Oprema za jahanje

samson · 26840

ELČ

  • Gost
Odgovori #30 : 23 Marec 2013, 20:34:20
Se mi zdi ja...



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 29 April 2013, 13:10:21
Sem hotela nekaj napisat oziroma vprašat, pa tu res nimaš občutka koliko je kdo tu star in s kom se pogovarjaš... A so to razvajeni otroci ali so odrasle osebe - mislim na tiste nad 25 let... Brez zamere.

O konjih nimam pojma, sem hodila jahat že kaiih 15 let nazaj in sem vedno imela željo, sam časa je bilo ksneje bolj malo. In takrat sem imela opremo - škornje, čelado, rokavice... Je bilo drago, ampak varnost je varnost... Pri vseh stvareh je tako - npr. vozila sem motor precej let. Ni heca, če se kaj zgodi, tudi tu najdeš kake firke npr. brez čelad ali s teniskami...  Če si ne moreš privoščit, raje počakaj, da si lahko.

No, zdaj grem po več letih jahat, dobila sem inštruktorja. Profesionalca v bistvu. Mi je tudi rekel, da na začetku ne rabim nič posebnega (razen čelado in te stvari, ki bodo izposojene - za prvih nekaj ur..). Nasvet velja za prvih nekaj ur, če si slučajno premislim, da ne bi jahala naprej :) Amapk jaz si bom vseeno nabavila jahalne hlače, čevlje in gamaše... Mislim da škornjev ne bom več imela. Hlače so mi pa zelo pomembne, da me ne žuli in drsi v sedlu. Jahalne čevlje pa - zato ker mi ej tudi že konj stopil po nesreči na nogo in vem kako to zgleda, imela sem pa gor jahalne škornje in ni bilo fajn :)

Lahko bi pa dale nekaterim, verjetno otrokom, kak pameten nasvet kje dobiti kaj bolj ugodnega, namesto da pametujete... Nekateri res nimajo denarja, da si kupijo vse to, ker roko na srce, ta šport sploh ni poceni... In vsem starši tega ne omogočijo. ve se pa tukaj kregate, katera več ve o konjih, to sploh ni bistvo v tej temi...



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 29 April 2013, 13:33:39
Zadnji stavek - to si dobro povedala
Jaz recimo bi umrla če ne bi mogla jahati, sem pa finančno(oziroma moji starši) nezmožna kupiti vso drago opremo. Imam samo jahalne hlače, sem pa več mesecev jahala tudi v kavbojkah, pajkicah, trenirkah..Sem bila ožuljena, ampak mi ni bilo pomembno. Važno da sem jahala. Čelado nosim, vendar ni moja, si jo izposodim od lastnice ranča. Nimam pravih čevljev, nimam niti rokavic, kakih jahalnih majic, brezrokavnikov, tudi zaščitnega jopiča nimam. Ker si ne morem privoščiti. Že to, da dajem 40 eur na mesec za jahanje, mi je OGROMNO. Mi pa veliko pomeni, če ne že vse, da so moji starši pripravljeni odtrgati teh 40 eur zame in mi toliko privoščiti, da grem vsaj na konja lahko. Pač nikjer ne najdem, kje bi se dalo kupiti poceni opremo, ker je vsa nova oprema stara, rabljene stvari pa mi niso prav, vsaj po oglasih na katere sem se odzvala. Tako ali tako pa nevem zakaj sploh iščem opremo ker noben ne bo prodal svojih dobrih jahalnih čevljev za 20 eur. Pa zame je že to veliko. Veliko preveč kolikor si pa lahko privoščim. Zato tisti, ki imate, zelo lepo in vsaka vam čast, tisti ki nimamo se moramo pač tudi z gojzerji, supergami in kroksicami znajdit.
LP.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 29 April 2013, 14:58:29
Škoda, d ares ne najdeš, ampak išči še, mogoče kaj najdeš. Jaz sem svojo zadnjo opremo podarila eni deklici, bila je skoraj nič rabljena. V bistvu nova. Novi škornji, nove hlače...   Tudi jaz iščem, ne bom dala verjetno celega premoženja za to... sicer to kaj je za koga drago, je relativno. Jaz sem zaposlena, nisem med tistimi z manj dohodki, žal pa tudi ne med tistimi, ki bi lahko razmetavali z denarjem (priznam, z maminim je bilo lažje  :P), no pa mi ni tako zelo poceni...

V bistvu prav preračunavam, kaj se mi najbolje izide... 20 eur ura dvakrat tedensko že prav premisliš... Ne vem kako je v klubih za otroke, svojega konja imet je tudi kar strošek, če nimaš kmetije. Oskrba je vsaj 150 eur, kar se meni ne splača, glede na to, da pa enostavno nimam toliko časa (da ne govorim, da itak kot sem rekla, nimam pojma o konjih), mogoče pa najdem koga, ki bi potem jahal mojega konja in delal z njim in si delim stroške oskrbe.



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 29 April 2013, 15:39:02
jaz bi takoj  ;D

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 29 April 2013, 16:15:02
Evo, jaz imam doma 3 hlače, rabljene, jaz sem jih dala iz uporabe že dolgo nazaj. Če jih kdo želi mu jih podarim. So kaj pošivane, niso iz najmodernejših materialov, mogoče so pa vseeno boljše kot trenerka ;) Vsaj za jahat po terenu bodo mogoče komu prav prišle ;)

Hlače 1: znamke Pikeur, so nekako najmanjše, recimo da bi bile prav punci, veliki nekje od 160-170 cm in tam do ene 55 kg (+ - 5 kg) (velja za vse hlače). So starejše, številka notri je napisana D-48, USA 32. Nimam pojma kakšne št. so takrat bile, meni so prav, ki nosim nekako stalno nemško 38.

Hlače 2 in 3: znamke Eurostar, so malo bolj komot kot prve, meni prav, številke se ne vidi. Hlače 3 so precej pošivane.

Za dostavo in ostale info prosim na PM.



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 29 April 2013, 16:17:13
hlače 1



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 29 April 2013, 16:17:43
hlače 2



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 29 April 2013, 16:18:24
hlače 3



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 30 April 2013, 10:25:27
No, super, upam da bo kateri prav prišlo. Sama si jih grem ravnokar kupit, no, če bodo kakšne ugodne cene tam do 70 eur. Na internetu sem našla tudi za 50 eur, sicer pa od 100 eur navzgor, toliko tudi sama trenutno še ne bi dala...

Poročam kakšne so cene.



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 09 Maj 2013, 14:18:52
Tako okrog 40 eur so najcenejše jahalne hlače, saj so še nekako zgledale, sam ni to to... Čevlji cca od 50 naprej, mislim čevlje, ne škornje. Uf, mi je žal za moje prejšnje škornje, ker so mi bili še prav... Pa za mojimi prejšnjimi hlačami, ki bi mi bile sicer zdaj premajhne ampak v primerjavi s tem, kar zdaj prodajajo so bile super ultra kvalitetne, tako da me res zanima kje so zdaj cene za tak rang, glede na to, da mi niti one za 120 eur niso bile dosti OK... Bom morala malo pogledat po Sloveniji in to v živo... Zgleda da lahko naletiš na vse mogoče... Pa meni osebno ni za dat ne vem koliko za jahalne hlače, če nimajo usnja pri kolenih in riti - za to sicer ne vem, kaj je bolje, da je usnje povsod (prodajalec je rekel, da te potem rade motijo...) ali je sam pri kolenih OK... Glede onih drugih hlač, cena ni tako zelo nizka - si potem sama raje pajkice priredim in fliknem neko fliko usnjeno gor, tam ko so šivi bi si jih odrezala, grem stavit, da bi bile ful fajne  :o Če me napade kaka ustvarjalna mrzlica, bom po mojem še to šla res naredit.  :P BTW pa prosim, brez pripomb, očitno imamo to v genih, glede na to, da si je sestrična šla sama brez da bi kdaj šivala delat maturantsko obleko in to ne po kroju ampak po sliki... Sem ji rekla, sej bo kmal pust, če ji ne uspe, obleka je bila na koncu najlepša... z ročno zašitimi biserčki kar bi drugje bilo celo premoženje  ;D Drugo so škornji in čevlji, to je pač treba kupit.



manca5

  • Gost
Odgovori #41 : 09 Maj 2013, 20:48:36
Men osebno se tiste z usnjem na riti ne dopadejo preveč. Mam najraj usnjene sam pri kolenih, sem mela občutek pri unih z usnjem povsod da se ne da tulk drset po sedlu in zna mal ovirat pri spremljanju pri sedečem kasu in galopu. Drugač pa boljše da si vzameš udobne pajkice, kupiš gamaše in čevlje pa je to to.



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 12 Maj 2013, 14:58:26
Sej tist, da si jih bom sama naredila je bil bolj hec  :o čeprav nikol ne veš...  O0

No, potem bom iskala take z usnjem ob kolenih, če praviš,d a te ovirajo. Jaz se ne spomnim, če so me moje prejšnje, ker se še to ne spomnim, če so imele usnje tu dna riti... Sam mi je nekkao logično, da ovirajo.

Mogoče res čevlje najprej, hit jih rabim ker že jaham, tale konjiček pa je že probal nekaj fint, od tega da se je postavil na zadnje, ko sem prišla v hlev in sem ga zmotila pri zajtrku... Potem je nehal sicer, dam nočem si predstavljat, da mi skoči na nogo... auč... Čevljev pa tam niso imeli in moram nekam drugam in po gamaše.... V mislih imam Avstrijo - Graz, sam bo prej kje bližje, npr. Domžale in okolica, sigurno kje kaj... V LJ se mi že ne ljubi...



