Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2345027

katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #1620 : 26 December 2007, 20:11:22
Ana, Kala in Runo sta zakon.. ;) Tudi jaz se strinjam z ostalimi, ne vzemi si takih stvari k srcu, važno je kaj ti misliš... ;)

Ooo rina. :o.Super filmček, Valjar obvlada... ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1621 : 26 December 2007, 20:12:41
Lep filmček Rina! :) Zelo lepo ujame frizbi! :-*



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1622 : 26 December 2007, 20:14:55
Aho!

Valjar obvlada  :o bravo
Katie zdaj je v redu tiste pol ure me je pa kar fanj prizadelo  :(

Lp
Ana


Tosca

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 3
Odgovori #1623 : 26 December 2007, 20:18:46
Rina,
ti in Valjar sta več kot fantastična. Videt škota, ki obvlada take trikce je balzam za oči :o
Glede šibke ali kratke čeljusti. Standard pravi, da mora biti konica gobca škota topa, kar pomeni, da sta  zgornja in spodnja čeljust usklajeni. Pri šibki spodnji čeljusti zmanjkuje "debeline" proti konici, pri prekratki spodnji čeljusti pa pogosto uporabljamo izraz "morskega psa". Na žalost nisem ne vem kaj računalniški mojster in ne znam "prilepiti" slikic. Si pa primerek prekratke spodnje čeljusti lahko ogledaš kar pri moji starejši psici "Pegy" na moji spletni strani.
Primerek idealne oblike gobca s topim koncem in dovolj močno spodnjo čeljustjo lahko vidiš pri Seni od Alme. Nič drugačnega ne bi smeli imeti tudi dolgodlaki škoti, vendar vsi vemo, da so nekatere zadeve pri njih zašle v popolna nasprotja.

lp



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #1624 : 26 December 2007, 20:22:14
Aja, glede čuvanja se strinjam s Tosco. Naša dva, še posebej Witty, skrbno čuvata njuno ozemlje. Witty tudi šavsne, če je kdo preveč predrzen!

Lep filmček Rina! :) Zelo lepo ujame frizbi! :-*
Hvala
Sicer je bil tole zanj očitno zelo dober dan. Ponavadi ujame ene 3x na 20 poskusov. Ampak imava zdaj nov frizbi, ki počasneje pada. Upam da ga bo Valjar lovil. Te dni na žalost ne  morem probat, ker imamo pri nas vse zaledenelo. :-\

Hvala za pojasnitev glede čeljusti. Mislim, da razumem.

Los je car!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1625 : 26 December 2007, 20:22:26
Še moji v akciji  ;) GG
Aisha


Frosty

Vedno zaljubljena Aisha in Frosty

Pâris

in Layla..ki degustira sneg  :o



lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #1626 : 26 December 2007, 21:08:31
Poglejte kaj je Katie ustvarila :o






Hvala Katie :)


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #1627 : 26 December 2007, 21:13:19
No to je pa moje ustvarjanje



 :-[


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1628 : 26 December 2007, 21:14:50
Waw, kake umetnine! :o  V katerem programu si naredila zadnjo lucky?



lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #1629 : 26 December 2007, 21:17:36
V photofiltru


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #1630 : 26 December 2007, 21:57:13
Slike so dosti lepše vidne vsaj tekst, če klikneš z desno tipko na miški in nato pokaži sliko...Ker so pomanjšane za forum in se dosti lepše vidi v pravi velikosti... ;)

Super lucky, napreduješ.. ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1631 : 27 December 2007, 06:46:33
Rina..To je pravilna spodnja čeljust od škota  ;) GG



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1632 : 27 December 2007, 09:45:17
Jeeeeeeeeee....Tosca, hvala ti!!!!!  :o
Samo nekaj me zanima...kaj to pomeni divergentna linija glave...jaz poznam ta izraz samo pri matematiki... :-[
aja, pa mislim, da ima moj tudi gobec morskega psa....nos mu konkretno štrli preko spodnje čeljusti....hhehehehe ;) bošček, čist je mimo...hihihihihihhihi  ;) jaz za njega pravim, da je lep kot pes, ni pa lep kot škotski ovčar  8)

