Obedience

Urška · 64468

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #90 : 06 Oktober 2009, 10:36:19
Jaz sem jih imela samo ene 20, ne celo vrečo. Pa porabiš jih več, ker mor pes pobrat enega izmed 5. Če se zmoti in prežveči napačnega sem ga jaz tudi štela za okuženega in sem ga menjala. Ker le tega (napačnega ) in po koncu jaz nisem prijemala s kovinsko ščipalko ampak z roko in je bil torej potem neuporaben. Praktično sem torej vsak trening ali na dva treninga za 4 pse porabila vseh 20 predmetkov in sme jih morala vsakič kuhat.
najbolj zahtevno je bilo pri terierki,ki se je vztrajno zapodila v prvega,ki ga je videla in ne gelde na to, če je potem našla pravega poskušala vse napokat v gobec in prinest. U glavnem je vsem mojim psom manjkal en sistem presikave- vsi so nekam kaotično mešali po zloženki in imeli tensdeneco najprej prijet predmet in če ni pravi ga spust, namesto najprej sistematično prevohat potem se odločit in prijet. Res pa kot rečeno sem šla kar na hojladri direkt v vajo, nisem lepo sistematično naučila.
če me bo še kdaj popadla obedience želja bom začela učit lepo sistematično od začetka.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #91 : 06 Oktober 2009, 14:54:23
Kako zgleda prinašanje določenega predmeta? A jih je več razkropljenih po površini in usmeriš psa v določeno smer, kjer je predmet?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #92 : 06 Oktober 2009, 20:38:24
Kako zgleda prinašanje določenega predmeta? A jih je več razkropljenih po površini in usmeriš psa v določeno smer, kjer je predmet?

Psa pošlješ najprej naravnost do stožca ( cca 5- 10 m stran naravnost) tam  ima stoj. Potem imaš ene 5- 10 m stran , na podobni medsebojni razdalji (več m) tri enaka prinosila. Sodnik pa ti da znak ali naj pes prinese levega ali desnega in potem psa pošlješ. Nikoli ni srednji. Lahko mal nakažeš z roko smer.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 26 Julij 2012, 10:49:50
Da malo povlečem to temo iz naftalina.
Kakšna je situacija na področju obedienc-a danes? Se sploh kdo ukvarja s tem športom? Obstaja kakšno društvo, ki se stem ukvarja ali vsaj kak posameznik, ki se kaj spozna?
Sem gledala italjanske in austrijske pravilnike, pa so čisto drugačne vaje.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #94 : 16 Maj 2013, 13:04:38
Prah s te teme lahko tudi jaz malo pobrišem, sem se namreč dokaj aktivno začela ukvarjati s to disciplino. :)  je poleg nas, ki treniramo skupaj, še kakšen navdušenec?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 16 Maj 2013, 14:04:26
Jana kje pa treniraš ti? :) Mene to zelo pritegne, ampak morda ko enkrat pride en čisto moj pes začnem kaj bolj resno trenirati in delati vaje, zaenkrat bom raje z Dinotom poskusila dobiti čim boljše osnove (je odrasel in prej nisem dosti vadila poslušnosti) in potem se mogoče lotim učenja teh vaj, ampak samo za domačo zabavo in za izziv, me RO bolj pritegne. :-[ Obstaja mogoče kakšen slovenski pravilnik? O kakšnih skupnih treningih pa si ne upam niti razmišljati zaenrat... :-\



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #96 : 16 Maj 2013, 14:11:59
Na KD Barje. ;)  pravilnik poznam samo mednarodni. Je pa prav tako zabaven, kot RO, delam oboje.. :)
http://www.kd-barje.com/kdbarje/programi--teaji/obedience.html

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #97 : 24 Maj 2013, 22:39:49
Ravnokar zasledila tecaj obedienca na KD Barje: http://www.kd-barje.com/kdbarje/programi--teaji/obedience.html, ce bo koga zanimalo..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #98 : 26 Maj 2013, 11:45:07
Lahko samo priporočam! ;)

drugače sem isti link že nalepila.. :D  tečaji potekajo individualno, inštruktorica Staša Pardubsky. Vabljeni!

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #99 : 26 Maj 2013, 13:06:56
Pa res, spregledala  :-[ Sem mislila, da je to pac nekaj novega, ko sem videla Ivano, ki je prilepila link na fb..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 26 Maj 2013, 14:43:45
Torej so čisto individualne ure. Kaj je že veliko aktivnih tečajnikov? Ker je individualno se znanje med posamezniki verjetno razlikuje ali je namen oblikovati tekmo ekipico, ki bi šla na kakšno tekmo v tujino?