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 12 Maj 2013, 22:54:03
Zakaj bi pa delali jahalne hlače z usnjem na riti, da bo to oviralo pri jahanju? Mogoče včasih, ko so imele hlače tam res pravo usnje in je bilo trše.. danes je to na riti itak umeten material, tanek, tak, ki ne drsi in tako omogoča boljši sed. Meni je super.

V Grazu imaš dve super trgovine, Kraemer in Zverlin, v Kraemerju dobiš tudi kvalitetno in poceni robo, pa tudi bolj znane znamke. Zverlin je dražji, tam dobiš vse bolj "in" ;)
https://www.kraemer-pferdesport.de/ jaz tu večkrat naročam in sem vedno super zadovoljna, tako s kvaliteto robe kot s trgovino. V Grazu v njihovi trgovini še nisem bila, imajo pa isto robo.



niniel

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 13 Maj 2013, 12:16:22
Jaz večinoma kupujem v Kraemerju, pa sem zaenkrat še z vsem zadovoljna. Pa še super je, ker imajo zaposlene tudi slovenke, tako da jezik sploh ni ovira (jaz pač ne znam nemško  ;)).
Drugače pa imam jaz dvoje hlače z umetnim ''usnjem'' na riti, in so mi super.  :)



manca5

  • Gost
Odgovori #45 : 13 Maj 2013, 14:15:58
Možno da je bilo pravo usnje, je že to bilo leta nazaj, mi jih je ena posodila pa se mi niso dopadle. Itak pa da je odvisno od kvalitete. Sposodit in probat na konju pred nakupom bi blo še najlepše :)



ELČ

  • Gost
Odgovori #46 : 16 Maj 2013, 12:33:18
Jaz večinoma kupujem v Kraemerju, pa sem zaenkrat še z vsem zadovoljna. Pa še super je, ker imajo zaposlene tudi slovenke, tako da jezik sploh ni ovira (jaz pač ne znam nemško  ;)).
Drugače pa imam jaz dvoje hlače z umetnim ''usnjem'' na riti, in so mi super.  :)
jaz tudi. sm bla v gradzu, celo dobrodošli piše na vratih! (v slovenščini in nemščini)



arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 25 Maj 2013, 13:00:29
Če kdo izmed vas potrebuje zaščitni brezrokavnik, me lahko kontaktira na ZS. Jaz ga namreč ne potrebujem več.
Več info: http://www.bolha.com/rekreacija-sport/jahalni-sport/zascitni-brezrokavnik-1285826843.html?aclct=1368294849

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


Love Horse

  • Gost
Odgovori #48 : 04 Junij 2013, 17:37:05
Hm, to pa je sedaj meni čisto nepoznanao področje. In sicer iščem hlače za jahanje, ženske. kaj je pomembno pri nakupu, kaj priporočate?

nesme bit notranjega šiva  morejo bit oprijete podložene dovol dolga pazi da pas ni preširok ali prenizek saj naj bi ti jahalne hlače segale do popka (jaz pogledam sa sem v njiz videt lepa pa da se ujemajo z barvami majice)
pazi da bodo na zadnjici in kolenih pa stehnih ojačane na zadnjici pa če malo več blaga lai vate



lucifix

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 09 Junij 2013, 13:24:42
Sploh pa morajo imeti peto da ti ne spodrsne in se zares ujameš v streME:

Zamisli si situacijo: ti na konju v gladkih čevljih , konju spodrsne, vrže te naprej, čevelj ti zdrsne v streme, padeš, konj podivja in te vleče za sabo. REZULTAT: bolnica.

Situacija št 2 : ti na konju v čevljuh z peto, konju spodrsne, vrže te naprej, hvala bogu imaš peto ki prepreči da se zatakneš v streme, konj podivja, uspeš ga umiriti in jahaš naprej.REZULTAT: greš domov in v najslabšem primeru imaš mogoče en žulj na prstu.

Sicer že stara tema, samo ne morem se ne oglesit.... Ali na znate brez stremen jahat in se obdržati na konju? Itak se na konju ne držiš s stremeni ampak z nogami.... In po mojem je veliko bolj nevarno da se tako prijetno zz čevlji zatakneš za streme ko konj skoči in padeš dol - in še vedno visiš prijetno zahakljan za stremena - zelo zabavno...



