Ali je lahko nafta za muco škodljiva?

Gost · 2938

Lanyca

  • Gost
: 05 Oktober 2005, 17:48:33
Včeraj je kitty prišla domov precej čudna na trebuhu in po zadnjih tačkah je imela dlako mastno in zlepljeno. In grozno je smrdela po nafti. Nato sem jo s toplo vodo umivala pa me je popraskala. Vs čas je bila čudna tresla se je pa penila se je slino je mela svetlo rumene barve. Bila je zelo mirna še zdaj grozno smrdi in ima tako dlako njej pa je bolje. No sedaj jo bom skopala Nimam pa pokjma kako je do nafte prišla no na levi strani imamo sosede, ki imajo avtoličarstvo na desni pa agroservis čez cesto pa je avtopralnica. Drugače pa je ulica mirna in ni veliko ljudi. Mogoče je šla kam k avtom... no ne vem
Napišite mi čemate kake podobne izkušnje
Lp Lanyca ;) :D



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #1 : 05 Oktober 2005, 20:08:12
Vs čas je bila čudna tresla se je pa penila se je slino je mela svetlo rumene barve.
pojdi k vetu......

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanyca

  • Gost
Odgovori #2 : 06 Oktober 2005, 13:45:41
Danes je čisto O.K. živahna kot vedno sicer pa gre jutri z Lano in sestrico itak na sterlizacijo pa bomo vidli kako in kaj. ;)



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #3 : 24 November 2005, 11:45:42
Naš muc je imel podobno izkušnjo  ;) Ko smo garažo delali, je bila pa streha s 'terom' premazana, pa je bil cel dan zaprt, zvečer je pa moral it ven, pa pride čez en cajt v hišo  ::) :o :o vse štiri tačke čisto črne, zapacana dlaka, smrdel  ::) pa smo ga skopali (njegova prva kopel  ;D ), pa ni nič rekel, ko sem ga pa brisala je pa pihal v mene pa se jokal. No ja, z vodo ni šlo vse dol, zato si je potem še en teden trgal črno dlako dol  ;D, sem pa ful pazila na vse spremembe, samo ni bilo nič...
Kak je pa s tvojo sedaj ?

ps. sem malo pozna, samo kaj, ko pa za vse zvem zadnja

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Lanyca

  • Gost
Odgovori #4 : 24 November 2005, 13:23:38
S Kitty je bilo takoj naslednji dan že vse O.K, malo je še smrdela a ji ni bilo nič.
Lp
Lanyca



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #5 : 24 November 2005, 21:39:08
Napišem tukajle... čeprav bi bilo potrebno še nekam na bolj vidno mesto.

Če vidite vašega mucka ali katerokoli drugo žival... da liže ali pije hladilno tekočino ... je potrebno ukrepati takoj... za mucke je lahko usodnih že par kapljic. Tako da pri tem bodite res previdni... nafta ni tako nevarna... seveda pa nobena od teh stvari ni fajna da jo žival zauživa.

BTW ... poznan je primer ko je muc stopil na polito hladilno tekočino, si očistil tačko in umrl  :-\

LP, Črt



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #6 : 24 November 2005, 22:37:39
Kako pa lahko ukrepaš (mislim, poleg tega, da greš k veterinarju) ?

Poznam pa tudi jaz par primerov (ki se niso srečno končali  :-\), tak da je res potrebno zelo paziti..

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #7 : 24 November 2005, 23:29:53
Uffff .... mislim da je veterinar govoril o nečem....

Mislim da je bilo govora o eni tekočinski mešanici ki izzove bruhanje... seveda če dosti hitro ugotovimo zastrupitev ...  joj... nina a je možno da peroksid izzove bruhanje??

LP, Črt