Veterina

T.M.T · 59038

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
: 03 Oktober 2005, 15:08:51
no jaz pa imam za DIE plakat "poklic,ki me veseli".In to je veterina.
A je kdo na tem forumu veterinar?Ali še bolje...je kdo ravno študent?Ker moram narediti anketo,pa napisati predmete,ki so v šoli itd.Vsaka informacija bo iskreno dobrodošla ;):

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #1 : 03 Oktober 2005, 15:16:52
napiši....jaz posredujem prijateljici, ki je 3 letnik in to je to! drugače pa poglej na stran srednje agroživilske šole in boš sigurno kaj našla!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2 : 03 Oktober 2005, 17:01:33
Mja Irena.Samo,da jaz to sestavim ;).A ona hod na agroživilsko?Da jaz potem najdem še nekoga,ki je šel z gimnazije naprej.Dobiš.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #3 : 03 Oktober 2005, 18:00:54
T.M.T , prijavi se na http://animaleforums.forumsplace.com/ in kontaktiraj panky , ki se šola za veterinarskega tehnika



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #4 : 03 Oktober 2005, 19:15:00
T.M.T. ...poznam tudi naprej....1 letnik in 2 letnik faksa!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #5 : 03 Oktober 2005, 20:57:01
Kancha prijavlena sem bila že prej.Hvala...sem vedela,da je nekdo z enega foruma na veterini.

Irenchy moram jaz vs eskupaj malo spravit na en kup pa te potem kontaktiram.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #6 : 16 Oktober 2005, 13:42:00
Jaz zaenkrat (še) nisem študentka veterine, se prebijam skozi gimnazijo, hodim pa enkrat na teden prostovoljno delat na kliniko za male živali pri Zaninoviču. T.M.T.,če slučajno potrebuješ kakšna poročila, utrinke itd,-povej.


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 16 Oktober 2005, 15:51:24
jest bi tut rad veterino študiru sam me verjetn ne bodo sprejel ker moš za maturo izbrat biologijo al pa kemijo sam jest nimam pojma ker hodim na ekonomsko gimnazijo kjer imamo biologijo in kemijo samo prvi dve leti :/ . kok pa drugače traja veterinarski fax ?

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #8 : 16 Oktober 2005, 16:39:08
Sib, pa se ne da recimo tako kot pri nas, če vzameš za maturo informatiko jo imaš vsa štiri leta, drugače pa lahko samo eno leto, da se tako naredi z biologijo oziroma kemijo?

Glede faxa pa sem slišala, da traja nekje 5 let, da ga narediš (če redno delaš izpite) in potem še nekaj let za kakšno specializacijo.


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #9 : 16 Oktober 2005, 16:43:24
Se bom jest pozanimala za tole stvarco :P pri prijateljici!  :) samo za vas ;D ;D ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 16 Oktober 2005, 16:55:17
Sib, pa se ne da recimo tako kot pri nas, če vzameš za maturo informatiko jo imaš vsa štiri leta, drugače pa lahko samo eno leto, da se tako naredi z biologijo oziroma kemijo?

Glede faxa pa sem slišala, da traja nekje 5 let, da ga narediš (če redno delaš izpite) in potem še nekaj let za kakšno specializacijo.

ne liza na žalost se tega ne da :( , pol mamo pa še eno tečno psihologinjo k je rekla da morm za izbirni predmet izbrat ekonomijo in nemščino pa nič drugega sam sem jest usen napisu gefo pa zgodlo ... ful mamo bedno šolo :(

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #11 : 16 Oktober 2005, 16:58:04
Vedno bolj ugotavljam, kako krasno šolo sem si izbrala...
Sicer nevem, če je predlog ravno na mestu, pa vseeno. Zase vem, da bi, če bi že bila v taki situaciji, verjetno zamenjala šolo oziroma naredila vse, kar bi lahko, da bi postala tisto, kar bi rada bila. Včasih sicer že malo preveč trmarim, samo poklic je le nekaj, kar ti lahko življenje polepša ali pa ti ga naredi zoprnega...


