Manchester terier

Eki · 711044

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3360 : 19 Februar 2009, 16:02:10
Jao, če bom vsak dan dajala njihove slikce na net, jih bo malo veliko, se vam ne zdi...
Slikc ni nikoli preveč ;) :P :o
 


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3361 : 21 Februar 2009, 09:42:41
No, sedaj sem začela mladičke tehtati enkrat dnevno, so se pa v enem dnevu zredili vsak po 30-50g, jao, se pravi, da so ji v enem dnevu popili 240ml mleka - joj Loti, prava mala mlekarna...

Sicer se mi zdijo še enkrat večji, kot so bili pri kotitvi, tudi več spijo sedaj, ko so siti. Manjši samček in samička se mi nista ravno pustila pristavljati - očitno pač manj pojesta in pika, a še vedno lepo napredujeta, tako, da ju veliko silila ne bom več. Trenutno mladički tehtajo med 318 in 404g.

Toliko na hitro, smo v kompletu vsi človeški člani družine zboleli, tako, da ni prav zabavno te dni pri nas...

Ta vikend še tetovirni referent popiše mladičke, za izdelavo rodovnikov.



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #3362 : 22 Februar 2009, 17:55:18
No naj vas obvestim, da imamo v Sloveniji novo manchestersko kri. Danes sem srečala na Rožniku 3 mesece starega fantka. Prihaja iz Münchna iz domačega legla. Doma je pa v Šiški. Več na žalost ne vem.

Super da tamali pridno rastejo in se redijo. Slikice so pa zelo luštne, še posebej mali zgubani gobčki  :o.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3363 : 22 Februar 2009, 18:38:03
No tako. Mali rastejo, papcajo in se grebejo. Ta veliki pa iščejo še zadnje zaplate snega. tako smo ta teden preverili ali se je Deli že navadila.....


No ja predvsem pozirati se je naučila


Malo pa tudi dirkati. Se mi zdi da bolj skakljati  :-[



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3364 : 22 Februar 2009, 18:42:24
Še vedno pa je največje veselje brskanje po tleh. Toliko je že ugotovila, da je sneg mehek in se lahko vanj kar zarije.


Potem pa veselje... hop v poskok


In spet ena lepa poza....


In ponovno odkritje frizbija.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3365 : 22 Februar 2009, 18:46:08
Kaj je potem videla ne vem. Je pa dobra preža.


Aha. Čisto navaden frisbi je bil.


Takole pa po novem gospodična pridrvi k meni. Če je dovolj lačna  >:( :-[ :-[ :-[ :-[



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3366 : 23 Februar 2009, 07:55:14
Dule a lahko eno vprašanje? Kako narediš, da so slike večje in da na vrhu vsake napišeš tekst? Sori moji nevednosti.

Ne, nisem izginila, samo res smo grdo bolni. Temperatura nam niha od normalne pa popoldne do 40,5, kašljamo kot najhujši kroniki, kosti nas tako boliko, da sama komaj po stopnicah prilezem... In še vdihnit ne upam, tako hude bolečine v pljučih imam od kašljanja. Skratka, ta teden se nas izogibajte.

Kaj je novega: mladički postajajo vedno bolj glasni, cviljenje prerašča v renčanje, malo lajanja - je hecno slišati. Loti hodi zdaj normalno z Boni na sprehod, samo ponoči jo še ven spuščam. Mrha mala me izsiljuje, da bi še naprej z njo in mladički spala. Pa ne gre, ker vsak spi z eno hčero sedaj, ko smo bolni in se ves čas nekaj zbujata...

Slikce dam gor takoj, ko imam sekundo časa. Ni pa še nič pretresljivega. Mladički se lepo redijo, so vedno večji, gotovo že enkrat večji kot ob kotitvi. In ta teden dobijo svoje novo bivališče...

Ostanite zdravi, takale bolezni pa res nikomur ne privoščim.



