Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2338752

Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #7020 : 19 November 2010, 21:28:09
Tale Tinka mi je všeč ;)

Kako pa da imajo v tej psarni v Švici samo black trije in blue merle?



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #7021 : 20 November 2010, 08:31:02
Paša za oči in dušo vse tele slikce  :)
Zame je bil in bo ostal škot naj naj kuža na svetu.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7022 : 20 November 2010, 12:37:41
Mojca hvala za linke, so se že znašli v priljubljenih povezavah. :D

Z Neli naju v Vrtojbo najverjetneje ne bo. Je ravno naslednjo soboto organiziran canicross trening, ki nama bo kot popolnima začetnicama zelooo koristil.

Danes pa je spoznala gugalnico... ;)



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7023 : 20 November 2010, 17:07:33
Mi pa smo danes opravili dooolg sprehod po eni učni poti. Bilo je zelo zanimivo, hodili smo 2 uri, posneli en kup fotografij in uživali v sončnem vremenu. Slikca bo jutri :P. No jaz v Vtrojbo pridem, po vsej verjetnosti brez kosmatincev



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7024 : 21 November 2010, 10:38:11
Mene tudi žal v soboto ne bo v Vrtojbo  :( ... tako da pridem na nedeljo  ;)


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7025 : 21 November 2010, 11:13:02


Obljuba dela dolg. Slikca iz včerajšnjega sprehoda.



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7026 : 21 November 2010, 20:16:30
Luškan tale Maki:)
Sky je tudi dobila novega prijatelja, 4 mesečnega border mix iz prepovedane vaške ljubezni :P To se je nadivjala, končno našla enega takega 'norca' kot je ona:)

Ana škoda...vsi bomo v soboto. V nedeljo si je upala prijavit samo GG, ker je menda sodnik ful strog  8)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7027 : 21 November 2010, 20:17:58
Jah žal, je kot ponavadi prišlo nekaj vmes  :(


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7028 : 22 November 2010, 06:44:36
Mojca, ko smo že pri prijateljstvu. Maki ima tudi novo prijateljico in sicer jazbečarko, ki pa je na žalost vedno po vasi. Ji pa uspe, če le gremo proti vasi, da nas sliši in priteče in se vrže na hrbet. Takrat vsaj na edinega psa, ki ga ne mara malo manj laja. Zina pa prijateljice čist nič ne mara, ker jo preganja >:(. Če ne pride kaj vmes, se vidimo v soboto.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7029 : 22 November 2010, 09:52:28
Tukaj 2 sliki od Dandy-ja iz 2xCACIB Zagreb... Moj Dandek je bil 2x 1.odl, 2x CAC in 1x R-CACIB... S tem nazivom je dosegel pogoje in postal Hrvaški prvak-CH-Hr.... in samo pri 18 mesecih... sem zelo ponosna nanj.. hvala Lana za izjemno handlanje  :D :o GG





lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7030 : 22 November 2010, 11:45:28
Čestitke za uspeh. Vidim, da vas je kar nekaj, ki imate osebne urejevalce in handlerje. Jaz o tem nimam pojma :-\.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7031 : 22 November 2010, 14:21:53
Lejdy..jaz moje pse zgroomiram sama..po navadi Lana narei finiš na razstavi... kar se pa tiče handlanja... je pa to poklic..in vsi ostali smo amaterji  ;) GG


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7032 : 22 November 2010, 14:36:57
Vem, da je to poklic, kot vsi ostali. Je minulo pač veliko časa odkar sem bila sama v ringu in tpo s pasmo, katera ni potrebovala posebnih priprav. Pav zato pridem na razstavo v Šempeter, da vidim kako izgledajo priprave in nastop v ringu. Jaz o tem zaenkrat nimam pojma.... Nisem hotela s tem nobenega užalit, je čisto prav, da obstajajo ljjudje, ki se s tem ukvarjajo in ti vsaj na začetku pomagajo. Koliko pa o grooomiranju vejo v pasjih salonih? Vem, da v Sežani obstaja in, da je gspa v enem intervjuju rekla, da se ukvarja s pripravo psov na razstavo.Hvala za pomoč



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7033 : 22 November 2010, 17:25:14
Če si bolj živčne sorte kot jaz je bolje, da imaš vsaj na začetku handlerja, ker drugače kuža zaradi tebe zasovraži razstave, kot je bilo pri meni. Mi je žal da nisem ubrala poti kot GG ker Lana je super handlerka, zelo nežna z živalmi! Je pa res da veeeliko stane, že same razstave so veliko predrage, potem pa še handler...

Dandy lepotec moj, še tu čestitke!!! :-* :-*
Še ena lepa ki je meni posebno všeč:)

(c) Teja Zidar


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7034 : 22 November 2010, 18:19:00
Dandyjeva šnjofla mi je zelooo všeč. :) Maki je pa res že veliko dlake pridobil nazaj. :o :)



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7035 : 23 November 2010, 06:03:28
Razstave so res občutno predrage. V bistvu so bile vedno, jaz res nekaj let nisem spremljala dogajanj, ker sem pač imela Zino in sem se posvečala razstavam ostalih ljubčkov.... Tiste, ki se spoznate mi znate povedat koliko se v salinih spoznajo na pripravo psa za razstavo in ali obstaja kakšna spletna stran, kjer si vsaj približno lahko ogledaš, kako priprava izgleda?
Maja, res je, Makiju je dlaka občutno zrasla, je kot levček :o. Upam, da nas tudi danes obišče sonček, da se gremo malo nadirjat.
A ima mogoče katera posnetega Cezarja šepetalca psom?



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7036 : 23 November 2010, 13:44:05
Tukaj za začetek :
  ;) GG
NEGA: Škotskega ovcarja moramo 1x tedensko temeljito pocesati in skrtaciti, ce pa želimo imeti negovanega psa ali imamo razstavnega psa, vsakih 10 dni opravimo temeljito gromiranje. Naucite psa stati na trimski mizi – obvaruje vaš hrbet in tudi gromiranje bo temeljitejše.Za gromiranje potrebujete:

•  spray steklenico, v kateri zmešate 1 del coat polish-a s 4 deli vode

•  grooming puder

•  nylon-šcetinasto krtaco

•  glavnik

•  škarje

•  šcipalec za kremplje

Na zacetku gromiranja prvo preverimo, ce ima pes vozle za ušesi. Ce so, nanesimo nekaj pudra, prvo razcešemo s prsti in nato temeljito z glavnikom. Nato zacnemo s krtacenjem. Prvo poškropimo psa z mešanico coat polish-voda. Dvignite dlako in poškropite pod njo. Nanesite malo pudra in ga dobro vmasirajte v kožuh. Nato psa dobro izšcetkajte s krtaco. Pazite, da ne boste kakšen del izpustili. Bele predele, posebno noge, ocistite tako, da nanesete vecjo kolicino pudra pomešanega skupaj s krompirjevim škrobom (gustin), zmasiramo in nato temeljito skrtacimo. Preverite, ce ima pes predolge kremplje. Ce so, mu jih previdno skrajšajte s šcipalcem. S škarjicami poravnamo resice na zadnjih nogah.

Ce želimo imeti razstavnega psa, ga že kot mladica zacnite uciti, da si pusti pregledati zobovje in telo.


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7037 : 23 November 2010, 14:21:34
GG najlepša hvala za opširen odgovor. Makija če se le da skrtačim vsak dan, dovoli se počesati tudi pod trebuhom. Tudi zobke si pusti pogledati, tako da bova morala osvojit špricanje in pudranje :P.



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7038 : 24 November 2010, 16:21:19
Tiste, ki uporabljate frizbi mi lahko poveste kje in kakšne kupujete. Jaz sem enega nabavila včeraj, pa mi ni všeč, ker ga ni mogoče daleč vreč. Je pa neka mehkejša plastika.  Saj sva se kar zabavala z njim, samo ko je letel premalo se gospodu ni dalo tekat na kratke razdalje.Ful hvala za nasvete.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #7039 : 24 November 2010, 17:45:02
Tukaj je veeeeelika izbira vseh možnih:
http://www.canin-sport.si/index.php?main_page=index&cPath=68

No, če že lovi in s tem nima nobenih težav, potem komot izbereš kakega 'tapravega', če te zanima kaj več kako izbrati, pa kar vprašaj. :)
Glede na ugriz,...

Aja, pa po moje najboljše, da gledaš kar pod tekmovalne diske, ostalo so platneni, itd.



anessa

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #7040 : 24 November 2010, 17:47:19
Tiste, ki uporabljate frizbi mi lahko poveste kje in kakšne kupujete.

http://www.canin-sport.si/index.php?main_page=index&cPath=68


Lp



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7041 : 24 November 2010, 18:24:25
Lejdy, če se včlaniš v Flipsi http://www.flipsi.net/domov.html jih dobiš ceneje.
Tukaj pa en video kako zgroomirat škota za razstavo (ampak jaz ne tako kompliciram, to je za profije :P)
http://www.youtube.com/watch?v=Gt1SoBoicho
Aja pa to je ameriški škot, njih malo bolj postrižejo kot je to v navadi v Evropi.



