Referat - droge

*nastja* · 17995

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #30 : 05 Oktober 2005, 21:57:29
A ni en joint tako škodljiv kot 20 cigaret? Pa sigurno vpliva tudi na spomin.

Sem pa vseeno za legalizacijo, saj se da marihuano uporabljati tudi v zdravstvene namene, kar bi sigutno komu prišlo prav :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #31 : 05 Oktober 2005, 22:08:28
Trava vpliva "kao" na možgane-sam če jo uživaš v mejah normale pol ni škodljiva...cigareti pa na pljuča---to je groba obrazložitev...aja pa cigareti te zasvojijo fizično in psihično, trava pa samo psihično.

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #32 : 02 November 2005, 17:01:00
No nekaj o drogah.

Super knjiga je DO GOLEGA.Govori o fantu ki je bil diler in je hotel nehati.Tudi sam ej padel v droge in podobno...vsak dan je biu globlje in hotel je končati ampak ni zbral dovolj moči...hotel je oditi v Ameriko vendar je moral speljati še ta posel pa onega,za seboj je potegnil mnogo ljudi in na koncu v Švici pristal v zaporu.Knjiga je res žalostna in...veliko se naučiš.

"Na ljudi sem gledal in jih presojal skozi oči narkomana.Prepričan sem bil,da so tudi oni takšni kot jaz.S prodajo mamil sem zaslužil veliko denarja,vendar sem večino tudi zapravil.Povzročil sem veliko zla in zase ne najdem opravičila.Če me ne bi dobil,bi še zagotovo prodajal in tihotapil mamila.Kako naj torej opravičim svoja dejanja' Lahko rečem,da mi je heroin dal vse in ve tudi vzel!" :'(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lola

  • Gost
Odgovori #33 : 04 December 2005, 14:08:24
Verjetno je tvoj referat o drogah že mimo a vseeno za vse ostale, če boste kdaj imeli to nalogo. Pred kratkim sem si pogledala slovenski film - SLEPILO v katerem je opisana zgodba parih ljudi in njihovih srečanj z drogo, njihovo življenje in nenazadnje usoda. Tako da če imate le možnost pojdite v kino, potegnite si ga dol z neta oz. si ga nekje sposodite pa si boste mogoče lahko bolje predstavljali, oz. dobili idejo za referat...

Lp, Ana



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #34 : 06 December 2007, 16:27:22
ojla!
Pri predmetu DIE (družba in etika) sem si izbrala referat o DROGAH.

Imam nekaj vprašanj za vas:
-Kakšni so vplivi mehkih drog?
-Zakaj droge delimo na mehke in trde?
-Kaj je zloraba drog? mogoče kakšen primer
-Kaj so ilegalne droge?? kaj to pomeni? no vem da so prepovedane samo kaj več o njih me zanima

lp in HVALA vsem za pomoč  ;) ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #35 : 06 December 2007, 16:37:43
Mehke droge povzrocajo psihicno odvisnost, trde pa psihofizicno in telesno odvisnost. Vendar se ta razdelitev pocasi opusca..



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #36 : 06 December 2007, 16:39:06
-Kakšni so vplivi mehkih drog?
Maš se fajn;)
-Zakaj droge delimo na mehke in trde?
Zato,ker se pri nekaterih nočeš nehat met fajn.
-Kaj je zloraba drog? mogoče kakšen primer
Ko se hočeš kar naprej met fajn-do te mere,da se ne moreš met fajn,če nimaš droge.
-Kaj so ilegalne droge?? kaj to pomeni? no vem da so prepovedane samo kaj več o njih me zanima
To so tiste droge,ki jih ne prodajajo v trgovini ;)


Ne,sej se hecam  :P
A si ne morš na netu pogledat stvari o marihuani,LSD-jih,X-ih,hašu,ipa raznih pomirjevalih in uspavalih,pd....(to so za moje pojme mehke droge)?



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #37 : 06 December 2007, 17:01:38
Treba bo v knjižnico in mal prebrat.  ;)  Nihče ne bo delal referata namesto tebe.  :P

Par knjig, ki ti jih svetujem v branje:

Andrej Kastelic: Mladostnik in droga

Milka Pance: Marihuana: dejstva, ki bi jih morali poznati

Karl Ludwig Taschner: Trde droge - mehke droge?


Kristinca & Florinca


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #38 : 06 December 2007, 17:15:55
tnx ;)
čeprov sm povsod po netu iskala pa nisem nič našla
bom šla v knjižnico pa mal prebrala  ;)

čao

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 06 December 2007, 17:29:17
Si pogledala na spletno stran urada za droge....?

http://www.uradzadroge.gov.si/



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #40 : 06 December 2007, 18:12:55
jp
samo mogoče nisem ravno natančno brala ::) itak bom šla še vse skozi tako da  ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #41 : 06 December 2007, 18:15:42

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #42 : 06 December 2007, 18:22:59
joj se opravičujem  :-[ :-[ :-[ teme sploh nisem opazila  :-[ :-[ :-[ :-[


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]