Afriški boerboel (burbul)

Kofi · 52345

ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 17 Junij 2010, 14:26:55
A si obiskala razstavo? Mogoče poznaš psarno Tirex iz Madžarske? Imajo tudi dva AB-vsaj tako se vidi na sliki.



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 17 Junij 2010, 14:43:33
AB-dva ameriška buldoga...



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 17 Junij 2010, 21:40:19
ne zal nisem bila samo zelo dobro poznam psarno ballotada in mi ona posilja vse novosti ker imamo od nje bordojca..nam je za avto bil burbul prevelik :D..na kateri sliki pa mislis..ker na tem linku ko sem dala so samo burbuli..na slikah iz razstav pa so eni prelepi AB ampak kolikor vem jih je nekaj iz Rusije



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 18 Junij 2010, 09:29:49
Na spletni strani Tirex sta dva AB.

Burbuli so mi všeč. Na hitro sem pogledala fotografije iz razstave: najlepši so mi tisti, ki so zelo svetli. Praviš, da so veliki. Večji kot bordojske doge?



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 18 Junij 2010, 15:50:26
ja od mame nasega vsaj 10cm..pa predvsem tezji saj je Tula pri 14 mesecih tehtal 70kg..mama nasega pa tehta 50 oce pa 55kg..ampak so za razliko od bordojcev ki ravno ne izgledajo atletsko zelo misicasti



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 02 Julij 2010, 11:11:13
http://sapphire1.rajce.idnes.cz/Rosmalen_-boerboels/#

tukaj se malo slikic iz razstave na nizozemskem..prvic so bili tudi predstavljeni mladicki crne barve



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 02 Julij 2010, 13:01:50
Fiona Sunjika je zelo lepa psička. Res mi je všeč. Od mladičkov pa mi je simpatičen Bavanna Prides Eco. Črni so tudi super...me zanima kakšni bodo, ko odrastejo.



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 03 Julij 2010, 00:01:50
ja fiona je od nase prijateljice..fascinantna psica..sem prvic mislila da je pes ker ima tako izrazite lastnosti pasme..crni pa izgledajo prelepi tudi meni



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 29 Julij 2010, 20:39:34



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 18 Oktober 2010, 22:44:17
http://www.cz-pes.cz/ballotada/boerboel/boerboel-na-prodej.html


Pricakuje se prvo leglo s po moje najlepsim psom kar potrjujejo stevilne razstave in dosezki na njih. Mladicki bodo sli v nove domove konec januarja. :o



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 15 November 2010, 13:52:49
no pa so na svetu..6 psick in 2 psa v barvi svetli in temno plavi. Oba starsa sta mogocna, velika 70 in tezka 70kg. Pravi mali slooncki torej ;D



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 15 November 2010, 18:05:12
Čestitke ;D

Meni zelo lepa pasma.  Nekoč morda  :o 




amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 15 November 2010, 22:08:49
Hvala... ;D zal niso moji ampak zulim  jih pa lahko..res so izjemno lepi psi..ampak Tula videt v zivo..neverjetno..veliko psov mi je lepih ampak on je navdusil se mojega moza, ki sploh ni pasjeljubec ;)..lahko samo recem izjemen pes v vseh pogledih



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 06 Oktober 2011, 17:56:33
Na voljo dva prelepa 3mesecna burbula v kennel http://www.ninyaore.cz/

[email protected]  je naslov, kamor se lahko obrnete po vec informacij v anglescini ali nemscini :)



Kofi

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 1
Odgovori #44 : 08 Oktober 2011, 20:43:51
No, so že bližje...  :o Čestike ... lepotci, ni kaj  ;D



Kofi

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 1
Odgovori #45 : 08 Oktober 2011, 20:48:30
Je res, da me dolgo ni bilo na forumu... dobili smo še 2 človeška mladička, ki sta jasno prevzela prioriteto  :o
Če koga Kofi zanima v živo, je dnevno "na straži" v Domžalah... če boste šli mimo hiše in za trenutek čudno obstali pri ograji, ga boste videli zelo od blizu  ::) ::)

Slika pa je nastala v trenutku, ko sem mu rejkla, naj se spakira s kavča... torej v smislu "A ti to meni...al...?"



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 09 Oktober 2011, 18:28:11
Uh, lepotec :-* Koliko je star zdaj, in napiši kaj kak je karatkter. Čuvaj in zaščitniški in podobno. Mi je pasma zelo všeč.



