Manchester terier

Eki · 711036

bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #2580 : 30 Maj 2008, 15:31:26
BETKI ŽELIMO VSE NAJBOLJŠE!




mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2581 : 30 Maj 2008, 16:39:19
No, mogoče pa meni tudi rata...




mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2582 : 30 Maj 2008, 17:00:38
Sem slikala Beti, ko je izpraznila svoj kozarec šampanjca!

Sori, ampak ne vidim tele slikice, baje jo vi vidite... Ne vem, kaj je narobe... HELP!



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2583 : 30 Maj 2008, 17:06:08
Beti in vsem ostalim b-jevčkem vse najboljše :)

mantera jaz slikco vidim :)

lp


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2584 : 30 Maj 2008, 17:08:39
Aska, ne moja Beti od Petre, oni so že praznovali aprila, malo nazaj poglej. To je Bettina (krajše Beti) iz Bonina psarne rodovniško ime mislim, da  ima Lantaka Bettina. In je iz Mariborskega konca pri eni ful luštni družini. Več ti pa sama pove.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2585 : 30 Maj 2008, 17:11:41
Ups :-[ No pa Betini vse naj naj :) Kako pa naj vem, za vse te vaše okrajšave :P :P


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2586 : 30 Maj 2008, 17:12:55
Simpl, samo uporabnika bi pogledala, pa bi ti bilo vse jasno.  ;)



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #2587 : 31 Maj 2008, 18:26:49
Joj, hvala vsem za čestitke!!!  :-[ :-[  betki smo kupili tisto žogico v katero se dajo briketki, pol pa jih more ven spravit. Se prav fino zabava!!!  :o  Mantera, hvala za pico, pa čeprav je nismo dobili!  :)  Aska, nič hudega, važno je, da zdaj veš kako je za naprej.  :)



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2588 : 31 Maj 2008, 20:37:10
Sporočam krasne rezultate današnje razstave v Hrušici. Totalno smo razturali...

Najprej uradni rezultati za poznavalce:
Bindi: odlično, PRM
Loti, odlično, CAC
Jol, prav dobro
Casper, odlično, PRM,jBOB,BOB,jBOG1,jBIS

Sodil je FInski sodnik, ki je po oceni prišel do nas in nam povedal, da sta predvsem Loti in Casper najlepša predstavnika pasme, da tako lepega MTja kot je Casper še ni videl in da mi čestita pri moji vzreji. Jasno, da sem kar nad tlemi hodila...

In za malo manjše poznavalce prevod:

CASPER JE BIL MLADINSKI PRVAK PASME, PRVAK PASME, MLADINSKI ZMAGOVALEC SKUPINE NAJLEPŠIH PREDSTAVNIKOV TERIERJEV NA RAZSTAVI IN ZMAGOVALEC VSEH NAJLEPŠIH MLADIH VSEH FCI SKUPIN. SKUPAJ LOTI, CASPER IN JOL SO BILI ŠE ZMAGOVALCI VZREJNIH SKUPIN. :o

Casper po hudem šoku nad rezultati okreva v domači negi.  :'(Dobila je tudi pruh zaradi ogromnega pokala  :(, drugega in celo tone hrane, ji je pa raje njen dragi nesel, ki se mu je tudi kar smejalo od ponosa... ;D

Bili smo tudi na družabnem obisku pri Jolu, ki nas je navdušil z lepimi rezultati opravljene poslušnosti in priprave na lovski izpit...

Na fotogradivo pa počakajte do ponedeljka. Ne Dule, ne Casper ga prej ne obljubljata...



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2589 : 31 Maj 2008, 21:03:22
No ja....... takle uspeh pa zahteva več pozornosti. Ko so bili MTji na kupu je bilo kar črno.


Kar pa se tiče predstavnikov pasme in njihove simpatičnosti..... kar poglejte profil. :o :o






dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2590 : 31 Maj 2008, 21:05:02
Pa tole poziranje.




dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #2591 : 31 Maj 2008, 21:11:13
Tudi najmlajši niso zaostajali. Če bi bila nagrada za najbolj nedolžen vtis.......bi jo dobila naša mala zverinica.



