pes SPET ugriznil

Gost · 56917

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #30 : 11 Maj 2007, 12:55:17
In naslednja stopnja bo kaj? Nabava tekočega traka za notranje sprehode?!  :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #31 : 11 Maj 2007, 13:21:34
Mogoče, dokler se tudi to ne bo proglasilo za neodgovorno - pravzaprav je to, da morajo cucki malo pomigati mučenje, a ne.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #32 : 11 Maj 2007, 13:29:31
Lanabela je mal cinična hehehe. In ta cinizem mi je prav všeč, ker mi je zelo domač.  ;)

Kristinca & Florinca


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #33 : 11 Maj 2007, 14:22:38
Lanabela, seveda! Pes sodi samo na povodec, hodi tako hitro, kot ti želiš in absolutno prepovedano je vohanje okolice in drugih psov! Jaz pa, svinja, ga gonim z rolerji, kolesom, kak mesec na leto se ga celo skušam losat na terenu s konjem, pa se hudič črni nikakor noče stegnit, še vsakič mi je tiste tri ure sledil (bolj jaz njemu, ponavadi je tekel pred kobilo) in potem tudi z mano odšel domov. Hja, očitno nama paše S&M scena  >:D 8) >:D.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #34 : 11 Maj 2007, 20:17:11
No,  prav nasmejala sem se na te komentarje, po tem ko sem se pustila spustiti v eno debato o privezanih in odvezanih psih, da mi vse kocine pokonci stojijo. Pač vse pse na štrik in zadeva bo rešena, pa še ptičke iz vej v kletke, pa veveričke v cirkuse itd. Pa se bo samo človek srečno sprehajal po svetu brez motečih dejavnikov. Samo potem pa ne bo več črne kronike o morilskih živalih....hmmmmm....dolgčas.  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #35 : 12 Maj 2007, 12:27:05
Pozabla si na kače, miši, podgane in najhujše od vsega - kobilice! Veš kako grizejo!


Sicer me čisto nič ne moti zakon, ki bi predvideval, da bi bili vsi psi povsod na vrvici, če bi imel tudi predpostavko; razen tistih, ki dokažejo z nekim življenskim izpitom, da so to zmožni.
Razen ob cesti in morda še kje...

Do takrat pa pse na štrik pa naj laufajo okrog. Nikjer ne piše da moram jaz držat dugi konec.  >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #36 : 12 Maj 2007, 12:54:48
heheheh...kobilici se čeljust zaskoči, pa mogoče še ima kakšno zaraščeno kost v lobanji, ko mi iz prsta visi...sem se je komaj otresla...za v cajtnge...kobilice na štrike!!!

"Do takrat pa pse na štrik pa naj laufajo okrog. Nikjer ne piše da moram jaz držat dugi konec."
To si mi pa dala idejo, ko bom šibala po naravi jima bom štrikec ovesla okoli vratu, tak en decimeter, pa bo to vrvica. Bom še eno provizorično držalo nardila in zmaga je naša! :P

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #37 : 12 Maj 2007, 13:23:21
Bambi, si pozabila na nagobčnik - tista tvoja zverina na sliki zgleda fuuul nevarna. Če bi jo slučajno zagledala brez nagobčnioka, bi te tožila za prestani strah.
Rolat ne znam. Zato se mi zdi rolanje samo po sebi fuuul nevarno. Če dodaš zraven še tako krvoločno zverino - ja kaj pa boš naredila če se ji zrola? Ti boš pogrnila kolikor si dolga in široka, tvoja pošast me bo pa požrla. Rolanje po javnih površinah prepovedat!!! Tisti, ki si drzne rolat s psom pa v zapor zaradi vsesplošnega ogrožanja varnosti.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #38 : 12 Maj 2007, 15:36:15
Logično sosledje dogodkov...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #39 : 14 Maj 2007, 12:36:54
Andreja, ja, meni je Lilit že lani dala idejo, da ko bom v kakem bolj kočljivem območju (Tivoli itd, kjer je več policajev), bom Sambotu na ovratnico pripela en 20cm povodec, ki je lahko tudi ovratnica, pa naj si mi potem upajo oporekat, da pes ni na povodcu  ::) >:D.

