Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2344582

Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #4770 : 06 September 2009, 00:02:24
Jaz sem ga zdajle za hec rešila kolikor se spomnim kakšna je bila moja  :P . Sem že takart delala podobne "teste" z njo, ko sem ugotavljala karkater v leglu. Moram reči, da kar drži opis, čeprav se opisi na eni in drugi strani malo razlikujejo. Sicer je dobila 4x3, 2x 1 in 2 točki in eno 5ko  ;D . Mogoče bi ji morala namesto kakšne trojke dati dvojko, tako dobro se pa ne spomnim.
Mora biti pa prav zanimivo to delat na celem leglu, kjer se potem pokažejo razlike med mladiči. Me prav zanima do kakšnih odstopanj lahko pride v enem leglu.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #4771 : 06 September 2009, 00:16:44
Vsak mladič ima svoj karakter, vsak je drugačen in če si pozoren na to, če si vzameš čas in če
jih samo opazuješ že ugotoviš razlike. Jaz se vsakega spomnim nazaj tudi pred 5 leti, makar
teh testov nisem delala. Me pa zanima preizkusit in zanimivo bo primerjat smooth in rough leglo.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #4772 : 06 September 2009, 08:34:29
Na vrhu sta škot in beardie.

Jaz imam oba (škot je sicer nerodovniški, ampak je kar tipičen predstavnik, z obilico delovne vneme in hiperaktivnosti, tudi tekmovalec v agilityju v dvojki), tako, da če te zanima življenje z njima, me brez problema lahko kontaktiraš, tudi ogled v živo ni nezaželen :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4773 : 06 September 2009, 10:18:44
Super da boste ta test delali, me prav zanima kakšni rezultati bojo :)

Mislim, da so res nekatere psarne aussiejev v sloveniji delale te teste že.

Je pa tudi meni všeč več pasem... Sem si že od nekdaj želela škota (pa ga takrat doma niso hoteli), pa setri so mi krasni (pa ga ne upam, imeti zaradi karakterja-no ne vem, mogoče bi jih morala bolj pobliže spoznati).

Jaz imam pa še avstralca, sestra pa birdija, se lahko zmenimo za skupinsko spoznavanje pasem ;)

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Melody

  • Gost
Odgovori #4774 : 06 September 2009, 12:39:29
sana pri mojih kolegih imajo že od nekdaj setra trenutno imajo angleškega in je super kuža. ima zelo rad otroke in zelo hiperaktiven. čeprav je star že 8let se mu sploh ne pozna :D drugače je pa lastnik prej vzrejal gorden setre. pa ima tudi dober karakter. imajo zelo družinski odnos z njim ;)
kolegica ima pa zdej 7mesecev starega gordan seterčka in je mende zelo živahna ji more zelo veliko svojega časa posvetit. samo je zelo prijazna do otrok in ljudi na splošno. res pravi cukerček. z melly se tko igrata da je kar kej ;D



LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4775 : 07 September 2009, 19:41:40
Mi imamo pa novo igračko

hmm ..kaj je to?



in čez nekaj časa..





se že igramo  ;D

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4776 : 07 September 2009, 20:14:12
Joj Ana kako hitro raste tvoja punca! Moramo prit spet kaj na obisk, zdaj se verjetno ne bo več bala Sky:)


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #4777 : 07 September 2009, 21:38:34
Vse najboljše Androma F- jevčki za 3. rojstni dan  :-* :-* :-* ( Nelly, Zoya, Gaja, Flopi, Kaya, Jazz in Joy)


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4778 : 07 September 2009, 21:57:59
Mojca ja bi bil že skrajni čas da prideta spet malo na obisk hehe ;) :P A prideta s Sky v Celje?

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #4779 : 08 September 2009, 16:45:59
Vse naj naj F-jevčki za 3.rojstni dan!  :-* :-* :-* :-*

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #4780 : 08 September 2009, 20:26:12
Foxii Pozira* =)
 


Lp



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4781 : 08 September 2009, 21:44:28
Luštne obe, Naya in Foxy  :-*  :)

Pa še moja dva kekca  :D









 :)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4782 : 08 September 2009, 21:52:09
se mi zdi Ruby tak suhcena proti moji Nayi  ;D moja je pravi požeruh! Kolko kg ima Ruby?
Drugače pa lepe slikce ;)

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4783 : 08 September 2009, 22:06:00
Doma merjeno ima tam okoli 16 kg... Kolko ima pa Naya?

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4784 : 08 September 2009, 22:16:13
13,5 kg sam to je zjutraj na tešče hehe :D no ampak Naya je še manjša / mlajša od Ruby ..

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4785 : 09 September 2009, 08:37:12
Moja dva črnuha..ki z Lano trenirata za razstave  ;D
Dandy...že pravi profi... 8)



in kako osvojiti sodnika  ;)


In Moon





in en "smile" za sodnika  :o :D GG



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4786 : 09 September 2009, 10:56:24
Lepe slike! Ruby bo pa kmalu Lorda prerasla :P naya ima pa fajn žogo, ampak a je ne more pregriznit? :)

Melody, potem ti malo poznaš setrsko naravo :) Jaz ne vem, ali so živahni tudi v tem smislu, da želijo sodelovati in se učiti, ali rabijo več gibanja. Ker ovčarja se da dovolj utruditi samo na vrtu... na primer Mike je enako utrujen, če gre na 3-urni trening s turnimi smučarji ali če se igra pol ure z mano na vrtu-miselne igrice psa zelo utrudijo, če seveda želi sodelovati.

Me pa prav zanima koliko bo zmogla Foxy, če bo tudi tako brez problemov spremljala moža pri njegovih pohodih :) zdaj je še premajhna za kaj takega. Energije ima sicer dovolj, kondicijo bo morala pa še malo dobit ;)

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Melody

  • Gost
Odgovori #4787 : 09 September 2009, 12:27:46
sana
z setri je tko kukr sem spoznala te dva se jih težko utrudi... se morjo fuuul zlajhat. Kolegica ima Gordan setra za reševanje izpod ruševin pa je po treningu še zmeri živc in k gre lastnica tečt gre z njo tečt vsak jutr pa čez dan še zmeri teži res nora je ;) čisto nasprotje škota. po mojem mnenju ::)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4788 : 09 September 2009, 12:55:48
Logično, da sam sprehod psa ne utrudi. Miselne igre, aktiven sprehod, učenje vmes, povadit nekaj...to pa je že druga pesem in rezltat je, da je pes v stanovanju kos pohištva. Za nekaj časa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4789 : 09 September 2009, 13:03:29
A res, s setrom reševanje trenira, fino. Pa jima gre?
S sestro sva si želeli setra, še ko smo imeli prvega kuža. Potem sem spoznala eno punco, ki je imela gordona in je malo povedala o njem, sicer lepe stvari :) pa vseeno si nisem upala. Še danes me mika pa nisem (zaenkrat) zbrala poguma.
A Melly pa ni živahna? Foxy čez dan bolj malo počiva, ves čas prenaša igrače okrog, da se moramo igrat :) No ja tudi sprehod lahko utudi, Mikea so morali enkrat nest nazaj v dolino ;) je pa res da to ni bil navaden sprehod in da pes potrebuje tudi miselno zaposlitev.

Daj prilimaj kakšno sliko od Melly, če se ti da :)

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4790 : 09 September 2009, 13:24:31
sana Naya ne pregrizne žoge, ker nima več tistih ostrih zobkov pa nekak je pogruntala da jo more za ročke prijet  :)
danes sem slišala izjavo leta, čistokrvni psi ne kakajo izven lastnega dvorišča  :D saj nevem kaj naj rečem na to!

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4791 : 09 September 2009, 13:54:00
Hehe, če je pa tako potem pa naša nista rodovniška :P

Naya je res posrečena s to žogo, lepo da jo tako merka :)

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #4792 : 09 September 2009, 14:08:26
Gre kaka dobra pesjanarska duša v petek (ali prej) iz LJ v Prekmurje oz v to smer in bi mi lahko pripeljal en plastični boks??

Je nov in ne zamaže nič, prispevam k potnim stroškom...ali kako pozornost za kužka, po izbiri  Wink
Nujno rabim do petka.


Hvala!
Lea

Če nihče ne bo pohvalil bom pa jaz, super delo Lana  ;)


Melody

  • Gost
Odgovori #4793 : 09 September 2009, 16:05:45
sana:

zelo dobro jima gre za reševanje. super psička. Tudi jaz setre kolker sem jih imela moč spoznet jih pohvalem sam so prevelik živc a bi jih mela se meni nebi mogu prilagajat zared noge, ker ne morem tolko hodet in tečt.

joj Melly je tudi živahna samo njo se da zmatrat z raznimi trikci ipd.
nimam nič novih slikic zadne slikice imam od katie iz razstave






ta je pa made by Mojca  ;)



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4794 : 09 September 2009, 16:06:43
Alma...imam eno kolegico ki je iz Murske ..na žalost ne gre ta week-end domov...

Hvala, da si pohvalila Lano... lahko bi tudi kaj rekla glede Dandy-ja in Moon...ki se tudi trudita  :D :o ;) GG


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4795 : 09 September 2009, 16:08:30
LadyLia, ja, prideva v Celje, še kdo?

Alma, jaz sem čisto na drugem koncu Slo, tako da...drugače, kako je pri vas, kaj novega? ;)

GG super sta tamaladva lepotca, naravni talent, ni kaj! Dobre psarne si izbrala ;D In pa najboljšo handlerko seveda ;) Mi je noro všeč, ker vsi trije tamali niso sam razstavno lepii, ampak imajo tudi neverjetno energijo, vse bi se dalo super trenirat za Agility in Frisbee, pa fuul so pogumni in radovedni in živahni in vedno veseli ;D


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4796 : 09 September 2009, 16:24:21
Nas v Celju ne bo... Tako da se bomo verjetno videli šele v Vrtojbi  ;)

Dandy in Moon sta super, Lana pa itak obvlada  ;D

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4797 : 09 September 2009, 16:31:44
Lucky 7 naj bi prišla z Sherry in Jenny v nedeljo...
Jaz pa z Dandy-jem in Moon v soboto... GG


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #4798 : 09 September 2009, 16:55:27
Samoumevno je, da brez zainteresiranih psov ne gre preveč delat.
Lana ju seveda ve zainteresirat.

Kaj je pri nas novega...sem v stresu, se odpravljam na pot s Seno in organiziram, perem, likam,
pripravljam, ...






GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4799 : 09 September 2009, 17:02:50
Lana res zna  :D... ko ona pride... mene ne vidijo več..temo se reče ljubezen do hrenovk.. Ostali ki ne delajo jih morem privezati ker jo vsi sledijo  :o..

Kaj se dogoaja..kam greš s Seno ? Če je to kar mislim..vama želim vse naj, naj in držim pesti... Kaj novega pri Adriji... pri nas nič  ::)  GG