Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2344572

lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7440 : 11 Marec 2011, 18:05:16
No ko smo že pri naših letih moram povedat, da tudi jaz spadam med tiste z višjim EMŠO jem. Sploh ne upam povedat, koliko sta hčerki stari.... Se pa osebno počutim čsito kul in prav nič staro, pa tudi obnašam se temu primerno.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7441 : 11 Marec 2011, 20:19:53
No lepo, zdaj bom vedela (recimo), če te kje srečam. :) Pa zdi se mi, da me na nekoga spominjaš, samo ni mi (še) jasno, na koga. :P



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7442 : 12 Marec 2011, 09:27:01
Maja..mi se najbolj prepoznamo preko naših psov... na razstavah je vedno en "škot klan"  ;) ..ne morš zgrešit  ;D GG


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7443 : 12 Marec 2011, 16:56:17

Mi smo s pridom iskoristili današnje sončne žarke in se takole martinčkali.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7444 : 14 Marec 2011, 10:29:21
Lejdy! Krasne slikce...

Mi smo pa včeraj imeli vremensko čisto depresiven dan..ampak to sploh ni motilo naše kosmatince..zlasti Moon ki je čisto ponorela ...

tukaj video

http://www.youtube.com/watch?v=iyHHI7FrXqY

in še malo poziranja  8)

Capri & Jack&Nickolas &Moon&Dolly


Paris&Nickolas&Dolly

Dolly

cela banda

Jack&Nickolas&Moon


Moon



in Jack  GG



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7445 : 14 Marec 2011, 12:37:55
GG slikce so od sobote, ko smo imeli prekrasno vreme. Včeraj je bilo že malo bolj sivo, danes pa je malo dežja, malo sivine.... Vidim, da ste vsi uživali in to je najbolj važno. Tvoji škoti so čudoviti, pa tudi sine je luškan. Se mu vidi, da ima rad pesjanarje.



lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #7446 : 14 Marec 2011, 21:34:49
To je pa naša Noemi, stara 6 mesecev ( na slikah), slikana februarja letos









lp


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7447 : 14 Marec 2011, 22:14:48
Uau, koliko krasne mladine (pasje in človeške). :o

lejdy, a ima Maki sprednje tace malo na 'o'? :)



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7448 : 15 Marec 2011, 07:00:20
Maja, v to pa se še nisem poglabljala. Na razstavi še nisva bila in na žalost se tudi z ostalimi puncami, ki imajo škote še nsimo uspele dobiti. Tako, da ti bom poročala, ko ga bo videl še kdo, ki se malo spozna na držo....



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7449 : 15 Marec 2011, 09:23:49
Če ne veš, potem jih ziher nima (ali pa je skoraj neopazno). :P Na teh zadnjih objavljenih fotkah se mi je zdelo, kot da jih ima, čeprav sem si mislila, da verjetno samo tako stoji. Pri Neli se pa vidi, da jih ima malo na 'o' (no odvisno kako se postavi). Aja, v soboto sva končno po dveh mesecih canicrossirali. Sva obe čisto hin prišli domov. :P :D Slikce sledijo, ko kakšno dobim...



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7450 : 15 Marec 2011, 09:39:44
Kar dosti škotov ima noge na "O" oziroma ko tečejo in jih gledaš od spredaj križajo sprednje tačke... kakor da bi štrikali  :o .. to je dokaj huda napaka in je zelo nezaželjena... ampak to je ena od 100 možnih napak, ki jih definira standard... in če greste na razstave boste videli veliko šampionov, ki imajo prednje noge na "O" in zadje na "X" (kravja stoja) ..torej brez panike  ;) GG


