Manchester terier

Eki · 708593

Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #3180 : 06 Januar 2009, 17:48:13
Go vidi kužka ji je dovolj poziranja...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3181 : 07 Januar 2009, 08:34:40
Bettina, vidim da uživate v zimskih radostih. Je kužica rada zunaj, ko je mraz? Pa še nekaj čisto izven teme - si dobila koledarje, so ok?

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3182 : 07 Januar 2009, 08:53:34
Pozdravljeni vsi skupaj!

Hvala vsem za voščila za tole leto. Tudi jaz vam želim vse naj, predvsem pa, da bi vas kužki vsak dan bolj razveseljevali.

Mi smo bili tudi čez praznike precej pasje-potepinski. Najprej se nam je pred božičem pridružil za nekaj dni Byron, kateremu sem vsak dan priskrbela nekaj pasje družbe, da se začne s kužki kaj bolj igrati. In tako smo hodili vsak dan po kosilu, ko smo dali vsaj eno naše živo srebro v posteljo, po naših travnikih na pasje dirke, pa enkrat na Rakitno, kam dlje pa nismo šli, ker smo imeli otroke bolne. Je pa tale Byron en tak srček - sploh ne veš, da je pri tebi. Se zunaj nadirkamo, nekaj časa za menoj hodi mirno in tiho kot senca, potem si je sam zbral, kje hoče spati, sem mu tja dala posteljico, se zavali vanjo in počiva. Boni se je še najbolj igrala z njim, Loti pa se je umikala, ker je bila konec gonitve in ji psi niso nič kaj dišali. Seveda obiski pomenijo ponavadi tudi za moji dve kuži hudo razvajanje, tako, da jih imata rade.

Pred novim letom smo pa dobili pisano pasjo druščino petih kužkov iz blokovskih naselij, ki se strašno bojijo petard, tule pa nismo bili ravno sredi fronte, pa tudi iz preteklih let imam izkušnje, da očitno znam kužkom narediti to njihovo grozno silvestrsko noč kot bolj prijetno in mirno. Tako smo za silvestrovo šli popoldne najprej se fino nadirkat na travnike, komur ni bilo dovolj, smo še okoli hiše in v njej noreli, moji dve hčeri sta itak navdušeni nad novimi pasjimi prišleki, ko smo dali otroke spat, smo se pa s kužki zvalili pod oddejo in zadrnjohali ob prižgani TV. Res ni kaj preveč pokalo, pa tudi kolikor je, sem videla, da kužkom ni bilo kaj hudega, ker smo bili vsi skupaj. No, moji dve kuži sta se požvižgali nanje, sta spali pri sebi. Po polnoči, ko je vse potihnilo, so dobili vsak majhno pozornost za darilo in smo skupaj zaspali do jutra, ko smo šli na krajši sprehod, ob 11h sem se pa zmenila s kolegico, ki je prišla iz tujine, da gremo na daljši sprehod. Je bilo prav zanimivo, ker smo bili bolj sami na travnikih, očitno so ljudje še spali.

Ko smo se tisto popoldne poslovili še od zadnjega pasjega obiskovalca, smo pa takoj dirkali malo v mesto se sprehajat, pa kasneje dvakrat na morje, pa na Rakitno in bližnje travnike, v bazene in malo po nakupih, pa dvakrat v dom babico obiskat in seveda na kar nekaj obiskov, seveda bolj pasjih, kjer jahko pridem z mojima dvema pesjanarkama, pa mi smo imeli tudi kar dosti pasjih obiskov, tako, da nam dolgčas res ni bilo. Dvakrat sem šla tudi v zavetišče sprehodit po dva psa in pripravila eno veliko vrečo dek, rjuh, brisač, pregrinjal, raznih priboljškov za tja. Tako, da če boste kdaj imeli kakšne stvari za kužke, ki jih ne boste več potrebovali in bodo še uporabne jih ali meni prinesite ali dajte komu drugemu, ki gre v zavetišče ali pa jih kar sami tja odpeljite.

