Piskajoče igračke

ninci · 36684

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #30 : 20 Februar 2006, 19:47:56

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #31 : 21 Februar 2006, 19:54:07

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #32 : 21 Februar 2006, 19:57:32



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #33 : 25 Januar 2007, 15:19:27
Naš Karo pa ne mara piskajočih igrač. Je imal kužata, pa si ni upal v košaro, ker je bil tale kuža tam.  Kadar koli je kdo zapiskal z njim, je on zraven zatulil in prišel delat red, v stilu dej mir psu, da neha cvilit. Ga je poskušal večkrat v gobec prijet, pa mu ni šlo, ga je pljunil in se pačil. ???

Žoge mu tud niso več zanimive, izjema je ena pletena žoga.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 24 Januar 2012, 22:21:19
Katere izmed teh piskajočih igrač so najbolj glasne in po možnosti primerne tudi za pse z močnim ugrizom? (uniči jih itak jaz hočem samo da igrača ne bi razpadla takoj ko bi jo stisnil)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #35 : 26 Januar 2012, 13:55:06
Cuz oz. Guz. Vem da jih imajo v Alerju Karlie Boomer Guz se uradno reče. So kar kvalitetni. Je debelejša guma. Ta največji prdi, ostaldva pa piskata.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 26 Januar 2012, 16:37:24
Hvala! :)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 02 Februar 2012, 09:55:29
Tudi nekatere Wubbe piskajo.
 Zelo glasno.  ::)



hmmm...

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 16 Februar 2012, 15:02:23
Pozdravljen!
Pričakujemo novega družinskega člana, mešančka, ki naj bi po predvidevanjih zrastel v srednje velikega psa. Danes smo se odpravili po nakupih (da ne hodimo zadnji moment) in seveda, smo hoteli kupiti nekaj različnih igrač, pa nas je prodajalec v zootiku v city parku opozoril, da mladiči ne smejo imeti igrač, ker naj bi to spodbujalo agresivno vedenje, česar pa seveda ne želimo, ker imamo majhnega otroka. Sicer, vem, da je agresija stvar vzgoje, pa so nam razložili, da psi ob piskajočih zvokih razvijejo nagonsko agresijo. Jaz sicer za kaj takega nisem še slišala ali prebrala, zanima me še vaše mnenje glede tega, ker mi je kar malo hudo, da ne bo imel nobene igrače ob prihodu v novi dom...
Lep dan!



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 16 Februar 2012, 17:20:16
 :o :D :D :D aha. Še dobro, da nimam agresivnih psov pri tolikšni količini igrač, kakršno imajo. Pa prav nasprotno poznam mladiča, ki doma ne sme imeti igrač zaradi takšnega mišljenja...ko pride do prve ''igrače'' (ki ni nujno da je pasja igrača) pa bolje da te ni blizu. Posesivnost taka da hudo, ker jih drugače nima na voljo.
Bolje morda, da določite mejo, kdaj in koliko igrač je na voljo prosto po Prešernu (-) in koliko pod nadzorom (+). Sigurno ni dobro, da ima preveč igrač stalno na voljo. Je pa dobro, da ima varne igrače (recimo žoge v katero se napolni hrana - s tem mu recimo olajšate čakanje doma) takrat, ko vas ni. In igrače, ki so na voljo, ko se vi igrate z njemu. Tukaj skoraj ni omejitev.
Edno kar lahko spodbuja agresijo je groba bojna igra s psom, ki zajema valjanje po tleh s psom in načrtno jemanje igrače na silo. To ni zaželjeno. Če pa se cufate s psom na primeren način pa je idealna igra za psa. O tem je že ogromno napisanega.
Pa veliko užitkov z novim članom  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #40 : 16 Februar 2012, 21:29:39
Vseeno pa velja prestaviti prihod pasjega člana za nekaj mesecev kasneje, ker vam osnovno znanje manjka.

Razvijanje igre
načini učenja (kliker sistem, shaping...ali kaki drugi, važno je, da se odločite za nekaj kar bo delovalo in da nimate "mešano na žaru")
navajanje na čistočo in hišni red (kaj se sme in kaj ne sme, ter kako to doseči)
Kako naučiti osnovna vedenja (hoja na ohlapnem povodcu, odpoklic iz igre, prihod na ime, pusti, prinesi)
razvijanje samokontrole

in osnove pasje telesne govorice, signali za umirjanje me psi.....

