Strah pred vodo

alessy · 7750

alessy

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
: 25 Maj 2007, 08:05:24
Mene pa zanima kako bi lahko svojemu psu vbil v glavo, da je lahko voda zabavna in odlično hladilno sredstvo...

Namreč v vročih dneh ga občasno skopam ampak brez moje trdnosti in vztrajnosti nebi dosegel nič... Ne vem ali se boji ali pa mu ne paše voda. Ko ga na silo skopam, začne tekat po travniku in se drsat po travi, valja se po hrbtu itd... Pač ni mu očitno všeč občutek da je moker...

NIti se ne igra z curom vode, kakor sem že videl mnogokrat na televiziji, kako hočejo grizt curek vode itd... Ampak naš ko samo vidi, da vlečem cev za vodo, se oddalji in ga ni blizu... Se izogiba...

Torej, kaj mi svetujete.... Kako ga navadit da se nebi bal in da bi mogoče komaj čakal da bi ga malo pošprical...



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #1 : 25 Maj 2007, 08:18:14
Napiši kaj več o psu. Koliko je star, je iz zavetišča ali s tabo od začetka, kakšne so njegove prejšnje izkušnje, a je imel že kako slabo izkušnjo z vodo (padel v reko ali kaj podobnega), kdaj si ga prvič skopal....? Strah očitno od nekje izvira, treba je izvedet od kje, potem pa dalje.

Veliko psov se po kopanju drsa po travi, ampak zaradi tega, ker želijo nevtralen vonj in ne vonj po šamponu.

Kristinca & Florinca


alessy

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 25 Maj 2007, 09:04:20
Gre za šarplaninca, podoben kraškem ovčarju,.. . Star je nekje 3 leta... Drugače ga imam že od malega, sicer sem ga dobil od nepoznanih lastnikov, ki niso kaj prida skrbeli za pse. Namreč ko sem ga dobil je imel polno uši in podobno. Lahko da so ga takrat kako umivali ali spirali, zaradi uši in mu je to ostalo v spominu... Drugače pri nas se je prvič kopal sam, ker smo imeli 2 psa in nedaleč stran smo imeli ribnik, v katerega je naš prvi pes rad skakal in se tako kopal... Ta ko je bil še majhen je pa hotel iti z njim in je malo plaval itd... To je to.. Drugače pa kasneje šamponirali itd in mu nekak že takrat ni pasalo umivanje.... Boji se tudi sprejev, ker smo ga kar enčas morali sprejat proti ušem...
Vglavnem to je nekak njegov stik z vodo ampak vseeno kako ga vsaj pripravit do tega da bi poizkusil se malo zmočiti in pač postopoma ga zmotiti nekako v igri da je je to prav fajn... Samo ne vem... Takoj ko vidi vodo mu niti igra ne pomaga več...  Mogoče z hrano ali kako ???



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #3 : 25 Maj 2007, 09:22:35
Alessy, saj po mojih izkušnjah in po tem kar slišim od večine drugih lastnikov psov, se skoraj noben kuža ne mara tuširati s šlaufom ali v banji. Nekateri gredo na ukaz v banjo ampak so zelo nejevoljni ob tem, drugi spet bežijo in jih komaj zadržiš pri vodi.
Tudi pri nas je cel projekt skopati Taja v banji - beri šamponiranje ali zgolj sprianje, tudi fantov kuža, ki je pasme nemška doga, se zelo nerad "tušira"... tako da mislm, da so bolj izjeme tisti, ki se z veseljem kopajo - tuširajo.

Je pa čisto druga stvar recimo kopanje v naravnih vodah, kot so na primer reke in potočki... to pa večina psov obožuje... naš Taj je totalno nor na vodo in čofotanje po njej. In pri večini je tako. Tuširanje in kopanje doma s šlaufom ali v banji jim ne diši, v rekah in ostalih naravnih vodah, pa naravnost uživajo in jih obožujejo.

Če pa bi rad shladil svojega kužata, ti dam pa nasvet... pri nas smo imeli lani za Taja bazenček, ki je imel premer cca. 2m in sem Taja zvabljala v njega z metajem igračk in podobnih zanimivh stvari. Taj je bil lani še čisti mladiček in je z veseljem namakal tačke v bazenčku. Letos bomo ta bazenček zamenjali z večjim, da bo imel več prostora za skakanje po njem. In na ta način se kuža ohladi in se zraven fino zabava, pa še s šlaufom ti ga ni treba loviti. ;)

Če hočeš, da bi se zmočil cel ga postopoma navajaš na bazenček - nič na silo, da se mu nebi kaj zamerilo in ko se bo postopoma vse več upal okoli bazenčka, ga na koncu probaš navaditi še, da se uleže v bazenček - "prostor" in tako se bo ohladil cel. Jaz bom letos, če Taj ne bo sam že to storil, probala tudi sama s tem prostorčkom v vodi. :)

Upam, da vama uspe! :)

Lp
Tina



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #4 : 25 Maj 2007, 09:49:19
Se popolnoma podpisem pod to kar je napisala Taj;)

Pri nas sta oba navdušena ko gresta lahko v bližnji potek, bazenček na vrtu. Oba veselo čofotata, se hladita in zraven pijeta vodo.
Ko pa pride do umivanja pod šlaufom in umivanja je pa druga stvar. Živa kar zdihuje ko vidi da mam v roki šlauf.  ::) Ko jo začnem pa tuširat je pa itak muka, rep med noge in kr vidiš kok ji je hudo.
No midve se sicer tuširave in umivave ene parkrat na leto, drugače jo pa tedensko vodim do bližnjega potoka, na bazenčku na vrtu pa se vsak da hladi.  :)

alessy, ti svetujem da naredite kakšen bazenček, ali pa da ga pelješ do bližnjega potoka, če ga imaš kje v bližini.  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #5 : 25 Maj 2007, 09:59:59
Se strinjam s tem, kar je napisala Taj.  ;D

Če prav razumem, ne mara vode ne iz pipe ne naravnih voda? Vsako stvar je fino izpeljat skozi igro. Ima kako igračo, ki jo obožuje? Če nima, kupi kaj novega, ampak le-te naj nima stalno na voljo, ampak samo za igranje/privajanje na vodo! Začnita pri naravnih vodah. Ker se bliža poletje, tudi tebi ne bo škodilo, da se zmočiš.  ;)  Igrata se v bližini vode. Če rad prinaša, mu mečeš igračo. Najprej v plitvino, potem vedno bolj globoko, ampak tako, da psu ne bo treba plavat. Seveda z navdušenjem, kako je to fajn. Počasi in vztrajno. Če imaš občutek, da ne mara bit moker, ga na koncu obvezno obriši.

Če ne mara, pusti šlauf in podobne reči, niso vsi psi za to. Tudi, če ne bo hotel plavat, ne sili, nekaterim psom pač ne paše. Morda je tvoj en takih - se boš
moral sprijaznit.

Upam, da bo šlo.

Kristinca & Florinca


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6 : 25 Maj 2007, 11:52:59
Pri nas se blazno boji tuširanja s šlaufom, čeprav je dvakrat na leto tudi to nuja. Na žačetku tudi ni imela interesa stopiti v potoček ali ribnik, potem je pa lansko poletje kar sama od sebe začela hoditi v bližnji potoček in dejansko je prav vlekla me k vodi, na vsakem sprehodu. Na pesjanarskem srečanju v Varpolju sem mislila, da bo samo tačke namočila, pa je na veliko presenečenje zaplavala v Savinji.
Pravim, če bo šel, bo šel, drugače pa ga ne silit.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #7 : 25 Maj 2007, 12:44:19
Nekateri psi vode razen za piti ne marajo tudi brez tega da bi imeli kake slabe izkušnje z njo, enostavno je za njih voda en velij bljaak
Sama se strinjam z vsem kar so že moje predhodnice napisale, samo ničesar na silo.
Tudi moj do pretkratkim ni šel dlje v vodo kot do gleženjčkov pa še to je bilo preveč po njegovem mnenju :D, kopanje kaj je hujšega, še dobro da je to samo 2x - 3x letno, pa še takrat gremo čez eno veliko gledališko dramo, vzdihovanje, igranje največjega reveža na svetu, vzdihovanj, žalostno pogledovanje če ga kdo opazuje in sočustvuje z njemu in samo čaka da mu kdo reče ja bogi revček, da se mu lahko iz dna duše izvije srce parajoč tulež ::) >:( :D
Letos pa mi je čisto sam od sebe skočil v potok tja kjer mu je bila voda nekje do trebuha, če bo kdaj resnično splaval dvomim ampak se bom vseeno pustila presenetit.


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #8 : 09 Junij 2007, 12:00:45
malo prej sem v banjo natočila vodo in dala maksa not.
zgrabila ga je panika malo je zaplaval in se hitro na banjo obesil. revček sploh ni opazil da voda ni tako visoka in da lahko stoji ::)
potem sem ga umirila ga prijela in ga malo dvignila da je s tačkami "topotal" po vodi in da je zgledalo kot da plava :o
da bi ga videli.... zdaj jasno spi.
pa saj on zna plavat samo nwm česa se boji.

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #9 : 26 Avgust 2007, 10:20:20
Torej,kako psa navaditi na vodo?
Naj bi ga počasi namakali,postopoma... ???



Maggie and Co.