Lanabela, zakaj bi se omejevali - eno zatezno, eno bodečko, en teletakt, oprsnico, halti, pa še sedlo mu oprtam in jiiiihaaaaaa, off we go  8).

Sicer pa so se moji Črni Smrti koleščki že zdavnaj zrahljali, tako da se mu je odrolalo že lep čas nazaj  :o. A če ti še povem, da sva dve leti delala obrambo in da bova zdaj po pavzi spet začela, si boš sploh še upala v Lj v strahu, da naju kje srečaš? (Op.p, jaz lahko pogrnem le, kolikor sem kratka in široka  ::))

Sploh pa ne vem, zakaj se tako usajaš, prepričana sem, da na agi tekme ne hodiš več, ker si je tvoje krvoločno samojedsko krdelo samo-postreglo in ti razčetverilo in zaužilo Daisy, tako da nimaš več s kom laufat tekme! Pa povej, če nimam prav.

Drugače pa bom tudi jaz postala zagovornik povodcev, v sob na agi tekmi so v 5ih min trije psi skočili v mojo bogo tetko - dva srednjevelika zmešanca sta mu fejst poslinila dlako, pri enemu je moj krvolok celo uspel zarenčat, preden se je začel umikat, pri drugem niti to ne. Aja, šit, sam kaj, ko so bili vsi na povodcih... (razen Ivaninega pinča, ki je vztrajno skakal v Črno Smrt in branil svojo gonečko; Sambo je le bebavo gledal... sigurno je pinča gotove smrti rešil najin povodec  8) )



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #40 : 14 Maj 2007, 13:10:53
Na agi tekme me ni iz dveh razlogov, prvi je da se je Daisy gonila in smo jo toliko vozili k Štajerskim samcem, ki niso uspeli narediti NIČ, da se mi je vsaka misel na vožnjo na Štajerski konec totalno zagnusila. Drugi razlog pa je, da me že nekaj časa z... noga in nikoli ne vem ali bom naslednji dan lahko tekla ali ne (trenutno še počasi hodim komaj).

So pa moji krvoločni samojedi skoraj požrli Alico (ob priliki bom nalimala slikco uboge revce), Betka je skoraj požrla enega od ženinov, ki pa je kljub temu nazadnje uspel dati nanjo tace -  vsekakor občudovanja vreden pogum in vztrajnost, mu pa k sreči manjka znanje in se je je lotil z narobnega konca (obljubim slikco).

Taisti ženin še vedno celodnevno ovira promet, povzroča zastoje , trobljenje in preklinjanje, škripajoče zavore me mečejo iz zasluženega nočnega počitka. Se pa temu mogoče bliža konec. Pacek je napadel poštarja, sinu je bilo nerodno in je pač povedal da pes ni naš in poštar baje VE ČIGAV JE PES (meni to ni uspelo ugotoviti tri leta). Baje je Depuc. Zdaj moram samo še srečati poštarja, potem pa gre cucek domov, skupaj z nekaj kocine dvigajočimi slikcami. In če se bo potem spet pojavil sledi prijava.

Potem je pa tukaj še en fantomski snubec - pojavlja se samo v temi, zagledaš črno senco, pa že izgine in se skrivnostno pojavi na drugem koncu...pokaže pa se vedno ob najbolj neprimernem trenutku. Niti slikati ga še nisem uspela.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #41 : 14 Maj 2007, 13:44:21
haha teli komentarji od Lanabele me prav nasmejijo. Sem se pa zamislila, ker bom očitno kmalu končala v zaporu, ker konstantno rolava, kolesariva z Albo. No še tek nama nej prepovedo, potem pa ne vem  :D :D, se bom še jaz začela takole sončit kot Alba v avatarju ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #42 : 14 Maj 2007, 13:50:10
Ne Barby tudi to ne bo šlo ker uboga Albica leži na trdih tleh, a si lahko sploh zamišljaš kako se muči ... :D ;) Bo treba najman ležalnik kupit če ne že kar posteljo :o :D :P