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #101 : 27 Maj 2013, 17:04:54
Torej so čisto individualne ure. Kaj je že veliko aktivnih tečajnikov? Ker je individualno se znanje med posamezniki verjetno razlikuje ali je namen oblikovati tekmo ekipico, ki bi šla na kakšno tekmo v tujino?

Zaenkrat smo tri aktivne, skupaj s Stašo; je cilj/plan, da gremo v prihodnosti tudi na tekme (Staša tako ali tako že tekmuje), ko bomo seveda znali dovolj. Cilj individualnih treningov je postopno delo na natančnosti, ter da si za vsako novo vajo vzameš toliko časa, kolikor je potrebno, da jo osvojiš. In na način, ki tebi/tvojemu psu najbolj ustreza. :)

Kar se znanja/predznanja tiče, ste vabljeni vsi - od popolnih začetnikov do super natreniranih lastnikov (in psov:)), ki bi se radi bolje spoznali z disciplino, s tekmovalnimi ambicijami ali zgolj za zabavo!  :)

mene so najbolj pritegnile različne vaje, ki jih drugje redko srečaš, recimo prinašanje predmeta, ki diši po tebi (iz kopice istih), vaje z aportom (še posebej usmerjeno aportiranje), kvadrat in še in še. Dinamično in zanimivo.  :P

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #102 : 27 Maj 2013, 22:59:03
Kakšna pa je cena? :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #103 : 28 Maj 2013, 08:37:12
Kakšna pa je cena? :)

glede tega se moram še pozanimat.. ali pa direkten kontakt za info: 051 350 777 (Staša) ali [email protected]

:)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #104 : 14 November 2013, 12:23:13
Vabimo vas na seminar v v kinološki disciplini OBEDIENCE.
Ta disciplina je v Sloveniji sicer nova, po svetu pa ima veliko privržencev. Več o obedienceu si lahko preberete na naši spletni strani: http://skd-emona.weebly.com/obedience.html

Seminar se bo odvijal na poligonu ŠKD Emona (Črna vas, Ljubljana),  v soboto 16.11.2013, z začetkom ob 9 uri.
Stasa tekmuje v obedienceu s svojima dvema beauceronoma Gino in Jappom. Trenutno je edina slovenska tekmovalka, ki se udeležuje tekem v tujini.
Letos je s svojim beauceronom Jappom na svetovnem prvenstvu za francoske ovčarje v Avstriji, dosegla odlično 3. mesto v kategoriji OB-1 in z Gino 4. mesto v kategoriji OB-2.
Cena seminarja je 30 EUR/psa, za poslušalce 10eur/psa, število mest s psom je omejeno.
Prijavite se lahko na [email protected], več info pa na 051 350 777 - Staša


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #105 : 14 September 2014, 16:06:01
Zanima me kakšna je razlika med obedience in poslušnostjo (glede na to da je poslušnost prevedena v angleščino prav tako "obedience")?

Vem, da so pri obedience-u 3 stopnje (OB-1,...), pri poslušnosti pa izpita A in BBh, kakšna pa je razlika med samimi vajami oz. samo idejo?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #106 : 16 September 2014, 17:05:18
"Obedience" kot disciplina je cisto svoja disciplina, s svojimi pravili in posebnostmi, kot agility recimo. Nima toliko veze s samo besedo "obedience", ki jo prevedes v "poslusnost" :) (kot disciplina agility nima vec kot toliko veze z agilnostjo ;) )

Nas BBH pa je del IPO oz. "Schutzhund" discipline, ce bos kaj brskala po internetu ("utility" pod FCI), kjer ga opravljajo kot neke vrste test temperamenta - BegleitHundprüfung.  Pri KZS spada pod "solanje" :)

Toliko na grobo, mogoce bo se kdo znal kaj bolj natancno razlozit :-[ glede ideje ne bi vedela, razen tega, da je IPO v osnovi namenjen sluzbenim pasmam in je mogoce  pol obedience bil razvit alternativa za tiste, ki ne delajo obrambe, ne vem...

battito animale


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #107 : 17 September 2014, 16:48:22
Hvala! Nisem mogla najti kako je poslušnost prevedena v angleščino. :D

No, če pa kdo pozna še razliko med vajami/idejo se pa še priporočam :)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #108 : 17 September 2014, 18:03:16
sej vaje si lahko poisces na internetu ;) imas na fci strani pravilnik za obedience, na kzs pa za bbh.


battito animale


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #109 : 18 September 2014, 02:04:49
Sem šla malo preletet in (če sem prav gledala v KZS pravilniku) je glavna razlika v tem, da se pri BBh opravlja tudi značajski test in preizkus v prometu. Se mi zdi veliko bolj zahtevnejši, tudi navodila so veliko bolj natančna (za primer: pri obediencu naj bi povodec pustil izven ringa, pri BBh pa naj bi ga vodnik ves čas imel pri sebi, ampak nosil tako, da ga pes ne vidi ali pa čez ramo z leve proti desni s tem, da mora biti klipsna obrnjena stran od psa ::) ...).
Konkretno glede vaj pa je pri obediencu zraven prinašanje, ne pa tudi pri BBh.