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #3367 : 23 Februar 2009, 08:12:55
Slike
Ne klikam dodatne možnosti, temveč prilepim link do slike, ki je že na internetu. V meniju je možnost vstavi sliko........ No ja, ni ravno prava tema. Lepo pa je razloženo tukaj. Aja. Še ena podrobnost. Tako vstavljeno sliko vidijo vsi, slike vstavljene preko "dodatne možnosti" pa le prijavljeni na forum.

Mladički
Glede na kombinacijo močno upam, da bodo tudi po značaju podobni leglu D - pravi divjaki.  :P :P



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3368 : 23 Februar 2009, 08:48:09
V to, da ne bi bili divjaki, ne dvomim  :P

Mi smo imeli pa v soboto bližnje srečanje s poljskim zajcem, ko smo oprezali za prvimi zvončki. Casper se je na moje veliko veselje izkazal kot totalen nelovski pes in je dolgouhca ali zignoriral ali pa spregledal.  ::) Jaz sem reveža skoraj pohodila, ko se je potuhnil v šavju - to pa je varovalna barva. Kar naenkrat je švignil pol metra pred menoj, bil je res gromozanski z mega ušesi in me je fajn prestrašil. Odkuril jo je v cik-caku, naš pes pa nič. Bravo! ;D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3369 : 23 Februar 2009, 09:05:06
Po mojih prvih opažanjih izgledajo tile mladički bolj živahni od lanskih. Najmanjša samička je bolj miroljubne narave, večinoma pa so živahni, da je kaj. Tako, da bo pri nas čez nekaj tednov zelo zabavno...

Hja, Casi, sedaj si me pa razočaral... Saj nisem rekla, da ujemi in raztrgaj ter pohrustaj zajca, ampak nakazati bi ga pa moral in malo se poditi za njim tudi...

Hja, sem izvedela, da moram k zdravnici - sum na pljučnico... Držite se.

Dule, hvala, sem že pozabila tisto opcijo, se bom še enkrat spomnila. Vem, da se meni ponavadi tistega ni dalo delati, ker je več dela, ker je treba najprej na net dati itd....



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3370 : 24 Februar 2009, 08:59:38
Evo slikc... Sedaj pa primerjajte te slikce s tistimi pred enim tednom, pa lahko vidite, da so mladički še enkrat večji (in težji).



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3371 : 24 Februar 2009, 09:01:21
In še ena današnja slikca. Sem dala obema kužama za glodat sapnik, pa sta obe najprej planili, potem pa nobena ni pojedla... Oh, ti mladički pa res vse na glavo obrnejo...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3372 : 24 Februar 2009, 22:13:50
Sporočam, da je Loti izumila nov pasji šport mladih pasjih mamic - balinanje mladičev. Sedaj se ji včasih razlezejo po vsej posteljici. In da bi lahko bila pri njih, jih podreza po ritki, da se zvijejo v klobčič (očitno je to refleks, meni so tudi tako reagirali) in potem jih s smrčkom zakotali kamor želi. Zelo hecno je to videti. Do sedaj je to počela tako, da se je nekam dol ulegla, potem pa toliko časa puzala (se plazila) tik ob robu posteljice, da je nekako vse spravila na sredino. No, tole balinanje je pa očitno že stopnja več. Dokumentirati pa tega ne zmorem...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3373 : 25 Februar 2009, 08:09:17
Mladički začenjajo odpirati očke....



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3374 : 25 Februar 2009, 08:16:27
Hja, jo bomo skušali prepričati v balinanje, ko vas pridem pozdravit in posnamemo filmček!  ;D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3375 : 25 Februar 2009, 10:41:56
No, pa smo se 10 dni stari začeli učiti. Prva lekcija, ki smo jo vzeli je: kadar vidiš sonček, ga hitro najdi, se uleži in zadremuckaj... Mama nam daje dober zgled, le da se ona sonči na terasi...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3376 : 25 Februar 2009, 12:12:14
Pa še nekaj sončnih slikic...



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3377 : 25 Februar 2009, 12:13:25
Še zadnje, če ne grem še kaj slikat...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3378 : 25 Februar 2009, 12:40:24
Mantera, matraš nas  :P

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #3379 : 25 Februar 2009, 12:55:08
O madoniš  :-[ Kake bube  :P Sončka mamo pa res vsi radi.



mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3380 : 25 Februar 2009, 13:06:13
Casper, koga matram? Kar pridi, če si upaš? Ti obljubim, da ti cel Preddvor konec tedna obleži...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3381 : 25 Februar 2009, 13:09:00
Zato nas pa matraš. Gledamo slike in ne moremo k tebi. In najlepša hvala - kar obdrži svoje bacile  8)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3382 : 25 Februar 2009, 14:10:24
Aja, sem razumela. Prav, potem pa nič slikic naslednje tri tedne, ko nas boste lahko začeli obiskovati...



Bettina

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Beti na Pohorju
Odgovori #3383 : 25 Februar 2009, 16:02:46
No, danes pa imamo mi na pazenju eno lušno psičko Candy, pasme Cotton de Tulear. Candy je taka cartika, se pusti nositi okoli kot en plišasti medo. Sta pa z Beti ločeni, ker Beti daje ljubosumje in je hitro pokazala svoj značaj.. Smo šli z Candy na sprehod, mi pa imamo tako lepo travniško pokrajino okoli in je trenutno zelo blatna... Pokrajina in Candy... Ne priporočam dolgodlakega psa...



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3384 : 26 Februar 2009, 08:53:23
Mantera, nisi razumela. Mi bi še slikce, a bi tudi počasi že mečkali otročiče.  :P Pozdravi se! :)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3385 : 26 Februar 2009, 09:03:25
Hja, očitno si mislite, da mi pa cele dneve mečkamo ta male po rokah, a ne? Napaka: prva dva tedna se jih praktično ne dotikamo, ker to ni dobro zanje, tudi Loti ni nič všeč. Prve tri tedne rabijo mladiči mir in čim več bit z mamico in nič drugega. Jaz se jih dotikam samo, ko jih tehtam (sedaj enkrat dnevno) ali jim menjam rjuho, to je trenutno dvakrat dnevno. Kaj več pa ne in tudi drugim tega ne dovolim.

Saj bo še toliko priložnosti, kar nekaj časa bodo še pri meni, takrat jih zaradi mene lahko pridete vsak dan mečkati... Slikala pa sedaj ne bom veliko nekaj časa, da najprej v miru odpro očke in se navadijo na nov svet okoli njih...



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3386 : 26 Februar 2009, 09:44:55
Hja, očitno si mislite, da mi pa cele dneve mečkamo ta male po rokah, a ne? Napaka: prva dva tedna se jih praktično ne dotikamo, ker to ni dobro zanje, tudi Loti ni nič všeč. Prve tri tedne rabijo mladiči mir in čim več bit z mamico in nič drugega. Jaz se jih dotikam samo, ko jih tehtam (sedaj enkrat dnevno) ali jim menjam rjuho, to je trenutno dvakrat dnevno. Kaj več pa ne in tudi drugim tega ne dovolim.

Andreja, vem, da mi bos sedaj zamerila kar bom napisala, venda se ti ze v naprej opravicujem. Kot prvo, sem zelo presenecena nad tvojo izjavo, da se mladickov prva dva tedna prakticno ne dotikas (razen pri tehtanju)  in da potrebujejo mir. Se bolj pa sem presenecena, da zadovoljujes psicine potrebe po cuvanj legla. Ne samo, da mislim, ampak sem prepricana, da delas veliko napako v skodo mladickov. Mladicke je potrebno ze od prvega trenutka "socializirati" za bivanje s clovekom. In dotikanje ter dobre in pozitivne izkusnje sodijo k temu. Ze od najzgodnejse dobe. Ne bom na tem mestu razpredala kaksna skoda je za mladicke, ker izpuscas najpomembnejsi njihov cas za socializacijo, ker o tem obstajajo studije zapisane na netu v ogromnih kolicinah.