Skratka, prazniki so bili čisto simpatični, veliko smo bili skupaj, veliko smo se nadirkali zunaj. Moji dve pesjanarki sta sploh čudne sorte, ker hočeta tja od 11h pa do 14h biti več zunaj kot notri. Sploh, kot se sonček pokaže, jima dam deko, se zavalita nanjo in se sončita. Saj vem, to bo, sonček jima manjka, zato pa smo šibali vsepovsod in lovili sonček. Sploh na morju je bilo res čudovito sončno in brez oblačka. Slikala pa nisem kaj dosti, sem raje bolj uživala s kužki. Se bom drugič naslikala.

Pa spoznala sem kar nekaj ljudi z njihovimi simpatičnimi štirinožci, ki jih bom v prihodnje povabila na naša pasja dirkanja, če bodo le utegnili. No, kdaj imate kaj čas, da se vidimo? Kako ste ta vikend? No, pojma nimam, kakšna je napoved... Če bo sonček, je seveda najlepše. Danes naj bi sicer dobili novo pošiljko snega, pa ne vem, kje je ostala. A toliko, da se mi nakepamo, ga je gotovo dovolj...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3183 : 07 Januar 2009, 08:58:38
Baje bo sonce, a mraz.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #3184 : 07 Januar 2009, 13:36:03
Betki je čisto vseeno koliko stopinj je zunaj. Sneg ima rada, veliko teka po snegu. Pri nas pa so bili ognjemeti, petarde; vsekakršno pokanje velik problem, zato smo si za novoletni čas, nabavili nek gel, ki se ga da kužku v usta, potem pa zaspi. Tam nekje ob desetih smo ji ga dali skupaj z piškotkom, tako, da je spala do polnoči. Pokanje jo je sicer zbudilo, vendar je kaj kmalu zaspala nazaj. Ko sliši pokanje se začne strašno tresti in globoko dihati. Če pokajo ponoči začne praskati po vratih moje spalnice, tako, da, ko je kriza spi pri meni. Vzrok za ta strah bi lahko bil dogodek, ko ji je ponoči nek fant vrgel petardo pod noge. Pred tem dogodkom je bilo vse vredu. Na srečo je obdobje pokanja za nami, sedaj gre tudi raje ven, mraz pa je nič ne moti.



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3185 : 07 Januar 2009, 14:46:41
A ta gel je kakšno pomirjevalo ali kaj?

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3186 : 07 Januar 2009, 19:17:28
Ojej Bettina, to je pa zelo zoprno. Te presnete petarde grejo meni od moje družine še najbolj na živce, ker za razliko od drugih nisem strelomirna. Se ne bojim, samo skočim pokonci, kot kaj poči. Ja, moja Boni je imela eno tako slabo izkušnjo ko je bila kakšno leto stara in smo še za Bežigradom živeli. Je dobila, niti ne v novoletnem času, eno petardo točno pod rit, ji jo je en mulc vrgel. Jasno, da je zbezljala, a se je čez nekaj minut tudi lepo vrnila k meni. Ker sem se potem bala, da bo razvila ta strah (ker je bila kot dete že itak maksimalno prestrašena, sem z njo vsaj enkrat tedensko hodila ali tja, kjer so trenirali pse reševalce, enkrat sva bili na preizkušnji za službene konje policiji, kjer se je tudi na veliko pokalo, a na srečo ni bilo nič hujšega. Ni razvila nobenega strahu pred pokanjem (ampak je še bolj nezaupljiva postala do ljudi), tako, da sem ju upala imeti tudi med temi pokanji spuščeni. Bolj sem jaz preklinjala vse tele, ki uživajo ob tem.

Nisem še slišala za gel, vem, da so pomirjevala v obliki tablet, a se jih priporoča dajat res samo ob najbolj nujnih situacijah in ne prevečkrat.

Jaz pa med tem urejam slikice. Danes smo bili namreč na krasnem sprehodu s še ne enoletnim whipetom Ronom, naspidiranim, da je kaj. Ful lepo socializiranim, strašno norim na hrano, na igro, ves čas se je z menoj hotel igrati, ko sem ga podila h kužam, je šel pa njiju preganjati. Tudi zelo lepo uboga (dokler ne zagleda kakšnega pasjega kamerada za igro), že v kar nekaj pasjih šol je hodil. Skratka, spoznala sem še enega prijetnega kužka za naša pasja dirkanja, ki se ga mirno spusti in verjemite, da ga bo težko kateri od naših dohitel, ker je hiter kot strela. Če bo vse po sreči in bo vreme OK, se lahko srečamo v nedeljo po kosilu, kaj pravite? Čeprav ob nedeljah, sploh če je lep dan je pri nas prava promenada ljudi. No, je pa res, da imam veliko travnikov za izbirati...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3187 : 07 Januar 2009, 20:28:35
Evo slikce: kot rečeno se učim slikat kuže, ki dirkajo, skačejo. Tole so prvi posnetki. No, vsaj kužke mi je ratalo ujeti, če že niso slike ostre in sploh krasne.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3188 : 07 Januar 2009, 20:30:02
Pa drugi del, bolj novoletni...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3189 : 07 Januar 2009, 20:31:45
In še današnje dirkanje z Ronom...

Vsi komentarji na temo izboljšanja fotk dobrodošli...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3190 : 07 Januar 2009, 20:34:15
Še to: prve štiri fotke so narejene v roku nekaj minut na istem travniku, čeprav boste na tako različne barve trave težko verjeli. To pa naredi prava svetloba...




casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3191 : 08 Januar 2009, 08:18:17
Jaz bi skušala narest posnetke bolj od blizu. Objekt slikanja naj bo na sredi - no, to se da potem naknadno obrezat. Je pa težko narest ostro sliko psa v gibanju s povprečnimi digitalci, ki jih imamo mi  :( svetujem čim več poskusov in bo šlo.

Vipetek je pa lušten.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3192 : 08 Januar 2009, 08:24:56
Hja, sem poskušala nekaj slik narediti od blizu, a potem so psi brez glave, nog, repov, definitivno pa zmazani. Ko držim na pol gumb za slikanje, da bi mi izostril sliko, kosmatinci pobegnejo že kam stran in seveda mi jih potem bolje ne ujame. Pa ta problem imam, ker aparat večkrat rabi tudi 5 sekund, preden mi sproži... Tako, da izbrala sem samo tiste fotke, kjer se res gibajo. Hja, mi je en stručko rekel, da dokler se ne naučim dobro slikati s tem fotoaparatom, naj ne sanjam o boljšem... Ja, treba bo več slikati, bomo to nedeljo, če se dobimo, prav?



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3193 : 08 Januar 2009, 08:39:50
Povej kdaj in kje, da malo razbobnamo okoli :)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3194 : 08 Januar 2009, 08:58:44
Mantera predlagam, da nalimaš kako slikico v temo Fotografiranje II, kjer ti bodo pesjanarski strokovnjaki z veseljem povedali, kako izboljšati fotke.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3195 : 08 Januar 2009, 09:34:12
Običajno imajo digitalci več nastavljenih programov. Tudi "sport". Tako ti fotoaparat hitreje izostri (in veliko hitreje izprazni baterijo). Vendar ne gre v snegu - sneg postane moder....

Lahko pa, če je možnost,  preklopiš iz večtočkovnega ostrenja na eno točko. Je kar dosti hitreje. Pa ne delat napake, da izostriš, potem pa premikaš fotoaparat in loviš kuža. To se naredi samo takrat, ko ostriš razdaljo na predmet ki ni v centru slike, ali pa če gre kuža počasi vzporedno s tabo, tako da je razdalja približno ves čas enaka.

Je pa še stara možnost iz časov navadnih fotoaparatov. Poskusi nastaviti zaslonko na "neskončno". Tako kot za slikanje pokrajin. Zgubiš malo ostrine na bližnjih objektih, celota pa je še kar sprejemljiva. Včasih se je to dalo, paziti je bilo treba samo na razdaljo. Moj stari fotoaparat je imel v taki nastavitvi minimalno razdaljo do objekta cca 5 m.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3196 : 08 Januar 2009, 09:58:06
Še ena malenkost. Z našim znanjem in fotoaparati je tako. Veliko, veliko, veliko in še enkrat veliko slik. Saj nič ne stane. Že po statistični verjetnosti se bo v veliki količini slik našla kakšna, ki bo pravi cuker.
Saj tudi profesionalci ne naredijo samo ene fotke, ampak samo škljocajo. Potem pa pokažejo samo najlepše in najbolj uspele slike. Itak. In mi jih potem občudujemo.

Evo neuspele slikice. Tu se lepo vidi, da je ostrenje opravljeno na grmovje, ki je kak meter za kužkom.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3197 : 08 Januar 2009, 11:10:28
Spoznaj se z aparatom. Čim več fotkaj. Fotke v gibanju delaj, ko bo dobra svetloba, sončno za začetek.  Začni s tem, da izostriš neko oviro (deblo recimo) in ko je pes tik pred tem da skoči sproži do konca. Če bo razmazano-probaj še enkrat- tem da sprožiš še prej, mogoče kasnej. Če imaš možnost M(manual) si izberi najmanjšo možno f številko (manjši je f-bolj odprta je zaslonka in več svetlobe zajeme) in zato je lahko krajši čaz zaklopa. Recimo 1/500 sekunda-pa še tam je fajn imeti 1/1000 in še več. Pa ne veliko zooma uporabljat takrat-čim manj.

Pa mirno roko! Lahko se tudi kam nasloniš.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3198 : 08 Januar 2009, 13:12:27
Pri meni funkcija "šport" ne deluje. Še vedno so skoraj vse zmazane. Moj nasvet je, da skušaš fotografirat čim več. Kakšna bo že ratala.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #3199 : 08 Januar 2009, 13:34:07

Ste imeli tudi whippeta na obisku? Kdo pa je? Se mi zdi zaradi postave in ušes... ;D
Boste imeli kakšno dirkanje z manchesteri? Morda pa bi se tudi mi pridružili da končno vidimo še te male dirkače... ;D ;D ;D



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3200 : 08 Januar 2009, 13:45:53
To bi bilo čudovito. Hrti so nam vedno dobra družba, čeprav so hitrejši, a tudi naši niso ravno polži.  8) Casper se je že navadil, da mora malo počakati in potem od strani hrtu presekati pot.  ;D

Dobimo se v nedeljo, od enih do pol dveh, na Brezovici. Lepo lepo vabljen!

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3201 : 08 Januar 2009, 13:55:05
Prilagam dva dokaza  :o

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #3202 : 08 Januar 2009, 19:34:42
No, da vam odgovorim na vprašanja o gelu - Dobi se ga v eni injekcijski tubi. Nastaviš lahko koliko mililitrov gela želiš dati na hrano. 1 mililiter je za 2 uri spanja za kužka okoli 8 kg. Stane 20 evrov, kupili smo ga pri veterinarju, ki je rekel da je to čisti sedativ. Stranskih učinkov nima  - če daš več gela, kuža pač dlje spi. Z učinkom smo bili zadovoljni. Dve uri je bila pijana in spala, za pokanje pa ji ni bilo mar.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3203 : 09 Januar 2009, 07:06:09
Hvala za vse nasvete glede fotografiranja. Vidim, da res ni bližnjic, bo pač treba čim več slikati in delati razne preizkuse in se na podlagi tega učiti. Jaz sicer vedno slikam samo v športnem programu, ravno zato, ker redko slikam kaj, kar se ne premika. Pa sem si očitno narobe predstavljala, da bodo potem vse slikce ostre. V ročnem načinu se pa ne upam slikati, ker se premalo spoznam, da bi znala prav nastaviti zaslonko, čas itd. TIste slikce, ko kuži skačeta čez jarek sem pa točno tako naredila. Postavila sem se tja, na pol pritisnila, ju poklicala in ko sta se odrinili slikala - kaj je ratalo, pa sami lahko vidite.