Tole bo kar zahtevno, ko bova midva poskusila.. :-\



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #110 : 18 September 2014, 08:51:24
A nima noben občutka, da producirajo vedno nove discipline samo zaradi zaslužka? Mislim - obedience je obedience = poslušnost, iz tega pa naredijo milijon izpeljank: BBH (- bodimo pošteni, to je šolanje in izpit iz poslušnosti in nič drugega), rally obedience je na nek način tudi izpeljanka BBHja, ki ga nadgradi z miselno-fizičnimi vajami. Zdaj spet neka nova oblika poslušnosti... Ne vem no - a čez kako leto bo spet nova disciplina, "agility obedience combining IPO?"  ::)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #111 : 18 September 2014, 09:29:19
Sem šla malo preletet in (če sem prav gledala v KZS pravilniku) je glavna razlika v tem, da se pri BBh opravlja tudi značajski test in preizkus v prometu. Se mi zdi veliko bolj zahtevnejši, tudi navodila so veliko bolj natančna (za primer: pri obediencu naj bi povodec pustil izven ringa, pri BBh pa naj bi ga vodnik ves čas imel pri sebi, ampak nosil tako, da ga pes ne vidi ali pa čez ramo z leve proti desni s tem, da mora biti klipsna obrnjena stran od psa ::) ...).
Konkretno glede vaj pa je pri obediencu zraven prinašanje, ne pa tudi pri BBh.

Tole bo kar zahtevno, ko bova midva poskusila.. :-\

kaj, a bbh? Ni tako hudo kot se slisi ;) sicer se najdejo tudi na youtube posnetki izpitov in tudi posnetki iz tekmovanj obedience. Mislim, da je ob dosti bolj zahtevna, sploh v visjih razredih. Pa poleg prinasanja ima se scent recognition ali nekaj takega - ko mora izmed razlicnih predmetov izbrat tistega, ki si ga imel ti v zepu in torej najbolj disi po tebi.

Sicer pa - nic od tega ni obvezno... Ce ti ne bo lezalo pac ne bosta tega delala :)

asja - kaksna nova poslusnost? Meni se pa zdi super, da je vec opcij na voljo... Ce ne delas agility, IPO ali resevanje, ti je na voljo samo se rally. Ce ga ne bi bilo bi v bistvu ne imel nobene discipline za delat s psom. Obedience pa pri nas prakticno se ni.

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #112 : 18 September 2014, 09:36:23
Meni se zdi da je še premalo opcij. Obstaja Mondioring, ki ga pri nas žal ni. Meni kot gledalcu je ta mnogo bolj všeč kot IPO. Obstaja še pašnja, frizbi, flyball, dock diving, lovsko delo. Obedience je v Emoni oz. tam kjer je Ivana Kirik. Nisem sigurna za naziv šole. Pri nas je relativno novo, v tujini pa je tega mnogo več in prisotno dlje časa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #113 : 18 September 2014, 09:44:48
kaj, a bbh? Ni tako hudo kot se slisi ;) sicer se najdejo tudi na youtube posnetki izpitov in tudi posnetki iz tekmovanj obedience. Mislim, da je ob dosti bolj zahtevna, sploh v visjih razredih. Pa poleg prinasanja ima se scent recognition ali nekaj takega - ko mora izmed razlicnih predmetov izbrat tistega, ki si ga imel ti v zepu in torej najbolj disi po tebi.

Oh to mi dejansko zveni bolj zanimivo. :P


Sicer pa - nic od tega ni obvezno... Ce ti ne bo lezalo pac ne bosta tega delala :)

Rada bi se pridružila reševalcem, se bova kar mogla potrudit. No pa saj ne more škodit. :)


Meni se zdi da je še premalo opcij. Obstaja Mondioring, ki ga pri nas žal ni. Meni kot gledalcu je ta mnogo bolj všeč kot IPO. Obstaja še pašnja, frizbi, flyball, dock diving, lovsko delo. Obedience je v Emoni oz. tam kjer je Ivana Kirik. Nisem sigurna za naziv šole. Pri nas je relativno novo, v tujini pa je tega mnogo več in prisotno dlje časa.

V ŠKD Emoni (Črna vas) imajo ja (inštruktorica Staša Pardubsky), nisem pa sama žal še nikoli videla (hodila tja v malo šolo), kako poteka, ker je po individualnih urah. :)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #114 : 18 September 2014, 10:26:48
Ja ja, za Staso vem, ampak ona je zaenkrat edina, ki se s tem ukvarja v Slo. Tudi uradnih tekem zaenkrat se ni.

Meni se zdi da je še premalo opcij. Obstaja Mondioring, ki ga pri nas žal ni. Meni kot gledalcu je ta mnogo bolj všeč kot IPO. Obstaja še pašnja, frizbi, flyball, dock diving, lovsko delo. Obedience je v Emoni oz. tam kjer je Ivana Kirik. Nisem sigurna za naziv šole. Pri nas je relativno novo, v tujini pa je tega mnogo več in prisotno dlje časa.

Aja, mas prav, frizbi sem pozabila :) Flyballa ni pri nas, lovsko delo je za lovske pasme z rodovnikom, pasa je pac za ovcarje, dock diving se zacenja.

Ne vem sicer, kdo naj bi toliko sluzil na temu... razen KZS s pristojbinami, ampak tam se sigurno nihce ne ukvarja z uvajanjem novih sportov :)

Rada bi se pridružila reševalcem, se bova kar mogla potrudit. No pa saj ne more škodit. :)

Sej ne rabis nic posebnega za zacet z resevanjem.... predvsem zeljo, voljo, pripravljenost in cas :) ostalo te ze oni naucijo.

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #115 : 18 September 2014, 11:18:27
Če te zanima reševanje, predlagam, da kar kontaktiraš enega izmed društev v bližini in greš pogledati kako vse skupaj izgleda. :) Če rabiš kakšno pomoč pri informacijah pa sporoči.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #116 : 18 September 2014, 12:19:11
Citiraj
A nima noben občutka, da producirajo vedno nove discipline samo zaradi zaslužka? Mislim - obedience je obedience = poslušnost, iz tega pa naredijo milijon izpeljank: BBH (- bodimo pošteni, to je šolanje in izpit iz poslušnosti in nič drugega), rally obedience je na nek način tudi izpeljanka BBHja, ki ga nadgrad

Prvo kot prvo, obedience (disciplina, kot jo poznajo v tujini) ni izpeljanka iz BBH. Pač pa je BBH tako do skrajnosti okleščena in poenostavljena poslušnost, da si naziva obidience niti ne zasluži (in se z vsako spremembo programov dodatno klesti in banalizira). Je nekakšen ne ravno najbolj posrečen hibrid nekdanje osnovne poslušnosti in  nekakšnega "canine good citizen" programa.

Klasična poslušnost (obedience) je zelo stara - če ne kar najstarejša - tekmovalna disciplina, ki se je razvila v več različic, za vse pa je značilno, da se zahteva zelo natančno in hitro delo. Ima več nivojev (najnižji je mogoče primerljiv z nekdanjim B programom), vaje pa so bolj raznolike kot pri naših izpitih in tekmah. vodljivosti na povodcu in/ali brez povodca, sedi, lezi, stoj med gibanjem z ali brez odpoklica z vmesnim ustavljanjem ali brez njega, odlaganje,  prinašanje predmeta (v raznih izvedbah), preskoki različnih skakalnic, različne oblike vodenja na daljavo, "scent discrimination" - pes mora najti vodnikov predmet izmed večih enakih)....

Izpeljank iz obedienca je veliko. pri nas je najbolj znana  Railly obidience, poznamo še razne oblike Free style obedience (pri nas prevajajo kot ples s psom) potem pa je še cela vrsta variant na temo, ki so pri nas povsem neznane, so pa nekatere zelo atraktivne.

Nove discipline ne nastajajo zaradi zaslužka ampak zato, ker je čedalje več ljudi, ki uživajo v raznovrstnih aktivnostih s psi. Psi so v sodobnem svetu čedalje bolj utesnjeni in omejeni, svoje prvotne naloge so izgubili, z raznovrstnimi aktivnostmi pa lahko zadovoljimo njihove potrebe po delu. Raznolike pa morajo biti aktivnosti zato, ker so različni tudi psi in lastniki. Pri nas so vse bolj zabavne (pa zato nič manj zahtevne) aktivnosti dokaj nove, v tujini pač ne. Poleg že naštetih oblik poslušnosti še najrazličnejši športi od najrazličnejših variant teka in vleke, agility, frisbi, flyball, dockdiving.....pa do preizkušenj, ki bolj ali manj simulirajo nekdanjo uporabo psa: paša, treiball, najrazličnejše simulacije dela lovskih psov brez divjadi - prinašanje predmetov v najrazličnejših variantah, sledenje, mantrailing, coursing.....Imaš tudi tako rahlo čudaške discipline kot je recimo iskanje podgan med senenimi balami (pri čemer so podgane hišni ljubljenčki in se jim ne zgodi nič hudega)