Lanabela najbolje da začneš tiskat en trič trač časopis namenjem samo tem zgodam in nezgodam, tu prav uživamo ob tvojem pisanju, mi vedno z njimi popstriš dan :D ;)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #43 : 14 Maj 2007, 13:55:47
Evo samo par slikc za pokušino, en kup smešnih pa drugič, ko bo "gonilni mesec" končan
http://lanabela.moj-album.com/album/7759338/


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #44 : 14 Maj 2007, 14:10:25
Lanabela, glede na to, da imaš toliko psic, je verjetno kar naprej gonilni mesec. Pri tebi pa res ni dolgčas. Koga pa fantomski snubec osvaja?

Kristinca & Florinca


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #45 : 14 Maj 2007, 15:49:02
He he, k sreči se gonijo skoraj naenkrat, tako po dan ali dva narazen. Tako da zadeva ponavadi ne traja dosti več kot en dober mesec. Fantomski snubec ne osvaja nobene. On se prikaže iz nikuda in skuša naskočiti tisto, ki mu je najbližje, ne glede na to ali se goni ali ne. Za nevljudnost jo seveda dobi in potem v trenutku izgine nazaj v nič. Tarjav pa pridno osvaja tisto, ki se ravno takrat najbolj goreče goni. Pa čeprav je to ravno najbolj žleht Betka. Druge, ki še niso čisto (ali pa so že malo mimo) pa  osvaja samo, če takrat ni nobene bolj primerne. Za Betko bo navrsti Sasi, potem Brina, Daisy je že mimo, Lana, ki je  še najbolj mimo pa je še vedno čisto zaljubljena in ga edina osvaja.


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #46 : 31 Maj 2007, 09:18:18
Psa napadla dvakrat z istem dnevu. Pa imamo spet nov napad  :-\ ???



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #47 : 31 Maj 2007, 10:45:57
Oh 24 ur! Njihovih novic ne berem, sodijo v rumeni tisk.  ::)

Daj Lanabela, napiši raje ti kako črno kroniko, tvoje so veliko boljše.  ;D

Kristinca & Florinca


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #48 : 31 Maj 2007, 13:04:59
No ja... To ni ravno cufanje med cucki. Upam samo, da bo kaj boljše v bodoče.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #49 : 31 Maj 2007, 14:21:27
Ne ni hec. Spet psi, ki uhajajo iz dvorišč. Krivi bodo spet sprehajalci, ki imajo pse pod takim ali drugačnim nadzorom.

V moji kroniki se ne dogaja trenutno čisto nič. Psice so se nehale goniti, ženinov ni več, jaz čepim že tri tedne doma in ne grem nikamor, še novic ne berem in psice sem ravno včeraj prvič po skoraj  treh tednihlahko  peljala na sprehod. kjer se ni zgodilo nič omembe vrednega.


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #50 : 27 Julij 2007, 12:04:59
Hej!
Ej, Lanabela, maš da mi poveš če boš začela tiskat svoj časopis! :P :P Tvoja črna kronika je naravnost pretresljiva...
Dlako ji je odtrgal s frizure! Kako si drzne! Saj si ne bom več upala z Bonotom  na cesto stopit! Ko ma pa takoooo lepo čupco...

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #51 : 27 Julij 2007, 13:10:56
Ja zdaj se pa spet dogaja. Vročina je pritisnila, možgančki se kisajo tudi cuckom očitno. To, da vsako poletje pokasiram ene dva ugriza ni nič novega. samo da prejšnja leta so bili grešniki predvsem kokrčki, pa kakšna vaška ščenetka podobne velikosti in če sem imela res smolo še kakašen kao nemec. Letošnjo sezono pa sta otvorili dve spoštovanja vredni mrcini. Najprej v torek nekaj kakor mastif, danes pa krepek staford. Situacija je bila v obeh primerih povsem identična: imela sem to smolo, da sem se peljala mimo ravno v trenutku, ko je lastnik odpiral dvoriščna vrata, da bi se odpeljal z avtom, pa se mu je pes izmuznil ven." Mastif" me je prijel za akhm..rit, "pitbulček" pa za nogo. Kaj hujšega ni bilo, očitno sta se šele ogrevala. Pa še celo odnehala sta oba takoj, ko sem začela tuliti in preklinjati. Na riti so ostale modrice zelo zanimive oblike (za sliko vas bom prikrajšala), niti niso slabe za videt, kot kakšen ponesrečen tatoo. Moja superga ima še dve dodatni luknji, na stopalu se pa vidita samo sledova prednjih zob. Me je pa skoraj kap, ko sem videla, kako daleč narazen sta zoba. Res širok gobec. Obema lastnikoma sem obljubila, da bosta prišla na prvo stran Slovenskih novic, če se zadeva ponovi.

Oba pasja ženina sta se spet pojavila, čeprav se ne goni nobena psica. Kje tabori tačrn ne vem, tarjav pa kravžlja živce sosedom, jim ščije na predpražnike in po rožah, žre hrano, ki jo nastavljajo mačkom (vse io pčne seveda tudi pri meni, ampak sem že tako utrjena da skoraj ne opazim več.) Baje prazni sklede tudi kuram. To, da poseda po sredi ceste pa je že itak klasika. Me je že skrbelo, kaj če ni kakšna moja psica staknila vnetje in sedaj neustavljivo privlači snubce, pa se je skrivnost pojasnila - goni se ena psica v sosednji ulici. Če se cucka ne bosta prav kmalu spokala domov, bo tudi mojega potrpljenja počasi konec. In bosta delala nepotrebno gužvo v azilu.

Žal pa ne bo nobene gužve nikjer več delal pes, ki sem ga imenovala kar Potepuh. Simpatičen, rahlo vsiljiv  kuža, doma z bližnje kmetije, ki se je pogosto pridružil mojim psicam na sprehodih. Po dvorišču mi pa nikoli ni tečnaril. Nekateri ste si ga lahko ogladali tudi na filmčkih. Baje ga je pospravil lovec. No pes se je res potepal (nikoli nisem videla da bi gonil karkoli), ampak potepal se je pravzaprav po svojih njivah in travnikih.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #52 : 27 Julij 2007, 13:52:34
Lanabela, tvoje novice sem pogrešala.  ;D

Si bila na kolesu, ko sta se zapodila psa, ki ju omenjaš? Tvojih psic pa ni bilo v bližini?

No, želim čim manj črnih novic, čeprav so zanimive za brat.  :P  Iz še tako nezanimive novice narediš zanimivo branje.

Kristinca & Florinca


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #53 : 27 Julij 2007, 14:06:58
1. Ja na kolesu, ampak dobila bi jo tudi, če bi bila peš.
2. Ne, psic ni bilo zraven, če bi bile, ne bi bilo novic, ker se ne bi zgodilo čisto nič.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #54 : 08 Avgust 2007, 11:18:29
Današnje Slovenske novice so čisto "pasje". Žal pa so novičke vse prej kot smešne. Na naslovnici o namernih zastrupitvah psov in mačk v Litiji. Baje naj bi na ta način skušali zreducirati  pasjo in mačjo populacijo lokalni lovci, da bi "zmanjšali škodo na divjadi". Baje, ker zalotil pri dejanju jih ni nihče. Ironija je, da so žrtve živali, ki se večinoma niti potepale niso, kaj šele gonile divjad. Tako mimogrede je omenjen še nekaj let star primer iz onega konca, ko so trije mulci spekli živo brejo mačko.
Potem tam na sredini v Bulvarju o naši misici, ki se je opekla pri nakupu maltežančka v razupitem KD. Utečen scenarij, psiček bo mogoče celo preživel, saj se zelo trudijo, na obljubljeni celo rodovnik so seveda že pozabili. Edina posebnost tega mladička je bilo (kdove kako in zakaj) uho, zalepljeno na kožušček kar z sekundnim lepilom.
In na zadnji strani slika dveletne punčke iz Nove Zelandije, ki ji je obraz razmesaril mešanec staforda (ker je lastnik imenitnež in ne kakšen iz roba družbe, pes ni označen za pitbula). 260 šivov na obrazu + kovinska ploščica namesto zdrobljene čeljusti. Lastnik pojma ni imel, kaj počne njegov pes v bližnjem parku. Punčko je rešil pogumen in priseben možakar, ki je psu vtaknil roko v grlo, drugače ga ni mogel spraviti dol. Psa so kasneje seveda usmrtili, lastnik bo plačal, reakcija politikov pa klasična: prepovedati še kakšno nevarno pasmo.
Kot dodatek pa še novička o hrvaškem rotvajlerju (tam nekje blizu Reke je bilo), ki je grdo pogrizel triletnika tudi po obrazu. Tudi ta je ušel iz dvorišča.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 13 Avgust 2007, 13:54:24
...ne moreš vrjet  >:( kako si lohk en kr omisl met psa, ne vem kake pasme, če ga pol ne zna socializirat al pa saj poskrbet za to, da ne bo imel stikov z drugimi ljudmi/živalmi  ??? jaz imam doma dva ovčarja, čeprav je pes velik in pač ker je ovčar marsikdo misli, da je hud in ne vem kak še, ampak je zanimivo, ko smo imeli obisk je mačka do krvi opraskala majhno punčko, ki ji ni hotela nič žalega, mojo sestro pa isto do krvi ugriznila v prst...medtem, ko je bil pes spuščen in nekje zraven nas, a se še zmenil ni, kaj se dogaja okrog njega. Hočem povedati, da imam psa, ki je krotek kot oz. bolj kot maček in zelo zelo hudobnega mačjega mladiča  :-\  :-[

...sledi svojim sanjam


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #56 : 13 Avgust 2007, 14:13:25
Kaj, tako krotkega psa imaš, da niti mačka, ki je grizel in praskal punčko ni potlačil? Od mojih nobena ne bi izpustila priložnosti, da se vmeša v prepir, nekaznovano sname mačka in ga malo zrohka.

Pa še ena že malo postarana iz Novic: Nemški ovčar se je (verjetno) snel s ketne in se šel malo potepat. Seveda si je šel ogledat bližnji kamp (ne vem Bled ali Bohinj), verjetno ne prvič, saj je točno vedel, kje je luknja v ograji. Med stikanjem po kampu je naletel na Italijanskega jazbečarja, nastal je grd pretep, psa je uspel spraviti narazen šele varnostnik. Manjši ugriz je spotoma staknila tudi lastnica jazbečarja. Jazbečarju ni bilo pomoči, lastnika sta trupelce odpeljala domov, da ga bosta pokopala, lastnik nemca pa še premišljuje kaj bo naredil s svojim psom, ko bo konec 10 dnevnega opazovanja.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 13 Avgust 2007, 17:30:11
ja itak bi ta velk pes mačka sam pregriznu (sam to je edina stvar na svetu, k jo ne more vidit  :-\) to ni blo skupi, če je maček uzuni je pes notr, al pa obratno, pa se sploh ne čudm, d pes mačka ne prenese, k mu pa cele dneve pol metra pred pesjakom špancira sm pa tja  :) drugač je pa ful pridn, k mi u 13ih letih ni nobene p!"%arije zganju, če odštejem, da je enkrat ko je bil še mladič raztrgu sosedovo kokoško :) po ga je pa oči ves pametn napral s tisto kuro, je pa dec nasledn dan-prsežem, d je blo res-živo domov prnesu  :D k smo jo pol sam nazaj nesl :) tamala bo pa po moje glih tak crkljivčk k snoopy :)

...sledi svojim sanjam


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #58 : 20 Avgust 2007, 08:32:13
Dina, kaj lahko prosim pišeš v malo bolj razumljivem jeziku? Sleng pa uporabljaj kje drugje.

Kristinca & Florinca


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 21 Avgust 2007, 08:55:50
OK. Oprosti  ;)

...sledi svojim sanjam