SG: malo višje si preberi o tem whipetu. Gospo sem spoznala pred marino v Luciji, ko je ravno pakirala kužka v avto. In sem jo ogovorila. Zelo prijazna je. Povedala je, da je tisti dan sklenila iti s kužkom nekam na sonček in je zato iz LJ prišla na morje. In me je vprašala, kje v okolici LJ bi se dalo brez strahu dirkati in sva se dogovorili, da me pokliče. No in tako me je pred dnevi prvič obiskala in sem jo povabila tudi na naša pasja dirkanja.

Kar se hrtov tiče: na naših pasjih dirkanjih so hrti najbolj zaželena pasma, ki nam daje največ garancije, da se bodo naši terierčki pošteno nadirkali, hkrati pa ni bojazni pred kakšnimi pasjimi boji. Ta whipet živi na Lavrici, star je 11 mesecev, od ene vzrediteljice iz NM, mene je totalno navdušil, ker ni tak, kot poznam hrte, ki so zadržani, se bolj ogibajo ljudi in psov, so bolj preplašene narave, neješči, neposlušni, niso na predmete. Ta je čisto nasprotje. Takoj mi je zlezel v naročje, z mojima se je podil, da ga je res užitek gledati, res je lepo poslušen, nor na hrano, nor na predmete, izjemno lahko učljiv in strašno živahen. Ima ga gospa, ki se mu cele dneve posveča, bila je tudi že v nekaj pasjih šolah z njim in še nam se bo pridružila. 

Skratka, bom na net napisala, kadar se bomo dobivali in takrat lahko pridete vsi, ki imate prijazne kužke in premalo travnikov okoli sebe, na katerih bi se kužki lahko nadirkali ter želite spoznati še druge kužke, ki imajo preveč energije in nas pesjanarje z njimi. Na mojem koncu imamo za kužke res nebesa na zemlji, kjer se lahko nanorijo kolikor želijo. Mi pa z njimi... Jaz že tako iščem različne kužke, ki bodo kasneje sodelovali tudi pri naši šoli, da se naučijo nas ubogati ob drugih kužkih, kar nam gre ponavadi najtežje.




SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #3204 : 09 Januar 2009, 07:39:24
Mantera,

Hvala za pojasnila in ostalim za vabilo. Obljubim, ko postanejo zunanje temperature bolj znosne, da prideva na dirkanje (kljub temu, da nam je malo daleč).

Lep pozdrav!



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3205 : 09 Januar 2009, 07:55:13
SG, iz kje pa si, da vidim, če se mi odpravimo na obisk k tebi? Sicer pa vsaj mojih dveh nič ne moti mraz. Preden gremo na daljši sprehod dobita en dcl precej tople juhe in potem ju nič ne zebe. Še več, ob 11h me obe hodita prosit, da jima odprem vrata in se gresta ven podit, kadar je sonček, se pa tudi uležeta pred prag in uživata. Čeprav ju potem spodim ali k igri ali pa not se martinčkat. Saj vem, spet gledam po človeško, če jima paše se zunaj sončit, bi ju pač morala pustiti...



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #3206 : 09 Januar 2009, 08:04:25
SG, iz kje pa si,

Savinjska dolina...

Vseeno, če so temperature nižje kot 5 stopinj bomo imeli bolj malo od dirkanja. Preveč trese...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3207 : 09 Januar 2009, 08:26:29
SG: potem pa pomladi. Saj tudi jaz priznam, da te dni oba s Casperjem malo zmrzujeva, danes je bilo zjutraj -15 in je na sprehodu skoz obračal proti hiši  ;D Kljub plaščku. Doma se je takoj zbasal pod kovter in zvil v klopčič.

Nedelje se pa veselim. Super za socializacijo in za potrebe naših kužonov po dirkanju.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #3208 : 12 Januar 2009, 09:28:52
predlagam, da se spomladi ponovi srečanje v celju. lokacija je za vse nekje na pol poti  8) srečanje pa se zaključi pri franceljnu....tega slastnega kosila ne morem pozabiti  ::) ;)
z gyasijem se takoj pridruživa  :o



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3209 : 12 Januar 2009, 13:32:05
Italijanček, ko bo prva prilika - beri: temperature nad 10 stopinj  ;D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943