Maltežan [Maltese]

Mel · 274129

Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #30 : 23 April 2006, 23:16:34
njena lastnica me prepričuje, da so maltežani treh velikosti, po stanardu... in da je njena, srednja velikost. sicer se nočem spuščati v debate z njo, pa vendar to ni res, a ne?


Ma kje pa je ta tvoja soseda kupila psa, in to še rodovniškega, pa ne ve da ne obstajajo 3 vrste Maltežanov, ampak samo ena?

Mislim, meni gre že počasi na živce to, da LASTNIKI psov ne vedo o pasmi ama nič! Še to ne, ali se delijo na velikosti ali ne. Torej, še enkrat, kar je že Ella napisala: obstaja samo ENA VRSTA Maltežana! NE obstaja pritlikavi Maltežan, niti ne obstaja srednji Maltežan, še manj pa veliki Maltežan. To so si izmislili šteparji, da prepričajo naivne kupce v nakup, le ti pa očitno še dandanes ne vedo kaj imajo doma. ::) In prosim, tudi evropska in ameriška linija, katere je omenjala Ella, je samo LINIJA iste vrste, ki ima malenkostne razlike, to se je pa dandanes pojavilo že pri skoraj vseh pasmah - tako kot je npr. lahko razlika med delavno in razstavno linijo pri npr. delovnih pasmah.

lp,
Diana

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #31 : 24 April 2006, 17:51:21
ma ja, saj sem ji že enkrat razložila, pa je pretrmasta... kregat se pa nima smisla... je pa mala hudo dominantna in ima domače čisto po kontrolo! :-)  psička mislim! ;-)


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #32 : 27 April 2006, 11:11:53
Hojla!

Sicer nimam maltežana, me pa vendarle zanima, v kakšnem stanju mora biti njegova dlaka za vzrejni pregled?
Mora biti v t.i. top formi kot za razstavo, ali je lahko postrižena oz. če je dolga, ne tako skrbno negovana (namesto povijanja samo česanje,...), da lahko kuža opravi vzrejni pregled? Tnx!

Lp,
B.



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #33 : 27 April 2006, 21:39:28
Še ena slika mojega smejočega se maltežana





ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #34 : 27 April 2006, 21:54:11
Ful je luskan.... ;D

Evo še naša Lotka med čohanjem:

lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #35 : 27 April 2006, 21:58:03
ella hvala za kompliment v Donijevem imenu..se zdajle zelo ponosno nosi okrog ::) .
Tudi tvoja je zelo lepa! Daj ji enega ali pa dva  :-*



ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #36 : 27 April 2006, 22:07:09
Hehe, ni zakaj. ;) In hvala enako.
Še ena slikca:
:-*

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #37 : 05 Maj 2006, 08:23:01
Danes ima pa moja Lotika rojstni dan! Že 2 leti :o ;D! No, želim ji veliko zdravja in vsega kar paše zravn.  :D :D

lp

p.s.:slikice 'pridejo' kmalu. ;)

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #38 : 05 Maj 2006, 08:53:56
Vse najboljše Lota! Meni je ona tako všeč, ker ko sva prišla z Atosom na obisk, je korajžno zatekla proti Atosu, ga povohala, se elegantno obrnila stran in odšla  ::) ;) ;D

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #39 : 05 Maj 2006, 22:36:26
Lota vse naj naj...Čimbolj bodi poredna ;D
Velik koš  :-* zanjo!



Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #40 : 05 Maj 2006, 23:47:10
Iskrene čestitke mali kepici, pa ogromno zdravja ji želim!! Pa da še naprej ostane tak sonček  :-* :-* :-*

lp,
Diana

P.s. Kako je luštkana na slikicah...

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Kimi*

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 07 Junij 2006, 13:40:19
Tudi jaz sem srečala eno gospo, ki misli da ima pritlikavega Maltežana, tako da očitno res razsajajo informacije o pritlikavem, srednjem in velikem Maltežanu  >:(. Me je pa kar streslo ko sem vprašala koliko je star in če so ga ravnokar dobili pa je gospa povedala da je star 2 leti – bil je pa velikosti 2 mesečnega mladička, ali pa celo manj  :(

Društvo za pomoč živalim ŠNOFLJA
http://www.snoflja.si/
Informacije na tel. št.: 070 816 367 ali e-mail naslov: [email protected]
Moja srčica Lina: http://linak.moj-album.com/


Kimi*

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 07 Junij 2006, 13:47:06
Aja Mel krasen album in res je lepo negovan tvoj pesjanček. Sem vedno full vesela kadar vidim lepo negovanega dolgodlačka, ker se mi zdi da je vse preveč ljudi ki se odločijo za dolgodlake zverinice potem pa ne skrbijo za dlako  :(

Seveda da ne pozabim pohvalit še ostalih belčkov, vsi so full luškani.

LPK

Društvo za pomoč živalim ŠNOFLJA
http://www.snoflja.si/
Informacije na tel. št.: 070 816 367 ali e-mail naslov: [email protected]
Moja srčica Lina: http://linak.moj-album.com/


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #43 : 07 Junij 2006, 15:45:31
Tudi jaz sem srečala eno gospo, ki misli da ima pritlikavega Maltežana, tako da očitno res razsajajo informacije o pritlikavem, srednjem in velikem Maltežanu  >:(. Me je pa kar streslo ko sem vprašala koliko je star in če so ga ravnokar dobili pa je gospa povedala da je star 2 leti – bil je pa velikosti 2 mesečnega mladička, ali pa celo manj  :(

Mislim katastrofa res. Ta vikend sem bila z Orijem na Rožniku, pa me ustavi nek zakonski par in me vprašajo če je Ori še mladiček. Pa pravim da ne, da bo kmalu dopolnil 14 let. Pa žena poznavalsko pogleda moža in mu reče - no vidiš da je bolje, da vzameva pritlikavega Maltežana. Jaz sem mislila da bom eksplodirala >:(

Aja Mel krasen album in res je lepo negovan tvoj pesjanček. Sem vedno full vesela kadar vidim lepo negovanega dolgodlačka, ker se mi zdi da je vse preveč ljudi ki se odločijo za dolgodlake zverinice potem pa ne skrbijo za dlako  :(

Hvala Kimi* ;) Ja, tudi jaz sem kar malo razočarana, ko vidim lastnike, ki pozabijo, da je dlaka tudi del njihovega kužka.

lp,
Diana

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


kitty

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 11 Junij 2006, 00:52:54
Pozdravček!

Pri bokserjih sem se že predstavila in pozabila, da delam krivico drugemu članu naše družinice.
Imamo namreč dva psa. Maltežan je bil ravnokar star 3 leta in mu je ime Schizzo. Prihaja pa iz okolice
Venezije. No sam slovensko zelo razume kadar mu to odgovarja ;)
Drugače pa spadamo med maxi maltežane po strokovnih ocenah ljudi  >:( >:( >:(

Mi je pa kar nerodno povedat, da smo se danes ostrigli, ker se dlake niti pod razno ni dalo več urediti. Živimo
namreč zraven gozda in enega ogromnega travnika. No včeraj se je bokser zapodil v travo, Schizzo za njim in rezultat je bil
en samo vozel pomešan s cvetki. V ponedeljek gremo k frizerju, da malo popravi frizurco, ker moje stopničke niso kaj
preveč estetske.

No pasma ni ravno primerna za življenje na vtravnikih in tekanje po gozdu še posebej v času cvetenja. Samo ima ta pasma tako lep karakter in res tako zvestobo gospodarju, da nas tudi občasno striženje več ne moti. Na začetku sem se ful sekirala, če ni bil brezhibno porihtan, zdej mi je pa to manj pomembno. Pa to ne pomeni, da ga zanemarjamo, samo dlaka ni več do tal kot je bila prvo leto.

Pa še dve fotke za predstavitev:

mladost:


kratkodlaki maltežan :)



ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #45 : 11 Junij 2006, 22:02:28
Dobrodošla! ;)
Tale tvoj Schizzo je ful luškan. In kratka frizurca mu ful pristoji... ;D

A sta šla na kakšno razstavo?
Glede tekanje pa gozdu pa: tudi mi to poznamo. Loti so se po nogicah ful vozlji naredili ravno zaradi tekanja po gozdu. ::)
Sej smo jo zdej postrigli.

Lp


Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


kitty

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 13 Junij 2006, 13:08:47
Dobrodošla! ;)
Tale tvoj Schizzo je ful luškan. In kratka frizurca mu ful pristoji... ;D

A sta šla na kakšno razstavo?
Glede tekanje pa gozdu pa: tudi mi to poznamo. Loti so se po nogicah ful vozlji naredili ravno zaradi tekanja po gozdu. ::)
Sej smo jo zdej postrigli.

Lp



Hvala  :)

Na razstavi pa nisva bila še nikoli. Pravzaprav jaz nisem še niti enkrat, ne s Schizzotom niti ne z drugimi kužki. Ne vem niti kje se to začne :-[

Kar me pa trenutno najbolj drži nazaj je ta živahnost od Schizota in si ga niti pod razno ne predstavljam kako bi to zgledalo.



lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 14 Junij 2006, 18:34:53
živjo! no ko sem že našla to stran vam morem povedat da je dons moja maltežanka lely dobla dva mladička.
poljubčki vsem maltežančkom... :-* :-* :-* :-*



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #48 : 14 Junij 2006, 20:09:32
Kaj pa kej slikice  ;D



ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #49 : 14 Junij 2006, 20:27:09
Povej kaj več o leglu! Je rodovniško? Kdo so starši?..... ;)