 Med drugim ti svetujem, da si preberes odlicen clanek napisan v januarskem kinologu o najnovejsih odkritjih pri zgodnji socializaciji mladickov starih med tretjim in enaindvajsetim dnevom njihovega zivljenja.
Jaz sem se z nasim leglom ukvarjala prakticno od prve sekunde njihovega rojstva. Ne samo, da sem jih bozala, umivala, brisala, hranila, cistila, tudi igrala sem se z njimi, jih masirala, telovadila na aerobicen pasji nacin, jih obracala, dvigovala in spuscala v zrak, navajala na sume, ropot, cudne glasove in pocela z njimi majhne ljubke neumnosti vse v okviru socializacije. In s ponosom moram priznati, da mi je do danes vsak, ki se malo spozna na mojo pasmo dal velik kompliment v zvezi trdnosti in stabilnosti karakterja mojih mastincic.

Sama zagovarjam in podpiram tezo, ki je zapisana v prispevku in upam, da bos tudi ti spremenila svoje mnenje, ko bos clanek prebrala in seveda tudi naredila kaj v tej smeri. Glede na ves tvoj trud in socializacijo, ki ga vlozis v svoje mladicke predvidevam, da ti tistih minimalnih pet minut kot je priporocljivo za posameznega mladicka za malce masaze, telovadbe in bozanja ne bo tezko odsteti od tvojega urnika. In se enkrat, brez zamere, Andreja!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #3387 : 26 Februar 2009, 10:04:39
Miša, cela familija prebolevamo pljučnico, praktično od Lotkine kotitve, tako, da že zaradi tega nočem biti z mladički več, kot je potrebno.

Sama sem prebrala ravno obratno, naj se leglo pusti prve tedne čim bolj pri miru, sploh, če je psica zelo občutljiva na mladičke, ker je vsa vznemirjena, kot prideš zraven. In Loti je taka. Ko se prikažejo mož ali hčeri na vratih, začne kar cviliti, se zaganjati vanej, da bi šli stran. In mi na misel ne pride, da bi jo že sedaj posiljevala, da mora dovolit, da se ji dotikamo mladičke in pika... Meni pusti, ker mi edini res zaupa, da ne bom mladičem nič naredila.

Sama mladičke do 10 dneva vsak dan dvakrat stehtam, kolikor je poterbno, menjam ležišče, vsak večer jih umijem, čeprav je že Loti dovolj skrbna letos, bistveno bolj kot lani, prve dni jih še temeljito pregledam, če je z mladički vse v redu in to je to. Že preko tega handlanja je dovolj stika z mladički vsaj prve dva tedna.  Če smo pa toliko bolni, kot smo trenutno, pa sploh. Je pa to gotovo 10 minut na vsakega mladička dnevno od njegove kotitve naprej, to pa gotovo.

Ne vem kaj je narobe, če psička čuva leglo. Meni tudi ne bi bilo všeč, da bi mi neznanci takoj po porodu mikastili moje dete, znorela bi. Še ženska ima ponavadi prvi mesec mir zase in svoje dete, ne vem, čemu ne bi tega omogočila psici, če si to želi.

PO sredini drugega tedna, ko mladički že vidijo in slišijo, pa se začne vzpostavljati socialna vez najprej z bližnjo okolico, ko mladički spoznavajo zvoke in slike življenja, potem pa odnose ne več le z mamo, bratci in sestricami, tudi z ljudmi. Takrat pridemo mi bolj na vrsto. Bom pa z zanimanjem prebrala članek, ki ga omenjaš, saj se vedno rada še česa novega naučim.



