Menjava hrane

Mucika · 6960

Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
: 19 Maj 2007, 22:41:18
Prej sem imela hrano zaradi katere je imel prhljaj zdaj pa sem kupila drugo. In me zanima po približno kolikem času naj bi se stabiliziralo oz kdaj naj bi bi izginil prhljaj, če bo hrana odgovarjala?



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1 : 20 Maj 2007, 12:04:29
Prej sem imela hrano zaradi katere je imel prhljaj zdaj pa sem kupila drugo. In me zanima po približno kolikem času naj bi se stabiliziralo oz kdaj naj bi bi izginil prhljaj, če bo hrana odgovarjala?
Kakor jaz vem, tam do nekje 3eh tednov bi se morala situacija umiriti (seveda, če nova hrana tudi ne povzroča prhljaja).


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2 : 20 Maj 2007, 20:44:28
3eh tednov :o A tok dolg časa?!



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #3 : 20 Maj 2007, 23:15:02
3eh tednov :o A tok dolg časa?!
Nisem ziher kako je dejansko s prhljajem, ampak nekako tako dolgo naj bi se sploh uvajalo novo hrano. Tud recimo kakšne alergije naj bi izginile v tem času oz. se pojavile (no ja, pri alergijah se lahko ta rok znantno podaljša). Ampak meni se zdi, da je 3 tedne nekaj optimalnega. Običajno se situacija izboljša prej kot v 3eh tednih, ampak to je predvsem odvisno od organizma - nekateri rabijo več, nekateri manj, spet tretji nekaj vmes.
Mogoče bo kdo kaj bolj za ziher povedal....  :-[


Lp,
M


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #4 : 20 Maj 2007, 23:18:48
Jaz sem do zdaj zmer novo hrano uvedla po enem tednu in je bilo zmeraj vse vredu. ???



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #5 : 21 Maj 2007, 08:00:41
Jaz sem do zdaj zmer novo hrano uvedla po enem tednu in je bilo zmeraj vse vredu. ???
Saj jaz sem tudi vedno v 1tednu zamenjala hrano (mogoče sem kdaj raztegnila na 2 tedna), ampak nekako naj bi bilo najbolj optimalno 3 tedne. ;)


LP,
M


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #6 : 14 Junij 2007, 13:49:28
Malo iz teme... ampak naslov je pravi...

NUJNO bi rabila vedt vaše mnenje...

Če zamenjaš psu hrano... ali je mogoče da 14 dni po menjavi se pri psu pojavi zamašitev žlez (v ritki)?? je to lahko zaradi hrane??
Drugače je kazalo da je kuža dobro sprejel novo hrano, pa še izredno rad jo ima.

Hvala za pomoč! lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 14 Junij 2007, 14:34:11
Lahko ja.

Lp nina



Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 14 Junij 2007, 15:14:50
Cacy - katero hrano pa imaš sedaj?
Moja RC sploh ne mara več, saj že prej je jedla z muko, tako da sedaj razmišljam katero bi probala.  Sem probala že AG in Canideo, pa jih ne mara, kaj naj še probam!!!! :'( :'( :-\ :-\

Aja pa kje naj dobim testerčke, sedaj sem vedno kupla po kilo tistih dveh in mi sedaj leži v omari.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 14 Junij 2007, 15:31:42
Lelika testerčke, če jih zastopnik za hrano ima se dobijo v trgovinah.
Nutro in Bosch smo mi dobili v Alerju v BTC-ju.
Proplan v Mr.Petu v BTC-ju tam bi morala dobiti tudi almo nature baje da se dobijo, jaz jih nisem videla :-\
Pri nas imamo AG  to si probala, Canidae tudi, imamo pa še testerčke za Dog club elite, ki jih lahko dobiš po pošti.
Drugače pa vprašaj v trgovini kamor hodiš če imajo kaj testerjev, skoraj sigurno se bo kaj našlo ;)

Lp nina



lup

  • Gost
Odgovori #10 : 09 September 2007, 22:38:56
Jaz imam pa sledec problem-moja mladicka Pho je ful pozresna-vse rada je,vendar pa ji nekaj pri Hills puppy jagnjetina+riz ne ustreza-ne vem ali velikost briketov(so malo vecji namrec) ali kaj drugega.Drugace Hills zelo rada je,vendar je imela prej NAture`s best.
Za priboljske dobiva brikete Almo Nature,kateri so seveda zakon-vendar to so bodo ostali priboljski,ker ce ne bodo zgubili svojo vrednost  :)
Zato pa prosim za nasvet katere brikete bi kupila,da bi jih dobivala kot obrok.

Prosim za nasvete in izusnje s hranami...prebrala sem na forumu da je EUKANUBA zelo slaba,Hills ji sledi itd...Katera bi bila res kvalitetna?
Pa je mozno,da se pes okusa navelica?Mislim to se mi zdi...ker ko je sla vrecka proti koncu ji je vedno manj bilo vsec  :D ::)

Hvala za pomoc!



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #11 : 09 September 2007, 22:57:07
Kolikor jaz vem je najbolj kvalitetna hrana canidae. Probaš pa lahko še z Arden Grange.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #12 : 09 September 2007, 23:03:43
Kolikor jaz vem je najbolj kvalitetna hrana canidae. Probaš pa lahko še z Arden Grange.

Pa novo v slo. Natures Variety ;)

Možno je da se pes okusa naveliča, možno je da ji samo določena znamka briketov ne paše, ali pa samo določen okus določene znamke,... to boš morala sama ugotovit. Če ji paše Natures best je ena izmed opcij da gresta nazaj na natures best ali pa ji ves obrok razdeliš iz almo nature med klikanjem. Pa bo ona rada delala, ker so ji briketi všeč in hkrati pojedla dnevni odmerek ;)

Lp nina




Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #13 : 09 September 2007, 23:10:11
Ares za to hrano pa še nisem slišala. Kje pa jo vse prodajajo? Imajo tudi za mačke?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 09 September 2007, 23:12:30
Ares za to hrano pa še nisem slišala. Kje pa jo vse prodajajo? Imajo tudi za mačke?

Zaenkrat samo za pse in samo na pasji.net. Uvoznik je pa isti kot za Canidae....Šen d.o.o

Lp nina



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #15 : 09 September 2007, 23:19:00
Ti šment, bova pa mogla midva še mal počakat, da pride za mačke. :P
A teli Dog Club elite, imajo tudi za mačke? :-[



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #16 : 09 September 2007, 23:21:06
Ti šment, bova pa mogla midva še mal počakat, da pride za mačke. :P
A teli Dog Club elite, imajo tudi za mačke? :-[

Ja Cat Elite ;)

Lup mogoče bi Natures Variety prišel v poštev, ker so briketki majhni tako kot od Canidae.

Lp nina




lup

  • Gost
Odgovori #17 : 10 September 2007, 09:35:55
Ja Cat Elite ;)

Lup mogoče bi Natures Variety prišel v poštev, ker so briketki majhni tako kot od Canidae.

Lp nina




Hvala Ninci  :)-ja jaz sem tudi razmisljala da kupim vecjo vreco ALMO NATURE (ker je nora na njih,tocno toliko kot na mesne priboljske oziroma liver priboljske) in eno manjso zraven,ki bo veljala kot obrok-zdaj pa jaz mislim,da ce je pes ful lacen bo sel ze jest.
Tako da bom po tvoji predlogi kupila ene briketke na Pasji.net in bo to imela za rezervo/obrok.
Ker teli Almo Nature so za Pho-icko kot "denar" za nas  ;D In bi res zgubili vrednost ce bi ji ponudila v posodici...zato bova obrok sklikali.
Sicer pa mi je vzreditelj sam rekel,da naj s hrano ne pretiravam,ker je pozresna in je zdaj cisto ok s tezo in da se ne bi po nepotrebnem zredila-ker potem ni ok.Ceprav svoje kalorije pridno porabi na dolgih sprehodih,ta teden pa se z agilityem in malo solo zacnemo  :) ...tako,da ne bo nic narobe.

Samo Ninci,a tele briketki Natures Variety,obstajajo tudi za mladicke?Ker jaz sem gledala na Pasji.net-pa jih nisem zasledila...Pho-icka je stara 5 mesecov.
Ninci kaj pa ti pravis na Hills??

Lp,LUP



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #18 : 10 September 2007, 09:39:57
Natures Variety je all life stages, torej primerno za pse vseh starosti. Tudi midva jih trenutno dajeva Brihti, pa ima 7 mesecev.

Jaz z Hillsom nimam dobrih izkušenj, se mi zdi da je na tržišču kar nekaj boljših hran, ki tudi bolj ustrezajo mojim psom. Verjamem pa, da ima kdo z njim dobre izkušnje in psu hrana ustreza.

Lp nina





lup

  • Gost
Odgovori #19 : 10 September 2007, 09:49:14
Ja to se pa strinjam s tabo  ;) nekateri imajo dobre izkusnje,nekateri ne-mislim pa da je res dobro da pes dobi hranu,ki mu ustreza in jo ima rad  ;)

Bomo potem narocili briketke na pasji.net-hvala se enkrat za nasvet  ;)