Drugače pa vam želim, da najdeta mladička dobre lastnike in veliko veselja z malčkoma. ;) ;D :-*

lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


kitty

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 15 Junij 2006, 01:42:15
Čestitke ;D ;D ;D

Bi pa tudi jaz rada vedela kaj več ;)



lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 19 Junij 2006, 18:52:33
no na žalost imamo sam še enega mladička ker je eden naslednji dan poginil :(. ampak drugi pa že lepo raste.




lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 19 Junij 2006, 18:59:22
aja drugače je pa leglo rodovniško. mati:Lely Ashanti  Shine     oči:Tim White Star Angel
mali pa še nima imena....lohk date kakšen dobr nasvet.. ;D
slikce bodo ko pridem domov.....



Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #53 : 19 Junij 2006, 22:51:22
lely, sožalje za poginulega psička... :'(

Pa čestitke in veliko veselja in vsega lepega, predvsem pa ljubeč dom za kepico, ki je še brez imena ;) Jaz predlagam Nai. Od kod ste?

Vabljena še na forum o Maltežanih: http://phpbb-host.com/phpbb/index.php?mforum=maltijicom

lp,
Diana

P.S. SLIKIIIICEEE  :D


Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


kitty

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 09 Julij 2006, 01:10:21
Danes vam sporočam najbolj žalostno novico :'(  Našega ljubčka ni več. To vam pišem pa še sama ne verjamem. Takšen splet okoliščin, da ne vem kako bom to prenesla.
Če začnem od začetka. Bil je september mesec, ko sem po sedmih letih zdravljenj zaradi spontanega splava izgubila otroka. Oktobra mi je mož prinesel domov malo kepico, katera mi je počasi vrnila voljo do življenja. Pse smo imeli že prej in od starosti so tudi umrli. Vendar Schizzo je bil zame nekaj več.
Kakšen mesec nazaj smo dobili še bokserja Figota in ker je bil dopust že rezerviran smo se odločili za varovanje. To smo kasneje ko možu niso odobrili dopusta odpovedali. Na dan potovanja pa zvemo, da si je šef premislil in da lahko odpotujemo. Tako sem na pomoč poklicala očeta kateri se je za ta teden preselil k nam domov za varovanje. Za družbo Figotu, kateri še ni povsem domač, smo doma pustili tudi Schizota, kateri je sicer vse dopuste preživel z nami (oba pa tako daleč nista mogla z nami).
Odpotovali smo včeraj, danes zjutraj me pa kliče oče z to strašno novico. Schizzo se mu je pred hišo zmuznil, skočil čez zidek na cesto in direktno pod avto. V eni sekundi je bilo vsega konec. V slepi ulici polni otrok, psov in odraslih je prišibal en norec, zbil Schizota in odpeljal ne da bi se ustavil. Revček je bil na mestu mrtev.
Sedaj ko vam to pišem sem preko 1000 kilometrov od doma, objokana kot še nikoli - na dopustu ki je postal vse prej kot to. Doma moj oče, tudi on objokan z občutkom krivde, čeprav je nima.

Domov ne morem, do dopusta mi ni....ne vem kaj naj naredim, ko pa ne morem nič. Edina želja je zavrteti film nazaj. Se to da?

Oprostite za ta dolg klobčič ma sem morala dati ven iz sebe.
Imate kakšen recept za lajšanje bolečine?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #55 : 09 Julij 2006, 10:15:40
Kitty lahko rečem samo iskreno sožalje. Drugih besed trenutno nimam :'(

http://www.indigo.org/rainbowbridge_ver2.html



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #56 : 09 Julij 2006, 12:18:46
Kitty iskrene sožalje tudi od mene :'( ..Sedaj bo Schizzo od tam zgoraj pazil Figota..Še enkrat iskrene sožlje :'(



Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #57 : 09 Julij 2006, 19:48:34
Joj kitty iskreno sožalje...Ostala sem brez besed. Res mi je hudo za vas!

Lahko povem edino, da jaz verjamem, da se nekoč, ko se tudi naša pot konča ponovno srečamo. In takrat ostanemo skupaj. Verjamem da to ni slovo, ampak le ločitev do trenutka ponovnega srečanja. Ne, ne da se časa zavrtet nazaj - vendar pride čas, ko boš ponovo ob svojem zlatem malem belem kužku...Do takrat pa se bo preganjal z mojim malim Rikijem.

In še enkrat islkreno sožalje...Držite se!

Diana

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #58 : 09 Julij 2006, 21:55:09
Iskreno sožalje tudi iz naše strani....drži se! :'( :'( :'(

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


kitty

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 10 Julij 2006, 21:25:18
Dekleta hvala. Sem pogledala video in se spet zjokala. Na dan ko so me poklicali je bila čez celo nebo mavrica, moja kepica mi je pokazala kje me čaka.