Rina, super!!!!!  moj tudi zna frizbi lovit, samo frizbi ne sme biti tisti tatrdi, pa ga imam takšnega iz pene, ki plava po vodi in je celi nori nanj. potem pa se preveč v zrak meče in včasih krepko pogrne po tleh...zaradi njegoive varnosti sedaj mečemo samo nizko....kaj more, če je popolni hiperaktivni bedak.  :-[ na agilityju se mu meša in jaz sem rabla več vaje na tem, da ga ustavljam, kot pa da bi delala na hitrosti, on ko vidi, da bova delala se mu utrga!!!! čuvaj pa je nikakršen...s tujci bi takoj šel do trenutka, ko bi ugotovil, da mene ni zadaj, potem pa čista panika...dvorišče pa je bolj po načelu...kar je moje, je tudi vaše!  :-[


Lp, Tina

+1


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #1633 : 27 December 2007, 11:48:03
dajte še kakšno nepravilno za primerjavo :-[

Lp



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #1634 : 27 December 2007, 14:05:28
Nekaj novih fotk od mene... :)









Še nekaj jih je v albumu


Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #1635 : 27 December 2007, 14:10:32
prekrasne so  ::)



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #1636 : 27 December 2007, 14:46:19
 :o :o :o kako lepe učke ima :-*
Dreugače je pa :-* :o



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1637 : 27 December 2007, 16:53:24
Katie, veš kakega šarmerja imaš ti doma! :-* :o



Tosca

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 3
Odgovori #1638 : 27 December 2007, 21:24:19
Draga Felina,

divergentni liniji pomeni, da linija lobanjskega dela glave in gobca nista paralelni. Divergentne linije glave vidimo pri ruskih hrtih - borzojih. Pri škotih poznamo tudi nasprotno smer linije, konvergentna linija, ali kakor pravijo angleži "banana face", ki je pa danes zelo pogosto pri tipih psov, katerim nekateri pravijo "moderni" tip, kar je seveda tudi nepravilno.
Spodnja čeljust pri zgornjem trikolorju je še zadovoljiva, malce mu zmanjka pri koncu, kar se lepo vidi, da ima rahlo odprte ustne, kar se pri korektnem gobcu ne sme videti. Je pa zato stop veliko bolj problematičen, močno preveč poudarjen, kar kvari korekten tip glave.

lp

+1



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #1639 : 27 December 2007, 21:25:43
GG, super so tvoji - se res vidi da uživajo. :o Vidim da je Aisha najbolj aktivna. :)

Felina - super!! Upam da vaju bomo lahko kdaj videli na kakšni agi tekmi? :o

katie, kako se je Lordek spremenil, ful je lušen. Pa fuuuul dobre slike ustvarjaš! Bravo!

Los je car!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #1640 : 27 December 2007, 21:32:25

Los je car!


Tosca

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 3
Odgovori #1641 : 27 December 2007, 22:11:49
Ja, to je pa lep gobec, dovolj poln, zaokrožen z dovolj dolgo in močno spodnjo čeljustjo. Edino kar ga nekoliko kvari, so rahlo viseče ustne v kotih, katere bi morale biti napete.

lp



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1642 : 28 December 2007, 10:17:08
waw!!!!! zdaj mi pa je marsikaj dosti bolj jasno...nisem vedela, da se temu reče divergentnost...hehhehehehe  (zanimiva izraza...ker sem matematik, bi me zelo zanimalo zakaj ravno ta izraza? ima to kaj skupnega z matematiko?nekaj si že predstavljam kaj bi lahko bilo..samo vseeno) Tosca super za takšne izčrpne odgovore, pa še z dosti znanja podkrepljene...sem se marsikaj naučila. pa lahko še!  :o

Rina...če bo sreča in ga do spomladi doteram pri slalomu, pa zaradi hitrosti moreva full na conah delat (tega sploh ne znam, ker prejšnja psička ni imela probleme s tem), naju boš lahko videla tudi v tekmovalnem delu...do kakšne dvojke si že bova drznila prit...dalje pa dvomim.  :-[ morem zelo dosti na svojem vodenju delat in se pri tako hitrem psu kar lepo lovim...ampak bom pridna in delovna  ;)

Na tej slikici od rine, pa mi je ta pes prekrasen v glavo!

Lp, Tina

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1643 : 28 December 2007, 11:03:34
Zanimivo glede tistega tricolorja in njegove čeljusti..ga je njegova vzrediteljica in sodnica za škote dala kot primer pravilne čeljusti...  ;)
and showing off that glorious under-jaw...!!



Citiraj
Divergentne linije glave vidimo pri ruskih hrtih - borzojih. Pri škotih poznamo tudi nasprotno smer linije, konvergentna linija, ali kakor pravijo angleži "banana face", ki je pa danes zelo pogosto pri tipih psov, katerim nekateri pravijo "moderni" tip,
Prepričana sem bila, da je "borzojska" glava napaka klasičnega tipa škota... takšno vidim skoraj vsak dan...v obliki hčreke  Int.Hr.BIH.Ch. Steadlyn Huckleberry Finn, ki je pred kratkim tudi opravila vzrejni pregled..

Še ena klašična glavca... o spodnji čelusti presodite sami

GG


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1644 : 28 December 2007, 11:17:24
Hallo! Mene zaj... :-[ ekran...je že zelo star in se včasih ne vključi... sem dosti zamudila??
Joj...kako lepo lovi frisbi...to me spominja na Unique, ona je od mojih edina obvladala to...sem se pa morala
potrudit lepo vržt!  :'( :'( moja Unique

A se lahko čeljust razvleče?? Ker se malo bojim, saj s našimi igramo nogomet s veliko žogo in seveda poskušajo
to veliko žogo spravit v usta...kar jim tudi uspe...ne vem, zdi se mi kot da je to mogoče, se motim?

 :-[ :-[ idealen gobec  :-*


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1645 : 28 December 2007, 14:01:18
GG...ja, saj je Tosca napisala, da je to napaka...pri mojem psu recimo, da bi divergentnost glave lahko bila napaka za izključitev iz vzreje njegovih staršev, je pa še povedala za drugi tip glave in to je konvergenten..moj ima borzojasto glavo, kar pa je meni taaaak všeč (borzojev videz je zame pasji ideal), samo vem, da ni ravno primerna za škota.  ;)

Alma...moj tudi hoče spravit celo nogometno žogo v gobec, samo sem mu nabavla takšno napol uničeno in že rahlo spuščeno...je pa sedaj čist nesrečen, ker je zamrznila in je ne more v gobec tlačit...seveda mu občasno rata, samo potem jo kar s težavo iz gobca spravi  :-[

Lp, Tina

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #1646 : 28 December 2007, 14:44:53
Uf, pa sem prišla do računalnika :), sem čist zaposlena ;D

Rina, ful dober filmček ;), Val zlo dobr lovi frizbi. Ti ga pa tut mečeš dobr. Jaz ga tko, da kr takoj dol pade in nemogoče da bi ga ujel :-[ Val je pa ratal en tak lepotec :-*
Kako je pa kaj Witty, kolk je zdej stara? Drgač pa enga velizga :-* za njiju :-*

GG, zlo dobre slike. Kolk so dobri k tko "laufajo" ;) :-*

Katie, Lord je pa tko lep! Men je en tak cukerček ;), pa učke ma men ful lepe. Daj mu enga :-* v mojem imenu!
Slikce so pa itak :-* ;)

lp,rosana




Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1647 : 28 December 2007, 14:49:19
Jaz tudi ne znam frizbija metat. :-[  Dajte še več slik gor prilepit. :P :-*



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1648 : 28 December 2007, 15:18:37
Ali se ne bojite, da bi se vaši psi poškodovali vezi zaradi skakanja??? Jaz sem se vedno bala tudi ko preskakujejo skakalnice tam okoli 1 m... da bi si poškodovali kolke ali vezi...

Felina jaz sem samo mnenja, da je bozojska glava in tudi "banana face" posledica premalo stopa...preveč poudarjen stop je pa "napaka" modernega tipa glave.. Zame tipična klasična glava, je n.p. tista zlasta psička na spodnji sliki...
in še malo izven teme...naš NO...Pax Von Athaba sedaj star 11 mesecev in popolnoma hiperaktiven ne glede da naj bi bil razstavne linije  ;)




Drugače ja pa totalni crklivček  ;) GG






GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1649 : 28 December 2007, 15:28:38
In še Frosty danes da ne bom čisto smetila temo  ;) GG