Kofi

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 1
Odgovori #47 : 09 Oktober 2011, 19:00:26
Star je 6, ekstremno zaščitniški, zaljubljen v otroke, obiski so pa njegova alerija (razen domačih, kjer ni panike).
Izreden čuvaj, inteligenten (prej sem imela dogo, je tale kr Einstein) in ubogljiv.

V času odraščanja mu je pa bilo potrebno kar večkrat ponoviti oz. posrbeti, da si zapomni, kdo je pravzaprav osnovni stanovalec v hiši   :o. Bi kr nekak hotel red delati in tu postane pasma ekstremno nevarna, če ne pride v prave roke. Pri nas ni bilo nobene nevarne situacije, ker smo končali pri tihem renčanju.
To bom napisala z namenom, ker pes NI za vsake roke, če ni vzgajan prav.



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 09 Oktober 2011, 19:07:52
Na voljo dva prelepa 3mesecna burbula v kennel http://www.ninyaore.cz/

Amonra, a kateri mladiček ostane pri vzrediteljici? Burbul in coursing-zanimivo.

Kofi, lep je tale vaš pesek :D. in seveda čestitke za otročička.



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 09 Oktober 2011, 20:27:17
Kofi - lep kuza :)

Moram rect da glede na to da poznam razmeroma veliko burbulov je res da niso za vsakogar, predvsem psi ne.Psicke je nekako lazje vzgajat,sploh Santy je ena taksna prijazna burbulica, vendar je v njo vlozenega veliko dela in ljubezni.Ker ima vzrediteljica veliko izkusenj nasploh in predvsem veliko pasjo druzino so njeni psi vsi po vrsti nekonfliktni v druzbi psov, mack in ostalih zivali. Je pa pri burbulu tako kot pri vsakem psu-kolikor vlozis toliko dobis. Cisto namena, da bi si katerega zadrzala nima sploh, ker cela druzina lasti skupaj 6 psov razlicnih pasem. Ostale imajo samo kot ljubljencke :o..je pa nekaj ljudi zavrnila saj se ji niso zdeli pravsnji lastniki.Tako da namena nima, lahko pa se zgodi, da kaksen ostane. ;)



Kofi

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 1
Odgovori #50 : 09 Oktober 2011, 21:12:23
Naš Kofi ima posebej rad zajčico...skupi se igrata na vrtu, tako, da drži, kaj se tiče harmonije z drugimi živalmi ... :o



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 10 Oktober 2011, 10:06:32
Jaz tudi vedno pravim kako si psa naučiš in vzgajaš takšnega imaš :) Meni so všeč boerboeli po slikah, bi mogla spoznat katerega v živo ;D Nekaj kar sem prebrala o karakterju, kar mi je tudi zanimivo.
Kako pa je kaj z tem ko pravijo da je zelo zaščitniški. Jaz imam sicer corsa, in z njim ni bilo nikoli nobenih problemov, ampak enkrat je naša odrasla soseda dražila malega sina (3 leta) da mu bo vzela traktor in ga skrivala. Vsi smo stali zunaj. Mali se je začel dreti in jokat, in tekat za njo. Pes je enčas samo gledal in potem je skočil na sosedo :o Samo skočil, brez glasa, z zaprtim gobcem, ne da bi jo ugriznil, samo da je pokazal da mu ni bilo všeč. Jaz sem samo gledala. In kako pa je če pridejo na obisk drugi otroci?



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 10 Oktober 2011, 11:11:01
No kolikor jih jaz poznam so psi veliko bolj zascitniski kot psicke. Sploh so veliko bolj teritorialni. Ampak to lastnost razvijejo kasneje tam nekje po drugem letu, ce jim seveda dopustimo oziroma ce cutijo da nas morajo branit pred vsemi neznanimi ljudmi ;D Bolj to izgleda nekako takole, da  si postavijo mejo do koder sme nek tujec v odnosu do njihovega lastnika. Ce jo prekoraci se mu slabo pise ;) Otroci in ostale zivali jim ne delajo tezav sploh. Tudi do otrok vecinoma razvijejo taksen zascitniski odnos ampak glede tujcev. V kolikor ugotovi, da te je lastnik sprejel prijateljsko nimajo tezav in se radi poigrajo in pocartajo. Sploh to njihovo nezavedanje velikosti in mase je zanimiva izkusnja. Sama sem ob prvem obisku, ko se je name valilo s polno hitrostjo 5 burbulov in mi lastnica zakrici naj raje stopim ob steno otrpnila od strahu. Potem sem ugotovila, da ce ne bi stala ob steni bi verjetno pristala na tleh saj ,ko mi je 75 kg burbul skocil s tacami na ramena sem se komaj obdrzala na nogah.  :o

