Cibau

babsy_ka · 9792

babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
: 17 Maj 2007, 19:44:40
Pozdrav vsem!

A mogoče že kdo uporablja hrano Cibau? Jaz sem jo danes prvič zasledila v trgovini za male živali...

Že velik prijateljev jo je pohvalilo, baje da je ful ješča, dlaka je pa tud ful vredu...
Jaz sem mojemu prejle dala malo za probat če bo sploh jedu, ki briketirani hrani se upira z vsemi tacami, pa jo je takoj pojedu in očitno bi še ki je kar lep čas hodu za mano  ???



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1 : 26 Maj 2007, 15:14:11
Hei! Naša psička je sedaj že kakšen mesec na tej hrani. Dlaka je v redu, drekec tudi, poje jo takoj... V glavnem nimam kaj reči čez njo. Imamo pa z okusom ribe, in res diši po ribah.



Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 26 Maj 2007, 18:39:23
Mi smo tudi probali Cibau in sem kar zadovoljna. Roni ma najraje piščanca in jagnjetino.



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 27 Maj 2007, 13:46:57
A jim dajete samo brikete al še kakšne dodatke?
moj nekaj protestira zadnje dni pa noče jest samih briketov!  >:(



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #4 : 27 Maj 2007, 14:42:26
Naša dobiva samo brikete, in občasno gor še kakšen jajček ali pa malo olivnega olja.

Lahko probaš s tem ali pa kakšen jogurt



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 28 Maj 2007, 17:23:50
Hvala za nasvet! Sm mu dala mal jogurta noter, pa je tko zmazal, kot da ne bi jedu že cel mesec.
Sicer pa sm ravno dns kupila novo vrečo briketov in sem zraven dobila še 2,5kg gratis, tako da sm kr preskrbljeni no!

aja pa še za vse ki vas kaj zanima, majo meni osebno super stran:

http://www.farmina.it/ink/farmina.asp



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 25 December 2007, 16:29:42
ta hrana se je pojavila v Kopru, in sicer:Charli dog in Charli cat. Cene se še ne ve. Zanima me, če jo kdo bolje pozna.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #7 : 29 December 2007, 21:49:17
Sicer pa sm ravno dns kupila novo vrečo briketov in sem zraven dobila še 2,5kg gratis, tako da sm kr preskrbljeni no!

Mi smo dobili pa super koledar  ;D



sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 25 Januar 2008, 13:42:20
ta hrana se je pojavila v Kopru, in sicer:Charli dog in Charli cat. Cene se še ne ve. Zanima me, če jo kdo bolje pozna.
Zadnjič sem kupila Charli cat (Chicken and Rice & vegetables) s katerim hranim zunanji pritepeni muci. Njima je bila hrana všeč. Ponavadi kupujem Bosch (v tem rangu naj bi Charli hrana tudi bila) ali Technical. Cena za 3kg je okoli 6€ (cent gor-dol).



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 22 Marec 2009, 13:47:59
Cibau Adult
Dehydrated chicken meat(min. 28%), rice (min. 25%), corn, chicken fat, fish meal, dried beetroot pulp, fish oil, soya oil, sodium chloride, choline chloride, dried brewer's yeast, DL-methionine, zinc oxide, zinc sulphate, cupric oxide, ferric sulphate, ferrous carbonate, manganous sulphate, calcium iodate, sodium selenite, cobalt carbonate, vitamins.

Moisture            9%
Proteins             25%
Oils and fats       12%
Fibre                  2% 
Ash                   6.5%
Calcium              1.2%
Phosphorous       0.9%

Je to OK sestavina? Za normalno aktivnega psa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


nany

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 08 Junij 2010, 13:33:17

Vabljeni na našo spletno stran www.malezivali.com in se sami prepričajte o naši ponudbi.
Za vsa vprašanja smo vam na voljo na: [email protected].


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 13 Julij 2010, 18:09:33
V katerih (ne spletnih) trgovinah je možno kupit to hrano? Kako veliki so briketi?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ingrid

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 13 Julij 2010, 18:38:00
Dobiš jo v trgovini Repek, Tržaška 297. Glede velikosti briketov pa težko povem, ker nismo še sprobali - verjetno "običajna" velikost (okrog 1 cm).



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 22 Julij 2010, 09:20:55
Tudi v spletni trgovini Aro jih imajo. Za normalne pasme imajo ponavadi znižano, tako, da pride res ugodno. Briketi so pa normalne velikosti, razen kakšen fish&rice so ful majhni.



BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 27 Avgust 2010, 12:30:06
Torej, jaz hraninm svojega psa, praktično že odkar ga imam (torej 2 leti pa pol) s Cibau, res pa je, da kot mladič ni dobival vedno samo to, ampak tudi Bestchoice pa še kej drugega sva probala, no ampak zdaj je pa že vsaj eno leto na Cibau in je bilo vse okej, dlako ima lepo, rad je...
Potem sem pa šla jaz na morje za deset dni in sem staršem naročila s katero hrano naj ga hranijo in ko pridem nazaj se mi je hrana zdela nepoznana. Briketi so temnejši in manjši, čeprav so kupili enako vrečo in vse je isto torej Cibau adult, samo da je notri drugačna hrana, drugačni briketi. Zanima me, če je to samo slučajno, če je kaj narobe, ali so zamenjali sestavine ali kaj???
Problem je namreč v tem, da je pes dobil gastritis in je blo po enem tednu hranjenja z rižom in tabletami spet normalno, potem pa po treh dneh hranjenja z normalno hrano bruhanje (in danes je res izbruhal VSE). Veterinar meni, da je kriva hrana, kaj pa menite vi? Se je Cibau v zadnjem času spremenila??? ???(Al se pa samo meni meša in vidim drugačne brikete. Problem je, da nimam kake stare vrečke, da bi preverila sestavine, moj spomin je pa... no, ni mu ravn najbolj za zaupat, sploh podrobnosti. :-X :( :-\)
Hvala za odgovore :), ker res ne vem kaj drugega bi lahko bilo še krivo (druga možnost so samo še zajedavci, tko da je dobil tudi tablete pa bom videla :-\)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 30 Avgust 2010, 17:00:45
Poglej na stran od Cibau. Ni tako redko, da spreminjajo formule, sestavine.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 17 Junij 2011, 23:10:09
Karkoli probam, vedno se vrnem na Cibau fish&rice, enostavno obožuje to hrano in, če gre poleg v trgovino jo izbere (prou išče jo) in poleg doda še konjska pluča  ;D tko, da očitno mu že paše. Vedno poje celo porcijo:) kar je pri drugih briketih izbegaval in pojedel sam ko je bil že res lačen.
Izbrala sem pa to hrano, ker je alergičen na vso perutnino, ovčetine pa ne mara, razen konzerv. Čeprav rajši ima fish konzerva. Izbrala sem tudi, ker so francozki znani zaradi težav s kožo, ki je moj k sreči nima. Tudi dlaka je lepa od te hrane, tko da očitno je hrana uredu.

Še sestava, probajte tisti ki imate alergike.
http://aro.si/pasja-hrana/hrana/briketi/cibau/cibau-fish-and-rice.html



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 15 Oktober 2012, 09:44:12
Meni je zanimivo da moj pes vedno po tem ko poje Cibau - Fish brikete plane na vodo. Tega mi ne počne z drugimi briketi in sploh ni jasno zakaj je temu tako.  ???

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.