Maltežan [Maltese]

Mel · 276899

LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #180 : 29 September 2007, 15:56:00
LeA:), po zakonu mladički ne smejo od mamice pred 9. tednom starosti. To je zelo pomembno za njihov razvoj. Ni dovolj samo, da že sami jejo, ampak se v leglu od svoje mamice in mladičkov še marsičesa naučijo. Toplo ti priporočam, da psička ne vzameš pred dopolnjenim 9. tednom starosti.
lp
Upsi :-[  :-\ . Se oproščam zaradi napake :-\.

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


tejchyka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 30 September 2007, 10:37:15
Evo... sliko:



tejchyka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #182 : 30 September 2007, 11:05:49
Ali ni šikan? Je že zelo zrasel od 16.9. ko smo bili na ogledu.

Lp



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #183 : 30 September 2007, 11:38:24
Iiiiiiiiiiii.Cukrček! :-*

Lp Alja



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #184 : 30 September 2007, 13:27:27
tejchyka res zelo zelo zelo zelooo lepega maltežančka boš dobila. 8)
Ste danes že bili pri njem?

Lp Lea

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


tejchyka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #185 : 30 September 2007, 19:21:15
Žal ne, ker je oče mogel v službo. Enkrat, ta teden ga bomo šli pogledat.

Lp, Teja



draga

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 1
Odgovori #186 : 30 September 2007, 20:27:29
tejchyka
A smem vprašati kje v Mb si kupila psička ,ali je to tajnost.Ali je g.ime Danica?Potem bi bila Pupa njihova sorodnica.hahaha.
lp  :)



tejchyka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 30 September 2007, 20:43:39
Imena lastnice ne vem. Piše se pa Bombek. Živi na Obrežni 71, pelješ se proti Studencem. Je pa to njeno prvo leglo, tako da zagotova ni tvoja Pupa njegova sorodnica ;D



tejchyka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 01 Oktober 2007, 20:06:02
Danes sem mu kupila rdečo ovratnico z rutico ;D. Je velikosti XS oz. 30 cm, debelina 1 cm. Mislite da mu bo prav? Ali bi bilo bolje, da bi imel oprstnico?



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #189 : 01 Oktober 2007, 20:21:42
Meni so rekli,da je bolje da ima ovratnico,kot pa oprsnico,saj se mu lahko začne dlaka vozljati na predelih kjer ima oprsnico.
Lp.

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


tejchyka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #190 : 01 Oktober 2007, 21:13:00
Hvala. kakšne velikosti pa je od Nalla ovratnica?



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #191 : 01 Oktober 2007, 21:32:55
Je velikosti XS oz.3o cm.Sem zdajle izmerila 4 ovratnice in imamo naštimane na 27 cm,lahko bi imeli še manj,vendar imamo pač tako.
Lp.

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


tejchyka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #192 : 01 Oktober 2007, 21:55:18
Hvala lepa... potem sem pa pravo kupila. Kaj pa povodec imaš vrvico ali tistega drugega( ne vem kak se reče).



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #193 : 02 Oktober 2007, 12:55:40
Bolje bi bilo,če bi ovratnico/oprsnico kupili kasneje ko bo pes pri vas, in v trgovino šli z njim da res vidite če mu "paše".Lahko pa tudi vzameš tisti meter za šivanje na obisk zraven pa mu izmeriš obseg glave itd...Kaj je bolj primerno za maltežane nevem,mislim pa da je za mlajše pse boljša oprsnica...Je pa res da psa z ovratnico bolje obvladaš...Kaj bo bolje boste pa sami ocenili. :)

Lp Alja



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #194 : 02 Oktober 2007, 14:14:07
Hvala lepa... potem sem pa pravo kupila. Kaj pa povodec imaš vrvico ali tistega drugega( ne vem kak se reče).
Mi imamo Flexi in povodec,čeprav večinoma uporabljamo flexi,razen za šolanje mamo povodec(vrvico).

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #195 : 02 Oktober 2007, 15:39:43
Bolje bi bilo,če bi ovratnico/oprsnico kupili kasneje ko bo pes pri vas, in v trgovino šli z njim da res vidite če mu "paše".Lahko pa tudi vzameš tisti meter za šivanje na obisk zraven pa mu izmeriš obseg glave itd...Kaj je bolj primerno za maltežane nevem,mislim pa da je za mlajše pse boljša oprsnica...Je pa res da psa z ovratnico bolje obvladaš...Kaj bo bolje boste pa sami ocenili. :)

Lp Alja

Se ne strinjam. Se mi zdi logično, da imaš ovratnico in povodec že doma, ko kupiš psa in da si nanj čimbolje pripravljen in imaš kupljeno vse potrebno.
Če veš katero pasmo kupuješ veš tudi približno velikost ovratnice itak pa se da obseg regurirati tako da sploh ni problema.
S šivilskim metrom mladiču okoli glave, ko že navidez vidiš primerno velikost  :-X bedarija
Res je, da je oprsnica za mlade pse bol primirna, ampak določenim pasmam pa oprstica poškuduje dlako. Ampak mislim, da pri maltežanu tega problema nebi smelo biti. Vsaj ne pri mladiču.


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #196 : 02 Oktober 2007, 17:09:40
No pa še jaz malo ugovarjam :P

Se mi zdi logično, da imaš doma že ovratnico in vrvico( in fleksi :P), brez da psu meriš obseg... pa saj imajo ful majhno glavo, se pravi da bo mladičku tudi tanajmanjša prav( Winny je imela na začetku mačjo ovratnico, ker so ji bile vse druge premajhne :D hehe)

Imela pa je tudi oprstnico, vendar so mi jo odsvetovali, saj naj bi, če bi manjši pes povlekel, poškodovala hrbrenico   :-\:( . Predstavljajte si npr. bokserja ko potegne ga oprstnica pritisne na prsni koš, pri tamalih pasmah pa se ta sunek zgodi direktno v hrbet... Vsaj če sem si jaz to pravilno zapomnila :P

lp

aja mala je cuker3 :D


tejchyka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #197 : 02 Oktober 2007, 18:30:23
Hvala... Mogoče gremo jutri kupit še vse ostalo (flexi, povodec, košarico, dekico, igračke, šampon, krtačo...) ;D :) Dobim ga čez prb. 10 dni. Jupi! :o Komaj čakam. Ta petek bodo cepljeni. Ali je res, da se pri mladičku bolezen (če jo seveda ima) pokaže šele nekaj dni po prvem cepljenju?

Lp, Teja



tejchyka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #198 : 04 Oktober 2007, 21:17:20
Kužka dobim, ko bo star 7 tednov. Včeraj smo bili še 1x na ogledu... 2 sta že šla v novi dom. Čez 1 teden pa pride še Lenny k nam ;D :o



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #199 : 04 Oktober 2007, 21:19:25
Uf,onadva sta šla pa hitro v novi dom.Kakšen je bil pa Lenny kaj danes? :)

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #200 : 05 Oktober 2007, 13:06:14
A bo Lenny!? ;D Bi me zanimalo ali imaš kakšno novo fotko!? :)

Lp Alja



tejchyka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #201 : 05 Oktober 2007, 17:06:19
Ja, Lenny bo. Nimam nič novih slik, obljubim, da ko ga dobim, ga poslikam in dam slike na forum. Kakšen je bil? Cukerček na kvadrat.   :o Ima črne okice, luškan zelo... Še 6 dni, danes so bili cepljeni.

Lp, Teja



tejchyka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #202 : 07 Oktober 2007, 12:14:54
Imam še 2 vprašanji. Lenny bi bil med tednom dopoldan večkrat sam, včasih bo oče doma. Kako naj ga navadim na wc? Kupili smo mu mačji wc :) ;D. Kolikokrat na dan naj mu dam jesti in kdaj?

Hvala že vnaprej.

Lp, Teja



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #203 : 07 Oktober 2007, 12:21:18
Ko je še majhen 3x na dan,pri nekje pol leta mislim da bo tudi 2x vredu(?).Kdaj,pa je tvoja stvar.Jaz dajem zjutraj in zvečer.
Najbolje bo da mu določiš uro in vsak dan dobi hrano ob določeni uri.Se bo kar hitro navadil.
Hm,na wc ga navadiš z pohvalami in ne z kaznovanjem.Torej:če potrebo opravi v wc-ju ga nagradi.
Ko vidiš da se pripravlja ga odnesi v wc in po opravljeni potrebi tam notri ga pohvali.Če bo se polulal oz. pokakal
v hiši(ne v wc-ju)počisti,in to ignoriraj.Najbolje bo da si prebereš tole. :)
Ampak raje počakaj da še kdo bolj "izkušeni" odgovori,ker sem se verjetno spet kje zmotila. :-[ :P

Lp Alja



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #204 : 07 Oktober 2007, 12:42:02
nisi se alya :)

Ko je pes še mladič je od 3-4dnevno, ponavadi ima še 3 obroke dnevno, potem se počasi začne ukinjati srednji obrok. Potem ko je pes odrasel pa je 1-2x na dan. zjutraj in zvečer... Winny včasih večernega obroka ne dobi, ker ji že med dnevom dam dosti hrane( ko kaj delam z njo, na sprehodih...). Nekateri psi celo celodnevni dobijo "iz rok", se pravi pri učenje...

Tudi če bo dopoldne sam, ga navajaj postopoma. Da ne bo šok za malčka. pa mogoče je boljše, da je najprej zaprt v boks( winny ima kletko) da ne bo uničeval... Jaz imam tsto kletko vedno odprto, in gre Winny še zdaj rada notri spat ali počivat... :D ( včasih njena košarica, včasih kavč, včasih v boks...)

lp


LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #205 : 07 Oktober 2007, 12:51:24
Pri nas smo mu tudi kupili mačji wc,pa ni hotel na pesek lulati,pa še jedel ga je ::) .Zato imamo samo podlogo za ta pesek(nekaj plastičnega) in notri imamo pasje plenice.
Če bo sam,mu bo v začetku mogoče malo hudo,vendar se bo potem privadil.Nikoli mu pa ne puščaj kakšnih stvari na dosegu npr.robčke,kakšne stvari v vrečki,ker bo mogoče ko boš prišla domov pravi nered.
Kje bo pa spal?

Lp. Lea

P.S.-Pa še en super forum o maltežanih,kjer sem včlanjena tudi jaz :D : http://mojmaltezan.mojforum.si/

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


tejchyka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #206 : 08 Oktober 2007, 16:18:02
Spal bo v moji sobi v košarici z dekico. Vodo bo imel na voljo  moji sobi, jedilnici in dnevni sobi. Wc pa bo imel v kopalnici. Hvala za odgovore.

Lp, Teja



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #207 : 08 Oktober 2007, 16:34:39
Mislim da je tako še najbolje.
Aja,ponoči naj nima na voljo vode saj boste potem imeli kar precej lužic za pobrisat. ;)

Lp Alja



Kateeq

  • Gost
Odgovori #208 : 09 Oktober 2007, 15:47:51
Mislim, da ni potrebno, da ima po vsej hiši nastavljeno vodo...Naj jo ima, kjer je predvideno da bo pil in jedel npr. v tvoji sobi... Se bo lepo navadil: aha, tukaj pa imam vodo in hrano... Takšno je moje mnenje... ::)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #209 : 09 Oktober 2007, 15:55:26
Mislim, da ni potrebno, da ima po vsej hiši nastavljeno vodo...Naj jo ima, kjer je predvideno da bo pil in jedel npr. v tvoji sobi... Se bo lepo navadil: aha, tukaj pa imam vodo in hrano... Takšno je moje mnenje... ::)
Mislim da bo tako najbolje,ja. ;) :P

Lp