Živalstvo Lichtensteina

rina · 2503

rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
: 02 Oktober 2005, 21:56:22
A ve kdo kaj o živalstvu v Lichtensteinu? Oz natančneje o primerjavi med slovenskim in lichtensteinskem živalstvu. Mam za referat oz prjektno nalogo oz nekaj takega.
Moram do jutri prinest nekaj literature.

No, če je kdo slučajno kje na netu našel kakšno stran, ker bi lahko dobila kakšen podatek, naj pove.

Hvala in lp,
rina

Los je car!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1 : 03 Oktober 2005, 07:41:42
Oj

Malo sem poizkusil z iskanjem po netu...vendar nisem uspel ničesar najti.

Bi pa verjetno šel gledat v enciklopedijo živali...kjer ponavadi tudi piše (oz. je narisano) kje žival vse biva ...

Je pa dejstvo da sta obe državici alpski ... kar pomeni da je živalstvo verjetno zelo podobno ... z razliko parih vrst ... mi smo na Sončni (južni) strani alp... oni pa so na severni strani :)

LP, Črt



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #2 : 03 Oktober 2005, 11:52:54
Lichtenstein je mali. POskusi iskat za kakšno večjo okoliško državo. Če mi uspe atlas najt in ugotovit kere so sosedne bom pa še jaz mal pogledala.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #3 : 03 Oktober 2005, 16:13:48
Hvala obema.
Teme ne morem spreminjat, ima cel razred nekaj na temo Lichtensteina, čeprav sem se jaz potegovala da bi imela naša skupina švicarske pasme (Švica je sosednja država)... ;D Pa mi ni ratal. :( Kaj pa bo en pesjanar proti štirim, ki ne vedo kakšen pes je zlati prinašalec. :-\

To mi je že jasno, da moram gledat tudi za Avstrijo, Švico, mogoče za Nemčijo... Saj vrjetno bom malo improvizirala in pisala iz glave. Če so tam povečini gore in hribi, bodo vrjetno živele take živali, ki pač živijo v gorskih habitatih.
Itak je pa ta projekt ful čuden. ::) Časa za to nalogo imamo do konca maja, napisat pa moramo eno stran A4. ::)

Pa še vseeno, če kdo slučajno najde kaj finega o kakšnih gorskih živalih in habitatih, naj pove.

Aja, a kdo slučajno ve, če imajo v Lichtensteinu živalski vrt?

lp, rina

Los je car!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #4 : 03 Oktober 2005, 17:49:31
Hmmmm.... mislim da sem nekaj takega zasledil na eni strani ... je pa res da obstaja še en lichtenstein in sicer kolikor sem zasledil v afriki :)

Bom pogledal še enkrat pa ti sporočim kaj sem ugotovil.

Aja... upam da znaš kaj nemško...ker boš verjetno največ informacij dobila v nemščini.

LP, Črt



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #5 : 03 Oktober 2005, 18:14:48
Evo en link :)

http://www.liechtenstein.li/en/

tole je pač vladna stran... mogoče najdeš kaj uporabnega.

Drugače pa priporočam da v Google vpišeš pod iskalni kiterij "site:.li" in za tem tisto kar iščeš... s tem boš iskala samo po straneh ki se nahajajo v lichtensteinu.

LP, Črt



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #6 : 03 Oktober 2005, 18:33:22
je pa res da obstaja še en lichtenstein in sicer kolikor sem zasledil v afriki :)
:o :o :o :o Aja? Hudo, nisem vedela.

Hm, saj te referate delamo pri dodatni uri nemščine. Tema je ena država, kjer govorijo nemško. In mi smo pokasirali Lichtenstein. Amapk delamo v slovenščini.
Nemško pa jaz ne znam. :( Zdaj jo imam drugo leto, pa če upoštevamo to, da sem antitalent za tuje jezike... :-X No, bo že nekako.

Hvala za tisto stran in nasvet kako naj iščem. Kaj uporabnega bom pa že našla. ;)

lp, rina

Los je car!