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 16 Februar 2012, 23:05:38
Vseeno pa velja prestaviti prihod pasjega člana za nekaj mesecev kasneje, ker vam osnovno znanje manjka.

No dejmo malo nehat s takimi opazkami...saj ponavadi sem tiho, samo včasih je pa preveč.. :)
Čisto prav je, da so se prišli na forum pozanimat, preden so kupili psa...zakaj bi pa prestavljali nakup? Večina lastnikov začne brskati po netu in forumih, ko jih pes že pošteno vleče za nos...nažalost :-\

Zelo odvisno je, kakšnega psa imate..in če veste zakaj je bil pes prvotno narejen (terierji - miške -> piskajoče zakon, pri beaglih pa bolj potegne kakšna cufa oz igrača, ki "oponaša" bežeči plen..), pri mešančkih pa pač probavaš :) Seveda s tem ne mislim, da pa beaglom ne bodo všeč piskajoče, itd...
Vsekakor pa piskajoče igračke ne spodbujajo agresivnega vedenja, tako da kar veselo nakupit igračke :) Pa veliko užitkov pri igri!

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


hmmm...

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 17 Februar 2012, 18:45:31
Čara, hvala za tako prijazno opazko :)

Očitno so forumi namenjeni zgolj tistim, ki že vse veste, seveda :) Zadeva z piskajočimi igračami se mi je zdela nekoliko čudna, vendar nam je prodajalec prepričljivo razložil...
Pred prihodom novega družinskega člana sem se TEMELJITO pozanimala, preučila praktično vse stvari, in ker NIKJER nisem zasledila možnost agresije zaradi piskajočih igrač, sem povprašala še na forumu, kjer pa sem izpadla kot največji neodgovorni bodoči lastnik psa.
Hvala za nasvet, vendar smo se kljub temu odločili in ne bomo prihod psa prestavili za pol leta, ampak ga gremo čez natanko teden dni iskati. Odločili smo se pa za mešančka iz zavetišča, ker smo na drugem forumu, natančno prebrali, zakaj rodovnik in se zato nismo spustili v nakup nerodovniškega, smo hoteli rodovniškega, pa smo zdaj pristali na mešančku. Je srednje velik kuža, in doma že komaj čakamo na prihod člana :)

Lep večer!



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 17 Februar 2012, 18:57:12
Lušno  :) veliko igranja, veselja in skupnih uric vam želim.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #44 : 18 Februar 2012, 08:45:14
hmmm,veliko veselja z novim družinskim članom!
Čara,ti se pa malo umiri z takimi izjavami!



hmmm...

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 18 Februar 2012, 13:24:45
Hehe, hvala Lojze in Lunette  ;D Že komaj čakamo :)



Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 19 Februar 2012, 18:47:41
Moj Pako pa ma eno piskajočo žogico, pri kateri velikokrat zatuli, če jo dovolj obdeluje/piska. Še kdo to opaža?



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #47 : 19 Februar 2012, 18:54:54
Pri mojem berncu igrače sploh niso zanimive če ne piskajo  :) Tamalemu so vse igrače všeč, če pa piskajo še pa toliko bolje  :D

Drugače pa jaz nisem opazila nikakršne agresije zaradi piskajočih igrač...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 23 Februar 2012, 12:18:53
Jaz sem moji včeraj kupila piskajočo igračko - sendvič. In ko sem stisnila igračo, da je zacvilila je psica ratala čisto nora. Dala sem ji igračo in se je ful zabavala z njo. Po ene pol ure pa je med grizenjem začela ful cvilit oz. jokat zraven. In jo je še kar dalje grizla. Igračko sem ji vzela stran, se šla malo igrat s psico in potem sem ji jo dala nazaj. Po 5 minutah je spet začela cvilit zraven  :-\ ??? . Vzela sem ji stran, ker ne vem če je to normalno, da tako cvili zraven? Psica se je čist normalno obnašala, ko sem ji stran vzela, si je vzela eno žogo (ki ne cvili) in jo grizla, cartala se je, igrala, delala trikce, uglavnem vse normalno...

Zdaj pa ne vem, a ji naj dam nazaj igračko ali ne?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #49 : 24 Februar 2012, 08:54:19
Moj Pako pa ma eno piskajočo žogico, pri kateri velikokrat zatuli, če jo dovolj obdeluje/piska. Še kdo to opaža?

