pesjak in pasje ute

robidica · 216432

T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #120 : 24 Maj 2006, 21:37:54
Živjo!

Naš pesjak smo izdelali sami po mojih načrtih in predvsem na vztrajanju kakšen mora biti. Velik je 3,5 x 2,5 m in ima eno kratko stranico v celoti zaprto z lesom in pa obe dolgi stranici do polovice, tako da ima zaveterje, pesjak bom pokrili z kritino tako da ne more po njej padati dež ali pozimi sneg, koča bo takšna da bo imela dva dela zimski in letni po tleh ima pa po celotni površini les tako da ne spi ali da bi bila v stiku z betonom. Ogrodje je izdelano iz železnih cevi ter omrežen z betonsko mrežo in vse skupaj je pobarvavo.
Narejen je tako kot sem si ga jaz želel zato je prišel malo dražje do sedaj cca 200.000 sit (tu je všteta že kritina) vendar mi ni žal da sem dal toliko na njega, res pa je da nisem nikjer pretirano šparal ampak sem izdelal tako da bo nekaj časa zdržel. Ja koča me bo še stala ene 50.000 sit.

Lp

Toni

+1



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #121 : 03 Julij 2006, 15:37:12
Že 14 dni opažam, da ima Lony v pesjaku vsak dan najmanj dva polža(lazarja). Zanima me kako se jih lahko znebim iz pesjaka, ker včasih najdem tudi kakšnega v briketih. >:(
Pesjak mu pometam po 2-krat na dan, z vodo mu ga pa umijem vsak teden.

Lp,
   Nastja ;)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #122 : 03 Julij 2006, 19:04:37
Nastya polžev se lahko znebiš na preprost način:

1.Nasuj okoli pesjaka sol
2.Nasuj okoli pesjaka zdrobljeno jajčno lupino

Humano in enostavno ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #123 : 03 Julij 2006, 20:50:08
Že 14 dni opažam, da ima Lony v pesjaku vsak dan najmanj dva polža(lazarja). Zanima me kako se jih lahko znebim iz pesjaka, ker včasih najdem tudi kakšnega v briketih. >:(

Malo offtopic, pa kljub temu. Po drugi povedi sklepam, da ima hrano ves čas na voljo. Zakaj? Daj mu samo toliko, kolikor lahko naenkrat poje in mu daj več obrokov (npr. 2), da ima čas hrano prebavit, ne pa da je čez cel dan in tako več čas prebavlja. V začetku bo skoraj sigurno kaj pustil, če se 15 min ne bo dotaknil sklede, hrano umakni in mu jo ponudi šele takrat, ko bo čas za drugi obrok. Obroke mu daj ob približno isti uri, tako da se navadi na red, ker psi namreč imajo radi rutino, da so sigurni in da torej ni neke negotovosti. In na tak način polžev v briketih ne boš več našla, ne garantiram pa tega, da ne bodo v skledi. ;)

Ok, nazaj na pesjake.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #124 : 05 Julij 2006, 14:38:31
ursa, kako je zdaj z vašimi pesjaki?

če bo vse po sreči bo že letos...namreč deda si je skoraj odrezal prst (nasrečo si ga ni) zato moram še malo počakati....zdaj sem izbraza lokacijo...naredila približen načrt..itd. skratka se pripravljam na gradnjo...upam da o še letos....če bo z dedatovim prstom use uredu da ne bo prišlo do kakšnega hujšega vnetja...


lp urša

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #125 : 05 Julij 2006, 15:24:49
T in T: mas mogoce kaksno sliko pesjaka? Mogoce je lahko kr tu prilepis ali pa mi posljes na email. Me zelo zanima, ker se slisi fenomenalono :)



T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #126 : 06 Julij 2006, 06:35:50
Živjo!

Seveda lahko pošljem slike samo cena se je sedaj nekoliko spremenila no kar precej trenutno čakano na streho zato imam kar pokritega s folijo, čakam pa tudi še na pasjo uto. Zadnje cene pa si ne upam povedat ker je res visoka :). Sedaj če hočeš videti fotografije pesjak pokrit s folijo lahko to naredim še danes če ne pa bo treba počakat še kakšen dan.


lp

Toni



janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #127 : 07 Julij 2006, 08:46:30
Naš pejak je pa takšen:velik je 4x3 m,polovico ima lesen pod polovico pa pesek,narejen je bil za kraškega ovčarja ki je na žalost pokojen zdaj pa imamo aljaško malamutko ki je notri samo kadar nas ni doma,stal je pa približno 120.000,00 sti in pomagal nam ga je narediti moj oče drugače bi bil še dražji.tukaj pa si ga lahko pogledate seveda je zdaj pobarvan okoli je pospravljeno.
http://janka.moj-album.com

lp


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #128 : 07 Julij 2006, 11:37:51
Ojla!

Mi smo tudi vse sami delali (Moja punca in moja starša) edino konstrukcijo mi je prišel kolega varit pa še to mi je delal za "sindikalno ceno" ostalo pa vse barvanje konstrukcije, lesa, betoniranje, polaganje plošč, nabijanje opža na stene in streho smo naredili pa sami pa mi stroški samo materiala (betonske plošče, cement, železo, les, barva, streha) cca. 270.000 sit, sedaj pa pride še koča katero mi bo pa izdelal en mizar in računam cca. 50.000 sit. Dobro ste zvozili s stroški, je pa res da je vse tako močno in kvalitetno izdelano tako da naslednjih par let ne pričakijem da bom na njega vložil kaj še edino če bo naju z mojo kaj prijelo po renoviranju.

lp



janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #129 : 09 Julij 2006, 14:32:18
mi ga bomo mogoče samo prebarvali ko bo barva zbledela in mogoče kaj peska dodali mislim da drugega ne bo treba,razen še kak pesjak če bomo nabavili še enga psa.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #130 : 12 Julij 2006, 23:15:32
Naš pesjak pa meri okrog 5x4 m. ima betonska tla prekrita z lesenim podom. Okrog je mreža nobena izmed stranic ni obita z lesom. Na sredini ute stoji prostorna dvojno izolirana uta. Pesjak je pa tudi pokrit s pravo kritino. Na sredini je pa uta zato ker se on vedno kam stiska in posledično obožuje lešanje stisnjen med škarpo (zraven hiše teče potok katerega breg ki meji na naš vrt je utrjen s škarpo) in uto. Mislim, da mu hudega ni, Pozimi pri -5 in nižje je pa tako v hiši.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #131 : 18 Julij 2006, 00:45:10
T in T oprosti da pisem tak pozno, sem bil na morju :) Vglavnem to je moj mail: [email protected]

Me pa najbolj zanima kaksno ograjo imate okoli pesjaka. Drugo pri meni vse stima. Pesjak je velik nekje 4x3,5 razen enega dela 2'0.5m kjer je pesek, je v lesu. Notri je ena velika hisica. Glede ograje pa me zanima zato, ker je nasa bla premalo mocna in nam jo je en snubec vrtgal oz. zvil in morem zdaj nekaj novega naredit. Nekaj cim trsega, poceni in pa fajn bi bilo da je vzorec cim manjsi. Ima kdo kako idejo?

Lp



T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #132 : 18 Julij 2006, 09:53:35
Živjo popo!

Mi smo uporabili kar železo betonsko mrežo z raterjem 100 x 100mm in premerom žice 5mm, nato smo jo lepo "oprali" z ferosanom (sredstvom za odstranjevanje rje) ter jo z barvo prebarvali to je bilo še najceneje glede na kvaliteto katero sem hotel doseči. Ja naš pejak je zaprt približno 1/2 z to mrežo ostalo pa z lesom da ima zaščito pred vremenskimi vplivi. Mreža pa je privarjena na konstrukcijo.

Lp

Toni



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #133 : 26 Julij 2006, 14:36:46
ali bo  4m 20 cm x 2 m dosti velik pesjak za našega mešanca Pajota? ( je na sliki v avatarju)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #134 : 26 Julij 2006, 21:38:56
ja skor da  ;D naš ima tudi nekaj takega .. pa je njuf  ;D sam malo več kot 2 metra je . mislim da skoraj 3  8)



piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #135 : 26 Julij 2006, 21:48:26
mi mamo tudi 5*4 in sta dva psa notri(zdej za silo) in ni nobenih problemov. Zdej pa ko se bomo preselili in mamo ze načrt za pesjake ki bo v stilu z drvarnico(arhitekt naredu) bosta mela pa vsak 3*4 in hišico zunaj pesjaka.

