Zavetiščni boks > Društva in Zavetišča

Donacija Dohodnine

(1/5) > >>

marc:
Ker je sedaj zadnji čas za oddajo dohodninske napovedi je tole vprašanje kar na mestu. Med vsemi možnimi gasilci, čebelarji in na stotinami drugih društev in organizacij ni na spisku upravičencev niti enega zavetišča ali društva proti mučenju živali.  ??? To me res čudi. Kako potem lahko sploh namenimo tistih 0,5% dohodnine njim? Morda pozna kdo odgovor?  ???
LP, MAre.

petrca:
Kolikor je meni znano, mora društvo samo dati prijavo da ga dodajo na seznam. Je pa tako, da se letos odločiš, komu boš naslednje leto nakazal 0,5% dohodnine (če sem prav razumela  :-[).

Jaz sem v službi dobila naslednje obvestilo:
_____________________________ _____________________________ _____________________________ ____________
Spoštovani člani Združenja članov borze vrednostnih papirjev - GIZ, lepo pozdravljeni!
 
Sporočamo Vam, da sta bila v Uradnem listu RS št. 10/2007 z dne 6.2.2007 objavljena naslednja pravilnika:
 
Pravilnik o davčnem obračunu davka od dohodkov pravnih oseb za leto 2006;
(  http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=200710&dhid=87387 )
Pravilnik o obrazcu za davčni obračun akontacije dohodnine od dohodka, doseženega z opravljanjem dejavnosti, za leto 2006.
( http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=200710&dhid=87388  )

petrca:
Najpomembenjše obrazce in pravilnike sm pa pozabila prilepit  :-[

Uredba o namenitvi dela dohodnine za donacije
Seznam upravičencev za namenitev dela dohodnine - neuradno prečiščeno besedilo uredbe
Spremembe in dopolnitve seznama upravičencev za namenitev dela dohodnine
Seznam upravičencev za namenitev dela dohodnine

petrca:
Na obrazcu za dohodnino piše:

Na zadnji strani napovedi lahko navedete, komu želite nameniti 0,5% dohodnine, ki vam bo odmerjena za leto 2007 in
za nadaljnja davčna leta (do preklica oziroma vložitve nove zahteve).

Tetameta:

--- Citat: marc na 24 April 2007, 00:12:10 ---Ker je sedaj zadnji čas za oddajo dohodninske napovedi je tole vprašanje kar na mestu. Med vsemi možnimi gasilci, čebelarji in na stotinami drugih društev in organizacij ni na spisku upravičencev niti enega zavetišča ali društva proti mučenju živali.  ??? To me res čudi. Kako potem lahko sploh namenimo tistih 0,5% dohodnine njim? Morda pozna kdo odgovor?  ???
LP, MAre.

--- Konec Navedka ---
Sej so na seznamu kinološka društva... Jaz sem že dala svojga jurja SIT (ene tolk bo prišlo 0,5% dohodnine) za kinološko društvo LJ... Bolje kot pa gasilci ali kaj podobnega...
Aja, dohodnino pa lahko nameniš samo tistim, ki so na spisku...vsaj tako se mi zdi...

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo