Maltežan [Maltese]

Mel · 277213

LiLika

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja nagajivka Lilii
Odgovori #420 : 11 Maj 2008, 15:39:07
O groza a torej bo maltežanček ostal pri mamici in otrokih?? ???

I love dogs special maltese!!!


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #421 : 16 Maj 2008, 10:06:46
(Kopiram)

Res skrbnim ljudem podarimo eno leto starega maltežana.Kuža je zdrav,prikupen,obožuje otroke.Njegova lastnica(moja mami)je umrla pred dvema mesecema,mi pa nimamo ne prostora,ne časa skrbeti zanj.Zelo bi bili veseli,če bi ga kdo sprejel v svoj dom in zanj lepo skrbel,ker je res čudovit psiček.
Lep pozdrav


[email protected]

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #422 : 20 Maj 2008, 10:30:18
Pozdravček! Imam eno vprašanje, sestra ima maltežana po imenu Svit. Sviti je rodovniški, z njim je vse ok, ustreza merilom, pred dnevi je bil star eno leto. Ker bom jaz v kratkem začela razstavljati mojo malo pesiko, sta se mama in sestra odločili, da bi razstavljali tudi Svita, prišli pa smo do enega problema. Eno oko ima popolno, črn obris, vse BP, drugo oko pa ni popolnoma črno, obris očesa ni popoln, manjka mu pigmenta, tako da ima spodnji del obrobe črn, zgornjega pa le pol. Ali to pomeni takojšnjo diskvalifikacijo?? Je pa res, da ima obrobo vedno bolj črno, ko sta ga kupili, je imel le spodnjo polovico črno, zdaj se barva še zgornja. Jaz se na maltežane žal ne spoznam, zato ji ne morem svetovati, če morda kdo od vas ve kaj več o temu, bi mu bila zelo hvaležna.  :-[Pa še nekaj me zanima, kako je z dlako, ali mora razstavni maltežan imeti dlako do tal, ali je lahko postrižen?
Lp in vnaprej hvala


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #423 : 20 Maj 2008, 11:38:24
Živjo!

Sicer nimam maltežana, ampak mislim, da ti znam vseeno odgovoriti.

Pigmentacija oči in smrčka mora biti popolna. Ker se njemu še izboljšuje, kar je pogost pojav, bi bilo dobro počakati, da se pigment do konca naredi, saj boste drugače denar in čas stran metali za slabše ocene, kot bi jih dobil sicer.

Dlaka pa mora biti nujno dolga, do tal. Postriženi maltežani se ne razstavljajo. :)



Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #424 : 20 Maj 2008, 20:35:32
Najlepša hvala za prijaznost in za odgovore. Bom prenesla takoj :)


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #425 : 21 Maj 2008, 17:21:54
Kalsang ti je odgovorila na vsa vprašanja, jaz lahko le dodam, da se strinjam  ;)

Od kod pa je mali?

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #426 : 26 Junij 2008, 11:54:18
Kopiram iz http://www.podarimo.si/12871-maltezan

Podarim psičko maltežanko brez rodovnika stara je 1. leto. Dobro se razume z mucami. Oddajam jo zaradi pomankanja časa. Želim da psička pride v dobre roke.





Kristi_Fifi

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
  • Dogs.<3
Odgovori #427 : 25 Julij 2008, 22:49:12
heii!
Js si že od majhnga ful želim maltežana met..
In dons smo z mami mele en pogovor o psu pač..
In sm jo končno prepričala da bi lahko mela to belo kepico..
Zj me pa zanima..Od kje prihajate..Pa če res oddajate te kepici.
Bol me pa zanima za psička čeprav tudi proti psičkam nimam nič.
Hvalaa:)

Lep pozdrav, Kristina

Otrok gre od hiše, ko je dovolj star, pes pa gre od hiše takrat, ko človek za to poskrbi. Sam ne bo šel nikoli.


anyyy

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #428 : 02 Avgust 2008, 11:40:42
Ojla!

Teti smo za rojstni dan obljubili maltežanko brez rodovnika,
ali kdo ve kje bi jo lahko kupili? ???

Lp Ana



zv3zdica

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #429 : 02 Avgust 2008, 12:37:32
Ojla!

Teti smo za rojstni dan obljubili maltežanko brez rodovnika,
ali kdo ve kje bi jo lahko kupili? ???

Lp Ana

nikjer ;)
Če hočete maltežana potem bo treba izbrat rodovniškega, čistokrven maltežan brez rodovnika pa ne obstaja...Lahko je samo podoben maltežanu ::)  In samo za informacijo - na Madžarskem se čistokrvni maltežani (torej rodovniški, a pet kvalitete) prodajajo za tako ceno, kot se pri nas mešančki podobni maltežanu...Razmislite še enkrat o nakupu, da vam ne bo žal. Namreč računi pri veterinarju lahko pridejo še veliko večji kot če bi kupili 2 rodovniška maltežana :)



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #430 : 30 Avgust 2008, 17:53:54
Kopiram oglasa za dva mešanca z maltežanom:

Maltežanka, stara 5 let, čipirana, lastniška, vendar zavržena. ZAVETIŠČE MELI - Trebnje, Repče 10, 8210 Trebnje, tel: 07/305-4616, 041/779-884 ali 031/311-870, e-mail: [email protected], [email protected], spletna stran: http://www.meli-center.si/?p=23


Mufko - Sem že v letih, lastniki so me zapustili...in pristal sem v zavetišču. Rad lajam, rad pa tudi jem in gobčka si ne čistim rad od hrane, saj imam rad okus po slastni hrani še dlje časa... Zato sem takšen Sladkec....:) Želim si, da bi me posvojil nekdo, ki bi razumel mojo pasjo govorico in ravnal z menoj tako kot se spodobi za gospoda v zrelih letih. Nisem pa čuvaj, zaznavam pa le vse zvoke in opozorim z laježem v visokem C-duru. Čakam na vas.... ZAVETIŠČE MARIBOR - društvo za varstvo in proti mučenju živali - Maribor, Na terasi 2a, 2000 Maribor, tel: 02/480-1661, http://www.azilmaribor.org/index.html


LiLika

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja nagajivka Lilii
Odgovori #431 : 22 September 2008, 15:43:25
nikjer ;)
 čistokrven maltežan brez rodovnika pa ne obstaja...Lahko je samo podoben maltežanu ::) 

Nočem biti nesramna in brez zamere. Pse delimo na rodovniške in nerodovniške. Nerodovniške pa na čistokrvne in mešančke. naj bo enkrat za VEDNO razjasneno. Oproti ampak če je maltežan brez rodovnika še ne pomeni da ni čistokrven. To je skregano z logiko.  >:(  Poznam veliko lastnikov (ne vsi!!) maltežanov ki imajo rodovniške pse, in se imajo za zelooooo pomebne in pametne. Mešanček je mladiček dveh različnih pasem. Če pa imaš ti psa dveh istih pasem NE MORE BITI MEŠANČEK. Upam da je to razjasnjeno in se glede tega ne bo nihče kregal!! OK????!!!!

I love dogs special maltese!!!


Kateeq

  • Gost
Odgovori #432 : 22 September 2008, 16:56:49
LiLika, preden pišeš take *pametne* si preberi kakšno temo o rodovniku in rodovniški - nerodovniški.
Pes brez rodovnika je mešanec, tu ne rabiš nobene logike. Kaj je skregano s tvojo logiko je pa tvoja stvar.



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #433 : 22 September 2008, 18:10:53
Nočem biti nesramna in brez zamere. Pse delimo na rodovniške in nerodovniške. Nerodovniške pa na čistokrvne in mešančke. naj bo enkrat za VEDNO razjasneno. Oproti ampak če je maltežan brez rodovnika še ne pomeni da ni čistokrven. To je skregano z logiko.  >:(  Poznam veliko lastnikov (ne vsi!!) maltežanov ki imajo rodovniške pse, in se imajo za zelooooo pomebne in pametne. Mešanček je mladiček dveh različnih pasem. Če pa imaš ti psa dveh istih pasem NE MORE BITI MEŠANČEK. Upam da je to razjasnjeno in se glede tega ne bo nihče kregal!! OK????!!!!

ej sory,ampak dokler ne veš o čem govoriš, ne piši - medtem si preberi kaj o rodovnikih,potem pa debatiramo naprej. zaradi takih kot si ti,cveti posel preprodajalcem in šteparjem!!!!! >:( in Kateeq ima prav - pes brez rodovnika je navaden mešanec. zakaj? ker nikakor ne moreš preverit njegovega porekla,lahko le verjameš lepim besedam lastnikov,ki pa lahko marsikatero stvar ¨pozabijo¨ povedat!

lep pozdrav od lastnice rodovniške maltežanke ::)


LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #434 : 22 September 2008, 18:12:21
Nočem biti nesramna in brez zamere. Pse delimo na rodovniške in nerodovniške. Nerodovniške pa na čistokrvne in mešančke. naj bo enkrat za VEDNO razjasneno. Oproti ampak če je maltežan brez rodovnika še ne pomeni da ni čistokrven. To je skregano z logiko.  >:(  Poznam veliko lastnikov (ne vsi!!) maltežanov ki imajo rodovniške pse, in se imajo za zelooooo pomebne in pametne. Mešanček je mladiček dveh različnih pasem. Če pa imaš ti psa dveh istih pasem NE MORE BITI MEŠANČEK. Upam da je to razjasnjeno in se glede tega ne bo nihče kregal!! OK????!!!!
::)  Saj ne vem ali naj se smejem ali jokam...

Kako veš,da je nek nerodovniški pes točno ta pasma? Ustreza le opisu pasme,če pa bi se šli v podrobnosti pa po vsej verjetnosti ne. Kako veš,da je bila prababica tvoje babice od tvoje nerodovniške psičke čistokrvna maltežanka? Ne veš,ker nimaš rodovnika.Ne veš,če je sploh bila podobna maltežanu. Ne razumem te...ali res ne prebereš nobene teme na tematiko rodovniški-nerodovniški psi? No..začni brati. ;)
Glede lastnikov,ki imajo rod. pse in se imajo za zelo pametne...Vsak s svojo glavo razmišlja.To je njihov problem.

So si pa vsi psi enakopravni med sabo.Naj bo mešanček,pes z rodovnikom,vse imamo radi.Nekaterim je bolj všeč videz enih,drugim videz drugih. Je pa razlika med rodovniškim maltežanom in nerodovniškim maltežanom... Kdaj si poglej kakšno sliko,primerjaj gobček,postavitev, pa boš videla,da je razlika.Si tudi med rodovniškimi maltežani niso vsi enaki,vendar pa imajo nekatere skupne točke. Ne podpiram načrtne nerodovniške vzreje,saj s tem škodujemo pasmi.In mislim,da bi se s tem marsikdo strinjal z mano.

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #435 : 22 September 2008, 18:14:30
::)  Saj ne vem ali naj se smejem ali jokam...

Kako veš,da je nek nerodovniški pes točno ta pasma? Ustreza le opisu pasme,če pa bi se šli v podrobnosti pa po vsej verjetnosti ne. Kako veš,da je bila prababica tvoje babice od tvoje nerodovniške psičke čistokrvna maltežanka? Ne veš,ker nimaš rodovnika.Ne veš,če je sploh bila podobna maltežanu. Ne razumem te...ali res ne prebereš nobene teme na tematiko rodovniški-nerodovniški psi? No..začni brati. ;)
Glede lastnikov,ki imajo rod. pse in se imajo za zelo pametne...Vsak s svojo glavo razmišlja.To je njihov problem.

So si pa vsi psi enakopravni med sabo.Naj bo mešanček,pes z rodovnikom,vse imamo radi.Nekaterim je bolj všeč videz enih,drugim videz drugih. Je pa razlika med rodovniškim maltežanom in nerodovniškim maltežanom... Kdaj si poglej kakšno sliko,primerjaj gobček,postavitev, pa boš videla,da je razlika.Si tudi med rodovniškimi maltežani niso vsi enaki,vendar pa imajo nekatere skupne točke. Ne podpiram načrtne nerodovniške vzreje,saj s tem škodujemo pasmi.In mislim,da bi se s tem marsikdo strinjal z mano.


another good post  ;)


zv3zdica

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #436 : 22 September 2008, 21:17:07
Nočem biti nesramna in brez zamere. Pse delimo na rodovniške in nerodovniške. Nerodovniške pa na čistokrvne in mešančke. naj bo enkrat za VEDNO razjasneno. Oproti ampak če je maltežan brez rodovnika še ne pomeni da ni čistokrven. To je skregano z logiko.  >:(  Poznam veliko lastnikov (ne vsi!!) maltežanov ki imajo rodovniške pse, in se imajo za zelooooo pomebne in pametne. Mešanček je mladiček dveh različnih pasem. Če pa imaš ti psa dveh istih pasem NE MORE BITI MEŠANČEK. Upam da je to razjasnjeno in se glede tega ne bo nihče kregal!! OK????!!!!

No, žal tem moram razočarat...pes brez rodovnika je in vedno bo uradno mešanec ;) In če trdiš da pes dveh istih pasem ne more biti mešanček imaš prav -ampak da je pes res potomec dveh istih pasem je dokazljivo le z rodovnikom. In ja, če poznaš veliko lastnikov maltežanov (torej rodovniških psov) se lahko imajo za pametne, ker to tudi očitno so - vsaj kar se nakupa psa tiče. Njih namreč vsaj niso nategnili kot so dolgi in široki, kakor so najbrž tebe (sklepam da nimaš čistokrvnega psa) :P Torej če povzamem - Pes brez rodovnika ni in ne more biti čistokrven, saj NIHČE ne dokazati, da je bi res parjen z dvema čistokrvnima psoma. Kar malo pobrskaj po netu pa boš videla koliko naivnežev je kupilo "čistokrvnega" psa, pa je potem zrasel v nekaj čisto drugega..Le kako je to mogoče, če je pa "čistokrven nerodovniški" ::) :P ;D Pa že ko gledaš slikice maltežanov, so nekateri tako netipični predstavniki pasme da to kar boli (govorim o wannabe maltežanih)-predolg gobček, netipična pigmentacija, preveliki/premajhni.....Ampak nimam srca da bi lastniku povedala, da je njihov kuža (kupljen kot "ČISTOKRVNI nerodovniški")vse prej kot maltežan....



*Kepica*

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #437 : 26 Oktober 2008, 10:55:54
Obveščam vas, da sta naprodaj dva prekrasna mladička - samčka, rodovniška maltežana čudovitih staršev. Mladička sta slovenske vzreje.



Prilagam še slikice staršev:

Mamica



Očka







Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #438 : 26 Oktober 2008, 11:48:56
Iiiiii kaj sta luštna!  :-*

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


*Kepica*

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #439 : 28 Oktober 2008, 09:23:07
Konec leta 2008 oziroma v začetku leta 2009 bosta na voljo dva prekrasna mladička - samčka, prečudovitih razstavno izredno uspešnih staršev.

Datum kotitve: 20.10.2008
Ime očeta: Multi v. European winner BISS Multi r. BIS CH SUN ISLE'S PERFECT PIECE OF THE PUZZLE
Ime matere: j.CH NELLY
Vzrejna ocena očeta in matere: ODLIČNA
SLOVENSKA VZREJA

Za več informacij se lahko obrnete name (Tina) preko telefona: 041/729-888
ali e-maila: [email protected]

Več slikic mladičkov si lahko ogledate tudi na njunih internetnih straneh:

http://www.maltese.si/Cole&NellyPuppies.html
http://www.maltese.si/PuppiesPage.html


Prečudovita mladička: Sun in Sky




Starša: Nelly & Cole




Mamica: jCH Nelly




Očka: Multi v. European winner BISS Multi r. BIS CH SUN ISLE'S PERFECT PIECE OF THE PUZZLE






Mladička: Bright Morning Sky "Sky" in Bright Morning Sun "Sun"








Lep pozdrav, Tina



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #440 : 28 Oktober 2008, 16:09:42
Čestitke še tu. :)

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


Lea*LR

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #441 : 29 Oktober 2008, 09:24:52
Čestitke še tudi od mene za naraščaj!



*Kepica*

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #442 : 08 December 2008, 18:57:44
En mladiček je še na voljo. Prilagam novejše slikice:




Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0

mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #444 : 10 Januar 2009, 15:33:29
Na sosednjem forumu so mi rekli, da je to Shi-tzu, ko sem ga dala med temo o maltežanih  ??? V glavnem, majhen, luškan kuža je.  ;)



Farii

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
  • A dog is someone that every good person must have!
Odgovori #445 : 13 April 2009, 18:24:07
Konec leta 2008 oziroma v začetku leta 2009 bosta na voljo dva prekrasna mladička - samčka, prečudovitih razstavno izredno uspešnih staršev.

Datum kotitve: 20.10.2008
Ime očeta: Multi v. European winner BISS Multi r. BIS CH SUN ISLE'S PERFECT PIECE OF THE PUZZLE
Ime matere: j.CH NELLY
Vzrejna ocena očeta in matere: ODLIČNA
SLOVENSKA VZREJA

Za več informacij se lahko obrnete name (Tina) preko telefona: 041/729-888
ali e-maila: [email protected]

Več slikic mladičkov si lahko ogledate tudi na njunih internetnih straneh:

http://www.maltese.si/Cole&NellyPuppies.html
http://www.maltese.si/PuppiesPage.html


Prečudovita mladička: Sun in Sky




Starša: Nelly & Cole




Mamica: jCH Nelly




Očka: Multi v. European winner BISS Multi r. BIS CH SUN ISLE'S PERFECT PIECE OF THE PUZZLE






Mladička: Bright Morning Sky "Sky" in Bright Morning Sun "Sun"








Lep pozdrav, Tina


Kje ste dobili tko lepe okvirje za slike?

Dogs rulz!*


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #446 : 20 Maj 2009, 21:03:05
Ponovno vabljeni na Srečanje ljubiteljev maltežanov in njihovih psov, ki bo tokrat v nedeljo, 24.05.2009. Srečanje bo potekalo v okolici Slovenske Bistrice, v naravi, kjer se bodo naši miniči lahko nadivjali 

Prijave na ZS, kjer boste dobili tudi podatke o točni lokaciji, samem dogajanju itd.

Vabljeni, da se pridružite tudi vsi ostali z majhnimi psi, ne samo lastniki maltežanov.  :)

lp, Diana

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #447 : 02 Avgust 2009, 12:25:32
Imam eno vprašanje za vas ki imate bele pse -z kakšno hrano jih hranite da mu ne obarva dlake -hvala

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


MAYCHYKA

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #448 : 07 September 2009, 08:55:26
zelo dovgo že išem psa maltžana ker  nisem sposobna nakupa teka lepega psa bi ga pa zelo rada imela bi prosila če kdo ve če  kdo podari psa maltežana in mi lahko piše na [email protected]



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #449 : 07 September 2009, 10:50:19
Maychyka, živiš v iluzijah... Žal rodovniškega psa ne moreš dobiti zastonj, ker rodovniška vzreja ni zastonj...
Da nisi sposobna nakupa, pa ne verjamem... Res je, da ne moreš kupiti psa čez noč. Sama sem študentka, brez štipendije, in že 2 leti si želim cotona. Čez poletje delam preko študenta in mi je uspelo našparati. V teh dveh letih sem imela čas, da sem se poučila o pasmi, spoznala različne linije in našla pravega vzreditelja. Mladička sta se skotila 17. 8., tako da že komaj čakam, da dobim svojega cotončka.  ;D
Kar ti želim povedati, je to, da se vse da, če se hoče.  ;D Pa tudi v nakup greš z odgovornostjo do živega bitja, če ga ne kupiš čez noč...

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)