Donacija Dohodnine

marc · 15611

marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
: 24 April 2007, 00:12:10
Ker je sedaj zadnji čas za oddajo dohodninske napovedi je tole vprašanje kar na mestu. Med vsemi možnimi gasilci, čebelarji in na stotinami drugih društev in organizacij ni na spisku upravičencev niti enega zavetišča ali društva proti mučenju živali.  ??? To me res čudi. Kako potem lahko sploh namenimo tistih 0,5% dohodnine njim? Morda pozna kdo odgovor?  ???
LP, MAre.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1 : 25 April 2007, 08:10:32
Kolikor je meni znano, mora društvo samo dati prijavo da ga dodajo na seznam. Je pa tako, da se letos odločiš, komu boš naslednje leto nakazal 0,5% dohodnine (če sem prav razumela  :-[).

Jaz sem v službi dobila naslednje obvestilo:
_____________________________ _____________________________ _____________________________ ____________
Spoštovani člani Združenja članov borze vrednostnih papirjev - GIZ, lepo pozdravljeni!
 
Sporočamo Vam, da sta bila v Uradnem listu RS št. 10/2007 z dne 6.2.2007 objavljena naslednja pravilnika:
 
Pravilnik o davčnem obračunu davka od dohodkov pravnih oseb za leto 2006;
http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=200710&dhid=87387 )
Pravilnik o obrazcu za davčni obračun akontacije dohodnine od dohodka, doseženega z opravljanjem dejavnosti, za leto 2006.
( http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=200710&dhid=87388  )



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3 : 25 April 2007, 08:53:53
Na obrazcu za dohodnino piše:

Na zadnji strani napovedi lahko navedete, komu želite nameniti 0,5% dohodnine, ki vam bo odmerjena za leto 2007 in
za nadaljnja davčna leta (do preklica oziroma vložitve nove zahteve).


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 25 April 2007, 10:41:12
Ker je sedaj zadnji čas za oddajo dohodninske napovedi je tole vprašanje kar na mestu. Med vsemi možnimi gasilci, čebelarji in na stotinami drugih društev in organizacij ni na spisku upravičencev niti enega zavetišča ali društva proti mučenju živali.  ??? To me res čudi. Kako potem lahko sploh namenimo tistih 0,5% dohodnine njim? Morda pozna kdo odgovor?  ???
LP, MAre.
Sej so na seznamu kinološka društva... Jaz sem že dala svojga jurja SIT (ene tolk bo prišlo 0,5% dohodnine) za kinološko društvo LJ... Bolje kot pa gasilci ali kaj podobnega...
Aja, dohodnino pa lahko nameniš samo tistim, ki so na spisku...vsaj tako se mi zdi...

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #5 : 25 April 2007, 12:59:53
Aja, dohodnino pa lahko nameniš samo tistim, ki so na spisku...vsaj tako se mi zdi...

Točno tako. Nameniš jo lahko samo društvom na spisku.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6 : 25 April 2007, 13:09:27
Drugo leto bodo pa še društva za zaščito živali   :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #7 : 25 April 2007, 13:14:55
Bolje kot pa gasilci ali kaj podobnega...

Halo, zakaj pa so gasilci nekaj groznega....kaj pa če se zaletiš v avtu in ostaneš ukleščena, kdo te bo prišel rešit??? kaj pa če ti začne goreti hiša, kdo jo bo pogasil??? kaj pa če ti mačka spleza na kantelaber in ne zna dol, kdo jo bo šel iskat??? ..... halooooo, ja gasilci so pa res brezveze.

Društva pa morajo dati sama prijavo, če hočejo biti na seznamu.


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 25 April 2007, 13:41:29
Halo, zakaj pa so gasilci nekaj groznega....kaj pa če se zaletiš v avtu in ostaneš ukleščena, kdo te bo prišel rešit??? kaj pa če ti začne goreti hiša, kdo jo bo pogasil??? kaj pa če ti mačka spleza na kantelaber in ne zna dol, kdo jo bo šel iskat??? ..... halooooo, ja gasilci so pa res brezveze.
Hehe... :D biti gasilec je slovenski nacionalni šport...vsaj zgleda tako... No, tele prostovoljni gasilci se znajo pa samo važit po tekmovanjih...pol si pa sami sebi zažgejo gasilski dom...ali pa zažgejo gozd, da lahko pol prvi pridejo tja in gasijo... Ko pa je kakšen malo večji požar, morajo pa itak priletet poklicni gasilci...
Aja, pa sej bo itak pol Slovenije dalo denar gasilcem...zato sem jaz raje svojega jurja namenila kinološkemu društvu... :P