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7042 : 24 November 2010, 18:39:04
S frizbijem sva šla včeraj in danes malo na travnik. Jaz sem mu ga metala on pa prinašal. Je pa parkrat nakazal, da ga zanima, kako bi ga ulovil, pa ga je vedno veter zafrknu. Pol parkrat frizbi ni dovolj daleč letel in se mu ni zdelo vredno, da bi ga šel iskat :P. Tako, da moram pogledat za nekaj boljšega. Znava nov trik, prehod med nogami (pride mi iza hrbta, jaz naredim razkorak) in obrat pred mano ( ko je nekje na ol poti, tlesknet s prsti in naredim eno čudno kretnjo z roko). Očitno ve, kaj hočem od njega  :P.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7043 : 24 November 2010, 20:50:27
Ekola, pa je mala šola mimo. :) Spomladi pa naprej... :P Sicer sva pa začeli s canicrossom, pa tudi frizbi morda pride na vrsto. Tudi midve se učiva nekaj trikcev (taco - eno in drugo, obrat okrog svoje osi v obeh smereh, slalom med nogami, preval, plazenje, hoja rikverc, skok čez obroč), znava jih še ne (znati zame pomeni brez vabljenja z briketki, kar sedaj počneva), edino taco in skakanje čez obroč bi morda lahko rekli, da zanava.



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7044 : 25 November 2010, 07:09:28
Bravo Maja in Neli! Midva z Makijem sploh ne delava s pribolški. Zakaj? Ker jih Maki ne porajta >:D. Sem že večkrat poskuslila npr. pokazat briket in ukaz sedi, sede sledi pohvala, briket povoha in to je to. Če ga slučajno prime v gobček ga izpusti na tla in ga Zina poje. Tako da res največ narediva skozi igro in s pohvalanmi in božanjem. Se mi zdi, da mu je to blazno všeč.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7045 : 25 November 2010, 09:05:55
Bravo Maja in Neli! Midva z Makijem sploh ne delava s pribolški. Zakaj? Ker jih Maki ne porajta >:D. Sem že večkrat poskuslila npr. pokazat briket in ukaz sedi, sede sledi pohvala, briket povoha in to je to. Če ga slučajno prime v gobček ga izpusti na tla in ga Zina poje. Tako da res največ narediva skozi igro in s pohvalanmi in božanjem. Se mi zdi, da mu je to blazno všeč.

Ze nimas dovolj dobrih priboljskov  :P Poiskusi s kaksnim mesekom  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7046 : 25 November 2010, 10:52:57
Bravo Maja in Neli! Midva z Makijem sploh ne delava s pribolški. Zakaj? Ker jih Maki ne porajta >:D. Sem že večkrat poskuslila npr. pokazat briket in ukaz sedi, sede sledi pohvala, briket povoha in to je to. Če ga slučajno prime v gobček ga izpusti na tla in ga Zina poje. Tako da res največ narediva skozi igro in s pohvalanmi in božanjem. Se mi zdi, da mu je to blazno všeč.
Neli je itak požrešna, tako da glede tega ni problema. Je pa res, da sem delala tako, da je bila sploh v začetku pred vadbo vedno lačna (sem npr. pred šolo popoldan spustila vsaj jutranji obrok). Delam pa ves čas z briketki. Zjutraj predpisano dnevno količino dam v skledo in jemljem od tam - ko zmanjka, pač zmanjka. Večinoma za nagrajevanje porabim polovico dnevne količine (v začetku je šel kar cel obrok za to). Je pa prebrisana in fajn razmisli, če se ji vajo splača naredit. Pri nama bo večji problem ukiniti priboljške. :P Aja, seveda se za nagrado tudi crkljamo, igramo itd.



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7047 : 25 November 2010, 11:15:36
Maki je sicer navdušen nad sirčkom, samo pol ga moram non stop v žepu imet. Priboljškov pa sem preiskusila že več vrst in mora bit res že nekaj ekstra, da ga on poje. Sirček pa obožuje tudi Zina in se nam potem mota pod nogami, fefta in prosi, če pa jo zaprem se dre kot jesihar in pol nič ne morem delat. Zvečer ponavadi Zina ostane doma, samo takrat pa je v žepu žogica in je že nad tem tako navdušen, da dodatne motivacije sploh ne rabiva....



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #7048 : 25 November 2010, 13:39:10

Tukaj pa en video kako zgroomirat škota za razstavo (ampak jaz ne tako kompliciram, to je za profije :P)
http://www.youtube.com/watch?v=Gt1SoBoicho
Aja pa to je ameriški škot, njih malo bolj postrižejo kot je to v navadi v Evropi.

Ta pes pa ima več kozmetike kot jaz  :o  Noro, kaj vse ne dajo na njega  ::)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #7049 : 25 November 2010, 13:43:12
Felina za mene bi bilo na razstavah fer, da se psa lahko samo počeše, brez vse ostale kozmetike. To bi bila za mene prava razstava! Ne pa to, da dajo kilo pudra in ne vem še česa na psa.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."