Pravzaprav je žalostno, da pri nas trenutno tisti, ki bi se rad ukvarjal s klasično poslušnostjo, nima pa psa za obrambo, lahko tekmuje samo po programu A in BBH, ki pa sta skrajno dolgočasna in nima nobene možnosti za napredovanje v težje razrede z zahtevnejšimi in bolj raznolikimi vajami.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #117 : 18 September 2014, 12:58:45
Ravno včeraj sem bila na predstavitvenem predavanju in prikazu pri nas nove discipline "delo z nosom".
Za moje pojme zelo privlačna disciplina, mislim tudi, da so se jo dobro lotili, tako da upam, da se bo prijela in razširila.

https://www.facebook.com/events/731098856957461/

Če koga zanima bodo s tečaji pričeli v sredini oktobra, potekali bodo na poligonu KVRP Kranj, več info pa na [email protected]

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #118 : 18 September 2014, 23:46:26
Sej ne rabis nic posebnega za zacet z resevanjem.... predvsem zeljo, voljo, pripravljenost in cas :) ostalo te ze oni naucijo.

Vedno me je medlo, ker pravijo, da je z reševalnim psom najboljše začeti čimprej (ko je mlad), konkretno sem gledala KD Ljubljana (mi je najbližje), ki zahteva opravljen BBh (vsaj na spletni stran) preden lahko začneš trenirati, torej naj bi se lahko pridružil šele po 15. mesecu.
Se pa ravno zaradi tega nameravam pozanimati še pri Krimu in Logatcu, ki sta mi tudi relativno blizu, če imajo tudi tam takšne zahteve, drugače bi pa še najraje združila kar oboje - hodila na reševalne treninge in hkrati opravljala poslušnost. Seveda kolikor mi bo faks dopustil časa, da opravim še vse zahtevane reševalne izpite. :)


Ravno včeraj sem bila na predstavitvenem predavanju in prikazu pri nas nove discipline "delo z nosom".
Za moje pojme zelo privlačna disciplina, mislim tudi, da so se jo dobro lotili, tako da upam, da se bo prijela in razširila.

https://www.facebook.com/events/731098856957461/

Če koga zanima bodo s tečaji pričeli v sredini oktobra, potekali bodo na poligonu KVRP Kranj, več info pa na [email protected]

Na tej predstavitvi sem bila tudi jaz in je res izgledalo zelo zanimivo. Primerno je za vse pse, ker ni fizično zahtevno (torej tudi za starejše oz. poškodovane pse, ki pri reševanju npr. ne morejo sodelovati), psa pa še zmeraj zmatra psihično, prav tako sama vadba/dan ne traja zelo dolgo.
Mislim, da sta rekla, da bo tečaj stal 120€/10 srečanj, januarja pa naj bi bil še en seminar na to temo. Sama se bom verjetno pridružila, ker me moj že spravlja ob živce s suuuuuper glasnim šnofanjem (sesanjem) preprog :D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #119 : 19 September 2014, 10:21:40
BBh morata pes in vodnik narediti preden začneta z izpiti za reševalca. Načeloma pa lahko začne s hojo na treninge že prej, sploh, če je opravil malo šolo ali pokazal, da ima vsaj nekaj osnovne poslušnosti. Oz. odvisno od posamezne situacije in teama vodnik-pes. Zato ne glede na splošen opis na strani pokliči in ti bodo povedali bolj podrobno kaj zahtevajo. Kam boš pa na koncu hodila pa je tvoja odločitev :)

Pri nas pridejo na obisk lahko tudi mladički in njihovi vodniki dobijo kak napotek glede na pokazano. Z maldičkom gredo v malo šolo in tudi na naše treninge iskanja parkrat na mesec, če želijo. Sicer ni neke panike tudi, če se nam par pridruži po končanem bbhju. Prej v bistvu ni nekega specifičnega dela z mladim psom, razen socializacija, igra, hranca, itd. Predvsem je poudarek na socializaciji in predvsem na tem področju dobi vodnik veliko informacij na čem delat.
Izpit bbh pa kot je že napisano mora opraviti, če želi pristopiti k višjim izpitom.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P