Več slikic pa v albumu.

klik



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #2592 : 01 Junij 2008, 09:00:14
Ja, BRAVO!!!!! Super! Res ste razturali!!!  :o :o :o   Tako lepo je videti toliko MT-jev na kupu!!!  :P

P.S.: Ta vikend je športni vikend: gondola na Pohorje pelje zastonj. Lani, smo šli z Betko gor, v gondoli. Dol pa smo hodli. Bilo je čudovito! Tako da, če kdo stanuje blizu Pohorja vam priporočam en luškan izletek!



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #2593 : 01 Junij 2008, 09:03:29
Čestitam za lepe uspehe :o!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2594 : 01 Junij 2008, 18:21:39
Danes je zmagovalni niz na razstavi dopolnil še Jol (Mantera Cousteau), doslej moj edini mladiček, ki se je podal v lovske vode in mu gre menda zelo dobro.

Bindi, PRM
Casper - hm, ne vem rezultata
Jol - PRM, jBOB, BOB, BOG2

In še prevod za ose, ki vam kratice niso blizu...

Jol je postal prvak razreda mladih, mladinski prvak pasme, prvak pasme in osvojil drugo mesto med mladimi terierji!

ČESTITAMO CASPERJU IN JOLU ZA OBA DNEVA RAZSTAVE. Krasna kužka sta...

Vajina mamica je že danes popraznovala s torto in še jutri jo dobi - ja, sama imam načelo, da ko praznujejo mladički, praznuje njihova mama.

Hm, le kako je šlo Tari na tekmi...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2595 : 01 Junij 2008, 18:27:48
Hm, le kako je šlo Tari na tekmi...
Za včeraj vem, a vam bo kar sama povedala ;) :P


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2596 : 01 Junij 2008, 21:23:15
Oooooo noro dobro, koliko uspehov v Hrušici! Čestitke vsem od srca!!!


Midve sva bili na obeh tekmah tretji.
V MB skoraj spet prvi ... če mi le ne bi podrla predzadnje ovire. >:( Res smola glede na to, da sicer zelo visoko skače. Heh, menda sem spet bila kar sama nekaj kriva, hihihi. :P Sva pa spet tekli agility tek z nulo!
ZG rajši ne komentiram! :-[ OK le to povem, da sva dobili eno super uspešno igračo. ;D (super uspešna igrača = Tarici je blazno všeč)

P.S. Sem spoznala italijančka v MB! :o Žal brez žverinice. :-\



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #2597 : 01 Junij 2008, 21:33:56
vsem mtjem iskrene čestitke za tako krasne uspehe na razstavi! očitno so res sami lepotci!

mttara, tudi vama iskrene čestitke za super uvrstitev. taro je bil pravi užitek gledati, kako zelo je navdušena nad agilityem. sem bila prav fascinirana, ksko visoko skače  :)
upam, da se kdaj srečajo še naši kužki   8)



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #2598 : 01 Junij 2008, 22:25:29
Sami super uspehi v Hrušici. Čestitke. Me pa zanima če je oba dni sodil isti sodnik? Ima kdo kakšno sliko od Jola?
Čestitke tudi Tari za agiliti dosežke.

