Piskajoče igračke

ninci · 36691

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 02 Oktober 2005, 20:00:48
Včeraj smo vnovem Tukanu v BTC-ju kupili vsakemu eno piskajočo igračko. Smart se je ob tem pomlajšal za 2 let jih žveči in prenaša okoli, seveda bi najraje imel obe naenkrat.

Rumba po drugi strani pa se zelo čudno obnaša. Če ne bi bila gonitev tako daleč nazaj bi rekla, da gre za navidezno brejost. Igračko vzame Smartu in jo nese nekam na svoje, vmes joka in cvili ter pazi, da jo prime tako, da ne zapiska. Če se da, se uleže nanjo, ji daje lupčke in zraven joka. Včeraj jo je nesla sabo na sprehod čez cel center Kranja in je bila najbolj ponosna psička daleč na okoli. Dokler seveda igračka ni zapiskala, potem je bil spet cel jok in stok.

Ima kdo mogoče podobno izkušnjo?

Lp nina
 



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1 : 02 Oktober 2005, 20:16:55
Heh ni navidezna brejost pomoje bol "materinski sindrom". Vzela je igračo za svojega mladiča in če malček zajoča ga ona tolaži. Pojav je pri nekaterih pasmah posebej izrazit. Npr. nevfiji če mu daš igračko ko piska bo popustu prijem tolk da bo nehala. Pri mojem je včasih tako. Drgač pr samičkah je še bol izrazito.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 02 Oktober 2005, 20:25:47
Hmm jaz v tale materinski nagon pri psičkah ne verjamem najbolj, čeprav ko gledam malo kako nesrtečno prenaša tisto svojo piskajočo kuro okoli ... bi človek res pomislil na kaj takega.

Samičke drugače nimajo nobene želje po mladičkih razen v času gonitve. Tudi potem se mladičkom začnejo takoj ko so dovolj stari umikati in jih z renčanjem odganjati, ko želijo piti mleko recimo. To sem videla, tako da v kakšno veliko materinsko ljubezen med psičko in mladičom ne verjamem.

Vsekakor pa bomo morali pri naslednji gonitvi biti pazljivi in igračko pospraviti nekam na varno, da ne bo kakšne navidezne brejosti brez potrebe.

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #3 : 02 Oktober 2005, 20:29:30
hjoj, Rumbica ..  :) sej bo, Indi je mel tudi tako igračo pa še ma zdej žogo, sam se ne trudi da ne bi piskala ..  ;D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #4 : 02 Oktober 2005, 20:48:29
Hmm jaz v tale materinski nagon pri psičkah ne verjamem najbolj, čeprav ko gledam malo kako nesrtečno prenaša tisto svojo piskajočo kuro okoli ... bi človek res pomislil na kaj takega.

Samičke drugače nimajo nobene želje po mladičkih razen v času gonitve. Tudi potem se mladičkom začnejo takoj ko so dovolj stari umikati in jih z renčanjem odganjati, ko želijo piti mleko recimo. To sem videla, tako da v kakšno veliko materinsko ljubezen med psičko in mladičom ne verjamem.

Vsekakor pa bomo morali pri naslednji gonitvi biti pazljivi in igračko pospraviti nekam na varno, da ne bo kakšne navidezne brejosti brez potrebe.

Lp nina


Hja tut to mi je znano. Sam pomoje je pač tista nežnost, ki je samičkam bol prirojena kot samčkom, se pa tudi pri samčkih pojavlja (Neon npr.) Materinski sindrom poimenovano pač kar tako.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #5 : 02 Oktober 2005, 21:15:32
ja, Ambra je čist ista, igračke je bila tako vesela, ampak kadar je zapiskala jo je odložila in jokcala zraven, tako da jo je iz 20m prenesla pa 5x vmes odložila, :D takšne so psičke, pa Ambra je še otrok mislim da je malo krivo tudi to da je novofundlandka ;)

slikca piskajočega ježka ob tolaženju  :D




LP Maruša




Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #6 : 02 Oktober 2005, 21:18:57
No to sm hotla povedat. Mimy hvala za pomoč!