Moj tudi :D je pa to ena taka ful mehka zogica, ki piska, ko jo stisnes in tudi potem, ko postaja spet okrogla... ful smeh :D

battito animale


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 24 Februar 2012, 09:06:09
Je bilo nekaj podobnega ravno v "naši" temi...očitno je aktualno ;D
Teo (prejšnji pes) je vedno full cvilil in stokal, ko je nosil naokrog njegovo najljubšo račko. Kot bi se mu smilila. Zelo redko jo je sploh toliko stisnil, da je piskala. Zanimivo je pa tudi to, da jo je pogosto dal v posodo z vodo. 13 let jo je imel (edina, za katero se je zmenil), samo ta piščalka se je pokvarila (verjetno zaradi vode), potem so jo pa naši pomotoma stran vrgli  >:D
Zdaj Wai pa samo občasno brunda pri nekaterih :D Meni so tako simpatični za opazovat :-[ :)


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 27 December 2012, 21:17:33
A kdo mogoče ve kje bi jaz lahko dobila to igračo prosim?  :o http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=MZYOjRWLm8o

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 27 December 2012, 21:24:00
Zadnjič sem v Mr. petu videla zelo podobno kuro.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 27 December 2012, 21:27:20
Saj ni nujno da je kura pomemben je zvok.  :) Hvala za predlog bom preverila če so prave.  ;D

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Tinka83

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 27 December 2012, 22:23:58
So pa imeli v Mr.Petu enkrat tud purana....k se res oglaša čist enako in tudi izredno glasno. :'(
Sam zna pa biti izredno nadležno če je pes navdušen nad tem da mora igrača skoz piskati, kar naša seveda je. >:(



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #55 : 02 Avgust 2014, 17:30:38
Priporočam tele piskajoče žogice:



Moj ima 2 že pol leta in obe še čisto celi po zunanjosti - piska je pri eni 'odmrla' čez kake 3 mesece - padla notri, ampak je pes ne more dobiti ven, razen če čisto razčetveri žogico (je iz naravne gume in mojemu še ni uspelo) in se odbija v notranjosti žogice tako, da še zmeraj ropota in je še zanimiva :P Ne plavajo dolgo, ker je na vrhu luknja in se bodo čez nekaj časa napile in potunkale, ne ratajo ful slinaste kot npr. Kong Air.. So kar precej drage (7-8€ v Mr Pet-u, če kdo najde cenejšo varianto se priporočam). Moj je uničil vse ostale (razen tistih res trdih gumijastih, ki pa ne piskajo in jih ne more dobro zagrabit) iz pene, Kong Air tudi scufa ful hitro..



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 02 Avgust 2014, 22:25:58
BlackSwan, katera je znamka te žoge? Mi smo bili v četrtek v Mr. Petu v BTC (Ljubljana), pa je niso imeli.



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #57 : 02 Avgust 2014, 22:54:58
noro, tako žogico bi pa tudi jaz  :o prvič vidim, priznam

Pri mojem je najdlje zdržala Everlasting Fun Ball (no, saj je še cela  :P), vse ostale pa grejo po hitrem postopku. Če pa žoga ali kakršna koli druga igrača piska, je pa še toliko bolj zanimiva. A kaj ko ponavadi zdrži 10 min, max.  ???


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #58 : 03 Avgust 2014, 10:20:27
Trixie. :)
V Mr Pet-u v BTC so jih imeli še vsakič, ko sem šla. Upam, da jih niso nehali prodajati o:
Naj opozorim da moj ni hardcore grizač, ampak razcufa vse mehkejše žoge, tistih res trdih pa ne mara.. Guma se mi zdi kar precej debela na teh, no splača se probat vseeno. :)

Takole izgledajo njegove (sem se spomnila, da imam 3 :D), vse stare pol leta (jih je dobil kot 2-mesečni mladiček in so zdržale njegove ostre zobke, zdaj pa tudi zdržijo vsakodnevno prežvekovanje, jih ima skoz na tleh in se pogovarja z njimi, ko jih drži v gobcu :D cvili, ko piskajo) - tamali modri je piska padla notri:




Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 05 September 2014, 14:28:38
Tole so res super žogice! Odlična, trpežna guma, so pa zato malo dražje. Piska itak takoj pade not v žogico. Sama sem imela srednjo velikost in jo nažalost zgubila. Od takrat se ne da več dobiti srednje velikosti...samo še malo in veliko  :(

Pri nas se je piska najdlje obržala v Kong piskajoči teniski.