Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2344899

Midnight Lady

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4140 : 10 Junij 2009, 20:32:38
Blue Pearl, bi bilo fajn, da bi se spoznali ;)   Sm takoj za kakšen piknik ;D

Lady M.


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4141 : 10 Junij 2009, 21:11:49
Blue Pearl, Midnight Lady in Felina jaz predlagam da se dobimo enkrat v tednu od 22-28.6 . Vam odgovarja takrat? Jaz tisti teden nimamo izpitov zato sem to predlagala  :-[

p.s. Felina včeraj sem bla na kinološkem ob 7. A si bla na agilityu?

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4142 : 10 Junij 2009, 21:32:30
Moj Kalček





Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #4143 : 10 Junij 2009, 23:15:21
Blue Pearl, Midnight Lady in Felina jaz predlagam da se dobimo enkrat v tednu od 22-28.6 . Vam odgovarja takrat? Jaz tisti teden nimamo izpitov zato sem to predlagala  :-[

p.s. Felina včeraj sem bla na kinološkem ob 7. A si bla na agilityu?

Jaz sem za...samo sem bolj za kakšne petke ali pa nedelje ali pa kar sredi tedna, ker ob sobotah imam tekme in dekliščine...se mi jih je en kup nabralo...folk se množično poroča  ;)

Ja, sem bila na klubu in če si kaj gledala v tisto smer, bi morala videt vse tri moje fante in mene, ki sem tam najbolj glasna (in moja dva pesjana tudi, tretji se še ne dere :-[) in najbolj vsrana, ko se dajala tečajnikom navodila :)) Zakaj pa nisi prišla gor?  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4144 : 11 Junij 2009, 10:00:22
Men je vredu katerikoli dan v tistem tednu :)

Nisem hotla motit, ker so eni tam vadli poslušnost in sma tak pri ograji stali, da sma z našo Nayo zmedli onega psa ,da je kar k ograji priletel. Dans si tudi tam? Lahko danes pridem  ;D

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #4145 : 11 Junij 2009, 12:07:49
Ja, danes sem tudi tam :) od pol šestih dalje, ko imava z Ai-jem igralne urice in en kup srčkanih sosolčkov :) Potem pa imam nekaj časa fraj, ker imamo malo tekmico z našimi tečajniki in tečajniki iz drugega kluba in mi ni potrebno skozi viseti zraven, saj ima to preko glavna inštruktorica .  ;D Bi bila vesela, če se oglasita.


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4146 : 11 Junij 2009, 12:20:41
Kdaj maš malo fraj? Jaz sem cel dan doma, tako da ti sam reči ob kolkih vaju naj pridem malo pozdravit in bom prišla da vidim Ai-ja ;D

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #4147 : 11 Junij 2009, 12:22:34
od petnajst do šest pa do petnajst čez šest imabva igralne urice, ampak midva se ne drživa čist vseh pravil, sva bolj letalca, tako da brez problema pridi in boš še minije lahko pogledala...veš kako so srčkani!!!! sploh ene baseh houndica, je čist mini mini  :-*. Potem pa sem načeloma fraj in si lahko še kvazi tekmico ogledaš :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4148 : 11 Junij 2009, 12:25:41
Vredu, pridem! Komaj čakam, da vidim minije  :D

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4149 : 12 Junij 2009, 16:52:32
Jaz pa učim v šoli še do julija...tko da samo kakšen vikend pride v poštev in to šele bolj konec junija ali celo julij. Mogoče za Lent! ;D Vas bom obvestila, če nama rata prit, pol pa upam, da se bomo uspele uskladit! ;)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4150 : 15 Junij 2009, 16:22:50
Sem zelo ponosna, ker včeraj na razstavi LONDON COLLIE CLUB med 152 škoti, je bil oče od moje Moon Wicani Waltz of the New Moon Res Dog CC in Res. Best of Breed in star oče Wicani What's New Pussycat Dog CC, Best of Breed in Reserve best in Show.  :o GG




katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4151 : 15 Junij 2009, 17:56:35
Superca, čisto zasluženo  ;)

Pri nas je drugače vse po starem, razen tega da je tamala malo zrastla in izgubila nekaj zobkov  :D Ful je hecna

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4152 : 15 Junij 2009, 20:53:50
Čestitam GG , mala ma super prednike  ;D
Jaz mam eno vprašanje, danes sem dobla prijavnico za CACIB / CAC Celje in razmišljam, da bi mogoče šla malo pogledat z Nayo. Naya bo takrat stara malo več kot 6 mescov , kaj to pomeni, da sodi v razred najmlajši?  :-[

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4153 : 15 Junij 2009, 22:13:37
Ja, od 6-9 mesecev so najmlajši  :)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4154 : 16 Junij 2009, 09:47:27
joj te bo najmanjša v tistem razredu. :) Kaj je še prej kakšna razstava?
In nekaj slikic od danes, ko je Naya stara točno 3 mesce :-*





Malo sma se tuširali zunaj :)

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #4155 : 16 Junij 2009, 10:21:14
Kako pa se vam zdi ta psička?




GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4156 : 16 Junij 2009, 11:33:14
Meni je zelo lepa... ima zelo lep dolg vrat, lepo barvo... na sliki se ne vidi dolžina telesa (škot mora biti daljši kot višji)... ne vidi se dolžino repa... in kar je bistveno pri škotih...značilno gibanje  :) GG



lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #4158 : 16 Junij 2009, 14:05:19
To je pa Hit Parade di Cambiano- bila je v Ljubljani, zelo  lepa psička, lepa barva nasploh vse naj naj ;)


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #4159 : 16 Junij 2009, 15:17:41
Res je, Hitparade blu di Cambiano. Ravnokar je končala angleški šampionat. Tukaj nekaj njenih uspehov http://www.hollibellpuli.com/page11.htm



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4160 : 16 Junij 2009, 15:49:30
Zanimivo kako lahko pes izgleda drugače na slikah..na tej sliki izgleda velika,  močna psička... v živo mi je delovala majhna in drobna psička

Tukaj v BOB Tromostovje



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4161 : 16 Junij 2009, 16:43:17
Hitparade!!! Ta je pa res prava lepotička...jaz sem se na razstavi čisto zaljubila vanjo  ;) Res je malo drobčkana, ampak njena barva pa :o


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4162 : 16 Junij 2009, 18:35:31
Meni so pa všeč bolj drobne in manjše.

Danes se je pa Foxy odločila da ne bo šla v avto, sploh je nisem mogla prepričat. Potem sem jo pa pustila doma in smo se kar odpeljali brez nje, ko sem jo pa parih minutah prišla iskat je pa lepo prišla sama do avta in šla noter :) Je treba biti kar iznajdljiv, dobro da sem se pri avstralcih naučila kako jih malo ''okrog obračaš'' :) Ne vem pa kaj bi naredila, če bi bila Foxy raje doma kot pa z nami potem pa ne vem kako bi jo spravila v avto ::) je ravno toliko stara da nas malo preizkuša in preverja kje so meje :)

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4163 : 16 Junij 2009, 20:44:53
Ful lušna psička  :o

Sana ja znajo tile škoti kar sprobavat meje  :D
Pa še moja Kalica




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4165 : 16 Junij 2009, 21:07:54
......Ne vem pa kaj bi naredila, če bi bila Foxy raje doma kot pa z nami potem pa ne vem kako bi jo spravila v avto ::) je ravno toliko stara da nas malo preizkuša in preverja kje so meje :)

Dvigneš in daš v avto. Če sem jaz dvignila 30kg psico v avto...pred njo pa 30kg psa, ki je bil pod pomirjevalom in je zato še težji bil....Pa me ni kaj dosti skup-mišična masa rok je na spodnji meji.

Na linku so sicer imena (in če koga zanima, bo vseekakor več o njih izvedel). Bi blo pa fajn če bi bli rezultati testov javno napisani, ne samo nazivi, ki tudi niso vedno realni pokazatelji kvalitete psa oz. po zdravstveni in delno karakterni plati sploh niso. In v kolikor vzrejajo DNK testov, vsaj CEA in MDR.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4166 : 16 Junij 2009, 22:11:04
Kako pa se vam zdi ta psička?



Mene je čisto očarala v Ljubljani, zelo lepa  :-*

LadyLia, naslednja razstava sedaj je 5.7. v Lendavi, potem pa še v Trbovljah 30.8.  :)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4167 : 17 Junij 2009, 07:45:21
uu 30.8 je idealno za naju z Nayo  8) kr bo še 5 m stara , sam morem še malo razmislit namreč še nikoli nisem razstavljala in zna bit problem :) Hvala za informacije Katie  :-*

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Melody

  • Gost
Odgovori #4168 : 17 Junij 2009, 10:26:07
uu 30.8 je idealno za naju z Nayo  8) kr bo še 5 m stara , sam morem še malo razmislit namreč še nikoli nisem razstavljala in zna bit problem :) Hvala za informacije Katie  :-*

Tudi jaz še nisem k sem bila v Hrušici pa sej ti bo šlo ni nič težkega... ;)



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #4169 : 17 Junij 2009, 13:01:21
Na linku so sicer imena (in če koga zanima, bo vseekakor več o njih izvedel). Bi blo pa fajn če bi bli rezultati testov javno napisani, ne samo nazivi, ki tudi niso vedno realni pokazatelji kvalitete psa oz. po zdravstveni in delno karakterni plati sploh niso. In v kolikor vzrejajo DNK testov, vsaj CEA in MDR.

Ravno prejšnjič sem imela en zanimiv klic...gospa je začela filozofirat o testih, ko sploh ni vedla kaj pomenijo ker ni vedla izgovorit oz. kaj pomenijo različni rezultati, itd. a ...čisto na koncu pa je še dodala, ja saj če se bi pa dalo vzet kje brez papirjev pa ji testi niso potrebni  ;) toliko o tem...očitno eni radi samo neki bla bla, ...tetka mi je ukradla 10 min mojega življenja, za brez veze  :-X ...
čara...kupuješ škota? Ker si potem res v riti...vzreditelji, ki delajo na DNA osnovi skoraj da ni, ...
Ajmo za primerjavo, ker ravno v tem rodovniku so ti psi...psarna Rineweld...mladiči gredo v ves svet in še s lučko nimajo pregledanih oči in glej ga celo vzreditelji in to še kaki kupujejo te pse. Jah, tu se je debata vrtela o tem, če nam je psica všeč- torej o njeni zunanji kvalitei. Ja, in rezultati niso javno napisani ker jih ni, ker ne delajo ali pa so in jih zveš, če kupuješ pri njih psa (domnevam).
Zanimivo, da se stari vzreditelji ne spotikajo ob teste, navadi ljudje ki bi pa radi samo bla bla in na kateri koli način znižati ceno pa ja. Pa, da še enkrat povdarim (iz mojih izkušenj) večina ljudi le res zelo malo ve. Fore kot samo -/- psi bi se naj uporabljali za vzrejo, itd...potem veš koliko je ura.