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7451 : 15 Marec 2011, 11:33:12
GG mane pa nekaj drugega zdejle zanima. Ko gledam slikce od tvojih lepotcev in jih poslušam primerjat z Makijem ugoovim, da imajo tvoji ful dlake. A so že po naravi taki, ali so zgrumirani?
Maja super za krosiniranje. Mi pa se poslužujemo samo hoje, ker pač jaz nisem ravno za tek navdušena, pa še moja leta in kile mi nagajajo. Hodim pa zelo rada in Maki ima kar hiter tempo in se pritožuje če ni po njegovo. Prehodiva pa približno 5 do 7 km na dan. Se pa gospod nateka, takrat ko greva z frizbijem na travnik. Upam, da bo za vikend spodobno vreme in bomo lahko odšli na en lep izletek k morju.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7452 : 15 Marec 2011, 22:53:48
Kalčk  :)



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7453 : 16 Marec 2011, 09:03:25
Kala je ful lepa punca  ;D



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7454 : 16 Marec 2011, 15:10:05

 tako, pa sem se spet spomnila, kakšen je bil Maki ob prihodu k meni. Druga slikica pa je stanje tako kot je sedaj



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7455 : 17 Marec 2011, 10:03:50
Lepo! Čestitke  :o GG


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7456 : 18 Marec 2011, 20:17:05
Ni kaj, dobra preobrazba. :D

Par spomladanskih Nelijinih:







Pa še 2 utrinka od prejšnje sobote, ko sva končno po dooolgem času canicrossirali skupaj :):
fotka1
fotka2



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #7457 : 18 Marec 2011, 21:48:38
Joj kolk lepih slikc  :o

Kala sploh ne kaže let, nobene sivine nikjer   :-* :-*
Maki je tud pravi dedec  :)
da ne govorim o Neli - to pa je faca čisto za moj okus, res, prevzame me s kosmatimi uhlji in super izrazom  :-* :-*, taka glava mi je najlepša pri škotu



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7458 : 18 Marec 2011, 21:50:14
S Kalo sva danes en mal praznovali  ;D ( 13 in pol  :) )




resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #7459 : 18 Marec 2011, 22:19:57
čestitke Kali   :-*
midve s Kalo pa bova praznovali čez 14 dni trinajst let  :)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7460 : 18 Marec 2011, 22:22:24
Hvala  :) ... ooo, voščimo Kali že sedaj vse naj naj ( da ne pozabimo  ;) ) in še enkrat toliko let, predvsem pa zdravja  :-* :-*


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #7461 : 18 Marec 2011, 22:29:47
Noooo, še enkrat toliko bi blo pa nemogoče  ::)
Fajn bi pa bilo, če bi bile še nekaj let skupaj, zdaj čez dva meseca končujem službeno tlako in res bi se lahko lepo imele, ko bo čas samo najin  :)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7462 : 18 Marec 2011, 22:31:35
Nič ni nemogoče, če verjameš  ;)

Kako se pa kaj drži, tvoja Kala, jo kaj matra starost ? V glavnem vama obema želim še veliko skupnih dnevov, tednov, mesecev, let  :-*


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #7463 : 18 Marec 2011, 22:49:46
Takole zgleda zdaj

ne bi se hvalila, ker se lahko potem kaj zalomi  ::)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7464 : 18 Marec 2011, 23:00:31
Ijoj katera lepotička, prekrasna je :-* :-* ... no, tako moja Kala, kot tvoja Kala, nosita z namenom ime Kala... obe sta pravi princeski, najino sonce, kar v Havajskem jeziku pomeni ime Kala  :)
Tudi tvoji Kali se nič ne poznajo leta, nič ni siva  8)


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7465 : 18 Marec 2011, 23:40:03
Same krasne slikice čudovitih kužekov...
Maki je res kot drugi pes, nihče ga ne bi prepoznal. Komaj čakam, da ga še v živo vidim!:)
Neli je tudi meni ful všeč, glavico ima idealno za moj okus, pa ta njena ušeska sploh ne motijo ampak jo delajo ful posebno. Maja, si ti slikala? Ker so res zelo lepe slike!

Obe Kali pa zgledala kot mladenki, res jima ne bi dala njunih let. Neverjetno, d anista nič sivi!
Tudi moja Gaja je zgledala super vse do skorajšnjega 16. leta, ko je odšla čez mavrico novim dogodivščinam naproti (upam). Še ena montažica njej v spomin...