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 02 Oktober 2005, 21:20:48
ja, Ambra je čist ista, igračke je bila tako vesela, ampak kadar je zapiskala jo je odložila in jokcala zraven, tako da jo je iz 20m prenesla pa 5x vmes odložila, :D takšne so psičke, pa Ambra je še otrok mislim da je malo krivo tudi to da je novofundlandka ;)

slikca piskajočega ježka ob tolaženju  :D




LP Maruša



Engale tacga jezka smo pa mi meli, pa sploh ne piska vec .. nas namrec nima usmiljenja z piskajockami :D



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #8 : 02 Oktober 2005, 21:24:08
huh, tacga smo pa mi hotli kupt, sej ga mormo kupt, ker je pr nas bolj bogo z igračami ker vse uniči!



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #9 : 02 Oktober 2005, 21:26:33
takega ma tudi rondek...rdečega, ki ne deluje več :-X :-X :-X...ostal jhe zunaj na dvorišču in padal je dež :o ::). Mamo pa pepija, ki se je pokvaril zaradi iste finte... še slikica, na kateri je sicer rina ampak je tudi pepi :) :) http://bernirina.moj-album.com/slike/77420/MARFQRf1tauQRU04.jpg

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #10 : 02 Oktober 2005, 21:47:13
Kako si dovoliš,da ukradeš mojo sliko...hehe,hecam se ;).To je bila Rinina najljubša pisakjoča igračka.Ko je dobila še enega "Pepija" ji ni bilo čisto jasno..kako sta zdaj lahko dva,če je bil pred 1 uro samo en ??? Zdaj ji je naj naj (nepiskajoča ;D) nogometna žoga  ;).

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #11 : 03 Oktober 2005, 12:46:36
no pri nas je pa takole
ko se kana goni , je zelo materinska ,
drugače pa :
se toliko časa trudi
dokler igrački ne iztakne
tistega za piskat
potem ne piska več
in ni zanimiva
jo dobi ron in jo
zveči toliko časa dokler ne poči
potem je pa za v koš
EKOLOŠKO UNIČEVANJE !



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #12 : 08 Oktober 2005, 18:47:24
Tyson in Pago sta od malega imela piskajoče žogice, ampak so se pod zobki prehitro uničile pa še cel dan so piskale! ::) ;D Pa smo potem raje kupili kar navadne žogice in igračke!
Taro je pa tudi kot mladiček imel piskajoče ježke, pa so bili ti v kratkem času uničeni, saj mu je šlo piskanje tako na živce da jih je še bolj grizel. :P ;D

Lp, Maša



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #13 : 08 Oktober 2005, 21:59:10
Rinchy takega Pepija je imela bokserka,ki sme jo mela polet na "dopustu".Pa ta igrača je sveta ::).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #14 : 08 Oktober 2005, 22:17:53
Kako si dovoliš,da ukradeš mojo sliko...hehe,hecam se ;).
brez problema ;D ;D ;D ;D ;D ;D

ja pepiji so sveti....zdaj je mir, ker je voda notri in ne piska več....ampk kaj, ko ma zdaj ježka in skos cvili naokoli z njim!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 08 Oktober 2005, 22:54:24
Hehe, Mishko je zanc postal lastnik piskajoce kure in mini jezka forumske barve = oranzne :D
Potem pa skos s kuro u gobcu naokol hodi, in na vsak etok zapiska ..  ::) :D :D



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #16 : 09 Oktober 2005, 09:08:09
kje pa lahk kupim Pepija ... hehehehe ;D :D



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #17 : 09 Oktober 2005, 14:52:12
Mi smo pa danes na razstavi dobili 2 piskajoči igrački. ;D Zara eno že veselo prežvekuje in sosede spravlja ob pamet s piskanjem, drugo pa šparamo za kasneje ;D

Smo imeli pa do sedaj jih že kar nekaj...pa so vse šle ::) Najprej jih je Zara pregriznila, potem pa so nehale pisakti ::)

Lp, Marusa


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #18 : 10 Oktober 2005, 21:04:02
mi pa nimamo nobene piskajoče igrače.. ampaj jo nameravam kupit...kakšno piskajočo igračo v obliki neke hrane... to ju bo pomojem zanimalo ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #19 : 14 Oktober 2005, 14:21:27
heh, v trgovini prodajajo klobaso za 600 SIT, al pa še kak tolar več!



