Grizzly Salmon Oil

Bugz · 27140

Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
: 08 Maj 2007, 08:38:59
V spletni trgovini pasji.net sem zasledila dodatek k prehrani Grizzly Salmon Oil. Pa me zanima če kdo to uporablja in kakšni so rezultati. Mene to zanima ker bi predvsem rada izboljšala Kibino dlako - se vidijo posledice nekvalitetne hrane in pomankanja nege iz zavetišča.

Ker po tačkah in smrčku je dlaka še vedno full redka - smo bli pri veterinarju - je rekla da je to najverjetneje posledica slabe prehrane predno je prišla k nam.

Če ma kdo kak nasvet kako izboljšat dlako naj kr pove :)

Za zdaj ji dajem enkrat na teden jajce, vsak drugi dan žlico olivnega ojla pa dlaka še vedno ni taprava, Bugzu dajem isto pa je dlaka res super. Se ji je res že full izboljšalo odkar je pri nas ampak nevem zakaj ji po tačkah in smrčku noče zrast dlaka. Ima res zelo redko. Pa tista dva svetla fleka ki imajo rottiji nad očmi - js rečem obrvi sta tudi bol švoh z dlako.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1 : 08 Maj 2007, 08:59:37
Zna bit, da nikoli ne bo bolje, ampak ne se sekirat, maš še čas. Našemu tastaremu se je v pol leta občutno poznalo (na bolje). Zdaj po enem letu je pa krasen.

Sicer se po moje bolj pozna slaba hrana+ostalo še preden je prišla v zavetišče, sploh,če so dlačni mešički zakrneli ali kako se jim že reče...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #2 : 08 Maj 2007, 09:01:24
Ja sej verjetno rabi čas - ma mi je full čudno da samo tam kjer je rjava dlaka je bol slabo - tako da je full smesna z unmi oskubljenimi obrvmi :P


"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3 : 18 Maj 2007, 19:00:49
Jaz dajem trenutno Grinu Dermatin tablete + Grizzly olje (se pripravljamo na razstavno sezono :-[). Po 3 tednih pravzaprav ne vidim se kaksne bistvene razlike ??? je pa res, da je od vedno imel krasno dlako in se mi zdi, da mu trenutno malo manj izpada (ma mogoce se mi samo zdi).

Drugace pa ima prav andreja, bo trajalo nekaj casa, da se Kibino stanje popolnoma popravi.
Kot dodatek lahko dajes tudi skuto in sardelice, po moznosti tiste brez olja in soli :)

battito animale


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #4 : 18 Maj 2007, 21:33:02
jaz sem tudi sele dobro zacela, tako da nekih ucinkov se ni. Je pa zanimivo, da kljub okusu/vonju po ribi, nanj "palijo" tudi tamale zverine.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #5 : 19 Maj 2007, 16:27:38
Oj

Mi smo tudi sedaj šele dobro zaželi z grizzlyem, tako da težko rečem če se kaj pozna (tudi zato ker imajo naši trije že tako lepo dlako).
Sva ga pa vzela predvsem zato da malo doda vonja in okusa briketom ;)

Lp, Črt



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #6 : 02 November 2007, 20:04:11
Ojla !

Zdej pa že lahko napišete kako se kaj obnese to olje  ;D  Tudi jaz sem ga začel dodajat svojim psom, ker je Kas ravno izgubil vso staro dlako in zdaj raste nova, in se pripravlja na zimo.
Jaz zaenkrat opažam samo to, da so briketi postali silno okusni  :o
Xena, ki je prava zbirčna metka, zdaj ne more dočakat, da prinesem skledo v pesjak ( z enakimi briketi kot prej   8))
Kako se bo poznalo na dlaki, bo pa najbrž treba počakat kakšen mesec ali dva  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #7 : 02 November 2007, 21:33:29
Jaz ga Speli (psici) ne morem dajat, ker je nanj - kot tudi na druge ribje zadeve - alergicna. Macku in tamalim zverinam pa je vsec. Nima pa nihce nikakrsnih problemov, tako da tudi o neki koristi ne morem govoriti ...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #8 : 02 November 2007, 21:51:38
Oj

Čisto pozabil napisati izkušnjo.
Pri nas se pri ješčosti ne pozna, saj v vsakem primeru pomijejo skledo (brez ali z dodatki).
O neki hudi izboljšavi dlake tudi težko rečem, ker smo na hrani ki je že sama dosti bogata z omega 3 in 6 maščobami.
Mogoče da je dlaka postala malo bolj mehka ... druge opazne spremembe ni bilo.

Ampak kot pravim... pri nas z neješčostjo nimamo problemov, dlako pa imajo tudi že tako ali tako lepo :D

Lp, Črt



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #9 : 18 November 2007, 20:24:56
po porabljeni eni plastenki so že vidni prvi rezultati, vse kar lahko rečem je SUPER, ODLIČNO, oba psa imata lepo svetlečo in mehko dlako, pozna se tudi na volumnu dlake. Psa z veseljem pojesta vse brikete in poližeta skledo.
Ta dodatek sem začel dodajati na priporočilo znanke, ki ima prav tako AM-ja,  hvala TINA  8)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #10 : 07 Januar 2008, 14:45:17
No ravno danes je tudi za nas prišel paketek z Grizzly Salmon Oil. :)

Bomo poročali o rezultatih.  8)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 18 Januar 2008, 07:16:39
Tudi mi smo včeraj dobili Grizzly Salmon Oil :) Prvi opazni rezultat je ta, da je kar pomila posodo s hrano in še potem je parkrat šla pogledat, če ni slučajno še kaj pozabila pojest  ::) Tako, da bomo videli, če bo kakšen učinek. Kakšno poročilo tistih, ki olje že dlje časa uporabljate?

lp

...sledi svojim sanjam


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12 : 18 Januar 2008, 08:04:19
Z vsemi dodatki je tako,da psom,ki jim ne manjka pač ne morejo bistveno pomagat :-\.
Učinek je viden samo pri osebkih,ki so res imeli pomanjkanje vsaj kakšne snovi,ki je v preparatu. Če pa zaradi dodajanja kakšna zadeva preseže prag tolerance organizma navzgor, pa je učinek lahko celo nasproten- ampak preparat zato ni slab  8).

In kakor običajno pri odmačih živalh, kupujejo in dodajajo drage zadeve tisti, katerih živali so že itak dobro hranjene in jim , če so le zdrave, nič ne manjka. Kajti nihče ne more bit več kot zdrav  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #13 : 18 Januar 2008, 10:03:22
Kajti nihče ne more bit več kot zdrav  :D
Vsi smo zdravi dokler ne zbolimo   :D

Tukaj gre pretežno za dodatek OMEGA 3 maščobnih kislin, ki pa ne dajejo nekih občutno "vidnih" rezultatov, razen mogoče lepše dlake pri psih, drugače pa ima še mnoogo drugih pozitivnih učinkov na srce ožilje pljuča itd..
Če ima pes ali pa ćlovek zdravo in uravnoteženo prehrano potem ne rabi dodajat nobenih dodatkov, Čeprav v današnji poplavi industrijsko predelane hrane močno dvomim, da sploh še obstaja zdrava in uravnotežena hrana pri ljudeh, kaj šele pri živalih. Saj je lepo brat deklaracije kaj vse hrana ali briketi vsebujejo, kako so polni zdravih sestavin, hrana bi po vsem tem morala bit že tako idealna, da skoraj nihče več nebi smel zbolet, pa imamo ravno nasprotno, vse več rakavih oboljenj, alergij preobčutljivosti na to in ono  :-\

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 23 November 2008, 13:55:07
Mene pa zanima, če je kdo preizkusil HENNE Kronch Lososovo olje, na speltni strani bonebones.si sem zasledila.