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #3388 : 26 Februar 2009, 10:13:19
Andreja, vem, da mi bos sedaj zamerila kar bom napisala, venda se ti ze v naprej opravicujem. Kot prvo, sem zelo presenecena nad tvojo izjavo, da se mladickov prva dva tedna prakticno ne dotikas (razen pri tehtanju)  in da potrebujejo mir. Se bolj pa sem presenecena, da zadovoljujes psicine potrebe po cuvanj legla. Ne samo, da mislim, ampak sem prepricana, da delas veliko napako v skodo mladickov. Mladicke je potrebno ze od prvega trenutka "socializirati" za bivanje s clovekom. In dotikanje ter dobre in pozitivne izkusnje sodijo k temu. Ze od najzgodnejse dobe. Ne bom na tem mestu razpredala kaksna skoda je za mladicke, ker izpuscas najpomembnejsi njihov cas za socializacijo, ker o tem obstajajo studije zapisane na netu v ogromnih kolicinah.

 Med drugim ti svetujem, da si preberes odlicen clanek napisan v januarskem kinologu o najnovejsih odkritjih pri zgodnji socializaciji mladickov starih med tretjim in enaindvajsetim dnevom njihovega zivljenja.
Jaz sem se z nasim leglom ukvarjala prakticno od prve sekunde njihovega rojstva. Ne samo, da sem jih bozala, umivala, brisala, hranila, cistila, tudi igrala sem se z njimi, jih masirala, telovadila na aerobicen pasji nacin, jih obracala, dvigovala in spuscala v zrak, navajala na sume, ropot, cudne glasove in pocela z njimi majhne ljubke neumnosti vse v okviru socializacije. In s ponosom moram priznati, da mi je do danes vsak, ki se malo spozna na mojo pasmo dal velik kompliment v zvezi trdnosti in stabilnosti karakterja mojih mastincic.

Sama zagovarjam in podpiram tezo, ki je zapisana v prispevku in upam, da bos tudi ti spremenila svoje mnenje, ko bos clanek prebrala in seveda tudi naredila kaj v tej smeri. Glede na ves tvoj trud in socializacijo, ki ga vlozis v svoje mladicke predvidevam, da ti tistih minimalnih pet minut kot je priporocljivo za posameznega mladicka za malce masaze, telovadbe in bozanja ne bo tezko odsteti od tvojega urnika. In se enkrat, brez zamere, Andreja!

Missa

Miša se 100% strinjam s tabo. Sem hotela že sama napisat pa sem si rekla, da raje ne bom. Da ne bi nastal spet kakšen kreg :-[. Mantera tudi meni se zdi ta izjava popolnoma mimo... Pa brez zamere :-X.
Saj ni treba, da mladičke po naročju valajo neznanci, pomembno je, da jih vi (domači). In da z njimi počnete čim več stvari, ki jih je lepo opisala že Miša...

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #3389 : 26 Februar 2009, 10:15:06
Ne vem kaj je narobe, če psička čuva leglo. Meni tudi ne bi bilo všeč, da bi mi neznanci takoj po porodu mikastili moje dete, znorela bi. Še ženska ima ponavadi prvi mesec mir zase in svoje dete, ne vem, čemu ne bi tega omogočila psici, če si to želi.

Če dovolite pripombo na tole. Primerjava med pasjim mladičkom in otrokom se mi zdi  v tej situaciji neprimerna, ker gre čisto za drugo zadevo. Pasji mladiček se MORA čim prej navadit na človeške dotike, ker bo čez dva meseca odšel k LJUDEM in z njimi živel do konca življenja. Svojo mamo in bratce in sestrice bo torej zamenjal za človeško krdelo. Človeški mladiček bo ostal z mamo, s točno tisto, ki ga je rodila, in zato res ne rabi dotikov drugih (tujih) ljudi ali živali že takoj po rojstvu.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943