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 16 Oktober 2005, 17:08:51
Vedno bolj ugotavljam, kako krasno šolo sem si izbrala...
Sicer nevem, če je predlog ravno na mestu, pa vseeno. Zase vem, da bi, če bi že bila v taki situaciji, verjetno zamenjala šolo oziroma naredila vse, kar bi lahko, da bi postala tisto, kar bi rada bila. Včasih sicer že malo preveč trmarim, samo poklic je le nekaj, kar ti lahko življenje polepša ali pa ti ga naredi zoprnega...

Jah res ti blagor .... jest nč več ne morm ker sem že 3 letnik in je use prepozno :( ... zgleda da bom mogu kramp pa lopato met :( ....

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 16 Oktober 2005, 17:15:01
Sib a ti to delaš tehnično šolo ali gimnazijo?

Lp nina



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #14 : 16 Oktober 2005, 17:54:33
Jaz tudi nameravam študirati veterino. Letos sem 4. letnik gimnazije in če bo vse po sreči, bom naslednje leto že na veterini. Ampak se je treba kar potruditi, ker, kolikor vem, ni tako lahko priti gor. Imeti moraš kar veliko točk. Malce sem gledala podatke o vpisu v zadnjih letih in sem ugotovila, da se jih vsako leto prijavlja več, sprejmejo pa jih samo 60. Bo treba zavihat rokave.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #15 : 16 Oktober 2005, 18:12:42
Kolk bodočih veterinarjev je tuki.Pred 1uro mi je ratalo plakat narediti.Loooooool.Hvala Irena :-*.

Mislim...a je na tem forumu kak biolog.Ker...moje sanje so ordinacija.Ampak v njej ni prostora za vse.A zj nej pa 8 let šolanja stran vržem,da pol delam v farmaciji.Beden ne?Mogoče bi bila pa biologinja?Itak ne bi v Slo delala...halooooooo!Kdo pa ostane v sloveniji.Lol.Jets grem u avstralijo.Sam da šolanje končam ;).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #16 : 16 Oktober 2005, 18:17:01
Citiraj
Pred 1uro mi je ratalo plakat narediti.Loooooool.Hvala Irena .
a to je blo za plakat..... :o :o :o...upsi... :-X...no če ti je všeč..oki....aja prosim :P...

Citiraj
Mislim...a je na tem forumu kak biolog
naša nadja (zoe) bo bla...kmalu kmalu :) :) :)


DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #17 : 16 Oktober 2005, 19:03:54
;D jap jaz grem drugo leto na biologijo, kar pomeni da bom čez ene 5 let biologinja :).
Pravijo, da bo vedno več povpraševanja po biologih in da bodo vedno večje plače ;D, ker se genetika ful razvija in to :).

Sib, ena možnost je tudi, da ti vpišeš za maturo biologijo in potem hodiš na priprave na drugo šolo. K nam tako hodi moja bivša sošolka (ki je zdaj tudi moja sošolka pri pripravah za maturo za sociologijo) iz čisto ene tretje šole, ker imajo pri njih bolj naravoslovne predmete, ona pa bi šla na FDV in tako rabi nekaj družboslovnega. Vse se da ;)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 16 Oktober 2005, 21:25:46
Sib a ti to delaš tehnično šolo ali gimnazijo?

Lp nina

delam ekonomsko gimnazijo ... delam isto maturo k gimnazija ... sam da mam mal drugačnih predmetov k gimnazija :( ...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #19 : 16 Oktober 2005, 21:36:26
Ja am, a ni na vseh gimnazijskih programih 3 leta biologije? ??? A si ziher da se pri vas ne da vzeti biologije za maturo? ???
Maturitetne predmete se izbere kdaj? Na začetku 3. letnika? A se da potem še kej premislit?

No, jaz sem tudi skoraj ziher da grem na BF. Če bo dovolj točk. ;D In če bo vse po sreči bom čez 7 let biologinja. ;D

lp, rina

Los je car!


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #20 : 17 Oktober 2005, 13:19:14
Uh no jets sem dobla 5 ;D ;D ;).

Rina če bo blo pr men vse po sreč mene čez 10 let nau več v Slo ;D.No al pa 12.Hehe

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #21 : 17 Oktober 2005, 14:08:27
Uh no jets sem dobla 5 ;D ;D ;).
A za une odgovore in vprašanje????

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #22 : 17 Oktober 2005, 18:39:20
Za vse.Ful je hvalila oba intervjua (če poznaš Oliverja z mojpes.neta-tudi z njo sem naredila intervju).Joj pa nisem se zahvalila Loli.Hvala Lola :-*.Pa hvala Nini in črtu za ta  forum :P ;D (kokat sem že to povedala).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #23 : 17 Oktober 2005, 19:48:24
Maturitetne predmete se izbere kdaj? Na začetku 3. letnika? A se da potem še kej premislit?

Pri nas smo si maturitetne predmete izbrali na koncu 3. letnika. Na začetku 4. letnika se je še dalo kaj premislit, ampak samo v okviru tistih kombinaciji, ki so že bile določene (ker urnik je bil že sestavljen). Samo, po pravici povedano, ne vem, zakaj bi se bilo treba pozneje premišljat. Saj, preden ko poveš, kaj bi rad imel, dobro preštudiraš in si res izbereš tisto, kar imaš rad in kar ti bo koristilo ob vpisu na željeni faks.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #24 : 28 December 2005, 14:57:06
Newfka, potem se bova pa zgleda letos obe trudila prit na veterino ;)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #25 : 28 December 2005, 15:13:09
Mislim...a je na tem forumu kak biolog.Ker...moje sanje so ordinacija.Ampak v njej ni prostora za vse.A zj nej pa 8 let šolanja stran vržem,da pol delam v farmaciji.Beden ne?Mogoče bi bila pa biologinja?Itak ne bi v Slo delala...halooooooo!Kdo pa ostane v sloveniji.Lol.Jets grem u avstralijo.Sam da šolanje končam ;).

Jaz sem biologinja... manjka samo diploma, pa bom univ.dipl. ;)

Racunaj, da je biologijo fuuul siroka... in da tu ni zdravljenja zivali, ampak samo ucenje stvari takih, kot so - kako so sestavljene, kako se obnasajo itd. Imas tudi dosti botanike, ekologije, genetike, mikrobiologije...

Kateri letnik pa si?
Zdaj se nekaj spreminja program, zaradi Bolonje - ce te zanima, se lahko pozanimam... meni je bilo drugace vsec, ceprav studij kot sam ni ne vem kako kvalitetno organiziran :-\ mogoce bo zdaj kaksna konkretna sprememba...

Aja kar se sluzbe tice ;) tudi za nas ni ravno roznato... sicer odvisno, kaj bi rada delala... ampak ni nekih blaznih moznosti. So pa zelo dobre moznosti za magisterije ali pa doktorate v tujini, glede na to, da te ravno zanima it ven ;) Poznam precej ljudi, ki so koncali pri nas faks in potem sli v Anglijo ali Nemcijo na podiplimski studij.

battito animale


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #26 : 28 December 2005, 15:52:52
S1b jaz mislim, da se vse da.
Pri nas na pripravah za maturo iz biologije, so bili tudi iz ekonomske gimnazije. Tako, da ne vidim problema, da ti ne bi mogel.
In tudi že proti koncu so si nekateri premislili za izbirni predmet, ker jim priprave enostavno niso bile všeč.
Tako, da če si močno želiš se čim prej pozanimaj in povprašaj!!!  ;)


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #27 : 28 December 2005, 19:18:25
ja flatka samo pri nas je tako da mamo super nore prfokse in psihologinjo k te ne spodbujajo temveč te zavirajo  >:( , sej če me tako ne sprejmejo bom pač plačeval fax pa je ane...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #28 : 28 December 2005, 23:32:36
S1b v življenju se boš moral postaviti tudi zase.
Ne vem zakaj bi se moral odločiti za predmet, ki ti ga drugi določijo, kateri ti ne leži in bi ga naredil še slabše kot tistega, ki ti je všeč.  ???
Naredi vse po svojih močeh. Pa saj drugače te razumem, da se s tečnimi ljudmi težko kaj zmeniš,...
In veliko uspeha na maturi.  ;)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #29 : 28 December 2005, 23:33:19
flatka se nisi ti na biiologijo vpisovala ???

battito animale