pes SPET ugriznil

Gost · 56934

Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #60 : 29 Oktober 2010, 22:40:31
da ne bom nove teme odpirala, bom kar tukaj, ker je podobno...

Je kdo bral članek v SLovenskih novicah od včeraj, kjer je pitbull do smrti pogrizel dojenčka?
Mene je zanimal vzrok in sem šla brat članek pa ga nisem našla...kaj vi mislite, pisalo je da je dojenček ležal v spalnici na postelji, mama se je pa tuširala in nikogar drugega ni bilo doma (pa ok pustimo zdaj ob strani da bi mogel biti dojenček pod nadzorom in pes, ker to se itak ve), ampak me zanima kako pes je kar prišel v spalnico in začel gristi dojenčka, nakar je prišla mama in je to videla, tako da je psa odstanila (ampak žal prepozno). Malo čudno se mi sliši, da bi pes kar prišel not in začel gristi živega otroka? Sploh par dni starega dojenčka, ki mu ni mogel nič težit al ga pa vlečt za rep itd., da bi zaradi tega popiz***?



era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #61 : 30 Oktober 2010, 09:20:49
Spomnim se nekega podobnega primera, ko je šlo za psa pasme sibirski haski.
Ravno tako sta sterša dala, par dni starega, dojenčka v posteljico spat. Ko sta pozneje videla psa na hodniku stisnjenega v kot in okrvavljenega, sta odhitela pogledat svojega novorojenčka, otrok je bil raztrgan v svoji posteljici.
Zakaj se to zgodi ne vem, mogoče napačna predstavitev otroka psu, ne vem.

V večina primerih, je precej očitno zakaj pes napade otroka, so pa primeri kot je naprimer ta...  :'(v takšnih primerih ostanem brez besed. Ne vem.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #62 : 30 Oktober 2010, 10:08:31
Jaz ploh ne vem zakaj se v medijih govori o pasjih ugrizih. vedno so bili in bodo. Ne verjamem da so kaj bolj pogosti, so pa ljudje bolj panični in neumni. Včasih je za ugriz bil kriv sam človek ali otrok, še eno za uho si jo zraven dobil, v stilu-si dobil kar si iskal. In največkrat je tako.

Potem pa pride med nevarne pse tak, ki je ugriznil vlomilca, pes, ki se je branil pred človekom...Narobe svet.

Brez veze je ugibat kaj se je zgodilo, lahko da je otrok vreščal in je psu šlo na živce-saj koliko psom to gre, pa utišajo piskajočo zadevo...Logično je da so starši zaj...nimata bit kaj otrok in pes sama. bi pa zaklepai vrata ali dajali psa v boks za čas nepozornosti. BV.....

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #63 : 30 Oktober 2010, 13:26:59
Kdo je kriv niti ne razpravljam tukaj, ker je itak precej očitno.
Začela sem le razmišljati kaj bi lahko bil vzrok, ker pes nikoli ne napade brez vzoka, sploh če ni bil s strani ljudi tako vzgojen, kar ta btw ni bil, ker naj bi ga starša opisala kot pasjo igračko in tudi na sliki se je obnažal zelo skulirano, zato me je zanimalo kakšen vzrok bi lahko bil za to. Eden bi bil mogoče res to, da je otrok kričal...samo nevem, če psi to tako obravnavajo kot piskajočo igračko, je le nekaj drugega..



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #64 : 30 Oktober 2010, 16:03:45
Kot rečeno- lahko mu je šel na živce ,ker je jokal in ga je utiša, l lahko da ga je začel lizat, ker je vohal umazano plenico in to vlečt dol, pol je pa mal preveč "počistil", otrok se je vedno bolj drl in je zato  v plen padel, al pa ga je čist prijazmo žvečil in do konca prežvečil- težko rečt brez posnetka. Vsekakor je za pred sodišče zaradi zanemarjanja vsak starš ,ki pusti dojenčka ali malega otroka s psom brez nadzora- vseeno kako majhnega in kako prijaznega.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #65 : 31 Oktober 2010, 10:03:20
hecno kako se spet iščejo vsi različni razlogi, da se absolvira pasmo/ psa, Zakaj bi pa psa nadziral če naj ne bi bil navaren ?  mogoče se zdi komu tule razumljivo (smrdeča plenica, vreščeč otrok..) da pes pokonča otroka, kar pa z malo doze realnosti jasno ni
Se pa pitbulli in podobne problematične pasme pojavljajo mal preveč v medijih in statistikah po ubojih otrok, da bi bil podatek zgolj naključje, podoben primer je prinesel  Angliji prepoved pasem

In ja krivi so starši da sploh kombinirajo takšno pasmo in otroka v istem gospodinjstvu

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #66 : 31 Oktober 2010, 10:15:14
Dojenčka je ubil tudi že pomeranec, pa prav pred kratkim je cairn terierček zelo grdo razmesaril obraz deklici.
Vsakega psa je treba nadzirati, sploh če govorimo o novorojenčkih. Takle dojenček, sploh če vrešči in maha z rokami je čist preveč podoben plenu. Meni se zdi to povsem razumljivo.
In mimogrede, pri nesrečah z dojenčki pitbuli še zdaleč niso na prvem mestu.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #67 : 31 Oktober 2010, 10:25:29
hecno kako se spet iščejo vsi različni razlogi, da se absolvira pasmo/ psa, Zakaj bi pa psa nadziral če ni navaren ?  mogoče se zdi komu tule razumljivo (smrdeča plenica, vreščeč otrok..) da pes pokonča otroka, kar pa z malo doze realnosti jasno ni
Se pa pitbulli in podobne problematične pasme pojavljajo mal preveč v medijih in statistikah po ubojih otrok, da bi bil podatek zgolj naključje, podoben primer je prinesel v Angliji prepoved pasem

In ja krivi so starši da sploh kombinirajo takšno pasmo in otroka

No no, ne gre se toliko za nadzor psa.. majhen otrok je tisti, ki bi moral biti stalno pod nadzorom - če ne drugega se lahko prevrne dol s postelje (so že bili primeri) ali pa se pobruha do nezavesti. In verjetno je dojenček bil čisto tiho ko ga je pes glodal? Ja po moje tud. Drl se je kot krava - kje so pa bili starši da niso slišali?!?!? Najbrž ne v sosednji sobi. (tudi če se je mama tuširala, prosim no, predirljivo vreščanje ko te živega koljejo bi pač morala slišat)

Krivi so - da pustijo otroka samega; za povrh pa še samega s psom, mačko ali pa s kom čisto tretjim. Sama kombinacija nima tule veze, sem že srečala preveč "takih kombinacij", pa je še vedno bilo vse ok. Nenazadnje, je Lanabela podala še nekaj podobnih primerov. Khm. Toliko o kombiniranju TAKŠNE pasme in otroka.


In še nekaj - zakaj se pojavljajo v medijih zaradi napadalnosti? Ne zato ker bi mladiček oklal vse okrog, ampak ker je bila takšna vzgoja - kar poglej kdo si večinoma nabavi pitbule.. v ZDA, in verjamem da tudi v VB - mladeniči ki nimajo pojma o vzgoji, bi se pa radi malo postavili s psom. In ker je dajanje pitbulov (oziroma vseh psov z malo širšo glavo - jih klasificirajo za pitbule) zaradi ugriza na prvo stran pač bolj privlačno in dramatično za bralce.
Vsak pes ima kosmata ušesa, najsi bo mešanec, pitbul, ali pa zlati prinašalec. In otrok nima kaj bit sam - tako da ga starši ne bi mogli takoj slišat, še sploh ne pri taki starosti.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #68 : 31 Oktober 2010, 10:39:50
Drži. samo: če pes napade plensko, takrat nič ne gloda. Zgrabi za vrat, strese,in  plen, tak ali drugačen ponavadi od sebe ne spravi niti piskeca.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #69 : 31 Oktober 2010, 10:46:35
Citiraj
Takle dojenček, sploh če vrešči in maha z rokami je čist preveč podoben plenu.

plen, to je univerzalno za vsako pasmo ali zgolj tiste , ki imajo tako močan nagon in vzrejo ?  recimo pasma ustvarjena za borilne namene?

