Navajanje kužka na boks

Laurie · 9743

Laurie

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
: 22 April 2007, 09:39:26
Lep pozdrav vsem!  :)
Imam problem, za katerega sem sicer kriva sama ampak to zdaj ni pomembno, nujno ga moram rešit. Moj Athos je star prbl. 10 tednov, imam ga pa že dober teden. Ko smo ga pripeljali domov ga je bilo potrebno takoj skopat (nekaj bolhic ga je grizlo) in tisto noč je prespal na dekici v veži. In tako tudi naslednji dan itd... In kljub trudu da bi ga poskusili navaditi na pesjak nam ne uspeva. Dobila sem nasvet naj se z njim v pesjaku igram, mu dajem priboljške in hranim, in ko so vrata odprta je vse super. Takoj ko jih zaprem prične lajat, tulit in cvilit in to počne po pol ure skupaj in še dlje. Takoj ko ga spustim zašiba proti vhodnim vratom in če so odprta gre ležat v kot veže, če so pa zaprta prične ponovno cvilit. (seveda ga poskušam spustit takrat ko se umiri in ne takrat ko cvili).
Vem da sem sama naredila napako ker sem ga tako dolgo pustila v hiši, vendar do sedaj nismo imeli takšnih problemov z navajanjem na boks. Ali je imel kdo podobne probleme in mi lahko pomaga? Vesela bom vsakega nasveta.

(Aja, kuža ni rodovniški če bo koga zanimalo, in je mešanec med nemškim in škotskim ovčarjem.)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 02 Maj 2007, 19:53:47
Pusti ga v hiši ali pa ignoriraj lajanje, bevskanje in ga spusti ko bo prenehal. Pazi a da bo lulal, kakal preden ga zapreš. Navjaj ga postopoma.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 02 Maj 2007, 20:12:24
Oj!
Za veliko stvari pravijo da se pozitivno bolje zapomne kot negativno-torej notri z vašim Athosom počnite samo stvari, ki jih ima rad oz. so mu všeč. Recimo samo v boksu mu dajte njegove najljubše priboljške, igračke itd... Upam, da sem pomagala  :)

Lp,Tjaša



Laurie

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 05 Maj 2007, 22:03:51
Hvala :). Sicer sem s tem že poskušala ampak je na žalost tale moj kuža precej trmast in gre zelo zelo počasi. Še vedno so hudi problemi, ampak k sreči se počasi stanje že izboljšuje. Lp



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #4 : 05 Maj 2007, 23:52:07
Naš Lon je bil kot mladiček nekaj časa v garaži, vendar je vsak dan preživel cca.20 min v pesjaku. In sicer zato, da bi videl da pesjak ni bavbav in da je v njem prav prijetno. Na začetku uvajanja na pesjak sem bila nekaj časa zraven njega notri in sva se igrala, cartala in se učila razne trikce(kot so tačka, leva tačka, give me five, sedi, lezi, v kočo,..). Nato sem ga pa začela puščati samega in sem ponj prišla po 20 minutah. Čas preživet v pesjaku sem potem, ko je 'osvojil' 20 minut brez cviljenja podaljševala. Tako je bil po 2 mesecih uvajanja lahko čez dan v pesjaku brez problemov( seveda je imel tudi večdnevne sprehode), ponoči je še pa vedno spal v garaži. Potem, ko je bilo pa že malo bolj toplo je pa tudi noči začel preživljati zunaj in moram povedati, da problemov glede cviljenja, lajanja nimam. Cvili samo takrat, ko ga tišči kakat, laja pa samo če gre kdo mimo hiše ali če vidi kakšno žival.
Probajte se z Athosom v pesjaku čimveč igrati in mu pokazati, da pesjak ni bavbav in da je to njegovo 'zaklonišče' ;D.

Lp, Nastya in pasja banda..



Laurie

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 29 Maj 2007, 13:31:31
Hvala za pomoč. Sicer je trajalo ampak končno smo pridni v pesjaku ;D. Celo tako da ko se zjutraj kdo odpravlja od doma, gre Athos kar sam v pesjak in počaka tam :). Zdaj se pa odvajamo žvečenja, predvsem rok, rokavov in hlačnic ::).   

Lp, Laurie in Athos



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #6 : 29 Maj 2007, 15:43:42
Zdaj se pa odvajamo žvečenja, predvsem rok, rokavov in hlačnic ::).   