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 01 Oktober 2007, 18:18:11
Jaz sem sprva psički, ki je vodo zelo sovražila, metala kamenčke na kopnem nato pa sem jih postopoma začela metati v vodo. Tako je začela vodo oboževati, zdaj ko jo vidi postane histerična, cvili samo, da bi šla vanjo in celo plavati je začela ;) ;D :o
Lp



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #11 : 01 Oktober 2007, 18:32:07
Hvala! :)


Lp Alja



delfinčika

  • Gost
Odgovori #12 : 30 Januar 2010, 22:29:49
Vem, da je tema že zastarela ampak jaz sem ta način doma probala in se meni obnese:

Za pse, ki jih kopate v banji

Pred pranjem pripravi:

Suho brisačo
Podlago, ki ne drsi
Priboljške, igrače v glavnem kar ima pes rad
Pasji šampon
Pa nekaj strpnosti,lahko se zgodi, da se psiček se ne bo takoj navadil na vodo
Vlažna krpa


No v banjo oz. tuš kabino dajte podlago, ki ne drsi. Potem svojega psička spravite v banjo oz. tuš kabino (lahko ga zvabite s  priboljški, igračami, nikoli pa ne na silo).  V banji ga nekaj časa čohajte in božajte. Potem mu dajte 1 priboljšek ali pa mu daste igračo. Potem spustite RAHEL curek vode. Pri tem vam bo verjetno morala pomagati oseba, ki bo psička držala (ne sme ga držati močno. Najbolje, da je psiček na vrvici, da ga bo tista oseba rahlo držala). Curek spustite samo za 2-3 sekunde in če na psičku opazite znake nelagodja, ga ugasnete TAKOJ. Potem ga počohajte in mu dajte priboljšek ali dva za pogum. To stopnjujte, dokler je psiček miren ob curku vode (umes mu dajejte priboljške, seveda ne pretiravajte, in igrače). Potem z rahlim curkom, psička zmočite ampak ne po glavi. S curkom ga zmočite samo za 1-2 sekundi in takoj ugasnite vodo. Psičku dajte priboljšek. To stopnjujte, dokler s rahlim curkom ne pridete do vratu. Začnite ga šamponirati. Počasi po hrbtu,  do predela prsi oz. do tam ker ste zmočili z rahlim curkom vode.Predela oči se čimbolj izogibajte. Tudi glava naj ostane suha. Po šamponiranju mu dajte priboljšek (tokrat naj to ne bo igrača ampak samo kakšen pasji piškotek). Sperite psička. Pazite, da mu šampon ne pride v očke. Po končanem umivanju ga posušite z suho brisačo in mu dajte priboljšek.  Glava naj poskuša pri vsakem umivanju ostati suha. Po glavi ga obrišite z vlažno krpo.


Za pse, ki bi jih umivali s šlaufom

Pasji šampon
priboljške, kar ima pes rad
suho brisačo
potrpljenje in strpnost

Če se pes boji šlaufa, je bolje, če ga umijete v banji. Če ne, najdite psu mesto ker je udobno za vas in za njega. Oseba naj ga drži na dolgi vrvici (pa ne na flexsiju) in naj ga ne drži močno. Rahlo spustite curek vode, za 1-2 sekunde in psu dajte priboljšek.
Ampak nikoli ne spustite čisto do konca. Vedno naj bo to rahel curek

Potem pa velja kot za zgornji del.

Oboje je na Maci uspel (in celo na našem mačkonu uspeva.Ampak on je seveda v banjici)




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 06 Februar 2010, 17:21:29
No jaz niti ne kompliciram pri tem, Bina pa se nesrečno vda v usodo. Prvič sem jo dvignila in postavila v tuš kad, naslednjič jo je bilo treb rahlo povleči in spodbujat, tretjič, četrtič pa ni bilo potrebno nič  vleči, samo besedna spodbuda in jasno je bila na povodcu. Priboljšek ko je bila v kadi in potem na koncu.

Je pa pri nas pomembno to-prekrit ploščice s kakim tepihom, majicami.....brisačami, zaradi mokrih tačk, da ne zmoči celotne kopalnice.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


SABINA

  • *
    • Prispevkov: 444
    • Točke: 0
  • Živi in ne misli na jutri!
Odgovori #14 : 06 Februar 2010, 19:55:14
živjo,

no pri nas je pa kopanje, tuširanje, šamponiranje in feniranje prav zabavno in prijetno opravilo.
Ko pripravljam brisače, šampon in fen, se moja dva njufa spodaj v kletnih prostorih dogovarjata kdo bo prvi na vrsti.
V kleti smo naredili kopalnico samo za njiju, tako da je zelo prostorno in udobno. Res pa je, da se tuširata že od majhnega
in vsake dva meseca, odvisno na koliko razstav gremo.
Imam pa večji problem poleti, glede na to, da sta psa plavalca, ker ju popolnoma nič ne zanima jezero, niti morje.
Kadar gremo plavat, moram vedno v vodo z njima in jima metati palice ali plastenko.

http://sona-carlos.moj-album.com/
http://sabina-carlos.moj-album.com/
http://sabina-sona.moj-album.com/

newfies love the water and are ideal pets for homes in seaside towns


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #15 : 07 Februar 2010, 17:40:21
Za naše pa obstajata dve vrsti vode: eno so luže, potoki in mlake, po možnosti blatne in ne pregloboke, in ta vrsta vode je super oh in ah. Druga vrsta voda je pa ogabna, to je pa tista, ki priteče iz tuša. Po sili razmer potrpijo, ker pač morajo, a se jim jasno vidi, kako se jim gnjusi. Da bi katera od njih med kopanjem v banji vzela pribolšek - ni šans.