Tukaj se postavljate v nasprotje, če pes ni potencialno navaren tud ni skrbi da bi bil družbi navaren, čemu bi ga nadzoroval ?  Lahko mirne duše zatrdim, da moj pes tega ni sposoben storiti, kot veliko pasem ki jih sam poznam. Niti se ne bi omislil takšno pasmo, ki bi mi dala dvom da je okolju lahko navarna
Pa da se razumemo, se popolnoma strinjam da dojenčka starši ne bi smeli pustiti brez nadzora, ampak tule se postavlja v ospredje manjek nadzora zaradi navarnega psa

In ja dojenček se je drl in starši niso posredoval. Ne vem kako to spremeni dejstvo da je pes napadel slednjega. Glej meni že logika kaže da pitbula in dojenčka ne bi pustil samega, ker se bi bal za varnost svojega otroka. Se zavedam da lahko z negativno vzgojo, izživljanjem vsak pes postane navaren, samo nekako dvomim da je v tem primeru bil krivec slaba vzgoja, Pes je bil del družine, ni bil v pesjakun na ketni, v borbi..etc
Se pa takšne pasme malo preveč pojavljajo v medijih (ne samo pitbuli vsi tisti na listi rado prepovedanih ), da bi bil merodajen

Citiraj
In mimogrede, pri nesrečah z dojenčki pitbuli še zdaleč niso na prvem mestu.

v ZDA sodeč po statistiki  so, kjer med drugim pitbuli povzročijo 70% vseh smrtnih žrtev. In ja sem prepričan da je tukaj kriv lastnik, ampak kot sem že napisal gre za enak problem kot dostopnost orožja. Je potrebna le manjšina da ogroža družbo, argument je popolnoma enak

Pa dobro to je stvar stališč, me pa mal moti da v vsakem takšnem primeru že v osnovi izhajate iz nedolžnosti psa, če citiram Jano "
Vsak pes ima kosmata ušesa" je kar določena verjetnost da se je psu utrgal in je ubil otroka
Ta pes nikakor ni primeren za okolico

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #70 : 31 Oktober 2010, 11:11:09
Citiraj
Drži. samo: če pes napade plensko, takrat nič ne gloda. Zgrabi za vrat, strese,in plen

malo brskam po primerih iz ZDA in večina je razlog smrti "fatal mauling", koliko vem gre za poškodbe ki jih prizadenejo psi ponavadi med bojem ? 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #71 : 31 Oktober 2010, 11:53:18
Citiraj
plen, to je univerzalno za vsako pasmo ali zgolj tiste , ki imajo tako močan nagon in vzrejo ?  recimo pasma ustvarjena za borilne namene?

Ja tiste, oz. posamezniki znotraj pasme,  ki imajo tako močan plenski nagon prirojen. In ne, to niso pasme za  "borilne namene"

Citiraj
Lahko mirne duše zatrdim, da moj pes tega ni sposoben storiti, kot veliko pasem ki jih sam poznam. Niti se ne bi omislil takšno pasmo, ki bi mi dala dvom da je okolju lahko navarna

Tvoj pes ali pes tvoje pasme? Namreč...nedolgo tega sem videla v tv oddaji bigla tako žleht, da si miselt ne moreš. Meni se je zdel zelo strašljiv, ker je bila prava pošast zapakirana v ljubko telesce..


Citiraj
v ZDA sodeč po statistiki  so, kjer med drugim pitbuli povzročijo 70% vseh smrtnih žrtev.

Ne drži, tista številka je 60% (pri čemer se pod pitbul šteje vse mogoče mixe, tudi take, ki s pitbuli nimajo nič drugega kot kratko dlako in atletsko postavo). Specifično pri dojenčkih je to razmerje precej drugačno.

Pa očitno si res obseden z bojnimi psi. Naj ti še enkrat razložim, da se od pravega bojnega pitbula zahteva, da NE grize ljudi. Pod nobenim pogojem, tudi če poseže v boj.

Fatal mauling pomeni pač ugriz ali več ugrizov s smrtnim izidom, nič bolj specifičnega.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #72 : 31 Oktober 2010, 11:58:24
če citiram Jano "
Vsak pes ima kosmata ušesa" je kar določena verjetnost da se je psu utrgal in je ubil otroka

To je bilo mišljeno kot - da se ne opredeljujem na pasme. Niti se pravzaprav ne omejujem na vrste -
tako kot je meni logično, da ne bi pustila dojenčka v boksu s konjem, ki ga lahko pohodi, mi pač ni logično da bi puščala psa samega z dojenčkom.


moti me še, da je v medijih pol psov opredeljeno kot pitbul, pa čeprav le-temu sploh niso podobni.
In še - pitbuli že vzgojeni za boje - ampak če se je tak pes dotaknil človeka - bog mu pomagaj  

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #73 : 31 Oktober 2010, 13:05:05
Citiraj
Ja tiste, oz. posamezniki znotraj pasme, ki imajo tako močan plenski nagon prirojen. 

Če te pravilno razumem , se strinjama da imajo določene pasme močnejši plenski nagon kot druge ?

žleht kot nevzgojen ali agresiven pes ? namreč še nisem slišal da bi bigl pokončal dojenčka


Citiraj
Specifično pri dojenčkih je to razmerje precej drugačno.
 

dobro vodilna skupina so 2-3 leta stari otroci, za 2010 je skupno število 68%, sodeč pa člankih ki sem jih sam uspel prebrati izgledajo kot pitbulli, če toliko srdito trdite da gre za mešančke in pasme ki so podobne pitbulom bi le želel vir


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 31 Oktober 2010, 13:23:12
Jaz pa lahko povem kar moj primer. Stara sem bila 2 leti, ko me je ugriznil tetin nemški ovčar. Bil je šolan pes, zelo prijazen in scrkljan, ki je živel v hiši s 3 majhnimi otroki. Mi smo bili pogosto tam (nekajkrat tedensko) in me je dobro poznal, bila sem tudi naučena, da se pse pusti pri miru in nikakor se jih ne sme dražiti ali karkoli podobnega. Smo imeli tudi doma psa. Predvsem je bil ta pes navajen vsega možnega s strani domačih otrok. In kaj se je zgodilo...nekega blazno vročega avgustovskega dne sva bili z mami tam na obisku, in ko sva šli po stopnicah (jaz meter pred njo), je pes enostavno pritekel proti meni in me močno ugriznil v obraz. Iznenada, brez kakršnegakoli opozorila, nobenega očitnega razloga, nisva ga presenetili, nič... Jaz se pravzaprav niti ne spomnim, le potem urgence in šivanja, rezanja majčke itd...
Psa so morali uspavati, edino česar so se takrat domislili je bilo to, da se mu je morda utrgalo, ker je bila taka vročina ??? :-\ Enostavno niso mogli ugotoviti kaj bi lahko bil razlog. Poznam pa še en zelo podoben primer.
Lahko rečem edino to, kar je tako in tako pregovor: "pes ima kosmata ušesa".


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #75 : 31 Oktober 2010, 16:06:24
Citiraj
Če te pravilno razumem , se strinjama da imajo določene pasme močnejši plenski nagon kot druge ?

Ja se strinjava, samo ne strinjava se v tem, katere te pasme so + tega so znotraj pasme precejšnje variacije.


Citiraj
dobro vodilna skupina so 2-3 leta stari otroci,

to sta dve povsem različni kategoriji in poglavitni vzroki za napade so različni.
Dojenčke zamenjujejo za plen ali se jih hočejo znebiti ker se čutijo odrinjene, pri majhnih otrocih pa gre večinoma bodisi za to da otrok psa (ponavadi povsem nehote) maltretira ali pa se vede tako čudno, da psa povsem zmede. Pasme, ki so najpogosteje na tapeti pri majhnih otrocih so druge kot tiste, ki so na tapeti zaradi dojenčkov. Zanimivo je, da so za majhne otroke najbolj nevarni potrpežljivi psi. Tisti bolj vzkipljivi hitro opozorilno renčijo in tudi  šavsnejo, tako da starši potem pazijo na otroke (ali pa se otroci sami naučijo, da morajo biti do psa spoštljivi). potrpežljivi pa prenašajo vse nesramnosti, vlečenje za rep, za ušesa, vtikanje prstov v nos in oči, vlačenje okrog...dokler enkrat ne pade kapljica čez rob in takrat je hudo. tudi starši so ob potrpežljivih psih bolj sproščeni in pogosteje pozabijo na previdnost.

sama si za dve od mojih psic zlahka predstavljam, da bi zadavile dojenčka. Načeloma to lahko naredi vsak pes, ki je sposoben zadaviti mladega mačka.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #76 : 31 Oktober 2010, 16:16:15
hecno kako se spet iščejo vsi različni razlogi, da se absolvira pasmo/ psa, Zakaj bi pa psa nadziral če naj ne bi bil navaren ?  mogoče se zdi komu tule razumljivo (smrdeča plenica, vreščeč otrok..) da pes pokonča otroka, kar pa z malo doze realnosti jasno ni
Se pa pitbulli in podobne problematične pasme pojavljajo mal preveč v medijih in statistikah po ubojih otrok, da bi bil podatek zgolj naključje, podoben primer je prinesel  Angliji prepoved pasem

In ja krivi so starši da sploh kombinirajo takšno pasmo in otroka v istem gospodinjstvu

Iz istega razlog akot mora biti pod nadzorom otrok! Pa jih večina današnjih staršev nima...Torej tvoja psica sploh ni pod nadzorom?
Si jo kdaj pustil samo z vreščečim otrokom ki maha naokoli? Izvoli  in to stori večkrat po možnosti....in šele potem zatrdi kaj takega, da tvoja psica kaj takega ne bi naredla...Zaklala pa bi kunca, budro, miš, hrčka, podgano in še kaj verjetno? ::)

Moja tega ne prenese namreč in večina psov (če niso ekstra navajeni na toleranco tega) ne prenese vreščanje-moja gre takoj delat red.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 31 Oktober 2010, 16:47:45
Moj prejšnji pes je bil tudi zelo potrpežljiv z otroci. Seveda so bili vedno v stiku le pod mojim nadzorom. Nečaka (1 in 4 leta) sta ga lahko božala, dvigovala ušesa, rep, karkoli pač in je lepo mirno držal, še všeč mu je bilo, da se nekdo "ukvarja" z njim. Nisem pa nikoli dovolila grobosti, teženja, ipd. Ko je imel dovolj, je enostavno šel stran, dobesedno se je umaknil. Isto pri mačkah, sosedovih goskah, račkah na reki...brez problemov. Če so otroci jokali, je še on cvilil :)
Pogosto je problem tudi ljubosumje, posebno pri dojenčkih, velike spremembe, zapostavljen pes...
So pa zagotovo precejšnje razlike od pasme do pasme, in potem še pri posameznikih. Enostavno ne moremo posploševati.


era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #78 : 31 Oktober 2010, 18:41:42
 Lahko mirne duše zatrdim, da moj pes tega ni sposoben storiti, kot veliko pasem ki jih sam poznam.
Moje mišlenje je, da je čisto vsak pes sposoben to storit, pod določenimi okoliščinami. Kdor trdi drugače laže sam sebi. Zato se otroka nikoli, ampak res NIKOLI, ne pušča samega z otrokom. 



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #79 : 31 Oktober 2010, 19:01:37
To seveda ne drži. Večina psov nikoli ne bi huje poškodovala niti dojenčka niti otroka. Tudi psi, ki bi sicer bili sposobni zadaviti dojenčka za tamalo malco tega ne bodo naredili, če so od malega vajeni na dojenčke in majhne otroke. Pač pa prav vsak lahko dojenčka potaca ali ga kam potegne, lahko prevrne majhnega otroka ali pa mu primaže vzgojno klofuto, s katero mu sicer nič hudega noče, a ostane luknja. po navadi na obrazu.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #80 : 31 Oktober 2010, 21:11:03
Citiraj
Pasme, ki so najpogosteje na tapeti pri majhnih otrocih so druge kot tiste, ki so na tapeti zaradi dojenčkov

nisem pomislil na tole, imaš seveda prav

Citiraj
Zaklala pa bi kunca, budro, miš, hrčka, podgano in še kaj verjetno?

preverjeno ni sposobna , sedaj ali je to stvar zgolj mojega psa ali te pasme ne vem , ampak ni ga večjega pacifista. Ko sem dobil miš v klet, jo je povohala, mal igrala in to je to, sem potem moral jaz z metlo rugovilit, gozdnih žab imamo v sezoni kar nekaj, je sicer atrakcija mal lajanja pa z tačko potiska in to je to, takisto jež, nepoznanih mačk se boji kot hudič križa, z zajci se igra, takisto kurami, krav sploh ne gleda, ker jih ne mara.... Pri vreščečih otrocih pa ponavadi cvili ker je ne pustim se igrati z njimi.  Skratka je vajena, če mi je ratal kaj je socializirati psa in se pes znajde med otroci tudi grobimi,

Tudi fizično ni sposobna pokončati dojenčka, psihično tudi hrošča ne  :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #81 : 31 Oktober 2010, 21:18:38
Brez skrbi, fizično je povsem sposobna. Psihično pa verjamem da res ne.


era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #82 : 01 November 2010, 11:27:35
To seveda ne drži. Večina psov nikoli ne bi huje poškodovala niti dojenčka niti otroka.
Se strinjam, jaz sem imela v mislih, vzgojne klofute. Ki so pri otrocih, navadno po obrazu :-\.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #83 : 01 November 2010, 11:52:55
Vzgojna klofuta s posledično luknjo je eno, ugriz s posledičnim pogrebom pa povsem nekaj drugega. Žal dandanes enega od drugega pogosto ne znamo več ločiti.Status nevarnega psa lahko dobi pes, ki samo ščiplje ali klofuta (oboje pomeni, da pes dobro kontrolira svoj ugriz) povsem enako kot pes, ki ne samo ne zna kontrolirati ugriza (in zgrabi na vso moč) ampak tudi ne odneha takoj po prvem ugrizu.
Razlika med obema kategorijama je zelo velika. Namreč: pse, ki klofutajo in ščipljejo ali na kakšen drug način kontrolirajo svoj ugriz  lahko te razvade povsem odvadimo.
Psov z nekontroliranimi  izbruhi agresije pa ne moremo prevzgojiti, vsaj toliko ne, da bi bili zanesljivi. Lahko jih samo zaščitimo, tako, da ob naslenjem izbruhu ne bi mogli povzročiti škode.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #84 : 01 November 2010, 17:42:33
nisem pomislil na tole, imaš seveda prav

preverjeno ni sposobna , sedaj ali je to stvar zgolj mojega psa ali te pasme ne vem , ampak ni ga večjega pacifista. Ko sem dobil miš v klet, jo je povohala, mal igrala in to je to, sem potem moral jaz z metlo rugovilit, gozdnih žab imamo v sezoni kar nekaj, je sicer atrakcija mal lajanja pa z tačko potiska in to je to, takisto jež, nepoznanih mačk se boji kot hudič križa, z zajci se igra, takisto kurami, krav sploh ne gleda, ker jih ne mara.... Pri vreščečih otrocih pa ponavadi cvili ker je ne pustim se igrati z njimi.  Skratka je vajena, če mi je ratal kaj je socializirati psa in se pes znajde med otroci tudi grobimi,

Tudi fizično ni sposobna pokončati dojenčka, psihično tudi hrošča ne  :P


In zakaj ne pustiš? Saj jim ne bi nič naredila, še na kavo lahko greš vmes.  ::)
Potem pa ne kvazi bedastoč kako je tvoja super SAMA S CVILEČIM IN MAHAJOČIM OTROČIČEM, če tega še nisi preizkusil.

Moja bi verjetno dala kako klofutu takemu otroku, zalaja že na take, ampak ponavadi potem utihnejo.  :)

Ti sploh nimaš pravega bigla-ti se ne igrajo z zekonom, ampak so lovci.  ::)

Jaz isto ne maram glasnih ljudi in sem spadajo tudi otroci, če kričijo, cvilijo-vzgoja mora biti obojestranska. Sama raje vidim psa, ki zarohni na otroka, če je le ta nespoštljiv in ga nauči manir, tudi opozorilni šavs proti otroku, kot pa cucka, ki preveč stvari tolerira. Potem pride isti otrok do drugega manj tolerantnega psa, ki zna postavit meje in potem je šok in dretje.  ::)

Se mi je dopadla reakcija enih staršev. Mulc, 6 let, poln energije in nič ubogat, šel do privezanega psa, čeprav so mu rekli, da ta pes ne mara otrok in je dobil blag šavs-otrok je od staršev dobil še eno čez rit in "si sam kriv, kaj pa ne poslušaš kaj ti pravimo".



http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #85 : 02 November 2010, 09:40:58
Citiraj
In zakaj ne pustiš? Saj jim ne bi nič naredila, še na kavo lahko greš vmes.

glej če sama ne zmoreš obladovati svojega psa, kater uči "otročiče manir" še ne pomeni da to velja za vse, če bi šlo za mojega otroka , ki bi fasal vzgojen šavs bi tak pes hitro fasal prijavo, ti kot lastnik si odgovorna da svojega psa ne izspostavljaš okolici katere žival ni vajena. Torej če ti ne tolerira otrok (kateri so v določenih letih pač glasni) pač te ne boš pustila blizu

 zakaj je ne pustim ? ker raje cvileče in mahajoče otročiče (lol prav že specifična skupina huliganov) spustim k njej, saj se mi pes ne bo igral in skakal po cesti, če imajo možnost ograjenega vrta. In se fino znajde, ravno nasprotno bolj glasno, histerično in veselo je, bolj je zabavno in zanimivo.

Citiraj
Ti sploh nimaš pravega bigla-ti se ne igrajo z zekonom, ampak so lovci

seveda v lovu koljejo zajce, daj čara ne trolaj


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 02 November 2010, 10:08:06
Zanimivo je, da so za majhne otroke najbolj nevarni potrpežljivi psi.
Tega, o čemer ti pišeš, ne bi označila kot potrpežljivi. Tudi potrpežljiv pes zna lahko čisto lepo povedat kdaj ima dovolj. Moja se ali umakne ali res opozorilno zarenči (celo stopnjuje renčanje).. problem so psi, ki izgledajo potrpežljivi, pa ne znajo opozorit oz. povedat kdaj imajo dovolj ali tako slabe živce, da jim v momentu preklopi v glavi.. dosti škode naredijo pa tudi lastniki, ki psu v vsakem primeru in s kakšnimi neprimernimi vzgojnimi prepovedujejo renčanje in druge opozorilne znake.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #87 : 02 November 2010, 10:55:03
Uh,hvala bogu,da ne živim več v mestu in se ne rabim obremenjevati z "posiljenimi" mulci,ki nadlegujejo moje pse.Oprosti,Davor,ampak brez mojega dovoljenja se v mojega psa nima kdo vtikat in ga hodit božat,še posebno če mene ni zraven.Če sem poštena,na račun takih mulcev svojih psov sploh ne dovolim božati.Ne otrokom ne odraslim.In nikar s tem,da smo odgovorni za svoje pse-smo,vsekakor,vendar ste tudi vi odgovorni za svoje otroke,da posredno ne pride do kakšnega ugriza.Če sem še bolj direktna,mi,ki imamo pse smo odgovorni za njih,vi,ki imate otroke, pa ste odgovorni,da otroci psom ne težijo.
Tjaša