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #9 : 25 April 2007, 13:51:45
Halo, zakaj pa so gasilci nekaj groznega....kaj pa če se zaletiš v avtu in ostaneš ukleščena, kdo te bo prišel rešit??? kaj pa če ti začne goreti hiša, kdo jo bo pogasil??? kaj pa če ti mačka spleza na kantelaber in ne zna dol, kdo jo bo šel iskat??? ..... halooooo, ja gasilci so pa res brezveze.
Se strinjam! Se mi zdi, da je ta "posmehljiv" pogled na prostovoljna gasilska društva več ali manj zrastelj na zeljnikih mestnih srajčk, ki se ne zavedajo pomembnosti organiziranega gasilstva. Da ne omenjam vzgojni efekt, ki ga imajo gasilska društva na podeželjih, kjer v svoje vrste pritegne mladino, da koristno porabijo svoj čas, namesto, da počno naokoli traparije. Pač na podeželju nimamo na vsakemu vogalu kina in ne vem še kaj. Sploh pa nam na podeželju ni samoumevno, da bodo pravočasno pridrveli poklicni gasilci iz najbližjega mesta. Podeželja se zanašajo sama nase pri požarni varnosti - in zato so prostovoljni gasilci, ki večkrat letno zastonj dajejo svoje življenje na kocko, res ljudje na mestu. Jaz kaj takšnega ne bi bila sposobna. In na živce mi gredo ljudje, ki pluvajo naokoli po delu, ki ga ne poznajo in ki si tudi ne znajo predstavljati pomembnosti.

Ko pa je kakšen malo večji požar, morajo pa itak priletet poklicni gasilci...[/img]
Poklicni gasilci pridejo zgolj v primeru, ko prostovoljni gasilci sami ne morejo pogasiti požara zaradi preslabe tehnične opremljenosti. Zakaj so preslabo tehnično opremljeni? Zaradi slabega financiranja prostovoljnih gasilskih društev.

Ne rečem - zagotovo je, kje kakšno gasilsko društvo, ki nima smisla. Ampak še vedno jih je pa toliko, ki naredijo več kot jim zaslug priznava javnost, požirajo takšna in drugačna posmehovanja, pa še vedno gredo v primeru požara požrtvovalno v ogenj, da rešijo tvojo imovino in v najslabšem primeru tvoje življenje (za katerega so pripravljeni dati svojega). Ja, takšnim ljudem se je res treba smejat v glavo ne?





Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #10 : 25 April 2007, 14:01:36
Kraševci se dobro zavedamo, kaj pomeni imeti prostovoljna gasilska društva, tako da je prav da so in je tudi prav, da se jim kaj nameni, da bodo imeli boljšo opremo! Seveda pa je stvar posameznika kaj se mu zdi, komu bi bolj prav prišel tistih 0,5% dohodnine.
scythe.....Se popolnoma strinjam s teboj!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #11 : 25 April 2007, 14:09:56
Citiraj
Seveda pa je stvar posameznika kaj se mu zdi, komu bi bolj prav prišel tistih 0,5% dohodnine.
To absolutno! Tudi ni bil moj namen prepričevati koga naj nameni svoj denar gasilskemu društvu, ker je to individualna, intimna odločitev. Samo imam pa že dovolj posmehovanja prostovoljnim gasilskim društvom, zato tudi moja replika.
Moj fant večkrat na leto postavlja svoje življenje na kocko, zato, da rešuje hiše in življenja drugih. Za kaj? Za nič! Zaradi lastnega veselja in občutka za pomoč drugim. On je tisti idiot, ki leti v hišo - ne zgolj, da gasi od zunaj - ne on gre noter! Na več sto stopinj. Zato, da se mu potem drugi posmehujejo, ker je tako neumen? Ker je prostovoljni gasilec? Ker poskuša še dodatno v svojem prostem času svoje znanje prenesti na mladino? Ker rad pomaga? Ker tvega življenje? Lepo plačilo... In res imam dovolj tega.  >:(

Kraševci se dobro zavedamo, kaj pomeni imeti prostovoljna gasilska društva, tako da je prav da so in je tudi prav, da se jim kaj nameni, da bodo imeli boljšo opremo!
Takšne težave imajo še marsikje po Sloveniji. :( Na mojih koncih se je sicer največje gasilsko društvo uspelo dobro opremiti, ampak od tam, kjer prihaja moj fant, imajo nonstop požare in res ubogo opremo (pa še kar delajo čudeže z njo) - pa ni Kras.  :-\
Gre pa avgusta moja moška polovica v Sežano pomagat gasilcem za en teden. Je že čisto navdušen.  ::)




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #12 : 25 April 2007, 19:00:46
Tole je pa letos bolje, da vsaj 0,5% namenimo lahko kam drugam :), kot pa samo v državni mošnjiček :-\

Kam bo šlo mojih 0,5% je že jasno ;), seveda, da v moj klub kamor hodiva z Asko :P ;D.

lp


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #13 : 25 April 2007, 19:55:41
Ja mi imamo res butaste gasilce,ki samo pijejo...sploh ko kakšne Mariborske budale kličejo gasilce,ker vidijo dim in je pol tuhinjske doline tam,zato ker en trap kliče gasilce.Pa to je bilo že 4x...

Tetameta sami zažgali gasilsko društvo?To govoriš za zadnji požar?
Sploh se ne zavedate pomena teh prostovoljcev,pa naj bodo gasilci ali pa kdor hoče...sploh zato,ker se prostovoljci ogromno žrtvujejo.4 leta nazaj je v sosednji vasi družini pogorela cela hiša!4 otroci,v požaru umrl oče,polovica gasilcev je bila v bolnici zaradi zastrupitve...ejga stavim,da so sami zažgali hišo,ker so hotl novo,a?

Se opravičujem za off topic

P.S:Tiste veselice ki pa so...nekje pa mend lahko malo zaslužijo,a službene zabave so pa lahko?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #14 : 25 April 2007, 20:19:33
scythe in T.M.T., se čisto strinjam z vama.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 25 April 2007, 21:26:46
Tetameta sami zažgali gasilsko društvo?To govoriš za zadnji požar?
Ja, tisti iz Radencev (al kje je že bilo)...dva dni nazaj... Pa tist, ki je cel gozd zažgal na Primorskem? Svašta... :-\
Slovensko je biti gasilec...če nisi to, nisi nič... Sej bodo dost dohodnine dobil od drugih... Nej tistega mojega jurja raje dobi KD... :P

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #16 : 25 April 2007, 21:30:42
Slovensko je biti gasilec...če nisi to, nisi nič...

Svašta...kako sem lahko niče...nikoli nisme bila pri gasilcih,čeprav je cela familija pri prostovoljcih,od fanta ati je poklicni gasilec,pol razreda je pri gasilcih...mislim kako lahko živim če sem nihče.

A potlej če nisi kmet si tudi nihče?
Če nisi policaj si nihče?
Če nisi alkoholik,si nihče?
Če nisi lovec si nihče?

A daj...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 25 April 2007, 21:33:31
je cela familija pri prostovoljcih,od fanta ati je poklicni gasilec,pol razreda je pri gasilcih...
No sej...  :P

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 13 Avgust 2007, 14:05:08
Pa tist, ki je cel gozd zažgal na Primorskem? Svašta... :-\
Slovensko je biti gasilec...če nisi to, nisi nič...
Oj!
Tema je malo zastarela pa moj post bo off-topic, pa vseeno. Na primorskem so požar zanetili, da so ustavili prvega, ki ga niso mogli  ;) Je tudi od moje mamice sodelavec gasilec, prostovoljni, pa naš dober, zelo dober prijatelj z mIrca. Je tudi mene zanimalo zakaj so to naredili  ??? Sem vprašala oba dva, odgovor je bil isti.  ;) Mogoče i se raje najprej pozanimala kakšne so bile okoliščine(svetovano dobronamerno)  Ker prvotnega požara niso mogli pogasiti. So pa priznali, da so šli na riziko-če bi veter zapihal v drugo smer ne bi bilo dobro... 
Torej jaz sem nihče? Kako, da obstajam ??? To mi pa res ni jasno.... Aha, že vem!
To absolutno! Tudi ni bil moj namen prepričevati koga naj nameni svoj denar gasilskemu društvu, ker je to individualna, intimna odločitev. Samo imam pa že dovolj posmehovanja prostovoljnim gasilskim društvom, zato tudi moja replika.
Moj fant večkrat na leto postavlja svoje življenje na kocko, zato, da rešuje hiše in življenja drugih. Za kaj? Za nič! Zaradi lastnega veselja in občutka za pomoč drugim. On je tisti idiot, ki leti v hišo - ne zgolj, da gasi od zunaj - ne on gre noter! Na več sto stopinj. Zato, da se mu potem drugi posmehujejo, ker je tako neumen? Ker je prostovoljni gasilec? Ker poskuša še dodatno v svojem prostem času svoje znanje prenesti na mladino? Ker rad pomaga? Ker tvega življenje? Lepo plačilo... In res imam dovolj tega.  >:(
Ampak ta tvoj fant je pa res neumen  :P Iskreno mu ''čestitaj'' od mene, jaz sama sebe ne bi upala tvegati  :-[  :-*

Tetameta; mogoče pa bosta ravno ti in tvoja psica ''karambolirani'' pa vaju bo rešila gasilec. Boš potem rekla isto?  :)
Res, da imam rada pse, ampak mogoče bi (ko bom imela dohodnino) raje tistega jurčka nakazala gasilcem, kaj pa vem mogoče bo pa gorel blok v katerem živim, blok v katerem živijo moji sorodniki  ??? KD sigurno ne bo šel tja pa  pogasil požara, kajne(mogoče se motim).
Upam, da moj post ne zveni preveč provokacijsko  :-[  :-\ Če pa se mi je t ponesrečilo, se opravičujem  :-[
Lp,Tjaša




Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 13 Avgust 2007, 14:17:34
Ej, kje ste se spet najdl?  ???

Oj!
Tema je malo zastarela pa moj post bo off-topic, pa vseeno. Na primorskem so požar zanetili, da so ustavili prvega, ki ga niso mogli  ;) Je tudi od moje mamice sodelavec gasilec, prostovoljni, pa naš dober, zelo dober prijatelj z mIrca. Je tudi mene zanimalo zakaj so to naredili  ??? Sem vprašala oba dva, odgovor je bil isti.  ;) Mogoče i se raje najprej pozanimala kakšne so bile okoliščine(svetovano dobronamerno)  Ker prvotnega požara niso mogli pogasiti. So pa priznali, da so šli na riziko-če bi veter zapihal v drugo smer ne bi bilo dobro... 
Na Primorskem je požar zanetil en prepotenten mulc, ki je bil kot nalašč še prostovoljni gasilec in je potem bil tut prvi v vrsti pri gašenju... Pa še kr nekaj takih primerov je bilo... Seveda prostovoljci potem zadeve niso znal pogasit... In so morali prit poklicni...

Tetameta; mogoče pa bosta ravno ti in tvoja psica ''karambolirani'' pa vaju bo rešila gasilec. Boš potem rekla isto?  :)
Eh, takih izjav se mi pa sploh ne da preveč komentirat... Lah rečem samo, da bo fajn, če bo to poklicni gasilec... Več pa ne bom razlagala, ker se mi ne da več...  ::)


Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Lucija

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 29 December 2007, 15:49:20
Živjo!


Najprej se opravičujem, če je tale tema že kje odprta (če je, prosim administratorja, da jo zbriše oz. naj jo prestavi v podforum kamor spada).


Torej, samo še do 31.12.2007 lahko sporočite davčni upravi kateremu društvu, skladu...  bi želeli nameniti 0,5% vaše dohodnine. Poleg vseh nemgočih društev, se na seznamu najdejo tudi društva proti mučenju živali (škoda da niso upoštevana zavetišča). V glavnem, prilagam link na seznam upravičencev in zahtevek, ki ga morate poslati na vašo davčno izpostavo.

http://www.durs.gov.si/fileadmin/durs.gov.si/pageuploads/Davki-predpisi_in_pojasnila/Dohodnina/145svDonacije2007-23.11.2007.pdf
http://www.durs.gov.si/fileadmin/durs.gov.si/pageuploads/Davki-predpisi_in_pojasnila/Dohodnina/Obrazci-FIZICNE_OSEBE/177.pdf

Upam, da se boste odločili in namenili nekaj denarja tistim, za katere mislite, da jim bo prišel prav.

Lp,
Lucija


Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 27 November 2012, 10:56:59
Del dohodnine lahko namenite tudi Društvu za zaščito živali Ljubljana.

http://www.dzzz.si/sl/ti-lahko-prezivis-brez-mene.-jaz-brez-tebe-ne-morem.html