Lp, Andreja



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #15 : 23 November 2008, 17:06:43
Jaz sem ga imela 4 leta nazaj in je fantastično, potem pa se ga ni dalo več dobit, tudi briketi te firme so rešili prebavne težave mojemu psu, ker so bili edini takrat na tržišču brez dodatkov piščanca v kakršnikoli obliki...pa so jih potem nehali uvažat :(....ne morem verjet, da je ta znamka spet pri nas  :o...hmmmm, sem pa zdaj šal brat sestavine v briketih in so čist druge, polno nekih mašil  :'(...škoda, pa res so bili fajn briketi.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 25 Marec 2009, 13:36:28
No tudi jaz sem dodajala tole olje, porabila pa sem ga v nekaj mesecih za dva psa (točno ne vem). Primarno je šlo bolj za prelivanje tabletov, ki jih jemlje moj starejši pes vsak dan. Neke posebne razlike nisem videla, je pa res, da sta oba psa na kvalitetni hrani. Ker pa je cena kar zasoljena, sem pred kratkim, ko mi je zmanjkalo kupila kar navadno ribje olje v lekarni za 18 EUR (1 l).
lp

maja



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 25 Marec 2009, 14:08:24
Maja0, kje si pa dobila ribje olje v litrski embalaži?? Jaz sem že spraševala v lokalni lekarni, pa imajo samo tiste majhne flaške (1 ali 1,5 dcl), ki pa tudi niso dosti cenejše od lososovega olja :-\



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 25 Marec 2009, 15:06:26
Mislim, da ti dajo kar v vsaki lekarni, če jih prosiš ali naročiš (je originalno pakirano). Cena pa ne bi smela biti višja glede na količino, ker preračunajo na enoto. Jaz kupujem v Lekarni Brod v Ljubljani. Sem si pa prelila v staro embalažo za Grizzly Salmon Oil, ker tako lažje uporabljam.
lp

maja



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 25 Marec 2009, 17:04:29
Maja0, ful hvala za tole informacijo :o

Grem že danes po 1 liter :P

V info: v ljubljanskih lekarnah stane 150ml 4,77 evra, kar za liter znese cca 32 evrov ???



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #20 : 28 Marec 2009, 22:50:37
Ja, kje pa dobite ribje tako poceni ? :o
Jaz kupim literski Grizzly in je ceneje kot tole lekarniško, pa to kar nekaj evrov.
Sem pa res navdušena nad njim, dlaka ful manj izpada, pa še fino je imeti tako polivko za hrano. :D



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 30 Marec 2009, 00:27:04
Saba pa si vprašala za ceno za 1 liter??? Si me malo presenetila, ampak prisežem, da sem jaz dala teden ali dva nazaj tam okoli 18 EUR...Mogoče so mi pa dali kakšno posebno ceno kot redni stranki :)
Bom naslednjič vprašala in javim.



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #22 : 30 Marec 2009, 09:46:39
Maja0, vse je v redu in natanko tako kot si napisala :)

Jaz sem še isti dan olajšala lekarno na Brodu za liter ribjega olja in svojo denarnico za 18 EUR. V parih poslovalnicah Lekarne Ljubljana (do sedaj sploh nisem vedela, da obstajajo različne lekarne v Ljubljani  :-\ ) ti na željo tudi natehtajo ribje olje v večjih količinah in je cena potem ugodnejša, v večini pa prodajajo samo tamale stekleničke (150ml), katerih cena je taka kot sem napisala: 4,77 EUR za stekleničko (za 7 stekleničk, kar je nekaj več kot liter olja, torej 33,40 eur)

Maja0, še enkrat hvala ;D

Btw, ali ima mogoče kdo 0,5l plastenko s pumpico od Grizzly olja viška? Prazno, seveda  ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #23 : 30 Marec 2009, 10:00:42
Samo v vednost... ribje olje, ki ga kupite v lekarni in lososova olja (ala grizzly in podobni) se razlikujejo.

En izmed člankov na to temo: http://dianeschuller.wordpress.com/2009/03/02/fish-oils-or-cod-liver-oil-for-your-dog/





Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #24 : 30 Marec 2009, 10:43:12
Sem ravno želela napisati podobno. Zelo preprosto povedano, olje, ki ga kupite v lekarni je ponavadi olje iz jeter, ki vsebuje vitamina A in D, ki sta maščobotopna in se ju ob hranjenju z normalno komercialno hrano, ki ima teh dveh vitaminov že dovolj, lahko predozira. Je pa potrebno biti pozoren tudi pri nakupu olj, namenjenih za dodajanje psom, pomembno je, da ne gre za olje iz jeter.


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #25 : 30 Marec 2009, 10:59:21
Hvala obema za tole opozorilo  :)

Jaz ribje olje (občasno) dodajam naravni, doma pripravljeni hrani, da pokrijem delež maščob. Briketom ga ne dodajam, ker jih uporabljam le kot priboljške oz. nagrado.

Me je pa nekaj zmotilo: v članku, ki ga priporoča Ninci, piše da sta problematična vitamina A in D v Cod liver oil (CLO), vendar če pogledam sestavo Grizzly salmon oil (GSO), prav tako vsebuje A in D vitamin  ??? Poleg tega v sestavi GSO nikjer ne najdem podatka iz katerega dela ribe pridelujejo to olje ???
In tretje: ali niso divji lososi zaščiteni?  :-\

Samo naglas razmišljam. Jaz bom v hrano še vedno mešala oba (pa ne istočasno  ;) ), sem pa hvaležna za to opozorilo in ga bom prav tako upoštevala  :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #26 : 30 Marec 2009, 11:28:58
Za primerjavo COD vsebuje mislim, da v povprečju 10x več vitamina D/ 100g kot Grizzly. Seveda vsebuje tudi Grizzly vitamina A in D ampak v takih količinah, da tudi  z uporabo v kombinaciji z briketirano hrano nista problematična, če se držimo predpisanega doziranja.
"Our all-natural product will not interfere with your dog's intake of vitamins from other sources. "
http://www.grizzlypetproducts.com/salmon_oil/salmon_oil.html

Tudi COD vsebuje omega maščobne kisline ampak v takih jakostih, da pri doziranjih primernih za psa praktično na kožo in dlako nimajo vpliva, pri večjih doziranjih bi pa predozirali vitamine.

To je opozorilo za take, ki dajejo briketirano hrano + ribje olje iz lekarne in take ki iščejo nekaj za dlako in kožo. Pri ribjem olju iz lekarne bo učinek slabši + posebaj pozorni morate bit koliko ribjega olja dajete.
Če ste pri grizzlyu dajali en brizg in če računate, da je v ribjem olju vitamina D 10x več...  ;)




saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 30 Marec 2009, 12:54:01
Če ste pri grizzlyu dajali en brizg in če računate, da je v ribjem olju vitamina D 10x več...  ;)

Ninci, sem šla primerjat:

In po podatkih o sestavi GSO (vir: pasji.net) ter CLO (vir: lekarna) je v 100 g:

GSO: vitamin A 1 - 1,5g=1500mg, vitamin D 10 - 15mg, vitamin E 10 - 15mg.

CLO: Vitamin A - od 18mg do 75mg;  vitamin D3 - od 0,15mg do 0,625 mg

Nekaj ne štima... ???





ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #28 : 30 Marec 2009, 13:11:33
No pa smo našli eno našo napako :-[ vit. A v Grizzlyu je 1-1,5mg in ne g.

Nekje je debata o teh oljih in primerjavah že potekala. Žal trenutno nimam časa, da jo poiščem, malo pogooglajte, če ne bom pa probala jaz zvečer poiskat, če bo kaj časa.

Lp, nina



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #29 : 13 Maj 2009, 16:35:49
Trenutno se na Clear Run dobi Wildside Wild Alaskan Salmon Oil (brezplačno pošiljanje) za 18 USD (preračunajte si sami). Zraven pošljejo še brezplačen vzorec priboljškov prav tako od iste znamke (losos).