2. državna tekma RO, 2007

saxana · 8113

Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #30 : 14 Maj 2007, 13:19:43
Kdo pravi, da psi niso bili dovoljeni?  ??? Jaz sem bila med obiskovalci in moja psica tudi - pa naju ni nihče nič vprašal. Res pa je, da nisva bili v prvi vrsti pač pa sva se hladili v senčki malo stran.

Se pa strinjam, da naj bi pes delal ne glede na motnje.

Kristinca & Florinca


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #31 : 14 Maj 2007, 13:23:28
Zakaj pa niso bili dovoljeni psi med obiskovalci? Potem se pa sprasujejo zakaj ni obiskovalcev ::) Upam, da se je tako odlocil le ta KD. Ce pa je to zaradi tega, da kuzki ne bodo imeli motecega faktorja, pa... Upam da ne, ce ne je Rally pri meni izgubil kar nekaj pik ::)Tisti pes ki ni pripravljen delat ce so zraven prisotni se drugi psi, nima na tekmi kaj delat... No, se enkrat - upam, da je bilo tako le tokrat ;)

ja, mislim,da se tudi vsi tekmovalci s tem strinjamo. Vsaj tisti , ki so bili v moji družbi so se vsi čudili ukrepom.(glede kraja za ogrevanje in opozoril naj se pse drži stran od tekmovalnega prostora)
Imam pa slab občutek, da je to morda posledica navodil iz višjih krogov, ne ideja organizatorja  :-\

jaz bi želela,da postane Rally čim bolj sproščena in vesela tekmovalna tekmovalna disciplina (kar program tudi je) -seveda v okvirih uradne prireditve a res po možnosti ne preveč zategnjeno in formalizirano.
Ne vem - bomo videli- saj smo v preiskusnem obdobju a ne  ;) ?
Vsekakor edino tekmovalci lahko prispevamo k pravemu razvoju.

Zato nas mora bit čim več in moramo vzrajat, da je "Rally is fun" (s svojim in pasjim zgledom, vedenjem in razpoloženjem) pa bomo v teh dveh letih omehčali tudi KZS.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #32 : 14 Maj 2007, 13:33:51
Psi so bili dovoljeni, ampak niso smeli biti zraven poligona, temveč za brunarico. Po moje logika klasikov, ko na izpitu ne sme biti nobenega (v vidnem polju >:D). Mene je tudi to presenetilo, ker pri KD Krim tekmi smo imeli gledalce in pse skoraj za štartno črto :o, pa ni bilo problema. Me je pa motilo to na KD Šmarna gora, ker ne moreš gledati tekmovanja pa psa imeti za brunarico na soncu. Na koncu smo se dali v senčko zraven brunarice, da smo lahko še vedno gledali tekmo, pa proti koncu smo bili že vsi bližje poligonu  ;D, ampak ni noben nič rekel, po moje tudi zato, ker so bili psi na miru in niso lajali.

Pa glasba je bila tudi preveč naglas po mojem okusu, drugače pa fajn organizirano. Zastojn smo dobili hrano in pijačo, na koncu pa še priznanja (tudi tisti, ki se nismo uvrstili :P).
Lp


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #33 : 14 Maj 2007, 13:53:09
Na koncu smo se dali v senčko zraven brunarice, da smo lahko še vedno gledali tekmo, pa proti koncu smo bili že vsi bližje poligonu  ;D, ampak ni noben nič rekel, po moje tudi zato, ker so bili psi na miru in niso lajali.

Organizator se je zelo potrudil in bil skrben na vseh področjih.
Vsekakor kako bo z gledalci in psi v prihodnosti j eodvisno predvsem od nas tekmovalcev.
Če bomo mi sami enotni in jasni,da je normalno, da psi in hrup in motnje so vsepovsod tako počasi bo- kot v agilityu , kjer običajno ležijo psi že skoraj v parkurju.
Če pa se bo kakšna "limona" letela pritožit oraganizatorju zaradi nemogčih pogojev dela, ker so motnje vsepovsod, pa si bomo sami nažagali svoj fotelj.

Drugače pa npr za mojo Dolly je bila najhujša prav grozljiva motnja (lažje bi bilo ,če bi se 50 psov lovilo s freesbyem na progi),da se je prekrasni vonj z žara širil ravno na zaključne vaje RO 3  :D -s epravi motnje vedno so oz kakor je tisti rek "tudi tišina je glasba"  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #34 : 14 Maj 2007, 15:03:17
Midve s Tiko sva samo glave pomolili izza hiske, so naju ze poslali hitro nazaj :P (Kaj naj recem, vsa cast “opazovalcem“, da so naju tako hitro opazili - se kaksne nogometne tekme nimajo tako pridnih nadzornikov, hihi.) :P ;D
Tudi jaz upam, da se bo ohranil duh nekega sproscenega druzenja in hkrati prijazne tekme. Saj v tem je point vsega ::) Upam, da bova s Tiko, ko se malo odrasteva in si nabereva se malo znanja v mozgancke, kaj pripomogli k temu ;)

Glede motenj pa je Tiki najhujse, ce je vse tiho in mirno, potem se pa nekaj premakne ::) To je pa treba nujno pogledat kaj se dogaja ;D Veliko lazje dela ce se kdo zraven dere, kot pa ce je tisina ::) V najinem primeru res velja tvoj rek Deteljica :P :D


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #35 : 15 Maj 2007, 15:56:39
Rezultati 2. državne RO tekme:

RO-I:
1. Tjaša Gregorič / Fita   (Nem. lovski  ter.) - 67 točk od 75
2. Jože Gradišar / Zojs   (Zl. prinašalec) - 67 točk od 75
3. Jerkovič Neca / Ner   (Vel. švic. pes)- 60 točk od 75
4. Krek Barbara / Đuli   (Nem. ovčar) - 53 točk od 75
5. Tedeško S. Albina / Elena (Labrador) - 52 točk od 75
6. Žugečič Nataša / Kana (Mešanec) - 46 točk od 75 (NEU.)
7. Goršak Vinko / Jon   (Mešanec) - 43 točk od 75 (NEU.)