Love Horse

  • Gost
Odgovori #50 : 09 Junij 2013, 20:07:14
Čevlji ,hlače, sedlo ,uzda ...vse je narejeno tako da bi imeli večjo varnost kot to da imamo ključavnice (vem beden primer) gre zato tui jaz sem še jahala v kopačkah k sem bla 7 dni pri prijatlci in semk mela sam balerinke in japonke pa je mel samo njen brat ene kopačke (premajhne) k mi jih je lahko posodu in je blo nevarno kopačke so narejene za nogomet in vam povem da so verjetno varnejše kot japonke ali balerinke in to take z petko da hodiš v njih po 5cm na korak. rokavice so take ker so pojačane tam kjer je potrebno in lahko za prvo silo uporabiš tudi smučarske ampak sicer niso v redu. Glede cene predlagam da nekaj časa pač ne hodite tako pogosto jahat in varčujete za kak rabljen kos. Lahko pa se zaposlite in kidate boks kakšnega konja če ste mlajši od 18 let lahko pomagate v klubu naprimer očistite predmete pometete pre boksi in se zmenite da imate zATO NAPRIMER URO ZAston jahanja pa prašakjte pro starše ali skrbnike in se pogovorite z vodjo centra



ELČ

  • Gost
Odgovori #51 : 15 Junij 2013, 19:23:30
joooj Love Horse... danes jas vse to delam, pa v bistvu "jahanje" plačuješ tut za pucanje sedla... :'( >:(



Love Horse

  • Gost
Odgovori #52 : 24 Junij 2013, 21:05:05
ELČ oprosti ne razumem te čisto si jezna ali žalostna pa sicer ni ravno napačno nekdo more očistiti opremo. V klubu v katerega grem je tko plačam, jaham 50 minut ali več in pol konja prepustim naslednjemu jahaču, če je pa kdo pred mano pa ga pol sam vzamem in na koncu spucam sicer pa res plačamo da tudi očistimo konja sedlo in opremo.  Drugače pa maš prav ko sem prvič šla v en klup sem mil+slila da bom to jahala pa nevem sem bla premajhna da bi štekala kaj se tam dela in pol se mogla boks skidat. Ni bil kej umazan sam sem dobila občutek da mi je mama plačala da čistim. Pa sem mela kakšnih sedem let.



ELČ

  • Gost
Odgovori #53 : 29 Junij 2013, 18:05:25
no hočem reč, da je brezveze da oni plačujejo za šolskega konja za konjušnika, ... ko pa bi se mi ki se učimo delat s konji učil tut skidat boks, dat konju futr... in ja lepo bi blo če bi mi loh v zameno za to da bi kakmu konju spucal boks mel uro jahanja ampak dandanes ljudje razmišlajo tk da jim ni treba delat :(



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 22 Julij 2013, 20:43:09
A katera ve, kje je v Avstriji v Grazu trgovina Zwerlin- nek outlet - če je to to... Pri nas nisem našla vsega, kar sem si zamislila, pa ker imam jutri rojstni dan, me pelje dragi gor v nakup in tud časti  :P Tako da si grem še po svojo čelado, ker sem si jih do sedaj izposojala. Kar mi nekako ni... A kdo ve, glede na to, da imajo čelade od 20 eur do tam nekej 800 eur, kaj je najboljše gledat... Kakšno kupit... No, tiste za 800 ne bi  :o Pa tud za 300 ne. Sam v rangu nekje do 100 eur pa že mogoče. Men so vedno te čelade za jahat delovale take zelo - ne vem kako naj rečem, kot da je sam za okras... Ne delujejo mi, da bi ti kaj pomagale, ampak ker verjetno imajo klubi za izposojo one najbolj poceni, tako da kako zgledajo čelade v malo bolj založenih trgovinah, niti ne vem.



Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 22 Julij 2013, 22:19:54
Čelade so najboljše od Uvex-a ali pa Casco. Za okoli 100 eur dobiš Uvex uvision, okoli 200 eur imaš pa več modelov, tudi FP3, ki je dobil nagrade, za najboljšo čelado.. Od Cascota je fanj model Champ, je okoli 170 eur ali pa Spirit. Uvexe prodaja tudi Kraemer. Ti bojo pa zihr znali v Zwerlinu ali Kraemerju dobro svetovat ;)



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 24 Julij 2013, 17:47:31
Sva potem našla, jp... Malo sva iskala, ker garmin ne pokaže, ampak se je splačalo iskat. Res so fajn prodajalci. Zdaj imam vse, kar rabim, jupi... Sem imela probleme najt primerno obutev, škornej ali pa čevlje s čepsi, ker čeprav nisem se mi zdi ravno v kategoriji debelih, sam suhih pa tud ne in tista maščoba, ki jo imam, se mi glih an noge prime in ker sem majhna, ne dobim dost širokih škornjev ali čepsov zase... Ne vem zakaj vse delajo za idealne postave... Vse ostalo OK, najlažje je še bilo dobit čelado...