Loti je očitno spet v redu. Včeraj sem ji dala injekcijo, da se ji je umiril želodec, popoldne in zvečer je že dobila tri majhne obroke kuhanih piščančkih prsi in tistega pocastega riža z veliko juhe v kateri se je kuhalo meso, sedaj smo se vrnili iz dvournega sprehoda po travnikih je je spet normalno živahna.

Če bo šlo vse po sreči, si pride tudi Živa v soboto ogledat našo razstavo, da začne trenirat...

No, kdo vse pride navijat. Bev si že naredila svoje umetniške transparente. Tistega za januarsko razstavo v LJ kar ne morem pozabiti. Mogoče nas pa Casper spomni, kako je izgledal, da boš lahko malo preplonkala...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2571 : 28 Maj 2008, 08:35:24
Mi smo včeraj izkoristili vročino in Casper se je zapodil v jezero. Kako prijetna poletna osvežitev. Vabljeni!

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2572 : 28 Maj 2008, 08:36:18
Pozer v jezeru

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2573 : 28 Maj 2008, 08:37:24
Opala, a je tamle morda račka?!  :P

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2574 : 28 Maj 2008, 13:40:16
Casper, si mogoče pozabila dodat še eno fotko? Ja kaj je bilo potem z račko...

Vidim, da imate strašno globoko jezero, da Casper kar hodi po vodi...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2575 : 29 Maj 2008, 08:08:26
Račka je odletela.  :P Jezero pa je kar globoko, samo gospod gre vedno le do trebuščka noter in jaz ga nočem silit v plavanje.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2576 : 29 Maj 2008, 18:40:37
Ni bila račka. Bil je racman :P :P. Sem slikal :o.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2577 : 30 Maj 2008, 08:11:55
Dule, ha ha ha  :o Se kaj vidimo na Hrušici?

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #2578 : 30 Maj 2008, 13:00:00
Ah, casper je pa fant od fare.  :P Eh, naša Beti gre samo do gležnjev v vodo, pa še to ko RES pripeka. Danes je njen rojstni dan. 5 let je stara!!! Moram ji kupiti eno lepo darilo...  :o :o :o



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2579 : 30 Maj 2008, 13:52:01
VSE NAJBOLJŠE BETI!

Če bi bila kaj bližje, bi ti prinesla tunino pico, sem spekla eno za nas in eno za kuži....