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #20 : 15 Oktober 2005, 11:01:50
Pri teh igračah pazte kaj kupujete, ker se psi puntajo nad okusi nekaterih gum. Neznam vam sicer svetovat bolj natankno ampak po vonju se dostikrat spozna. Primerjajte te gumjaste žogce ali ježke z drugimi igračami. Mam doma eno kost iz neužitne gume pa Neon kar pljuva skoraj ko jo v gobec dobi.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lanyca

  • Gost
Odgovori #21 : 15 December 2005, 18:34:58
Včeraj smo vnovem Tukanu v BTC-ju kupili vsakemu eno piskajočo igračko. Smart se je ob tem pomlajšal za 2 let jih žveči in prenaša okoli, seveda bi najraje imel obe naenkrat.

Rumba po drugi strani pa se zelo čudno obnaša. Če ne bi bila gonitev tako daleč nazaj bi rekla, da gre za navidezno brejost. Igračko vzame Smartu in jo nese nekam na svoje, vmes joka in cvili ter pazi, da jo prime tako, da ne zapiska. Če se da, se uleže nanjo, ji daje lupčke in zraven joka. Včeraj jo je nesla sabo na sprehod čez cel center Kranja in je bila najbolj ponosna psička daleč na okoli. Dokler seveda igračka ni zapiskala, potem je bil spet cel jok in stok.

Ima kdo mogoče podobno izkušnjo?
















Lp nina
 


Pri nas je bilo isto, smo tudi mislili, da gre za navidezno brejost samo ni bilo možno. Sicer pa se psice tako obnašajo pri navidežni brejosti.
Lana je tudi bila taka z igračko pa jo je tako nosila pa cvilila, skratka se od nje ni hotela ločit. kamor je šla lana je šla igračka če na sprehod, spat, ven kamorkoli. ::)
No potem se je čez nekaj časa začela gonit in tekrat pa je mela navidezno brejst. ma na vse razen name je renčala pa jim ni zaupal, vseh se je bala. Pa smo ji vzeli igrčko pa je bil mir.
No potem pa sem ji igračko počasi začela dajat najprej sem ji jo pokazala pa ji jo čez par časa dala. In spet je bila kot mamica samo je vsem dovolila, da so imeli mladička. Če ji ga je pa kdo vrgel je teklaza njim in cvilila, kot da se je zdaj ubil. ::)
No to je nekaj časa trajalo zdaj pa je ta cvileča igračka le še navadna in najljubša igračka s katero hodi spat in jo stisne k sebi kot otroci medvedeka. Samo ima do igrače zdaj drugačen odnos.
No za Lano je navidezne brejosti konec pa upam, da tudi tega z Jennerom(ime igračke se lažje uči če ima igrača ime.) ::)


Lp
Lanyca



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #22 : 15 December 2005, 22:18:13
Urphee ima najraje ježka, tistega okroglega brez nosa. A kaj, ko je kvaliteta nikakršna. Ko ga dobi, ga 5 - 10 minut stiska kot nora, da si vsi zatiskamo ušesa, potem, ko pa se pokvari tisi del, ki piska, ga uniči. Tako, da vsa zabava traja kakšne pol ure.  :(


*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #23 : 16 December 2005, 09:28:47
Te igrace so slabe, kajti psu sporocajo; bolj ko igraca piska bol jo moram gristi, kaj ce zamenja igraco za roko otroka ki bo seveda cvilil. ??? 8)



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #24 : 16 December 2005, 10:00:26
Po eni strani ti dam prav, odvisno je pa od tega, kateremu psu oz. psu s kakšnim značajem daš piskajočo igračo. Urphee ne bi nikoli zamenjala igračo za roko otroka npr., v to sem sigurna.


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #25 : 20 Februar 2006, 16:54:53
Ne vem lahko novo temo odprete,sicer sodi bolj pod navadne igrače...ampak vseno.Prestavite,če je na tem ;).

Meni je super igrača frizbi 8).Mi smo ga imeli nekaj časa...pa ga je naša pošast toliko časa nosila okoli,da se je izgubil >:(.Je pa super za razgibanje psa :).Ima pa lovljenje frizbija tri dele.Met,ulov,prinašanje.Najbolj zanimiv je seveda ulov.Nekateri psi počakaj,da frizbi pade na tla in ga poberejo,drugi ga ujamejo brez skoka,tretji spet s skokom.
Naučiti pesjanarja,da ujame frizbi v letu se seveda da.Psu držite frizbi na dglavo in ga spodbujajte,da ga zagrabi tako,da s epovzpne na zadnje tačke ali malce skoči.Pri tem ga zelo pohvalite in nadaljujte.Kmalu bo pokapiral,da ob ulovu skoči.Seveda to uveljajte kasneje ,da se pes navadi in razvije občutek za ugriz in skok.
Ob prinašanju pa je zaželjeno znanje ukaza "prinesi" in pa "spusti".Pri povelju "spusti" lahko trgujete za kakšno drugo igračko ;).Pri vsakem uspešnem spuščanju ga nagradite z novim metom.S časoma bo pes sam spustil frizbi in komaj čakal na nov met.
Pri povelju "prinesi" pa na začetku lahko trenirate s kakšno drugo igračko in kasneje preidete na frizbi.
Ko bosta tako vodnik in pes že vajena metanja frizbija lahko mečete z različnimi oblikami meta (za hrbtom,med nogami,nazaj itd.).Psa dajte v povelje sedi in nekateri psi,ki so v lovljenju frizbija že profesjonalci bodo sčasoma s položaja rok ugotovili smer leta.

Metanje frizbija je večini psom v veliko veselje.Iz lastnih izkušenj lahko rečem,da se frizbiji iz blaga bolje obnesejo,saj ga pes lažje prime in si težje poškoduje zobe.Je pa seveda odvisno od psa do psa.
Seveda pa je potrebno paziti,da pes nima kakšnih zdravstvenih težav---težave z okostjem,dobro razvite mišice.

Pa veliko užitkov ;)

Pa še to:Avtorica besedila (to je preurejeno in skrajšano) je Danica Simončič,Vir za zgodovino frisbija: Wikipedija
                                                                                                         Vir: mojpes.net



Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #26 : 20 Februar 2006, 17:32:40
Lahko bi naredili posebno temo za vse igrače, da ne bo vsaka žogica in pepi imel svojo temo  ;D

Pri fricbiju bi dodala to, da lahko pride pri velikemu številu ekstremnih skokov tudi do poškodb hrbtenice, za izvajanje skokov pa naj bi bil pes star vsaj eno leto.

T.M.T., ali Ron tudi skoči za fricbijem?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #27 : 20 Februar 2006, 18:34:51
Ja je skakal ko norc.Enkrat mi je skoraj na drevo zlezel ;D :P.Moram po nov frizbi :-[...
Ja te tavaiski skoki so opasni.Sem malo po moj-album brskala in :o.Nekateri skoki so "opasni" :o

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #28 : 20 Februar 2006, 18:51:13
Tale frisbi bi pa utegnil biti še Šadu všeč. Zelo rad skače in se meče za kakšnimi žogicami, ki mu jih vržem visoko v zrak on jih pa poskuša lovit. Največkrat seveda zgreši.  8) Sicer jaz ne kupujem igračk, imava bolj home-made variante (stari čevlji, cunje, vrvi, plastenke itd.), ampak en frisbi bi bilo pa zanimivo nabavit.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #29 : 20 Februar 2006, 19:40:03
Naša pa ljubi kakšne koli igrače, zelo rada ima svojega "čopkoja" in frizbi,... Pri piskajočih igračah pa moremo paziti, da ji ne kupimo takih ki imajo visok glas, kajti ko dobi takšno igračo v svoje tace, je ne izpusti... in potem moramo ves čas prenašati tisto grozno visoko cviljenje  ;D
Heila ima še zelo rada miselne igrače. Take, da vanje daš brikete, potem pa se muči in jih spravlja ven...
ena miselna igrača:

http://marusyka.moj-album.com/album/2156592/?os=2156732

lp  ;)