RO-II:
1. Premelč Jelka / Zala   (Mešanec) - 75 točk od 85
2. Tjaša Gregorič / Griff    (Border collie) - 74 točk od 85
3. Nina Bešter / Rina   (Bernski pl. pes) - 57  točk od 85 (NEU.)
4. Špela Novak / Beno   (Mešanec) - 46  točk od 85 (NEU.)

RO-III:
1. Tjaša Gregorič / Day   (Border collie) - 85 točk od 95
2. Tjaša Gregorič / Dolly (Belgijski ovčar) - 83 točk od 95   
3. Katja Dermol / Link   (Airedale terrier)-  68 točk od 95

Tule so pa še proge, ki so bile postavljene



saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 15 Maj 2007, 16:00:35
Pa še slike zmagovalcev:



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #37 : 15 Maj 2007, 20:58:10
Hoj!
Za Ljubljano: a se prijavljamo tudi za izpite RO 4, al čmo še mal počakat, da se nas več nabere?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #38 : 15 Maj 2007, 22:03:38
Moje osebno mnenje in predlog za vse letošnje tekmovalced je, da do konca leta tekmujejo v razredu v katerem so začeli. Zakaj? Konec leta bo lahko vsak posameznik, za državnega zmagovalca v rally-o, predložil 4 najboljše rezultate iz tekem v posameznem razredu in tisti, ki bo imel najboljši seštevek (glej pravilnik) bo lahko kandidiral za državnega zmagovalca in rezervo državnega zmagovalca v vsakem posameznem razredu. To velja le za tiste, ki tekmujejo v razredih RO-I in RO-II.

Ne velja pa za tiste, ki že sedaj tekmujete v razredu RO-III. Za državnega zmagovalca v rally-ju lahko kandidira tekmovalec, ki bo predložil 2 najboljša rezultata iz razreda RO-III in dva najboljša iz razreda RO-IV.

Deteljica, odloči se, ali si zadovoljna z dosedanjimi rezultati D in D (sedaj imaš za sabo 2 tekmi), do konca sezone jih je še 4. Če se boš že na tekmi v Lj. odločila, da greš v IV boš verjetno popolnoma brez konkurence, ker ostali iz III še nimajo pogojev, v nadaljnjih tekmah pa bo konkurenca verjetno večja. Ti se moraš zdej odlločiti kaj boš naredila (za G. in F. je itak boljše, da ostaneta v RO-I in RO-II, zaradi končnega seštevka, za D in D pa se moraš odločiti.

Lp, A



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #39 : 16 Maj 2007, 15:22:47
Pa saj obstaja možnost,da se naredi samo izpite in tekmuje v nižjem razredu?
Če se kdorkoli odloči npr, da letos podela vse izpite-po vrstnem redu po starostnih določilih in potem tekmuje v razredu, kjer je začel , ali pa zadnjih dveh tekmah v enem razredu višje, da naredi "zalogo" za drugo leto? j eto možno ? Itak je napredovanje po izpitih nekako ločeno od napredovanja po tekmah- če prav dojemam :-[

Vprašanje postavljam na javnem forumu ne zasebno , ker se tako sprašuje najbrž še kdo , ne samo jaz  ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #40 : 16 Maj 2007, 15:59:10
Ja, si prov napisala...nekdo lahko naredi vse izpite (od I-IV) in potem tekmuje samo v I če želi, naprej pa gre v II ko si zaželi (oz ko ima vsaj 2 tekmi v II).

Če bi se mene vprašalo bi jst itak vsem predlagala, da naj letos delajo v razredih v katerih so začeli, ali pa tako kot si ti napisala, da grejo samo zadnji dve tekmi v višji razred... če ne za drugo že zato, da se utrdijo (beri: navadijo na pritiske in tremo) in pa tudi zato, da se v vsakem razredu res zverzirajo, saj bodo imeli tako večje šanse za zmago tako v nižjih, kot kasneje v višjih razredih. Najslabše je, da bi nekdo hitel v višje razrede in bi potem v III ali IV skoraj vsakič padel ali da bi bil neurščen in bi potem izgubil voljo.

Je pa še ena stvar, če želiš delati npr. višji izpit na tekmi, potem moraš obvezno prijaviti in plačati oboje in v tistem trenutku, ko narediš izpit se ti že šteje, da imaš eno tekmo po višjem programu... v tistem trenutku lahko tekmuješ le še v tem razredu in v nižjega ne moreš več (to velja pri prehodih iz I v II in iz II v III)... tako, da je mogoče za take tekmovalce bolje, če izpite delajo v okviru rednih izpitov v društvih, tekmujejo pa na tekmah.

Naj razložim na primeru: tvoja Fita ima narejen izpit iz RO-I in že 2 pozitivni tekmi v tem razredu. Če greš sedaj ti delati izpit iz II v neko društvo, lahko na tekmi še vedno tekmuješ po I ali II (se pač odločiš). Če pa bi šla na LJ tekmi zdej z njo delati izpit in če bi ga naredila bi se ti ta avtomatsko štel kot opravlje izpit iz II in 1. pozitivna tekma iz II, v tem primeru pa ne moreš več tekmovati v I in si s tem razredom zaključila.

Zdej bolj na široko razlagam prav zato, da bodo tudi drugi vedeli kaj in kako.

Lp



saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2