Lp, Laurie in Athos

Ja to so pa mladiči!  ;D  Upam, da ne boš ponovila napake, ampak takoj prepovedala nezaželeno vedenje, da ne bo čez mesec dni iz problemčiča nastal problem.

Kristinca & Florinca


Laurie

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 30 Maj 2007, 23:43:56
Hehe, ja, vem. Ampak nekako sem že pozabila kako je ko imaš mladička pri hiši. Prejšnji, žal preminuli kuža je bil že odrasel ko smo ga dobili. Tako da smo nazadnje imeli mladička pri nas doma pred 12 leti :). No, vseeno se zavedam da tega ne sme počet, tako da ponavadi ko Athos prične grizt, ga ignoriram in grem v hišo, ter se vrnem čez nekaj časa. Pomaga itak ne :-\. Ampak upajmo da bo skapiral. Učim ga 'ne', 'spusti' in 'fuj', ampak to je tako - odvisno kakšne volje je ::). Včasih pomaga in se spravi nad kakšno igračko, včasih pa še raje grize. Mah...treba vztrajat. Sicer je neverjetno trmast, sam ne zaveda se še, da sem js še bolj ;D.



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 11 Februar 2011, 09:20:16
Boks sem kupila dva dni nazaj, zato da bi Bartu nudil zavetje v avtu, ki se ga grozno boji. Trenutno ga imamo doma, da se nanj navadi in ga čimbolj vzljubi. Zaenkrat kaže fino; boks sem prinesla zjutraj, čez dan smo se igrali razne igrice in kljub začetnemu nezaupanju do večera dosegli to, da se je prostovoljno in z veseljem začel ulegati vanj. :) Vratca imamo ves čas odprta, tako da se od časa do časa sam zlekne vanj (tudi zdaj je tam :o). Ker ne bi rada naredila kake usodne napake (njemu se stvar lahko res hitro zameri in potem smo dobri za par mesecev), me zanima, kako naj začnem z zapiranjem vratc? Zaenkrat zgleda tako, da roko samo približam vratcem, pa že leti ven kot raketa.

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9 : 11 Februar 2011, 09:24:29
Mogoce ti bo to kaj pomagalo http://www.kliker.si/?q=node/223

battito animale


Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 11 Februar 2011, 10:49:48
:) Hvala. Ravno s temi igricami sem hotela počasi začeti, ampak kakor razumem, gre prva igrica tako, da je pes že v boksu in z zaprtimi vratci. Tako da moram najprej priti do začetka. ;)

Začela sem čisto klasično - roko sem približala vratcem in kliknila, če je ostal miren; zdaj grejo vratca postopoma vedno bolj dol (na gor se odpirajo) in klikam in nagrajujem mirno ležanje v boksu. Zaenkrat zgleda ok. :) Delam čisto pomalo, da ga ne zafrustriram. 8)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 14 Februar 2011, 20:51:37
No, evo... V začetku, dokler so bila vratca samo priprta, oz. sem jih držala v rokah, je bilo vse ok. Danes zjutraj, ko sem poizkusila vratca čisto zapreti, sem pa opazila, da mu je zelo nelagodno, čeprav so bila vratca zaprta le kako sekundico in je takoj potem letel ven. Prvič sem ga nagradila z najljubšimi priboljški, drugič z veliko igre. Ker sem opazila, da mu je bilo vseeno vedno bolj grozno it v boks, sem s tem zaključila in sva se zunaj samo še igrala in delala trikce.
Hvaležna bi bila za vsak nasvet, kako ga prepričat, da ni nič hudega, če se vratca kdaj pa kdaj zaprejo... ;)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #12 : 14 Februar 2011, 22:07:07
Si ga nagradila s priboljski v boksu ali izven boksa? Ce zapres vrata in mu das priboljsek, ga vzame ali noce?

battito animale


Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 14 Februar 2011, 22:22:23
Nagrajevala sem V boksu. Vzame ga, ampak ne plane prav po njem. Še meso mu ni preveč dišalo, je komaj čakal, da odprem in gre ven. Sicer sem počakala, da vzame, potem sem mu pa odprla.

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #14 : 14 Februar 2011, 22:38:20
A pa ce samo pripres vrata in jih zadrzis z roko je pa vse uredu?
Jaz bi probala tako da bi ga ful nagrajevala za mirnost ob priprtih vratih, potem bi jih mogoce zaprla ampak ne bi umaknila roke, in potem bi umikala roko. Ampak bi tempirala priboljsek tako, da ga poveze z zvokom pripiranja vrat in kasneje premikanja zapaha (zapres+priboljsek, zapres+priboljsek itd.) - tako kot pri Crate games.

battito animale


Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 15 Februar 2011, 07:31:41
Hm, boks se zapira navzdol. In ko ve, da zapiram vratca, sploh noče gor pogledat, kaj se dogaja, ampak samo s sklonjeno glavo čaka, do kam bom šla. In čim so vratca nižje od horizontale, je že v nizkem štartu.

Včeraj sem potem počepnila pred boks (ko je bil Bart v njem), naslonila vratca na mojo glavo :o in futrala. Je bilo kar ok. Bom probala danes še bolj postopno - da bodo vratca na nekaj naslonjena pod kotom 30-45 st. - da vidi, da še lahko gre ven, potem pa tako, kot si rekla.

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 21 Februar 2011, 19:23:26
Juhu, dans pa Barta že lahko pohvalim! :o :) Ravnokar sva naredila 1. in 2. stopnjo iger s kletko (kliker.si). :) Sicer je na začetku malo kislo gledal, ampak več salamc kt je padlo, boljš se je mel. ;) Tako da bom najbrž nekaj časa še delala ti dve stopnji, preden grem na tretjo. Sicer pa priboljški v boksu, čohanje, bikovke, kong; same taboljše stvari - to je še vedno na dnevnem redu. Juhej! :)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #17 : 21 Februar 2011, 21:56:40
Super :D

battito animale


ana.kropec

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 07 Junij 2011, 09:55:51
Imamo 3,5 mesece starega japonskega špica.Z njim hodimo na igralne urice, kjer zelo uživa. Je zelo učljiv. Z možem sva v pokoju, zato sva ves dan z njim.
Zelo je navezan na naju, zato  vedno cvili, kadar naju ni. Rada bi ga naučila na hišni box, vendar močno cvili, čez nekaj časa pa se začne slinit. Rada bi ga navadila,
da ostane vsaj kakšno uro v boxu, da opraviva daljši sprehod, saj z mladičkom se ne moremo podati na daljši sprehod. Rada bi, da to navajanje na box, za mladička ne
bi bilo stresno! Poskusila sva z hrano v boxu, z priboljški, igračami, vendar nič ne pomaga. Teče v box-poje in takoj ven. Imate kakšen pameten nasvet, zelo vam bova hvaležna.

Lepo pozdrav!



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #19 : 07 Junij 2011, 11:23:47
Kakšen boks imata? Kovinski? Če je plastični mogoče dasta pokrov od boksa dol in ga navajata samo v spodnjem delu boksa. Pa potem počasi dodajata pokrov.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 07 Junij 2011, 11:48:04
Moja se je bala kovinskega boksa. Pa sem naklikala , ko je bila v bližini, ko je pogledala boks, povohala, dotaknila, stopila z eno taco noter....ko je že bila noter, sem jo nagrajevala tako da sem ji pomolila priboljšek iz "stropa boksa". Vse to pri odprtih vratih. Potem sem sočasno prijela vrata in z drugo roko pomolila hrano iz strop...čez čas sem priprla vrata in nagrajevala (odpirala, zapirala-vmes nagrajevala) povabila ven, nagradila z manj vrednim priboljškom in pokazala nazaj v boks-ponovila vajo....Počasi podaljševala čas, zapiranja, menjala moje pozicije ob boksu, levo desno, naprej, nazaj, v stran. Zdaj me lahko počaka v boksu brez problema, ga pa ne uporabljam, ker nič ne uničuje. Mi dve sva samo trening imele za v bodoče, ko bova šli na kak piknik, tekmo, kjer boks pride prav.

Verjetno se bo skulirala, ko bo ugotovila, da ne bo večno zaprta, ampak da bo prišla tudi ven.


Kunca pa sem tudi naklikala-najprej samo plastično dno, skakanje noter, nagradila v boksu, ko je obvladal, sem dala še drugi del, brez vrat, ko je bil tukaj sproščen pa sem dodala vrata, ki jih nisem zapirala....čez čas pa tudi zaprla, nagradila, odprla...etc..

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #21 : 15 Marec 2012, 22:28:44
Evo, pa imamo tudi mi problem...  :(

Nevem kako naj navadim tamalega ostat v boksu, brez da psihira na vse možne načine. Boks ima drugače rad, gre v njega, notri gloda kosti itd., lahko ga tudi zaprem...vse dokler sem zraven. Ko ga pustim samega pa tuli, vrešči, praska itd., ne pomagajo nobene najljubše žvake, nič. Vedno ko ga zaprem, počakam da potem utihne oz. da je tiho, ko grem nazaj v sobo, ful pohvalim in nagradim. Ni važno če sem npr. v sosednji sobi, pa me sliši skozi vrata, njemu je panika takoj ko me zgubi izpred oči.

Je še kaj kar lahko naredim? Ali samo čakam, da mu bo kliknilo, da ne bo večno zaprt in da vedno pridem nazaj?

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 15 Marec 2012, 23:16:18
Weimi in action  :o
Naš si je v enem obdobju praskal nos do krvi vsakič, ko sem ga v kletko zaprla in šla ven.

A ponoči je tudi v kletki?



anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #23 : 16 Marec 2012, 06:52:39
Hja, tudi pri nas je bil z vižlo podoben problem. Jaz sem jo že od začetka navajala na samoto v kletki, smo se pa res za 14 dni umaknili na vikend, kjer ni bilo žive duše, da je tamala lahko tulila, vreščala, praskala. Ni bilo prijetno, ampak če bi morala to dati čez v bloku, bi me že sosedje  izselili ::) Je žal morala dati čez fazo, da ne bom vedno zraven nje (pri nas je, ko smo v službi, v boksu, prav tako ponoči).



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #24 : 16 Marec 2012, 07:54:15
roy2, ja ponoči on spi zaprt v boksu in že od prve noči dalje niti ne pisne. Problem je samo, ko ga zaprem in grem, takrat pa tuli in kriči kot zmešan.

anča, ja js tudi samo hvalim to, da smo v hiši doma...če bi se mi v bloku takle drl, bi me pomoje v enem tednu izselili.

Saj po enem času utihne, pa če ni nikogar doma je to ok, če pa je kdo, je pa malo tečno to poslušat, ker mali ma oring glas. Pa še to je, da imam poleti v planu morje, ampak če se ne bo unesel, bo žal moral v varstvo  :-\

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #25 : 16 Marec 2012, 09:14:52
Moj NLT je bil skoraj isti. Samo on je tulil tudi, ko sem ga pustila 'samega' v sobi (pa so lahko bili drugi in psi ljudje tam, on se je še vedno drl), ko sem ga dala v boks in delala s psico itd. Je tudi popolnoma ukrivil vrata kovinske kletke, ker je tako močno butal in silil vanje. ::)
Se je pa potem sčasoma sam umiril. Je pa to počel samo podnevi. Ponoči, če sem šla iz sobe in je bil v boksu je samo pogledal in potem šel nazaj spat.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 19 Marec 2012, 07:57:27
roy2, ja ponoči on spi zaprt v boksu in že od prve noči dalje niti ne pisne. Problem je samo, ko ga zaprem in grem, takrat pa tuli in kriči kot zmešan.

anča, ja js tudi samo hvalim to, da smo v hiši doma...če bi se mi v bloku takle drl, bi me pomoje v enem tednu izselili.

Saj po enem času utihne, pa če ni nikogar doma je to ok, če pa je kdo, je pa malo tečno to poslušat, ker mali ma oring glas. Pa še to je, da imam poleti v planu morje, ampak če se ne bo unesel, bo žal moral v varstvo  :-\

Se bo vnesel. Tudi mi smo imeli identično situacijo. Rabi čas. Samo moraš vstrajati. Zna trajati kak mesec, se čez čas navadiš, ti tuljenja, on samote, in naenkrat rata vse tiho :)



LacenS

  • Gost
Odgovori #27 : 07 Julij 2012, 19:02:23
Pozdravljeni.
Doma imam že psičko 1 mesec in še vedno tuli v boksu če jo pustim malo dlje časa. Tulit začne takoj, ko poje priboljšek, ki ji ga dam.
In sem se odločila, da jo začnem res postopoma privajat na kletko-s klikerjem(prvo da gre sama not itd...).
Zdaj pa me zanima, če jo lahko vseeno čez noč dam v kletko(do zdaj je prvo spala pri meni na postelji in me ko je morala it ven tudi zbudila, odkar je pa vroče pa spi nekje na tleh, ampak me ne zbudi-možno da je jaz pač ne slišim in se mi je že 3x polulala), ker do zdaj ni bila v kletki( ko sem jo hotela pustit je kljub temu da sem bila v sobi začela tulit), ali bo to pokvarilo proces učenja s klikerjem?
Ve pa, da je ne bom spustila ven ko tuli-tako recimo ko me sliši prihajat neha tulit.
Hvala za odgovore.
Lp