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #136 : 27 Julij 2006, 12:18:41
komaj čakam da bo pesjak narejen....z dedom morava že zabetonirati tla pa se gradnja lahko začne  :)


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Zaska

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Deya
Odgovori #137 : 31 Julij 2006, 00:30:05
Evo se en nov na forumu  ;D
Torej k hisi bo kmalu prisel zlati prinasalec. Zanima me koliko naj bi bila visina koce v pesjaku in koliko naj bi bil visok prehod v drugo polovico koce, je lahko manjsi kot kuza? Ne zelim narediti vse skupaj preveliko/premajhno, da ji bo pozimi cim bolj prijetno  :)

LP,
z


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #138 : 02 Avgust 2006, 00:39:31
Prehod naj bo tako velik da bo pes lahko brez problema sel skozi, ni pa potrebno da gre skozi dvignjene glave - ce jo more sklonit sploh ni problem. Boljse je da ne pretiravas z velikostjo, ker je potem pozimi bolj mrzlo kot pa v manjsi, ampak ravno dovolj veliki, katera se hitreje segreje in lazje ohranja temperaturo. Ce jo bo narocil/1 bo ti kr mojster znal povedat primerno velikost hisice. Ce ne ti pa lahko jaz jutri sporocim kako velika je moja (imam labradorko) in se alhko nekako drzis mojih mer, ceprav sem jaz hotel vecjo zaradi drugih dejavnikov. Ce teh ne bi bilo bi narocil manjso.

Lp



Zaska

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Deya
Odgovori #139 : 02 Avgust 2006, 09:45:25
thnx
Mi bos pa zelo pomagal, ce bos lahko napisal mere tvoje hisice.

LP,
z


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #140 : 21 Avgust 2006, 06:57:24
Živjo,

Obljuba dela dolg in sedaj lahko vidite naš pesjak na priloženem linku.

http://skywalker.moj-album.com/album/4516428/

Lp

Toni




bejba

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 15 Februar 2007, 10:17:37
A kdo mogoče ve, kje lahko kupim pocinkano mrežo za pesjak?



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #142 : 15 Februar 2007, 13:30:33
A kdo mogoče ve, kje lahko kupim pocinkano mrežo za pesjak?

Po moje v "trgovinah" s kakšnim gradbenim materialom.


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #143 : 16 Februar 2007, 19:48:00
Mrežo lahko tudi enostavno kupiš in jo daš pocinkati...če je problem zgolj v tem, da ne dobiš pocinkane.



sabrina

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 16 Februar 2007, 22:55:35
bejba... evo za mrežo: sem glih začela delati v podjetju,ki se ukvarja z izdelovanjem mrež. Zadnič je bil en gospod pri nas, ki se je zanimal za mrežo za pesjak oz. za začasno rešitev (tak je reku),mere: 1000 X 1500 in 2000 X 1500, svetla mreža, fi 4mm, odprtina 40. cena: 50 eur.
to pa je podjetje Strojkovina, Celje. http://www.strojkovina.si/

lp,
sabrina



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #145 : 21 Marec 2007, 16:51:37
Evo slikici pesjaka. Približno takega ima tudi moj kosmatinec 8)





Sliki iz strani: http://www.mizarstvo-cuden.com/pesjaki.htm



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #146 : 05 April 2007, 17:19:42
Ve kdo kakšen je normativ za pasjo hišico za zlatega prinašalca? Najbrž te mere vejo prodajalci pasji utic?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #147 : 06 April 2007, 21:48:02
matrox ta pesjak je pa res super :o Potem se tvojemu ful gode, ko ima približno takega :D

Lp


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #148 : 06 April 2007, 22:29:19
Ve kdo kakšen je normativ za pasjo hišico za zlatega prinašalca? Najbrž te mere vejo prodajalci pasji utic?
Ta podatek morem tudi jaz poiskat, za mojega ;)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #149 : 06 April 2007, 23:14:05
Minimalna velikost pesjaka skupaj z uto, v odvisnosti od teže psa, je:

Teža psa       Minimalna površina       Minimalna višina       Minimalna širina, če je pesjak pokrit.
do 24 kg           6,0 m2                      1,8 m                 2,0 m
od 25 do 28 kg       7,0 m2                   1,8 m                     2,0 m
od 29 do 32 kg       8,0 m2                   1,8 m                     2,0 m
nad 32 kg         8,5 m2                     1,8 m                       2,0 m


Vsaj tako pravi Pravilnik o zaščiti živali, objavljen v Uradnem listu 9.8.2005.



Lp,
Mojca