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #7466 : 19 Marec 2011, 07:40:17
Tudi Gaja je bila krasna  :o, z lepo, elegantno glavo in dolgim gobcem  :)

Ja res, sivine še ni. Kaj to pomeni ne vem, mogoče dolgo življenje ...

Je pa Kala še zelo živahna, okretna, hitra kot puščica, prav kot en mlad norc  :D, res da je šelti, mogoče zato  :o

Se je pa spremenila psihično zdaj od novega leta. Pa ne pogruntam zakaj. Nikoli se ni bala pokanja petard, nikakršnega hrupa, korajžna je bila kot en velik pes, mogoče malo preveč gobčna, ampak to sem pripisala moji popustljivosti in "babji" naravi  ;)

Zdaj pa se boji najmanjšega poka, tudi poka plastične flaše ali jogurtovega lončka, loputanja vrat omaric v kuhinji, striženja krempljev s ščipalko, pa vseh 13 let sem ji strigla nogice brez problemov ... Vedno sem z njo, tako, da ni mogla doživet nekaj, da ne bi vedela ... nimam pojma kaj bi to lahko bilo ... kot neki prividi ali prisluhi ...
Včasih se je celo skrila, ko sem se oblekla v bundo in mahala z rokavi, pa vedno je bila tako vesela, da greva ven, skakala je meter visoko predno sem odklenila vrata ...
Zunaj teh njenih strahov ne opažam ...

Saj bi jo peljala kam na pregled, ampak, če jaz ne morem ugotovit zakaj jo je strah notri, doma, potem bo tudi še tak strokovnjak težko. Ni pa videt, da bi jo kaj bolelo ali opažat drugih znakov psihične motnje ... sem že razmišljala, če ima kakšen tumor ali kaj v glavi, da bi imela kakšen center prizadet, ampak glede na njeno vedenje je še vedno enaka, samo ta čuden strah ...
Mogoče pa je malo dementna ali pa si kaj predstavlja in fantazira ... kaj vem, kot stari ljudje, ki včasih spremenijo obnašanje ...  :(



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7467 : 19 Marec 2011, 10:46:45
to pa je faca čisto za moj okus, res, prevzame me s kosmatimi uhlji in super izrazom  :-* :-*, taka glava mi je najlepša pri škotu
Ja taka ušeska ji kar pašejo, pravzaprav si jo težko predstavljam z drugačnimi. Večinoma oba stojita pokonci, včasih pa je levi gor (ta se nikoli ne upogne), desni pa dol, kot pri Kali. :) Ko smo že pri Kali - obema lepoticama Kalama želimo še cel kup lepih in predvsem kolikor se le da zdravih trenutkov. :-*

Maja, si ti slikala? Ker so res zelo lepe slike!
Ja, jaz sem slikala, z mojim ta boljšim fotoaparatom (zato pa so take fotke) - klasičnim. V digitalno obliko sem jih pa spravila tako, da sem razvite fotke poslikala z digitalcem. ;)
Gaja me pa na srednji slikci blazno spominja na Lesi v mlajših letih. :)

resa, nimam posebnih idej, kaj bi lahko bilo... Razen let mogoče... Lesi je imela v starejših letih včasih taka 'čudna', narazložljiva vedenja. Glede na njena leta se nisem preveč ubadala s tem, sem se ji pač malo prilagodila včasih. Ker nisem opazila nobenih znakov bolezni ali drugih sprememb v vedenju, sem enostavno to pripisala letom...



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7468 : 19 Marec 2011, 18:00:05
Super slikice od obeh dam z imenom Kala, pa tudi od vseh drugih. Mojca tudi jaz komaj čakam, da se vidimo in da spoznaš Makija v živo. Upam, da bodo pričeli lepi dnevi in da se bova lahko končno dobili.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7469 : 20 Marec 2011, 15:48:23
Krasne slike od vseh  :o


Pri nas pa čakamo na mladiče od Layle...

in med tem ko ona počiva




ati Dandy uživa s prijatelji  :)

http://www.youtube.com/watch?v=41UmsK8Tacc

Ah! Te moški  ;) 8) GG