Svetovni Dan Živali

trigi · 2301

trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
: 04 Oktober 2005, 09:42:52
4. oktober je Svetovni Dan Živali

Več informacij lahko najdete na:

http://www.worldanimalday.org.uk



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1 : 04 Oktober 2005, 09:54:37
Citiraj
World Animal Day - Mission Statement

    * To celebrate animal life in all its forms
    *   To celebrate humankind’s relationship with the animal kingdom
    *   To acknowledge the diverse roles that animals play in our lives – from providing food, through being our companions, to supporting and helping us, to bringing a sense of wonder into our lives
    * To acknowledge and be thankful for the way in which animals enrich our lives


World Animal Day takes place every year on 4 October. Animal welfare groups, sanctuaries and individuals throughout the world hold special events to heighten public awareness of animal issues and to encourage people to think about how we as humans relate to animals.

Be part of something special and find out how you can get involved in World Animal Day 2005.

Tole je besedilo povzeto iz spletne strani, približen slovenski prevod pa bi se glasil:

Svetovni Dan Živali - Izjava Namena

* Praznovati živalsko življenje v vseh njegovih oblikah
* Praznovati odnos človeštva z živalskim kraljestvom
* Priznati raznolike vloge ki jih živali igrajo v našem življenju - od zagotavljanja hrane, delanja nam družbe do podpore in pomoči ki nam jo nudijo ter doprinosa nečesa čudežnega v naše življenje
* Priznati in biti hvaležen za njihovo obogatenje našega življenja

Svetovni Dan Živali se zgodi vsako leto 4. oktobra. Skupine za pomoč živalim, zavetišča in posamezniki po svetu na ta dan organizirajo posebne dogodke ki prispevajo k osveščanju ljudi o problematiki živali in opogumijo ljudi da začnejo razmišljati od našem odnosu do živali.

Bodite del nečesa posebnega in ugotovite kako lahko pomagate v Svetovnem Dnevu Živali 2005


LP, Črt



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 04 Oktober 2005, 15:48:00
4. oktober je Svetovni Dan Živali

Pa RD moje mami  :P :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 04 Oktober 2005, 18:17:04
Ob svetovnem dnevu živali se lahko še enkrat spomnemo na Pasje prošnje. Lahko še malo bolj počohamo naše kosmatince in se spomnimo vseh tistih kosmatincev, ki so lačni ali kje na verigah in tistih, ki v zavetišču čakajo na nove lastnike. Pa na ve ogrožene živalske vrste, kozmetično in farmacevtsko  industrijo, ki živali izkorišča za testiranja, pa... uf še in še.

Danes je njihov dan in naj bo res samo njihov.

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #4 : 04 Oktober 2005, 20:14:53
Danes, ko sem šla domov...z avtobusom in se peljem čez kar nekaj vasi, da pridem do moje ;D...na vsake 3 m so bili psi na debelih 2 m ketnah privezanih za kočo :'( :'(.....GROZA! Potem danes na sprehodu srečam rotta, ki je napadalen do vseh ljudi, psov...do vseh...star je okoli 11 let in že od svojega 2 meseca je na ketni.....prvč je bil spuščen....in ko sem rekla gosposu naj ga prime ga je dobesedno brcnil...močno....da je šel tja....in rekel gumbec smotani lahko bi vedel, da nesme stran od svoje koče :o :o :o...potem sem mu povedala na človeški način, če bi nekdo tako naredil njemu....kakšen je odgovor...ja na ljudi se ne moremo spravljat na živali pa lahko :o :o :'( :'(.....in dodal da mučim svojega psa, ker ga peljem 3krat na dan na sprehod in vstajam s kuram in strašm že ob pol šestih z psom po vasi zvečer pa ob 8 še kar lutam naokoli in da čez dan ne govori....točno tako je rekel.....tako, da SEM POMISLILA NA VSE ŽIVALI, ki nimajo takega lahko rečem super življenja kot naši pesjani!

P.S....mogoče sem malo zašla iz teme :-\

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras