Maltežan [Maltese]

Mel · 276811

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #330 : 06 Januar 2008, 22:50:24
Mel, Ella,

sem si prebrala pogoje in vse ostalo. Se strinjam z vsem. Tudi na PM sem ti ze odgovorila. O dnevu placila pa se se dogovoriva. Moja Saska bo prav vesela, da se bo po dolgem casu lahko igrala s sebi  enako velikimi, saj ima v nasi pasji trdnjavi velikih mrcin ze cez glavo.

Glede prodajnih for dvoriscnih steparjev pa tukaj ne bom izgubljala besed, ker se ze na mopsaskem delu foruma dajem z mularijo, ki navija za nakupe nerodovniskih psickov, potem pa jih veselo reklamira za cistokrvne mopse brez papirjev  ::)  Lahko napisem le to, da po tanovem obstajajo kratkogobcni in dolgogobcni mopsi. :o ( me je na privat poducila 12-letna deklica )  >:(

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #331 : 06 Januar 2008, 23:46:34
Lahko napisem le to, da po tanovem obstajajo kratkogobcni in dolgogobcni mopsi. :o ( me je na privat poducila 12-letna deklica )  >:(


WTF? :o A poleg dolgonogih in kratkonogih maltijev  ::) imamo zdaj še doglo in kratkogobčne mopse  :o :D ::) Za crknt.

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #332 : 07 Januar 2008, 00:02:08
Dame, če se vmešam in dodam še en mit o malih družnih pasmah:

Obstajajo tudi dolgodlaki in kratkodlaki šicuji, pa seveda kratkogobčni in dolgogobčni tudi (slednji so po trditvah vrlih posrednikov bolj zdravi in dlje živijo). Pa tudi o novi, čisto beli podvarianti šicujev se šušlja po koloarjih... ::)



Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #333 : 07 Januar 2008, 00:19:05
O kalsang, celo čisto beli, da so? ::) Mimogrede, še ne veste za najnovešjo in - opa! - izjemno redko obliko ČRNIH maltežanov? Niste slišale še, ne? Ja, so redki, ampak dragi. :D

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #334 : 07 Januar 2008, 15:31:55
Dej nehi, a zdej so tudi že črni? Za šekaste vem (od mimoidočih, ki me sprašujejo/prepričujejo, da sta moji šicujki v bistvu maltežanki prav redke sorte), da pa so tudi črni! Imaš kakšno sliko? Me res firbec matra. Morajo bit prou "hudi", no...  :P ;D



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #335 : 07 Januar 2008, 22:52:43
Joj, dekleta, jaz sem ze cisto zmedena  :-\ Zdaj pa res vec ne vem kako mora izgledat rodovniski maltezancek.
 No, pa se ena mopsaska cvetka: obstajajo tudi v rjavi barvi ( samo vama zaupam, je zelo redka in tudi draga) In ce mi ne verjameta, vama lahko postrezem tudi s slikco. Ljudje so takega mopsa pripeljali na razstavo, kjer so jim povedali, da si naj malo preberejo standard, predvsem poglavje o dovoljenih barvah. Saj kuza je izgledal cisto mopsovsko in prav ekstravaganten je bil s tistim svojim rjavim kozuhom.

kalsang,
seveda so crni maltezani "hudi" tako ali - hudi - drugace. Upam, da ti je znano,da crna barva vzbuja strahospostovanje in baje so crni kuzki bolj agresivni od svetlejsih barv. Verjetno so ravno zaradi tega "naredili" crnega maltezancka. :P

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #336 : 08 Januar 2008, 10:41:32
Misliš, temno rjav mops, brez maske? Oooo, ekstotika!  8)

A da ta črni so pa čuvaji? Super, glih takšno malo bevskalo že dolgo iščem, da bomo varni, pa še poje ne tol'k kot ta velik  ::)



Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #337 : 08 Januar 2008, 22:20:23
Ja, ja črni so ta nevarni  :P Drugače pa, lahko kupiš maxi maltija v črni izvedbi - kalsang, ta bi bil lahko čuvaj :D

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #338 : 08 Januar 2008, 23:02:02
Misliš, temno rjav mops, brez maske? Oooo, ekstotika!  8)

Tisti je bil rjav z lepo crno masko pa bele zokncke je imel "obute". Slikco bom prilimala v temo o mopsih, da ne bomo po nepotrebnem smetili tukaj.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #339 : 08 Januar 2008, 23:43:27
Še ena glede agresivnosti: zadnjič me je lastnica dolgodlake čivave vprašala, zakaj sem vzela kratkodlako, ker da so ja tako agresivne, medtem ko so dolgodlake pravi cukrčki ::)

