Lenoba...je vse to lahko usodno?

T.M.T · 7669

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
: 04 Oktober 2005, 20:39:44
Saj ne vem kako naj začnem.Ubistvu...najbolje da na začetku a ne?  ;D
Skratka je naš Ron ena mala razvajena kosmata kepa...in po vrhu vsega kadar on počiva se ne premakne niti za milimeter.No in on ima vse dvorišče prosto čez dan.Torej če ne leži na pragu vrat leži na dvorišču.Vsi sorodniki so navajeni,da kadar Ron leži bo treba avto ustaviti po možnost napisati pisno prošnjo in on se bo mogoče celo premaknil.
In vse bi bilo kul pa ok in vredu,če ne bi moj nori dedek ga včeraj zanalašč želel povoziti  >:( >:( >:( :'( :'(!Bilo je pač tako,da je enostano prigonil s svojim peguotom na naše dvorišče kjer je ležal Ron.Mami je vedela,da ne bo ustavil in samo zatulila:"Rooooooooooooooooooooon!!!"
Ta je vstal ampak on ga je zadel v nejgovo tazadnjo.

Sploh ne vem kaj bi bilo,če mami ne bi zatulila  :-[ :'(...in on je še lepo rekel:"Enkrat ga bo že en povozil!Če bo preživel bo pa že vedel,da mora vstati!"
In on govori,da ima rad pse!

Ne vem...kakšen bo sedaj pasji odnos do te osebe...je tudi že vašega psa kdo namerno želel povoziti?Je bil pes sam kriv?Prav strah me je kako bo Ron sedaj reagiral do avtomobilov  :-\...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #1 : 04 Oktober 2005, 20:52:08
joj ne me spominjat :(....pri nas je tudi Rondota povozil moj oči ampak PONESREČI! Mi imamo (lahko ostali potrdijo, ki so že bili pri meni) malo zafknjeno, ko se pripelješ na dvorišče, ker je malo klanca in ne vidiš čez avto čez kaj se na dvorišču dogaja. No oči se pripelje domov....rondo leži na dvorišču ...zraven vrat, ki se vozijo gor in dol in res ga ne moreš vidit....vrata se do konca odprejo ... oči še z telefonom v roki.....ampak kasneje na kameri-posnetku...smo videli, da je oči odpru šipo in pogledal, če kje leži ampak se ga ni videlo, ker mu je ležal direkt v mrtvem kotu...rondo seveda gospod gospodom leži in se ne premakne...oči stopi na gas....in kar na enkrat nekaj zacvili.....ustavi gre ven...in rondo pod avtom...ubistvu je že zlezel ven....imel je usnjeno ovratnico , ki je bila široka 3cm in je šla na pol, ker se je zahakljala za nekaj pod avtom in se je pretrgala...rondo je bil vsepovsod od šmira....oči je samo Rondota naložil v avto in odpeljal k veterinarju z sireno od izrednih prevozov ::).....NA VELIKO SREČO RONDOTU NI BILO NIČ  :)razen tega, da je bil šmirast ;). Slikali so rebra,... ubistvu vse ni imel zlomljene niti ene kosti...imel pa je pred to nesrečo probleme-hude z kolki..od takrat ga ne bolijo več...tudi, ko smo jih dali slikat so bili superca :). Grozno je bilo gledat to na posnetku :(.....prva desna guma je šla direkt čez rebra in ta prede :o :o :ol....GROZNO....naj vam povem, da je zapeljal čez njega z avtom Velsatis in ni tako lahek. No Rondo se avtom ne boji....samo če leži na dvoršču pače kakše pride vstane in se umakne. Jaz upam, da ne bodo posledice se pokazale čez nekaj let! :-\

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2 : 05 Oktober 2005, 10:53:24
Hudooooooo Irena .... kakšno srečo je pa imel... neverjetno... s čem ti futraš Rondota???  ;)

Še moja izkušnja ... ponavadi imam rumbo odpeto ko greva iz bloka... tako da takoj steče na travo in se polulal :)
Aja... pred blokom mamo veliko parkirišče ... kjer so vedno avtomobili.
No in zgleda da sem jo pozabil opozoriti naj gre počasi z mano čez parkirišče ali pa jo je enostavno tako tiščalo da je stekla pred mano čez parkirišče, nakar vidim da nekdo z avtom ravno poizkuša vzvratno izpeljati iz parkirnega mesta mimo katerega teče rumba.. seveda sem jo hotel ustaviti preden bi prišla pred avto ampak sem zamudil in se je ustavila direkt pred avtom ... voznik je seveda ni videl in začel speljevati.. jaz kričim kot zmešan da naj ustavi in obenem rumbi naj pride k meni ampak ni nič zaleglo ... voznik je z avtom zadel v rumbo... na srečo ima tako hitre reflekse da je v trenutku pobrala šila in kopita ... je pa kar počilo... tako da je voznik ustavil... na srečo ni bil kakšen divjak ki bi z polnim gasom štartal v rikverc.

Rumba je bila takrat zelo prestrašena ... ni pa videti da bi imela kakšne hujše posledice ... da se izogiba avtom pa jo tako ali tako poizkušam naučiti že dolgo časa.

LP, Črt



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #3 : 05 Oktober 2005, 13:13:23
Pri nas je Ron zanalašč počil poštar , prav zavil je tako da ga je ja v tazadnjo taco .
in naslednjič je bil drugi poštar z istim avtom .. in ga je ugriznil , ron poštarja



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 05 Oktober 2005, 13:31:09
Pri nas je Ron zanalašč počil poštar , prav zavil je tako da ga je ja v tazadnjo taco .
in naslednjič je bil drugi poštar z istim avtom .. in ga je ugriznil , ron poštarja
Sej prou, jst bi ga tut ..  ;D ;)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #5 : 05 Oktober 2005, 13:44:01
hm .. ni bilo prav , da je ugriznil drugega .
in mi smo ga mogli potem ponovno peljat na cepljenje stekline in plačat kazen ,
ker nismo imeli table "pozor , hud pes " ampak jaz pa še vedno nimamm pojma , kako imajo poštarji pravico zapeljat na dvorišče ( še sploh ker je kaselc drugje)  >:(



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 05 Oktober 2005, 13:50:36
Ajaaa, je bil tadrug. Ja to pa nisem prebrala ..ups :P



Lanyca

  • Gost
Odgovori #7 : 05 Oktober 2005, 17:26:08
T.M.T. oprosti ampak ne morem razumet, kako je lahko to naredil tvoj dedek. Pa bi vam, kar psa ubil. :-X :-\ :'( :o Ja Lana pa se veddno umakne avtomobilom.



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #8 : 05 Oktober 2005, 17:36:05
Lanyca .....so še hujši!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanyca

  • Gost
Odgovori #9 : 05 Oktober 2005, 17:50:16
Ja vem ampak ko ti to naredi lasten dedek...  ???



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #10 : 05 Oktober 2005, 19:54:21
Lanyca če bi ti videla moje oči...še moj ati je pop***** ko je to izvedel.Pa sta s tastom v dobrih odnosih,pa tast tudi z Ronom.Uglavnem noro!!!!!!!!!!!!!!!

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #11 : 05 Oktober 2005, 20:01:17
T.M.T.- nikar zdaj ne obtožuj svojega dedka .
Ima pač kot mnogi tipično "zastarelo" mišljenje
in se ga ne da spremeniti .
Pazi na Rona pa bo .



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #12 : 05 Oktober 2005, 20:06:13
Ja in za njegovo mišljenje je odgovoren Sv.Peter???!Mislim,da je on tišal na gas...sory,rona pa tudi ne gledam vsako sekundo kje leži.Ker dobro ve do kje je naše in kje lahko leži.In to je celo dvorišče in dovoz.Tega mu pa ne mislim prepovedati...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #13 : 05 Oktober 2005, 20:12:33
Ja , prav imaš
Ampak govorim tako .
Ker imajo pač nekateri ljudje zastarelo mišljenje .
Tako kot moja babi , ko je hotela Kano vžgat , ko se je polulala na njen novi dnevnik (časopis) , ker ga je položila na tla , Kana pa je bila naučena lulanja na časopis  ;D
In sem se resno pogovorila z njo .
In je na koncu le priznala , da imam prav in da je to majhen kuža , ki ne ve kaj je Dnevnik , zanjo je to časopis .



Lanyca

  • Gost
Odgovori #14 : 06 Oktober 2005, 14:08:39
No če prav to ne spada v temo je to brez veze odpirat. Samo, da povem kaj mislim ljudje X v naši ulici(označila jih bom, kar z črko X) majo malo dalje pa čez cesto psa haskia, vedno je v kletki zanj se nihče ne zanima. Majo ga že odkar pomnim no in pes je star pa ma zdravstvene robleme nekaj podobnega je soseda rekla , da ne more stopiti na zadnje tačke. Že 4 dni joče mislim cvili res je grozno meni se tako smili. Pa gre njegov lastnik X tja ga pogleda z glavo zmaja se obrne pa gre stran. Mislim to ni način naj ga peljejo k veterinarju pa taki bedaki sploh naj nimajo psa. No bom lastnika če ga srečam vprašala kaj je z psom? OK. res mogoče ne spada sem.
 ;)Lp Lanyca
P.S. pes včasih cvili še ponoči da si morem ušesa dol držati.



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #15 : 06 Oktober 2005, 14:16:53
t.m.t. meni se zmesa, ce mi hoce kdo zanalasc povozit psa..  >:( .. pa ko sem drugace taki clovek, da sem raje tiho,pa grem stran, samo ce pa bi vidla, da mu hoce kdo kaj zanalasc naredit, te pa res pop*****  >:(
ne vem v kakem odnosu sta z dedkom, samo na tvojem mestu, bi mu povedala svoje, pa ga ignorirala potem nekaj casa, ..da bi se potem mogoce res zamislil, da ni nekaj vredi naredil.. saj glede na to , da si mu vnukinja, mislim, da mu ne bi smelo bit fajn, da ga ignoriras, pa da si jezna na njega, pa bi potem drugic mogoce bolj pazil :-\
ne vem, definitivno pa vem da se mi vtrga , da se kaj takega zgodi :-[


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #16 : 06 Oktober 2005, 18:31:11
Ja vnukinja sem mu res vendar...v posebnih odnosih nisva nikoli bila.Saj se pogovarjamo pa vse itd.Vendar če veš,da je bil voznik avtobusa in,da sta imela z bratom avtobusne prevoze oragnizerane človeka ni bilo nič doma.Sedaj je že v pokoju in velikokrat pomaga.Vendar imam zaradi enega razloga...kako naj povem.Uglavnem mi gre pri starejših ljudeh na bruhanje!!!Razlog tako ali tako ni pomemben in tudi če ga ingnoriram velikega učinka ne bo saj se vidimo le 1x na teden.Pa še to ga ni vedno doma.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanyca

  • Gost
Odgovori #17 : 08 Oktober 2005, 13:52:54
hej T.M.T. tudi moj dedek je upokojen voznik avtobusa. Tudi jaz si z njim nisem v nevem kakih odnosih. Prejšnjega dedka pa sem mela zelo rada je že mrtev. No lahko odpremo temo o naših dedkih hecam se.
Lp Lanyca



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #18 : 08 Oktober 2005, 14:18:59
bogi husky, to bi blo pa res zelo fajn prijavit na mucenje zivali, pes bo se umrl če ne bos (Lanyca) klicala tja .. bogi kužek .. jaz bi tudi mogla klicat za enega psa v naši bližini ..  :( >:( :o :'( :-\ :-X



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #19 : 09 Oktober 2005, 12:47:49
takoj prijavit

al pa moj sošolc k ma kao nemško ovčarko (sploh ni nemška ovčarka ampak je mešanka) in jo 1x na teden peljejo na sprehod in pol mi reče da ma čist dost >:( >:( >:( >:( še enkrat ga bom opozorila drugač pa vete kaj sledi >:(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Lanyca

  • Gost
Odgovori #20 : 09 Oktober 2005, 19:59:02
Pes cvili že manj a se ne prenakne iz utice. Ja videla sem, da cvili ko vstaja verjetno kaj v zvezi z kolki.