Manchester terier

Eki · 711024

casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2880 : 02 September 2008, 14:38:36
O hvala. Se bomo potrudili. Pa upam, da bo vmes kaj časa za krajše pasje dirke. To nas bo vse sprostilo.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2881 : 05 September 2008, 10:01:48
Da malo obveščam o koledarju. Ste bili številčno kar pridni, tako da imamo sedaj za vsak mesec drugega psa. Veliko fotk je slabe kvalitete  :'( - tukaj mislim na megapixle, se pa vmes najde kakšna, ki bo primerna za objavo.  8)

Če bi kdo še rad videl svojega MT-ja na koledarju, naj mi fotke pošlje do 10. septembra.

Vabljeni vsi na pasje druženje jutri, naša daljna pasja žlahta bo tekla:  :o  ;D
http://www.hrti.si/coursing/tekme/drzavna08.html

Lep dan in še lepši vikend!

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2882 : 05 September 2008, 11:32:17
Bi  bilo fajn povedat, da mora imeti fotka za koledarje ipd vsaj 5 megapixlov.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2883 : 05 September 2008, 12:54:45
Jaz bi bila zadovoljna že s tremi.  :-\ Ampak hvala za opozorilo. Saj če boš pogledala na stran 95, boš videla, da sem napisala kup točk, kakšna naj fotka bo. Po moje že vsi mislijo, da sem zoprna ko hudič, ampak od sebe bi rada dala lep izdelek. Predpogoj je seveda visoka kvaliteta fotografij.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #2884 : 06 September 2008, 11:43:49
Normalno, v vse je vložen nek trud in tudi MT-ji bodo postajali vse popularnejši, če bo koledar lep in slike kvalitetne. Ja, pa še to: Ste si že prenesli moje slike, da jih lahko umaknem iz tiste strani? Pa upam, da so dovolj kvalitetne  ;)



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2885 : 09 September 2008, 08:44:22
Bettina, slike so prenešene in so ok. Si ena redkih, ki je dojela bistvo, da je poanta fotografije za MT koledar pač mančester, ne pa družinska sreča na dopustu  ???  :(

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2886 : 09 September 2008, 08:46:56
Sicer pa malo primerov ne škodi  :) tukaj je naš Donček, ki se veseli svoje prve razstave v Mb naslednjo soboto.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2887 : 09 September 2008, 08:48:27
Nosek, ki v enem trenutku rije po tleh, v drugem pa se nežno dotakne tvojega lica.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2888 : 09 September 2008, 08:49:20
Imeli smo tudi družbo, ki sta jo fanta pošteno utrudila  ;)

[attachment deleted by admin]

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2889 : 09 September 2008, 08:49:58
Casper vas pozdravlja  ;D  :o

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #2890 : 09 September 2008, 13:15:11
Oh maš pa čudovita psička Casper!!!!!  :o  Nisem vedela, da boste Dona tudi razstavljali! Bomo dvojno navijali! No, me veseli, da so slikice vredu. Upam, da bo tudi Beti prišla na kako slikico, če ne celo dve..  ;)



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2891 : 09 September 2008, 13:31:21
Plan je en kuža za en mesec. Torej 12 kužkov za 12 mesecev. Samo še najlepše slikce je treba izbrat, pa bo. Kužkov 12 že imam  :o

Se vidimo v Mariboru naslednjo soboto.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #2892 : 09 September 2008, 18:06:19
super!!! 12 različnih MT-jev - vsak z drugim lastnikom, drugim karakterjem ampak vsi iz psarne Mantera (No, razen Beti) ! Zveni kot odlična reklama ne?  :o :o :o  Se vidimo v soboto, do takrat pa veliko trenirat!  ;) Navijači imajo namreč visoka pričakovanja  ;)



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #2893 : 09 September 2008, 18:14:05
Pa še ena slikica kot zanimivost  :)  Beti z njeno prijateljico Pitbull-ko Tequilo.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2894 : 10 September 2008, 08:28:33
Joj, kako je majčkena tale pitbulka.  :o

Mi smo včeraj začeli hoditi v šolo z obema, prva izkušnja je pozitivna. Sedaj se intenzivno navajamo na kliker.

V današnjem Delo in dom, ki je priloga Dela, je članek o mančestrih z naslovom: "Doma miren, na prostem živ kot poper".

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #2895 : 10 September 2008, 14:33:46
Že včeraj sem ZELOOO nestrpno pričakovala današnjo številko delo in dom. In moram pohvaliti članek, res je super. Seveda, pa je super tudi naslov. Če hočeš, da se članek dsobro bere, mora biti že naslov udaren - slikica Boni in Loti je res čudovita! :o
Joj, kako je majčkena tale pitbulka.  :o


Takrat je bila še majčkena - lastniki so jo pripeljali pokazat, takoj, ko so jo dobili. Sedaj je že prava mrcina.



Mi smo včeraj začeli hoditi v šolo z obema, prva izkušnja je pozitivna. Sedaj se intenzivno navajamo na kliker.


O, to je pa super novica! tudi Beti je hodila v šolo in moram priznati, da smo bili zelo zadovoljni z njenim znanjem ob koncu šolskega leta. postala je dosti bolj poslušna in hitreje se je učila. A kliker je tisto, kar naredi tak klik in potem naj bi tvoj kuža prišel k tebi??



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2896 : 10 September 2008, 14:44:19
Ne, ne. Kliker je tisto, ki naredi klik, ko je kuža nekaj naredil prav oz. ko je naredil nekaj, kar od njega pričakujemo. Ob kliku nujno sledi nagrada, sicer nima smisla.

Članek v Delo in dom je pa meni všeč zato, ker je napisan dokaj objektivno in predstavi tudi slabe lastnosti pasme, ki sta po mojem mnenju predvsem:
1. občasna plašnost in velika nezaupljivost do tujcev
2. ekstremna potreba po gibanju; ti psi so praktično neumorni  ;D
Zato jih nikoli ne bi priporočala kot salonske pse za ljudi, ki nimajo vsaj ure časa na dan za izdaten sprehod.

Sicer pa smo danes dobili potrditev s specialne razstave terierjev v Budimpešti in sem dobre volje  :o  :P Madžari ga malo biksajo  :(  :'(

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #2897 : 11 September 2008, 08:13:09
 :o o super; Casper in Don "prvošolčka" - čestitke  :)

Panaja se  je pa včeraj odločila, da ne gre v agilitaške vode, da jo ta šport sploh ne zanima  :(

včeraj na treningu je bila prava katastrofa in sploh ni naredila dobrega vtisa na svojo prijateljico, ki jo je prišla gledat, groza  :'(




casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2898 : 11 September 2008, 08:41:03
Bev, ne sikiraj se  ;D Ponavadi je to tako, ko pride publika  in imaš še sploh visoka pričakovanja :'(

Mimogrede, potrdilo za specialko žal ni prišlo z Madžarske, ampak iz MB. Jao, jao. Zakaj se mi zdi, da bomo šli bolj kot ne na lajajoč izlet v Budimpešto...  ???  :'(  :( 

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2899 : 11 September 2008, 12:14:10
bev, zaradi prvega treninga pa res ne obupaj. Tudi pri Aski prvič je bilo obupno. Na palisado sploh ni hotela iti.  Vaja dela mojstra in probajta še kdaj.

lp


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #2900 : 11 September 2008, 13:11:33
ampak ona še navadnega "skokca" ni naredila  :-[

sploh ni skakala, ampak je šla spodaj  :-[  :-\

groza, vse kocine sem ji hotela populit  >:(



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #2901 : 11 September 2008, 13:16:01

groza, vse kocine sem ji hotela populit  >:(

he he, bev! ne sekiraj se! inštruktorica nas zmeraj bodri s tem, ko nam pravi, da moramo računati na to, da imajo kužki pri interesu za delo vzpone in padce...pač krivulja, ki lahko niha v + in -....problem bo, če bo zmeraj le minus  ::) takrat se boš morala odločiti ali je še smiselno nadaljevati...
sicer pa saj veš, kako znamo biti babnice hitro tečne in morda res ni bil njen dan...morda jo je kaj motilo...
jo kar vidim tamalo, kako te je gledala in si mislila 'pa kaj mi težiš baba! na, a si zdaj zadovoljna ko sem šla skozi? saj ni važno, če sem šla spodaj....samo, da mi daš mir!'  :o :P 8)



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #2902 : 11 September 2008, 14:20:04
Bev, ne obupat! Saj lahko privoščiš Panaji, da ima tudi ona kdaj slab dan.  ;)  Važno je da TI ne izgubiš upanja v njeno agilitaško kariero.   :o  Splača se iti naprej. Vsaj poskusiti.  Vsi držimo pesti zate in Panajo!!!  :D :D :D



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2903 : 12 September 2008, 08:03:34

"groza, vse kocine sem ji hotela populit  >:("


no, pri naših psih prav veliko dela ne bi imela s tem  :D  :o

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #2904 : 12 September 2008, 08:20:16
ha ha, še več dela, ker ne moreš kar v šopih ven pulit, ampak moraš res vsako posebej, pa če tudi s pinceto  :P
včeraj je požrla mamino knjigi... >:(
bom še eno pinceto kupila, da bom z obema rokama ven vlekla  :D



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #2905 : 12 September 2008, 10:21:01
ha ha, še več dela, ker ne moreš kar v šopih ven pulit, ampak moraš res vsako posebej, pa če tudi s pinceto  :P
včeraj je požrla mamino knjigi... >:(
bom še eno pinceto kupila, da bom z obema rokama ven vlekla  :D

ha ha ha, te že vidim....uboga panaja na tvojem krilu, ti pa jo cufaš kar z obema rokama  :o




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2906 : 12 September 2008, 11:02:53
Bev, ne obupat! Saj lahko privoščiš Panaji, da ima tudi ona kdaj slab dan.  ;)  Važno je da TI ne izgubiš upanja v njeno agilitaško kariero.   :o  Splača se iti naprej. Vsaj poskusiti.  Vsi držimo pesti zate in Panajo!!!  :D :D :D
Se podpišem :)

bev ti le vstrajaj! Če ti povem, da pri Aski so tako dobri dnevi, ko bo vse lepo delala, so pa dnevi, ko si ona misli svoje in ne bo delala oz. ga hudo biksala oz. sploh nedelala. Hočem povedati, da nikar ne obupaj. Po samo enem treningu pa res ne. Drživa tudi midve z Asko pesti in tačke za vaju.

lp


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #2907 : 12 September 2008, 11:47:06
ne ne, saj ne bom obupala
midve računava na tekmovalne vode, no, jaz računam, samo , da se ne boste pol smejali, ko bo nastopal GOLI manchester terier  :D  :D  :D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2908 : 12 September 2008, 12:46:41
bev, ne biksaj ga. Z Asko sprva nikoli nisem imela namena tekmovati, pač vaditi to le za najino zabavo. Sedaj pa delava zabavo drugim, ko je ena trma in ena štorica na parkurju na tekmah :P

lp


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2909 : 12 September 2008, 13:05:56
Bev izumlja novo pasmo  ;D Ji boš na glavi pustila čopek kot ga ima kitajski goli pes?  :P

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943