You can't manufacture a miracle


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #340 : 09 Januar 2008, 14:45:56
jaja, mene je pa dobri 2 leti nazaj podučila soseda, ki ima rodovniško maltežanko in to ne od strica MAtoše, da so maltežani v treh izvedbah. Njena je mini varianta. In kar je najhuje, to ji je razložila vzrediteljica.  ::)

Da pa dodam še svoj piskrček. Moja pasma je tudi v dveh variantah, dolgodlaki in kratkodlaki kavalir.  (da pa dveh velikost sploh ne omenjam). Ljudem se da vse razložiti, le da so srečni z nakupov svojega posebnega psa, ki ima tudi pošteno zasoljeno ceno.  :P


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #341 : 09 Januar 2008, 15:27:11
jaja, mene je pa dobri 2 leti nazaj podučila soseda, ki ima rodovniško maltežanko in to ne od strica MAtoše, da so maltežani v treh izvedbah. Njena je mini varianta. In kar je najhuje, to ji je razložila vzrediteljica.  ::)


OMG  ::)

Jah nič, glede na vse prebrano izgleda, da tudi maltijem v kratkem sledi še ena izvedba. Poleg dolgodlakih (ter seveda mini, srednji in maxi, ter najnovejših črnih  ::)), še kratkodlaki. 8)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #342 : 09 Januar 2008, 16:10:59
Mel, površno bereš  :P

Ne pozabit, da obstajajo kratkodlaki in dolgodlaki. Sem ravno včeraj zvedela  ::)



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #343 : 09 Januar 2008, 16:24:53
Mel, Ella,

sem si prebrala pogoje in vse ostalo. Se strinjam z vsem. Tudi na PM sem ti ze odgovorila. O dnevu placila pa se se dogovoriva. Moja Saska bo prav vesela, da se bo po dolgem casu lahko igrala s sebi  enako velikimi, saj ima v nasi pasji trdnjavi velikih mrcin ze cez glavo.

Glede prodajnih for dvoriscnih steparjev pa tukaj ne bom izgubljala besed, ker se ze na mopsaskem delu foruma dajem z mularijo, ki navija za nakupe nerodovniskih psickov, potem pa jih veselo reklamira za cistokrvne mopse brez papirjev  ::)  Lahko napisem le to, da po tanovem obstajajo kratkogobcni in dolgogobcni mopsi. :o ( me je na privat poducila 12-letna deklica )  >:(

Missa
Missa,me veseli,da se nam boš pridružila na srečanju!
Mopsaški del foruma,tudi jaz redno berem in včasih me kakšni komentarji(govorim o zadnjih 3,2, straneh) kar presenetijo.


Drugače pa kaj vse se ljudje spomnejo-kratodlaki,dolgodlaki,kratkonogi,dolgonogi,črni... ::)

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


Kateeq

  • Gost
Odgovori #344 : 09 Januar 2008, 21:32:44
Me veseli, da se vidimo Missa, se bo razvnela debata o teh eksotikah, novih pasmah in podvrstah pasem ::)
Missa, a nisi imela ti čivavic včasih? ::)



Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #345 : 09 Januar 2008, 21:35:58
Mel, površno bereš  :P


Sem videla ja  :D Očitno sem za časom, nove vrste so že na obzorju  ::)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #346 : 09 Januar 2008, 23:41:09
Missa,me veseli,da se nam boš pridružila na srečanju!
Mopsaški del foruma,tudi jaz redno berem in včasih me kakšni komentarji(govorim o zadnjih 3,2, straneh) kar presenetijo.

Tudi medve z Sasko komaj cakava srecanja. Verjetno nase mastincice mislijo, da se je nama z Sasko zmesalo, ko toliko sediva pred racunalnikom in skaceva po tipkovnici. :-9

Me veseli, da se vidimo Missa, se bo razvnela debata o teh eksotikah, novih pasmah in podvrstah pasem ::)
Missa, a nisi imela ti čivavic včasih? ::)

Enako, prav lepo bo nikom dati tudi obraze. Ja, prav imas, kriva sem. Res sem vcasih imela polno hisko civavic. No, saj sem se vedno lastnica mojemu Cafeku. Samo, da sem ga dala eni teti, ki prav lepo skrbi zanj. Jaz sem se jim prav lepo odpovedala zaradi nepremostljivih razlik v karakterju med mastini in civavami  ::)

A mogoce katera od vas pride v soboto dopoldan na razstavo, bi se lahko ze predcasno spoznali. Razen mel seveda, ki ji moram dati kotacijo. ;)

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #347 : 10 Januar 2008, 14:42:51
Kako si se lahko znebila svoje civavice? In kaksen karakter pa imajo čivave da si raje obdržala mastifa?? :-\

lp



Kateeq

  • Gost
Odgovori #348 : 10 Januar 2008, 18:41:45
Missa, jaz bom tam že navsezgodaj, lahko mi pišeš na PM ali mail...

Kikinka, tale je pa neumesna pomoje...Missa vzreja mastine in včasih je pač potrebno sprejeti kakšno, če tudi težko odločitev o oddaji psa...kolikor sem razbrala, Missa svojega psička še vedno videva...



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #349 : 10 Januar 2008, 20:22:03
Jaz ne vem, kako si lahko tako nesramno direktna (mislim na izjavo ''znebiš''), da lahko sodiš nekoga, če sploh ne poznaš ozadja!?!  ::)



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #350 : 11 Januar 2008, 10:36:29
Kako si se lahko znebila svoje civavice? In kaksen karakter pa imajo čivave da si raje obdržala mastifa?? :-\

kikinka,

ko prides na kaksen forum se malo razglej naokrog. Pred tem si preberi kaksno pasjo knigo. Se pred tem pa v soli pridno sodeluj pri uri slovenscine.
Naj ti pomagam: ti se nisi rudila, ampak rodila. Ne pise se rudovnik ampak rodovnik. Samo za primerjavo  ;) Sicer pa so te ze opozarjali na tvoje napake pa jih kar noces videti. Ko jih bos odpravila pa se lahko mogoce ozres se kam drugam. Ampak do takrat je se dolga pot.
Nimas me nobene pravice na tak nacin sprasevati kaj pocnem s svojimi psi. In kot info. naj ti zaupam, da sem lastnica pasme neapeljski mastino - mastino napoletano ali italijanska doga. Pojem mastif je zelo velik, saj poznamo, angleske, tibetanske, korejske, spanske, bull.... in seveda tudi italijanske  :P

Vsem, ki razstavljate ta vikend zelim obilo uspeha in uzitkov na razstavi.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #351 : 11 Januar 2008, 15:26:27
Se opravičujem!
In upam da ti je sedaj ta slovenščina všeč MIŠA ;) :D
In se opravičujem če sem te užalila ampak poznam tooooliko primerov, kjer so svoje pse zamenjali samo zaradi karakterja :-\
Amapak očitno ti nisi to naredila s tem pomenom. :-*


lp od Kiki in mene :-*



LiLika

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja nagajivka Lilii
Odgovori #352 : 12 Januar 2008, 16:43:53
Drugače pa, lahko kupiš maxi maltija v črni izvedbi - kalsang, ta bi bil lahko čuvaj :D
sej črni in rjavi in itd. maltežani NE OBSTAJAJO.Maltežani so striktno beli, to lahko prebereš kjerkoli.V knjigah,revijah...
Če so drugih barv so 100% mešančki(mogoče s maltežanom)!! :-\ :) :-X

I love dogs special maltese!!!


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #353 : 12 Januar 2008, 17:06:48
LiLika, saj to je "hec". Obstajajo pa ljudje, ki verjamejo, da obstajajo maltežani v vseh barvah, velikostih itd... ::) :-\



Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #354 : 12 Januar 2008, 17:45:24
sej črni in rjavi in itd. maltežani NE OBSTAJAJO.Maltežani so striktno beli, to lahko prebereš kjerkoli.V knjigah,revijah...
Če so drugih barv so 100% mešančki(mogoče s maltežanom)!! :-\ :) :-X

Bilo je mišljeno ironično.

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


LiLika

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja nagajivka Lilii
Odgovori #355 : 13 Januar 2008, 12:47:26
Vem.
Ampak jaz pa zares poznam ene ki mislijo da imajo maltežana ki je rjavo - črn. :o

I love dogs special maltese!!!


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #356 : 13 Januar 2008, 14:13:05
Ja sej, ravno zato ...

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


anch

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
  • Bučka
Odgovori #357 : 13 Januar 2008, 14:24:59
ojla!

evo jaz sem nova ;)
mislim poznam in spremljam pišem prvič ;D

Lp Anja & Bučka


LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #358 : 13 Januar 2008, 14:26:20
Anch,dobrodošla na forumu! :D

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


anch

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
  • Bučka
Odgovori #359 : 13 Januar 2008, 14:28:39
oh ja o črno belih in črnih maltežanih pa poznam veliko primerov
plus S, M pa L velike maltežane jih je kar nekaj :P
tako da taki primeri sploh ne bodo izmrli :D ;D

Lp Anja & Bučka