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #88 : 02 November 2010, 12:07:01
glej če sama ne zmoreš obladovati svojega psa, kater uči "otročiče manir" še ne pomeni da to velja za vse, če bi šlo za mojega otroka , ki bi fasal vzgojen šavs bi tak pes hitro fasal prijavo, ti kot lastnik si odgovorna da svojega psa ne izspostavljaš okolici katere žival ni vajena. Torej če ti ne tolerira otrok (kateri so v določenih letih pač glasni) pač te ne boš pustila blizu

 zakaj je ne pustim ? ker raje cvileče in mahajoče otročiče (lol prav že specifična skupina huliganov) spustim k njej, saj se mi pes ne bo igral in skakal po cesti, če imajo možnost ograjenega vrta. In se fino znajde, ravno nasprotno bolj glasno, histerično in veselo je, bolj je zabavno in zanimivo.

seveda v lovu koljejo zajce, daj čara ne trolaj



Daj enkrat za spremembo napiši odgovor.
Ali si psico kdaj samo pustil s cvilečim in mahajočim otrokom? Če da, za koliko časa? Če ne-vzemi nazaj trditev, da tvoja ne bi naredila ničesar. ::)

In ceste prej nikoli nisi omenjal, od kod se je naenkrat znašla? Ob cesti otroci itak nimajo kaj skakat in cvilit. Je nevarno za voznike! Da se ti otrok pred avto zrola, jaz otrokovega starša skalpiram!

Se je tvoja psica kdaj sploh (PROSTA) igrala z otroci, ki so se lovili in vmes bli glasni, še kaj zacvilili?

Moje ne spustim, ker ni cucek, ampak ima grobo igro, že z repom otroka lahko podre, pa tudi mi ni všeč, da bi igro brez repa in glave, popolnoma nepravilno spodbujala (skakanje drug po drugemu, rokoborba....)... Se pa otroci z bino pod nadzorom odraslega (mene ali mame) lahko popolnoma varno igrajo, če upoštevajo, da se ne igrajo vlečenja (moja je tukaj groba), ji pa kamot mečejo žogo in jo menjajo za priboljšek, tudi tekajo lahko z njo. Po drugi strani jo lahko dojenček boža, pa bo z njim nežna, tudi hrani jo lahkko, je pa nevarnost da ukrade dudo. Če zajoka je vznemirjena, tudi pri svojih mladičih je bila in jih je zrolala v stilu "kaj jamraš".

p.s. Svojo psico v takem primeru lepo obvladam, hkrati poučim otroke zakaj je lajala na njih in jim povem,  da se take igre v bližini psov zaradi njihove varnosti naj ne igrajo, ker večina psov tega ne mara, pa tudi ni vljudno do ostalih ljudi (učenje, starejši ljudje, bolani....)

In otroci niso glasni v dolečenih letih, ampak so taki otroci brez primerne vzgoje. ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 02 November 2010, 12:32:36
glej če sama ne zmoreš obladovati svojega psa, kater uči "otročiče manir" še ne pomeni da to velja za vse, če bi šlo za mojega otroka , ki bi fasal vzgojen šavs bi tak pes hitro fasal prijavo, ti kot lastnik si odgovorna da svojega psa ne izspostavljaš okolici katere žival ni vajena. Torej če ti ne tolerira otrok (kateri so v določenih letih pač glasni) pač te ne boš pustila blizu

 zakaj je ne pustim ? ker raje cvileče in mahajoče otročiče (lol prav že specifična skupina huliganov) spustim k njej, saj se mi pes ne bo igral in skakal po cesti, če imajo možnost ograjenega vrta. In se fino znajde, ravno nasprotno bolj glasno, histerično in veselo je, bolj je zabavno in zanimivo.

seveda v lovu koljejo zajce, daj čara ne trolaj

Davor ne vem, če razumem pravilno; ti bi prijavil tudi psa do katerega je otrok sam prišel (predpostavimo, da brez dovoljenja lastnika) in rinil vanj?

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu