Maltežan [Maltese]

Mel · 276883

tejchyka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #210 : 09 Oktober 2007, 19:04:48
No, potem pa jo bo imel samo v moji sobi in kopalnici ;D Ker sem kupila 3 posodice, pa da nebi ena samo v kotu stala  ;)  ;D ;). Odštevam dneve in ure :o. Še 2 dni ;D. V četrtek greva z očetom, takoj po pouku po njega. Jupi!!! :P ;D

Lp, Teja



Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #211 : 10 Oktober 2007, 23:41:17
Kje boste pa kupili kužka?

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #212 : 11 Oktober 2007, 10:05:23
Mel tule ....

Imena lastnice ne vem. Piše se pa Bombek. Živi na Obrežni 71, pelješ se proti Studencem. Je pa to njeno prvo leglo, tako da zagotova ni tvoja Pupa njegova sorodnica ;D

Pa še eno vprašanje... kolegica ima rezerviranega rodovniškega maltežana o vsem se je pozanimala itd. in svetovali so ji da naj ko psa dobi 2 meseca z njim ne hodi ven, dokler ni pes vse precepljen itd. ... meni se po pravici povedano to zdi full dolgo, saj mora recimo biti pes po zakonu proti steklini cepljen pri 3-eh mesecih, pred tem je že dvakrat cepljen ostale bolezni. Pa me zanima ali so maltežani bolj občutljivi od ostalih pasem? Je to samo pač strah vzreditelja ali kaj tretjega?

Lp nina




Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #213 : 11 Oktober 2007, 11:57:35
Hvala ninci, nisem videla  :-[ Me je samo zanimalo, če je rodovniško leglo, pa vidim, da ni.

ninci, 2 meseca je kar precej dolga ja, sem pa slišala kar nekaj vzrediteljev, ki to svetujejo, ker se res bojijo, da ne pride do okužbe. Jaz Maltežana NIKAKOR ne bi cepila stekline vsaj 9 mesecev ne, raje pa še dlje. Da bi bili konkretno bolj občutljivi, bi težko rekla, vsekakor pa poznam primere Maltežanov, ki so zaradi cepljenja skoraj umrli in so bili rešeni le zaradi hitrega ukrepanja. Spet pa, to se ne dogaja samo pri Maltežanih.

Vsekakor naj bo pazljiva, naj ne cepi stekline nekaj časa, gre pa tu za strah vzrediteljev, saj so bili primeri hudih reakcij ni pa nikjer dokazano, da naj bi bili Maltežani bolj občutljivi, kot drugi. Morda pa so imeli starši hudo rekacijo na cepljenje, pa se zato bojijo? Naj jih malo povraša ... Btw. kje pa pričakuje mladička? So zdaj 3 legla, 2 sta ok, eden pa ... hmnja, bom raje tiho.


Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #214 : 11 Oktober 2007, 12:18:41
Ubistvu ne vem :-[ Jaz sem jo napotila na gospo Marijo Ferlež tako da je v kontaktu z njo in če sem prav razumela gre za leglo njenega samca, ki bo oz. je bilo skoteno v teh dneh enkrat.

Glede cepiv in vsega ostalega vem... ampak vseeno se mi zdi 2 meseca predolga doba, če računamo da je potrebno z socializacijo pričeti čim prej. Če pa pes do recimo 4-ega meseca nima stikov z ostalimi psi različnih velikosti ... ne vem :-\ meni ta del ni všeč.

Lp nina



Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #215 : 11 Oktober 2007, 12:21:57
Aha, potem bo zagotov ok, če se je pogovarjala z Marijo. ;)

Ma, saj nalezljive bodo tudi že cepljeni v leglu, ne? Tako, da ni panika, da se zdaj ne sme z nobenim srečat.

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #216 : 11 Oktober 2007, 12:28:32
Ma, saj nalezljive bodo tudi že cepljeni v leglu, ne? Tako, da ni panika, da se zdaj ne sme z nobenim srečat.

Ja jaz upam da ::)

No še eno vprašanje... baje se za maltežančke uporablja pin brush krtača, ki naj bi jo bilo zelo težko dobit razen na kakšnih večjih razstavah (sem gledala zanjo na CACIB Lendava in niso imeli nič :-\) imamo pa mi tole Hunterjevo Klik... zobci so kovinski in na koncu ni bunkice se samo lepo zaključijo... sicer jo bo nesla s sabo pokazat ko gre pogledat mladičke da ji povedo če je ok... ampak če lahko ti vidiš že iz slike ali bo v redu?

Lp nina



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #217 : 11 Oktober 2007, 12:33:42
No, meni se tole z dvomesečno karanteno mladička zdi zeloooooooooooooo prehuda. Pes more it ven, se socializirat, se naučit lulat in kakt zunaj in ga ne imet doma kot nekašno igračko. Da o sprehodih sploh ne govorim.  In tudi če to Marija reče, mogoče ni nujno tudi najboljše ali ne?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #218 : 11 Oktober 2007, 12:45:05
In tudi če to Marija reče, mogoče ni nujno tudi najboljše ali ne?

Džizus   ::) Ne, ni nujno, a je kdo rekel, da jo mora upoštevat?  ::)

ninci, tale krtača aboslutno ne bo primerna, saj mora biti obvezno brez bunkic. Krtačo se da naročit tudi pri uvozniku All Systems, ali na določenih net straneh. Eno, bolj slabe kvalitete se celo lahko kupi v eni od trgovin za živai (ne vem, ali je Mr. pet ali Tukano ...).


Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #219 : 11 Oktober 2007, 12:46:18
Džizus   ::) Ne, ni nujno, a je kdo rekel, da jo mora upoštevat?  ::)

ninci, tale krtača aboslutno ne bo primerna, saj mora biti obvezno brez bunkic. Krtačo se da naročit tudi pri uvozniku All Systems, ali na določenih net straneh. Eno, bolj slabe kvalitete se celo lahko kupi v eni od trgovin za živai (ne vem, ali je Mr. pet ali Tukano ...).



Saj je brez bunkic ;)

Lp nina



Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #220 : 11 Oktober 2007, 12:50:26
Aja, sem površno brala  :-[ Če je brez bunkic, potem bo vredu ;) Je pa fajn, če ima kvalitetno krtačo, ker se precej lepše dlaka počeše ... No, bistvo pa je, da ni bunkic na koncu. Tudi, ko bo šla v trgovino, ji bodo trgovci rekli, da je Pin Brush krtača, krtača z bunkicami in, da je primerna za Maltežana - slednje ne drži. :)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #221 : 11 Oktober 2007, 12:53:26
Aja, sem površno brala  :-[ Če je brez bunkic, potem bo vredu ;) Je pa fajn, če ima kvalitetno krtačo, ker se precej lepše dlaka počeše ... No, bistvo pa je, da ni bunkic na koncu. Tudi, ko bo šla v trgovino, ji bodo trgovci rekli, da je Pin Brush krtača, krtača z bunkicami in, da je primerna za Maltežana - slednje ne drži. :)


Ja vem mi je rekla, da mora bit brez bunkic obvezno. Pa sem gledala v Mr.Petu in piše na embalaži pin brush in ima bunkice :o  ::) No potem sem se odločila za tole Hunterjevo ker je brez in upam, da bo ok, če ne jo bomo pač zamenjali 8) Drugače pa ker pesjanko ne bo za razstave ampak za na kavč niti kvaliteta krtače ni tako zelo pomembna, večino časa bo tako ali tako postrižen 8)

Lp nina




Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #222 : 11 Oktober 2007, 12:55:13
Ja, Pin Brush imaš tako z bunkicami, kot brez in to trgovce in nepoznavalce zmede.




Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #223 : 11 Oktober 2007, 12:56:11
Jaz sem dobila takšno krtačo za shih-tzuja v Ljubljani, v pasji trgovini, ki ji ne vem več imena, ja pa na sotočju Ljubljanice in Gradaščice.Ljubljančani verjetno bolje vedo, katero trgovino mislim, če je še sploh dejavna Imam jo že tri leta in je čist ok.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Leiah

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 2
Odgovori #224 : 11 Oktober 2007, 14:29:45
Jaz imam doma krtačo od proizvajalca hindes, meni osebno je zelo dobra. Kupila sem jo v trgovini na ljubljanski tžnici (BTC) mislim, da je market preis (poleg semenarne, malo manjša trgovina) drugje jih nisem zasledila. Sicer imam sama doma slicker brush in ne pin brush, ampak pomoje bi morali imeti tudi pin brush, ker se jih drugače dobi od tega proizvajalca. Če je ni tam sem jo pa našla na netu, stran: http://www.zoomarketpreis.si/products_new.php/page/11

Lp, sonja


LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #225 : 11 Oktober 2007, 15:55:25
Ja nam so tudi eni rekli,da naj se maltežana pelje ven šele po 1 mesecu,pa smo ga že po 5 dneh(prbl.) ven peljali pa je zdaj čisto v redu.Samo ga nismo peljali na obsžne sprehode,sploh v gozd ne,večinoma je bil na asfaltu in travici :D .

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


tejchyka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #226 : 11 Oktober 2007, 18:34:21
Danes sem dobila Lenny-ja. Trenutno spi, se je pa takoj vživel v novo okolje. Takoj sta se z morskim prašičkom začela zunaj loviti in igrati :D ;D. Pravi capek mali je, tako caplja ko hodi :o, pa cartek na kvadrat je. Takoj je začel hodit za mano, ampak samo za mano :P.

Lp, pa še enkrat hvala za vse odgovore.



tejchyka

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #227 : 11 Oktober 2007, 18:35:06
Aja... kaj pa po stopnicah lahko hodi? Slišala sem da to škoduje njihovim kolkom.

Lp, Teja



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #228 : 11 Oktober 2007, 19:07:11
Ja na začetku ni tako priporočljivo da hodi,potem pa mogoče že lahko(naš že hodi po stopnicah pa je dobro leto star.),samo pazi,da stopnice niso prevelike.

Ijooj daj malo ga opiši pa slikiceee ;D ;D  !
Čimveč veselja  z malo kepico! 8)

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


-CukeRčeK-

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
  • *Zoja*
Odgovori #229 : 11 Oktober 2007, 21:02:55
Zoja ma se ful boji hodit po stopnicah, ker doma imamo luknje vmes stopnic pa se boji da pade ::) ::) in potem jo moram zmeraj nesti gor.. joj ::)
saj je že hodila sama ampak potem se je spet ustrašla ::)

 :-* :-* pozdrav Lenny-ju



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #230 : 12 Oktober 2007, 12:12:57
Čestitke za belo in kosmato pridobitev!Maš že kaj slik? 8)

LP



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #231 : 12 Oktober 2007, 12:15:06
Evo kolegica dobi samčka, male kepe pa so se skotile v ponedeljek.  8)


Lp nina



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #232 : 12 Oktober 2007, 12:15:56
Čestitke za leglo! :-*



Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #233 : 13 Oktober 2007, 14:29:16
Evo kolegica dobi samčka, male kepe pa so se skotile v ponedeljek.  8)


Lp nina

Super! ;)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


maltese

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #234 : 14 Oktober 2007, 16:16:01
Tudi naša družina se je odločila da bomo kupili maltežana ;D

Lep pozdrav!!
Sara


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #235 : 14 Oktober 2007, 16:19:09
Res?  :) Ja super, kje ga nameravate kupiti?

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Kateeq

  • Gost
Odgovori #236 : 14 Oktober 2007, 18:57:03
Danes je bil v Mariboru en malti 2. v 9. grupi! Dlako je imel pa tkao lepo...in dolgo...prav po tleh se mu je vlekla - lepotec do konca! :o



Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #237 : 14 Oktober 2007, 20:09:56
V soboto, 20. Oktobra 2007 prirejamo srečanje Maltežanov in njihovih lastnikov.  ;)

Za dodatne informacije sem na voljo na ZS.

Vabljeni vsi lastniki Maltežanov, tisti, ki boste to šele postali in vsi tisti, ki vas pasma tako ali drugače zanima ter ostali, ki imate doma majhne štirinožne kosmatince;D

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #238 : 14 Oktober 2007, 20:12:17
Hehe Mel jaz pridem! 8)

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #239 : 14 Oktober 2007, 20:12:47
Vem!  :P ;)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/