Ja situacija, ki mi jo opisujes mi je poznana. Ugotovila sem da naceloma normalen pes bo zmerom zascitniski do otroka, ker ve da je otrok nemocen, oziroma se nesposoben sam branit zato prevzame vlogo zascite on. Tud nas bordojec pazi na 3 letno hcero. Smo imeli zabavo in je bilo vse polno ljudi in je tamala tekla proti sosedu ter kricala in je dvignil roke ,da jo ujame. To se nisem videla pri bordojcu kako hitro je skocil iz lezalnika, kjer je navidezno dremal seveda in se pognal s taksnim rencanjem, da sem se jaz otrpnila. Vsa sreca, da je poslusen na prvo besedo, da sem ga zaustavila, drugace ne vem kaj bi ostalo od soseda :-[ In kadar koli krici je on prvi, ki preveri kaj se dogaja :D



Kofi

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 1
Odgovori #53 : 10 Oktober 2011, 11:15:19
Jah, tako nekako, ja...

tudi pri nas je bilo, da sem šla z vozičkom po cesti in je šla malo večja deklica mimo, očitno preblizu  in je skočil vanjo in to z  zaprtim gobcem ! Seveda je imela deklica vse modro, takoj sem poklicala starše in šli smo k zdravniku. Obleka ni bila poškodovana, deklica pa v šoku, kar je razumljivo.
Pes pa seveda na opazovanju pri veterinarju ipd, ata pa je pol še z odškodnino seveda prletu... ker pijača dandanes ni poceni... :'( mi je samo deklice žal :'(.

Otroci na obisku... po pravici povem, da ne silim v take situacije, ker če bi se mu zazdelo, da bi red delal, so lahko posledice grozne in teh for se enostavno ne grem. Ga damo k sosedom (k tašči) in imam mir.



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 10 Oktober 2011, 11:24:12
Glede obiska pa ti priporocam en obisk tukaj na Ceskem, kaksne 4 urce voznje iz Mb pa je. Glede na to da se za predstavitev pasme v SLO ni mozno dogovorit, ceprav tu na Ceskem je pasma v cakalnici je bolj malo verjeten kaksen izlet do Slo. Vsekakor pa te bodo doma z veseljem sprejeli ;)

http://www.cz-pes.cz/ballotada/boerboel/boerboel.html

potem vsekakor k Magdi ker ona je ta-glavna :D Je res kaj videt.



smallanjaaa

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 06 Marec 2013, 20:24:17
Živjo. ;D

Mogoče kdo ve, kje v Sloveniji ali v sosednjih državah kdo vzreja to pasmo?
Zahvaljujem se za vse podatke že v naprej.   :)



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0

miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 06 Marec 2013, 22:14:58
Tule je še ena iz Črne gore :)  Pred kratkim so še imeli prostega enega samčka.. Če pa še je pa ne vem :)
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152485319125307.947416.311946225306&type=1
 



smallanjaaa

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 07 Marec 2013, 20:08:33
Glede obiska pa ti priporocam en obisk tukaj na Ceskem, kaksne 4 urce voznje iz Mb pa je. Glede na to da se za predstavitev pasme v SLO ni mozno dogovorit, ceprav tu na Ceskem je pasma v cakalnici je bolj malo verjeten kaksen izlet do Slo. Vsekakor pa te bodo doma z veseljem sprejeli ;)

http://www.cz-pes.cz/ballotada/boerboel/boerboel.html

potem vsekakor k Magdi ker ona je ta-glavna :D Je res kaj videt.

hvala,prosila bi prosim naslov gospe MAGDE v naprej se zahvaljujem!



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 07 Marec 2013, 20:16:26
hvala,prosila bi prosim naslov gospe MAGDE v naprej se zahvaljujem!

Kontaktiraj psarno in se zmeni za obisk. Saj ne mores kar tako na blef tja uletet.. Kontaktne podatke imas na linku.  ;)