No pa še dve novici z naše strani. Danes je Dalton fasal prvega klopa, ki pa do časa ko smo ga našli še ni imel časa dobro ugriziti tako da z odstranitvijo nismo imeli težav. In izgubili smo tudi prvi zobek. Levo zgornjo enko. Pojma nimam kdaj mu je ven padla in tudi pojma nimamo kje je zobek. Se pa spodaj že prav lepo vidi novi zobek ki rine ven. Vsi ostali prednji pa se že pošteno majejo.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #2599 : 01 Junij 2008, 22:57:50
Sem pravkar dobila še današnje slikce od Jola. Samo je prevelika, jo jutri pomanjšam in dobite dokaze o njegovem današnjem uspehu. Jol je Casperjev bratec, ki je zelo lep predstavnik pasme, vendar zeloooo velik. V soboto je sodil v ringu finski sodnik, ki je očitno dober poznavalec pasme, saj nas je na koncu ocenjevanja seznanil, kaj se mu zdi dobro na vsakemu od naših kužkov in meni predlagal kako naj nadaljujem glede vzreje. Vzrejne skupine je sodila slovenska sodnica Černe, za katero ne vem, koliko pozna pasmo, ker je ne poznam, tudi nikoli me še ni sodila. V BISu med mladimi, je v soboto Casperja sodil srbski sodnik dr.Uroševič, ki je tudi kar dober poznavalec te pasme in ki mi je tudi povedal, da jo bo čez nekaj tednov sodil na Svetovni razstavi psov in da če bi Casper bil tam, mu naslov mladinskega svetovnega prvaka ne bi ušel. V BISu je v soboto sodil in tudi danes Jola sodnik, ki o pasmi ne ve veliko, tako kot večina drugih sodnikov, ki to pasmo na razstavah sodijo. Naju z Loti je sodil lani v Celju in vem, da je med drugim napisal, da je premajhna, čeprav je točno po standardu (38cm). Je tudi sodnik, ki si misli, da morajo biti si psi, ki se jim približa nad njim navdušeni in težko razume, da ta pasma ni zaupljiva do tujcev. Sam preferira večje predstavnike pasme, četudi so precej nad standardom - vem, da so se že večkrat nad njim jezili vzreditelji nekaterih pasem, ki mu jasno očitamo nepoznavanje pasemskih standardov. No, on je sodil tudi včeraj Casperja v BISu in je bilo prav hecno, da je povsod pobral vsa prva mesta, pri njem pa niti opažen ni bil. A vsake oči imajo svoje malarje, žal biti sodnik ne pomeni, da pasmo res dobro poznaš, ampak je to stvar osebnih preferenc in okusa - to so bile besede nekaj kinoloških sodnikov, ki sem jih že kdaj spraševala, kako se sodi določeno pasmo... Zato mi sodniki, ki so dobri poznavalci pasme predlagajo, da bom bolj objektivno mnenje dobila na specialkah pasme in zato meni osebno največ pomenijo rezultati, kjer je konkurenca v enem razredu velika in kjer moja psička pride med najboljše, to je bilo pri naju z Loti dosedaj na specialkah v Nemčiji, Avstriji, Italiji ter lanski evropski razstavi, če bo vse po sreči, pa greva letos na specialko na Finsko, kjer mrgoli MTjev, čeprav sedaj slišim, da je kvaliteta žal zelo padla s številčno in nenamerno vzrejo.

Vsekakor smo navdušeni nad našimi uspehi tega vikenda, jutri dobite še vso fotoreportažo od Casperja in dve slikici Jolovega uspeha danes.

Tari pa vse čestiteke za ponoven uspeh. Mej dun, saj vaju bo še težko ujeti. Jah, da pa narediš tako dolgo pot in se srečaš z Italjančkom, pa brez kužka, to pa je prav škoda...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2600 : 02 Junij 2008, 07:24:30
mttara čestitke, tudi tretje mesto je lepo :D

italjancek tebe je bilo pa lepo spoznati, škoda, ker si delala in zato nisi mogla imeti svojega psa s sabo. Si pa videla videla najina teka z mojo trmico. V prvem je naredila čisto klasično napako (ušla v tunel >:(), Jumping je bil pa kar super in nisva bili diskani :o :D :o

lp


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2601 : 02 Junij 2008, 07:28:22
Hvala vsem za čestitke! :)

Jah, da pa narediš tako dolgo pot in se srečaš z Italjančkom, pa brez kužka, to pa je prav škoda...
Saj bodo še priložnosti. :)
italijancek, a ti tudi treniraš agility?

Jumping je bil pa kar super in nisva bili diskani :o :D :o
Jumping je bil odličen!

Se že vnaprej veselimo casperjeve fotoreportaže. ;D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2602 : 02 Junij 2008, 07:37:22
Jumping je bil odličen!
Hvala! :D Sedaj bo treba še prvi tek nekako spacati skupaj, pa bo ;) ;D Se vidi, da sva kar na nekaj tekmah sedaj manjkali in skoraj brez treningov bile :-\

mttara, koliko pa vas je v ZG bilo v M kategoriji?

lp


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #2603 : 02 Junij 2008, 07:42:59
aska, tudi mene veseli, da smo se končno spoznali tudi v živo :)
tvoja aska je prava faca. smo se ji morali prav iz srca nasmejati, kako med izvajanjem agilitya po pasje 'komentira' s svojim specifičnim laježem :) res posrečena in zelo na 'izi' :)
enako nas je s svojim hiperaktivnim poskakovanjem in lajanjem pred ovirami navduševala tara....kot kakšna mala neumorna skokica  8)

ker sem bila v tehnični ekipi, žal gyasija nisem mogla imeti s seboj. upam, da se bomo z vsemi vašimi mtji imeli priložnost srečati na septemberski razstavi v mb. srčno upam, da boste spet prišli na naš konec!  :o

mattara, z gyasijem sva letos začela obiskovati začetni tečaj agilitya. sprva nama je super šlo, sedaj pa je gyasko ugotovil, da ko je spuščen z vrvice, to pomeni SVOBODO....in se lovimo po poligonu ali skrivamo v tunelu  ::) sicer pa sem zelo navdušena nad tem športom in upam, da nama bo uspelo napredovati ;)



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2604 : 02 Junij 2008, 07:49:30
mttara, koliko pa vas je v ZG bilo v M kategoriji?
"Velikoooo" ... saj zato rajši ne komentiram. :-[ Sem na podelitvi rekla, da mi je kar nerodno vzeti pokalček, hihihi. ::)
V taki konkurenci bi še ti z Asko prišla do stopničk, če se ne bi zdiskala v prvem teku. :D

mattara, z gyasijem sva letos začela obiskovati začetni tečaj agilitya. ... sicer pa sem zelo navdušena nad tem športom in upam, da nama bo uspelo napredovati ;)
Superca! Potem se bomo še srečevali na tekmah. ;D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2605 : 02 Junij 2008, 07:51:40
Ja italijancek, Aska prav rada po polarsko pokomentira :D Včasih ni, a potem je začela in je prav smešna, ok ko si na progi ni smešno :P Bom morala pa jaz več na teku delat, da bom hitrejša, da jo bom lahko dohajala. Če v prvem teku ne bi bilo potem gugalnice, kjer je iz RO-ja navajena,da mora tam počakati, bi mi ušla dalje. Samo moram pa obvezno z njo štartati. Bova na treningih spet začeli vaditi tako, da me mora počakati na štartu. No če ne prej se jeseni spet v MB vidmo :) Prideva na RO tekmo :D

lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2606 : 02 Junij 2008, 07:56:46
V taki konkurenci bi še ti z Asko prišla do stopničk, če se ne bi zdiskala v prvem teku. :D
Potem pa škoda, da z Asko nisva bili tudi na tej ZG tekmi :D Sedaj greva samo še na to, ki bo v mojem klubu in v MS. Do jeseni potem ziher nič več, ker v Portorož je ne mislim vlačit zaradi te vročine.

lp


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2607 : 02 Junij 2008, 08:01:33
Ne ne, v largeu ni bilo tolk easy. :-\
Krimčki smo navijali za našega Lona, a mu ni uspelo, čeprav je odlično tekel!

... ker v Portorož je ne mislim vlačit zaradi te vročine.
Včeraj je bil pekel v ZG. :-\



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2608 : 02 Junij 2008, 08:07:32
Včeraj je bil pekel v ZG. :-\
Je bil že dan prej v MB-ju, če včeraj še huje je bilo, potem pa z Asko tudi ne bi imeli tam kaj iskati. Ob vročini še bolj ga biksa. V MB-ju je bila vsaj do štarta ves čas v boksu lepo v senci. Pred jumpingom niti ni hotela ven iz boksa it. Upajmo, da na naslednjih dveh tekmah bo oblačno vreme (brez dežja, se razume) :o

Drugače pa se v sredo vidimo na trenigu, no če s Taro prideta seveda ;D

lp


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #2609 : 02 Junij 2008, 09:52:00
Juhu!

Kakšni uspehi...

ISKRENE ČESTITKE VSEM!